Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna Ataa to co Wy robicie od 4 tygodni ja robię od 4 lat i dużo czasu mi zajęło dopracowanie szczegółów pakowania się i wychodzenia z domu.
W zasadzie poza dziećmi, które mają małe plecaki i same o nie się martwią ja mam tylko swoją dużą torebkę gdzie wszystko, co potrzebuje dla Klary.
Starsze same siadają i zapinają pasy w fotelikach…ja sprawdzam i dociągam robota na 30 sek ;) dla mnie zostaje maluch :D
Poniżej zdjęcie tego co mam w torebce na wyjście do 5h: bambusowa pielucha (kocyk i okrycie do karmienia w jednym, chusteczki do pupy, 3 pieluchy, torebka na smoczek dopinana na stałe do mojej torby, 1 body i spodenki na zmianę(czyli jeden zestaw ubrania w zależności od pogody).

Jeszcze trochę Dziewczyny i też będzie szybko wszystko robić.

Poza tym wózek mam zawsze w bagażniku więc już nic nie muszę wkładać, podobnie mam zawsze zestaw pieluch i paczkę chusteczek więc nigdy się nie martwię że coś mi zabraknie.

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48102.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miszka ja z tym spikojem i opanowaniem mamy mowilam przed moim porodem bazujac ba spotkaniu z psychologiem ale praktyka jest trudna szczegolnie z moim charakterem. Naszczescie mąż i mama mi o tym przypominają i pomagaja sie wyciszyc.
Dostałam od siostry lakier do paznokci i perfumy, mama uszyla mi dwie spodnice i mama zabrala mnie na godzinkę na zakupy kupilam spodnie takie luźne i przewiewne, ale nie zmam sie wuec nie piwiem co to za styl czy model. I fakt piczulam sie lepiej :) chociaz wiedzialam ze dziecko w dobrych rękach bo z tatisiem i dziadkiem ale stres byl. A wiecie czego sie balam? Nie ze dziecko placze tylko ze maz sie zdenerwuje. A prawda jest taka ze nie ma szans by maz sie złościl a wrecz przeciwnie. Gdy otworzylam drzwi i zrobilam krok przez prog dziecko zaczelo płakać: ) udalo sie na styk.

Odnośnik do komentarza

seks mam intymne pytanie do mam szczegolnie juz doswiadczonych. Mam nadzieję ze ktoras z Was udzieli mi na nie odpiwiedzi. Bede bardzo wdzieczna. Przy probie penetracji czulam takie jakby rozciaganie i jakby rodzaj pieczenia. Jakby od środka. Po wskazaniu miejsca maz powiedzial ze tam mam blizne po szyciu. Czy to oznacza ze jeszcze sie nie zagoilo wszystko w srodku czy blizna jest za swieza czy moze tak będzie i trzeba sie mocniej nawilzyc i to przezyc? Bo sie wycofalismy zeby nic nie popsuc/uszkodzic ale nie ukrywam ze ciężko nam sie czeka... minęło 4 tyg. Od porodu.

Odnośnik do komentarza

Miszka i u mnie w weekend zupełnie inaczej niż jak jestem z Jeremisiem sama i też może mąż pomyśleć, że ściemniam z tym, że nie mam kiedy wypić kawy, bo w sobotę był taki grzeczny, że na spokojnie się wykąpałam, ogarnęłam włosy, pomalowałam się, ubrałam, posprzątałam w domu i zrobiłam tartę dla gości... a w tygodniu jem śniadanie 13-15, nie mam czasu wypić kawy, ubieram się karmiąc jednocześnie i wychodzę na spacer nieumalowana.

Vena hehe, ale to wygląda! chciałabym Cię zobaczyć jak obracasz się zza kierownicy przez ramie do dzieci :)

Ataa ja jestem po CC, a przy pierwszym seksie po porodzie bolało i miałam wrażenie, że nic mi się tam nie zmieści, baaardzo powoli działaliśmy, myślę, że to też hormony, no bo co innego w moim przypadku?

Mleko dzięki dziewczyny, wylałam zanim doczytałam, że byście nie dały, żal no ale trudno.

Filtry smarujecie maluszki filtrami już? jeśli tak, to jakie? te, które miałam gdzieś tam zapisane są od 6 mies. życia dopiero, a Pharmaceris ten mineralny zmienił skład i już nie jest taki fajny.

Jutro mamy szczepienie, a ja własnie zobaczyłam, że mały ma na nóżkach znów te krostki - nie jest to czerwone, każda z nich jest mikro maleńka i w zasadzie trzeba się bardzo przyjrzeć, żeby je zobaczyć, ale pod dotykiem czuć takie chropowate i teraz nie wiem co mam zrobić, bo chyba przy alergii się nie szvzepi, prawda? odstawie jutro nabiał i zobaczę czy choć mała poprawa jest, póki co wykąpałam w mące ziemniaczanej i zaraz mąż skoczy po wapno.

