Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

PaulinaNo Ty to bardziej jak starsza siostra ;) niż mama Wiktorka....tak na tutejsze norweskie warunki..
Cholera, czuje się staro ;P Ale chyba dramatu nie ma skoro tak często słyszę pytanie czy to moje pierwsze dziecko...hehe

kupki mój z ok 10 kupę dziennie szedł nagle do jednej sporej o konsystencji i wygladzie musztardy.
To po Nutritonie zapewne

Może któraś z Was też tak ma....Chyba dostalam okres i to dość obfity. Czy to możliwe w 4 tygodniu od porodu, nie przerwałam kp..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Magda2800 Milenka śliczności , pamietam jak przesłałam takie zdjecie jak sobie śpi na brzuszku ;)) do schrupania.
Ja tam wole terapie szokowe , mały płacze to ja mężowi daje i mowie ze musze do łazienki !! I jakoś sobie dał radę ;) faceci sa niedomyslni , jak będziesz czekać aż cis zrobi to możesz sie nie doczekać . To wasze wspólne dziecko , wspólna odpowiedzialność .
Vena Klarunia tak modnie wyglada w tej opasce , bardzo wiosennie . I ładnie spała u tatusia na rączkach ;)
A jak w przedszkolu z młodszym synkiem ? Dalej sie czepiają ? Mam nadzieje ze już dali ci spokój .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Kumi to daj znac jak po tych tabletkach z kozieradki .
Kupy moj kupek robi niezliczona ilośc , napewno z 10. Kazdy maluszek inny , zreszta to tez sie zmienia w czasie .
Paulina prześlicznie razem wyglądacie !
Zazdro z wakacjami ! To sobie odpoczniecie i nie ma jak to u mamy ;)
Heltinne kurde ty to masz , najpierw te cycuchy teraz okres . Ale czy to możliwe , ze to okres ?
Biogaia jak wy to podajecie ? Moge w czasie karmienia na pierś nakropic ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Maluszki przeslodkie! Widac ze juz nie-noworodki :)

groszem ja czasami daje ma łyżeczkę a czasami na sutek. Tylko gdy daje na sutek to później Aniela jest cała wysmarowana tym ;-)

karmienie Dziewczyny, gdy Wasze maluszki jedza po 30-40 minut to cały czas aktywnie ssa? Aniela je max 15 minut ale najczęściej okoko 10. Tylko ze wtedy cały czas przełyka.
Martwię sie ze moze nie bedzie przez to odpowiedniej stymulacji i w pewnym momencie bedzie za malo pokarmu :/

kupy u nas sa glownie z rana. Dziennie teraz jakies 3-4. Wczesniej miliony :P

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

No i okazalo sie ze wdalo mi sie jakies zakaznie w rane po cc. Wczoraj znow bylam na IP bo krwiak urosl i teraz juz wyciekala ropa :/ zrobili mi dziure w bliźnie i kazali wstrzykiwac tam 3xdziennie wode utelniona :/ do tego antybiotyk. We wtorek kontrola i zobaczymy czy z posiewu cos wyszlo.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

GroszekNo - mój szkrab ma na środku czółka takie czerwone plamki od urodzenia i jakoś też nie znikają, a ponoć mają..
KarolinaS - haha.. wiem o czym mówisz... ja w ciąży miałam z tym problem i myślałam, że po porodzie mi przejdzie..a tu lipa.. i do tego ta herbatka, to już w ogóle będę mega gazotwórcza ;P
vena - mina Klary rzbrajajaca[;
Melly - ale Wojtuś słodko śpi, wcale nie ma pulchniutkich nóżek, no i właśnie, muszę małego na brzuch przewrócić.. trzymać kciuki by się nie rozpłakał tylko grzecznie dalej spał..
kiedy Wy na brzuch kładziecie? bo ja na początku czekałam aż zacznie się przebudzać i wtedy..ale wyczaić taki moment to ciężko..
hm.. oficjalnie połóg mi się wczoraj skończył..a że postanowienie było, że właśnie wtedy wezmę się za siebie, to trzymajcie kciuki bym dziś poćwiczyła!
kurcze, u mnei na początku Wikuś jadł długo i to z dwóch piersi, a teraz raptem po 5/10 minut ale za to częściej i to z jednej piersi tylko../;
coś jeszcze miałam napisać ale..zapomniałam ;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Ewee no to nie jest za ciekawie. Eh wspolczuje.
unatu moj raz chce na brzuch raz nie a to na zdjeciu to wczoraj 1,5h sie meczyl chyba brzuszek i tylko tak mi spokojny byl i jeszcze nim tak lekko ruszalam w przod i tyl reka na pleckach to widzialam ze ulga bo szural brzuszkiem.
Paulina piekni Wy. Ladna mamusia, synek tez ale chyba nie podobny az tak do Ciebie.
Heltinne hmm ja tez 4 tyg po porodzie i sama nie wiem bo ja raz krew raz zolte raz brazowe i tak w kolko. I niby tez tak mialam z corka 6 tyg po i mi gin mowila ze moglam przelozyc wizyte bo okres a ja ze to jeszcze pologowe ale pozniej jeszcze 10 mies nie mialam kolejnych miesiaczek wiec by to dziwne bylo.
A.ja taka piekna ndz i w domu wszyscy i tesciowa. Kufa. Nieznosze jej. Tylko uslyszala malego to przybiegla to nic ze zamieszanie ale poszla potem. I corka mnie nie slucha,.nie wiem czy wiek.czy taki wplyw babci ze ciagle z nami i zabawa a ja ta zla bo ja ucze co wolno co nie i to mi sie dostaje. Eh mowie mezowi ze mi sie juz tu nie chce zyc ale wyjscia nie mamy. Eh.