Odnośnik do komentarza

Ataa[/b sex… u mnie podobnie jak u Miili powoli, dużo żelu i gry wstępnej-bolało przez pierwsze kilka razy… żeby z otarć nie było infekcji od razu po podmywka z żelem łagodzącym podrażnienia do higieny intymnej.

Uśmiech świadomy poznać po tym, że maluch patrzy ci w oczy lub na rzecz i banan od ucha do ucha, u mnie Klara w dodatku często otwiera buzię przy tym.

Miila nie wiem jak przy alergii ze szczepieniem w Polsce. U mnie nie szczepią jedynie jeśli dziecko ma temperaturę: katar, kaszel, przeziębienie, wysypka nie jest przeszkodą wg tutejszych standardów i moje dzieciaki 50% przypadków były szczepione mając, co najmniej katar lub przeziębienie…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ataa 4 tyg to mi minelo wczoraj i ja sie nie czuje gotowa fizycznie mimo ze juz nic nie boli, myje sie bez dyskomfortu. A bylas u gina? Ja mam 3 go wizyte i do tej pory nic nie planuje. Wczoraj zalozylam nowa koszule nocna ale dla mnie zwyczajna a maz ze ma ochote na mnie tu i teraz oczywiscie jeszcze nie czas ale nie podzialaly jeszcze te slowa na mnie. Moze za 2 tyg.
Po 1 porodzie gin mowila ze zagojone a mi bylo ciasno dobrze ale jakbym nie byla zagojona. Teraz nie wiem jak bede psychicznie sie czula bo nie przetrawilam jeszcze tego ciezkiego jak dla mnieporodu.

Eh dzisiaj ciezki dzien. Bylismy na bioderkach i pelno spraw. Potem maz do pracy a ja z tesciowa. Wieczorem usypialam 2 dzieci. Najpiwrw malutki i laskawie dla mnie zasnal a corka przyszla z dworu pohalasowala 1,5h i padla, moj syn to Aniolek bo nie dal sie jej obudzic. Wtedy przylecialaby tesciowa i cyrk gotowy. A ja padam i tesknie za mezem, o 22 karmienie lub pozniej jak wstanie i poprzytulam w koncu synka na spokojnie. I kiedys pojde spac. Przyznam sie ze juz odpuscilam i synek spi ze mna od 1 i wtedy karmie i pilnuje zeby jakis odstep.byl a nie piers jako smoczek i spimy wtuleni. Trudno bedziemy odzwyczajac. Przez wzglad na corke musze dzielic uwage na 2 w ciagu dnia to chociaz w nocy potule dluzej.
Szumis dzis przyszedl i dal rade;) ale zadna rewelacja ta zabawka.
W aucie corka siedzi z przodu w foteliku a ja z tylu z synem ale pomiedzy nami puste miejsce, wole tak bo gdyby sie zachlysnal to bym miala schizy. Ostatnio zakaszlal ale bylam obok.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Weekendy i urlopy tatusiów mają to do siebie, że zwykle dzieci aniołki, mój się śmieje że poważają Pana-Ojca ;D
Paradoksalnie jak zostawał z nimi sam to zawsze chwalił, że super się bawili i zero problemów, ja się nawet cieszę bo dzięki temu nie ma problemu żeby został ;) to że bywa ciężko wie i nie musi tego widzieć żeby wiedzieć ;)

Miila ja stosuję zawsze mineralny i Klara ma stosowany mimo, że ma 9 tyg. Kupiłam organiczny i naturalny, przetestowałam na małym kawałku skóry na przedramieniu. Nie było żadnej reakcji przez 24h i zaczęłam stosować normalnie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila jakbyś tu była;) Niemal identyczny weekend. Widać chłopaczki pokazują przy tatusiach jacy to grzeczni;)
Sex. Mi nie w głowie, zupełnie! Nawet jak się myję to jakoś tak delikatnie to robię, mimo, że nic mnie nie boli. Dość mocno przeżyłam to szycie, mam nadzieję, że psychiczny dyskomfort nie jest wieczny. No i libido wciąż na minusie:/
Uśmiech. Dziś, tuż po karmieniu, mój malec spojrzał mi w oczy i uśmiechnął się. A ja popłakałam się z radości:) Wydawało mi się, że tym razem naprawdę mnie widział, patrzył jakoś tak inaczej, i że ten uśmiech był prawdziwy, ale zastanawiałam się, czy to możliwe. Z tego co piszesz Vena, mógł taki być.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Vena dziękuję, pójdziemy jutro, bo ma mieć wizytę u pediatry przed szczepieniem, taką 'kwalifikacyjną', więc zobaczymy co powie. Mam nadzieję, że to jednak chwilowe. Zazdroszczę Wam już tych uśmiechów, choć mój mały dziś zrobił coś co chyba zawsze będę pamiętać, bo aż mnie ścisnęło - leżał w salonie na kanapie, a ja się krzątałam po domu i sprzątałam i prysnęłam w powietrze odświeżaczem, chyba się wystraszył, popłakał a jak podeszłam to popatrzył mi pierwszy raz tak jakby świadomie w oczy z buźką, która mówi 'przytul mamusiu', wzięłam na ręce i tak się wtulił, że uwierzyć nie mogłam.
Z tym filtrem chyba też tak zrobię.

Bbbb wiem, wiem, własnie na ten Dermedic się czaiłam, ale producent pisze, że on jest od 6 mies.

Melly u nas mały też śpi z nami codziennie po pierwszej pobudce na jedzenie, wtula się we mnie i ma pierś kiedy tylko chce, będziemy oduczać, póki co nie mam siły siedzieć na kraju łóżka i odkładać go po jedzeniu na 5 razy - kiedy z tym walczyłam chodziłam wściekła i nieprzytomna.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

weekendy dołączam się do grona mam, których dzieci pokazują tatusiom jakie są wspaniałe.
Z mężem wczoraj wypiliśmy kawę i ciasto na balkonie, a później jedliśmy spokojnie obiad po którym nawet zdążyłam posprzątać. Jak jestem sama to jest to nierealne, bo Szymuś zawsze potrzebuje mojego zainteresowania.
uśmiech mój tak świadomie to też od ucha do ucha i buźka często szeroko otwarta. Cudowne to jest, ale jeszcze nie udalo mi się zdjęcia zrobić bo zawsze patrzę i się zachwycam.
krem z filtrem też właśnie muszę coś kupić bo słońce już ostro świeci. Myślałam o tym pharmaceris bo jest od urodzenia, ale mówisz Miila, że ze składem coś nie tak?

odczyn poszczepienny??

Dziś przy kąpieli wyczułam zgrubienie na ramieniu w miejscu szczepienia. Minęło już 12 dni. Nie jest czerwone. Brałam te nfz, więc 3 wkłucia, ale na nóżkach jest ok.
Czy muszę do lekarza, czy to nic groźnego??

Odnośnik do komentarza

No i dupa… mam takie zapalenie sutka że dostałam antybiotyk, na razie doustny, ale jeśli nie przejdzie do 48h to zlecenie do szpitala i kroplówki oraz odetkanie kanału :((((
Trzymajcie kciuki dziś wieczorem akcja udrażniamy kanał domowymi sposobami...

Czarna dopóki nie jest bolesne i czerwone to bym tylko obserwowała. A nie dostałaś ulotki z info jakie są potencjalne odczyny i co w ich przypadku robić?

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

kremy z filtrem poszlam do apteki kupic krem pharmaceris. Wczesniej ogladalam go w necie i mial info, ze mozna stosowac od narodzin. Kupilam w aptece i na tym samym kremie jest info, ze od 6m-mca. Wracam do apteki i pytam sie o co cho, czy ja moge to stosowac. Pani farmaceutka powiedziala, ze krem ma nowe opakowanie bo zgodnie z prawem UE czy tam czyms musi byc taki napis na kremach dla dzieci, gdyz dzieci do 6mca nie powinny byc w ogole wystawiane na slonce. Powiedziala, ze spokojnie krem stosowac mozna, mimo, ze ma zapis od 6m-ca.
usmiechy nie wiem na ile sa swiadome lub nie, ale moj syńcio usmiechal sie dzisiaj rano do Taty i robil to z otwarta buzia! Potem w ciagu dnia rzadko kiedy sie usmiecha.... ale "gadac" z nami jeszcze nie chce. Jest ogolnie bardzo cichutki.

Jesli chodzi o jedzenie to bylam wczoraj w centrum handlowym i zjadlam troche rzeczy ktorych nie jadlam wczesniej. Maly dostal wysypki na twarzy i szyi. Caly jest czerwony.
Od dzisiaj dodatkowo rozpoczelam diete beznabiałowa.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

vena bidulko, wspolczuje. Zapchane kanaliki to bol okropny. Mialam to juz kilka razy, ale jakos przeszlo bez lekow.

Ja jak szczepilam to nawet nie dostalam info czego moge sie spodziewac po szczepieniu i jak zareagowac! Ta lekarka ktora robi kwalifikacje w ogole mi nie pasuje (to ta sama, co nigdy sie nie spotkala z wywracaniem oczu u noworodkow). Dopiero pielegniarka od szczepien wszystko i wytlumaczyla i nawet kazala profilaktycznie wykupic paracetamol.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miila Dermedic to polska firma, mam powody by za nich reczyć :), wiec ja będę kupować ten a z tym ze jest od 6 miesiąca... hmm jakby Wam to wytłumaczyć, żeby napisać ze jest od urodzenia, badania muszą być przeprowadzone na całkiem sporej grupie noworodków, wyobraźcie sobie ze zgadzacie się na to żeby nasze dzieciaczki były królikami doświadczalnymi i testowalybysmy na nich substancje które jeszcze nie zostały wprowadzone na rynek. Myślę że mało z nas by się na to zgodzilo

Odnośnik do komentarza

Dla tych co lubią appki polecam Glow Baby, poza tym że można notować posiłki (wł zegar i zanotuje długość karmienia i która pierś) to jeszcze ma kalendarz rodzaju do którego można dorzucać zdjęcia :)
Ma też dużo fajnych artykułów o dzieciach i rodzicielstwie. Bardzo mi się podoba

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Vena współczuję bardzo. Obyś tylko czuła się na siłach walczyć domowymi sposobami :*
anawee jeśli wcześniej nic się nie działo to też myślę, że nie ma sensu nabiału odstawiać.napisz co zjadłaś żebyśmy wiedziały na co uważać.

Bbbb brzmi sensownie to co piszesz. Może faktycznie to jest też przyczyna. A może być też z tym wystawianiem na słońce. Tak czy inaczej czymś trzeba smarować.

Z tym odczynem to nie dostałam żadnych wytycznych. Tylko ustnie, ale tak zrozumiałam, że zgrubienie jest niepokojące jak jest też zaczerwienione. No i nie wiedziałam, że może coś się dziać dopiero po tylu dniach.

Odnośnik do komentarza

Czarna mam ogromną motywację lekarka powiedziała, że jeśli w ciągu 48h nie uda się to przy takim stanie zapalnym jaki mam (rumień jest już na ⅓ piersi) trzeba będzie naciąć i założyć sączek :-[
Mąż ma dziś za zadanie masować tak długo aż pójdzie mleko choćbym miała wyć z bólu bo samej ciężko mi się dotknąć :'(

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena to co anttbiotyk.i dalej mozesz karmic?
Eh nawet nie wiedzialam ze az tak mozna miec cos z sutkiem przy karmieniu. Eh az boli na samq mysl. Oby wam sie udalo. Ja kiedys czytalam ze maz powinien tak jakby wyssac mleko przy zatkanych kanalikach bo ma na tyle sily, bo sama sobie nie mozesz a dziecko.nie pociagnie.

A co Wy dzieci bedziecie opalac lub ogolnie wystawiac na slonce? Ja mam nivea na kazda pogode ale nie smaruje bo i bez tego sie poci. Na slonce nie daje, czesto odwracam wozek.jak swieci.
Ostatnio kolezanka tesciowej ze maly taki opalony a on nigdy na sloncu no to ze ma ciemna karnacje bo zoltaczki tez nie ma. Heh.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly tak, mam antybiotyk i mogę karmić, tylko muszę dawać Klarze probiotyk,a i tak daję. Jeśli pojawią się jej krostki od wyjałowienia organizmu to mam skontaktować się z pediatrą żeby zwiększyć probiotyk.

Melly nie trzeba być na słońcu i opalać się żeby promienie uv uszkodziły skórę dziecka bo jest bardzo cienka, do 3 roku powinny być chronione wysokimi filtrami 50+, a do 6 lat 30+. Przynajmniej tak mówią dermatolodzy. Przecież te promienie przenikają przez materiał w budce, dlatego są nawet specjalne osłonki do wózków odbijające promienie uva i uvb… nad morze dla dzieciaków mam dodatkowo takie koszulki i szorty które są z takich tkanin które nie przepuszczają promieni uv.
Co mi przypomina, że ktoś się pytał o to, co z witaminą D przy wysokich filtrach. No więc żaden filtr nie blokuje zupełnie promieni, a odpowiednia dawka witaminy D powstaje już po 15 min spaceru w cieniu.

Komuś może wydać się to przesadą … mój mąż już machnął na mnie ręką w kwestii ochrony przed słońcem, ale ja mam bardzo wrażliwą skórę na uv i w dodatku dermatologa w rodzinie… za dużo historii się nasłuchałam.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...