Chcialam gdzies jechac zeby sie oderwac ale maz chcial jedyny wolny dzien w domu, to sie kisimy. Potem ze jak chce to mozemy gdzies ale juz pozno a ja lubie na caly dzien. Pewnie teraz zaluje ze nie chcial.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dzis mija miesiac odkad mam 2 dzieci a ja pamietam pierszy test ciazowy, planowanie pierwszej ciazy a tu juz 2 dziecko ma miesiac. Kiedy to minelo. Tak samo u ksoedza chrzest a jeszcze dopiero co bylismy zalatwiac slub ze chrztem eh leci czas.
Moj Wojtus to duzy chlopczyk i wydaje juz zabawne dzwieki, nawet jak jadl to glosno sie zasmial i moze to nieswiadomie ale cudownie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

kupy widzę temat króluje od rana ;) u nas wczoraj poszła taka kupka, że z każdej strony pieluszki po trochę wyszło ;) a od tamtej pory Wiki się prezy i steka, puszcza masę bąków i nie może zrobić kolejnej :( od wczorajszego wieczora jest płacz, przysypia na chwilę przy cycu albo mocno wtulona ze smoczkiem, ale zaraz się budzi i to samo. czuje się jak zombie, ręce odpadają od noszenia, a serducho pęka od tego płaczu :( nie mam nawet zadnych kropelek, żeby jej podać... dziewczyny NO wiecie czy w tutejszych aptekach jest coś na problemy z brzuszkiem?

Vena Klara prześliczna, jak modelka w tej opasce ;)
Melly Wojtus wcale nie wygląda grubo ;) a co do skakanki to nie wiem jak to wpływa na laktacje, ale ja bym się bała, że mi cycki pekna z bólu przy podskakiwaniu :P
Paulina jaki Wiktorek podobny do Ciebie ;)
unatu ja kładę na brzuszek jak mała nie śpi i jest w miarę spokojna, wtedy potrafi sobie tak leżeć dopoki nie zgłodnieje ;) u mnie z jedzeniem tak samo, dzieciaczki doszły do większej wprawy w ssaniu i szybko jedzą, poza tym u mnie mleko dosłownie tryska, więc Wiki nie ma innego wyboru, niż szybko łykać :D
Magda Milenka słodziak :) zagon swojego męża do roboty, to wasze wspólne dziecko! Ja jak juz jestem bardzo zmęczona, bo np mała płacze ciągle i czuję, że za chwilę sama się rozplacze, to Wiki leci do tatusia. Albo jak ściągam mleko, ręcznie trochę mi się schodzi, w tym czasie Nieslubny musi sobie sam radzić, nie ma wyjścia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

kingulek tak sa kropelki, nazywają sie Minifoam, tylko musisz powiedzieć ze dla niemowlaka. W konsystencji bardzo przypominają Sab Simplex i sa skuteczne. Ja uzywalam jak mi sie Sab skończył i byłam zadowolona. Dawkowanie, 10 kropel przed każdym karmieniem. Ale to jest typowe na kołki wiec jeżeli Wiki ich nie ma to może nie bedzie trzeba tak często :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak Wy ubieracie dzieciaczki na spacer przy słonecznej pogodzie i temp Ok 25 stopni? My mamy czarny wozek, niby nie ubieram małego jakoś grubo (body na długi rękaw, bawełniane spodnie, skarpetki i bawełniana czapka) a ciągle jest zapocony. Nie mam już pomysłu w co go ubierać żeby nie było mu chłodno albo żeby go nie zapocic. Ratunku

Odnośnik do komentarza

Bbbzdejmij czapeczkę, spodenki i skarpetki, i będzie o.k. :) Mówią, że lepiej żeby dziecku było chłodno, niż żeby przegrzać. Moja wczoraj spała pół dnia na tarasie, w cieniu, w body z długim rękawem i tyle. Ewentualnie nóżki jak słoneczko się przesunęło, przykryłam bambusową pieluszką, ale to bardziej żeby od słońca ochronić. Czapeczkę ja zakładałam przy wietrznej pogodzie, jak nie ma wiatru i jest niunia w gondoli, to żadnej czapeczki.
Wyskoczyły nam krostki na buzi, nie wiem nawet czy to potówki czy trądzik, można to smarować kremem z filtrem? Taka słoneczna pogoda że muszę posmarować...
Magda2600 jak czytam o Twoim mężu to mi się nóż w kieszeni otwiera... proponuję strategię Marty, powiedz że musisz pilnie do ubikacji, udawaj że masz zatwardzenie albo biegunkę, w każdym razie zamknij się tam co najmniej na 10-15 min. a on niech się w końcu zacznie małą zajmować!
Wszystkie dzieciaczki do schrupania, i ja się Julią pochwalę :)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48024.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Leos fajny gagatek;))
Julia modeleczka;)

Eh rosna te dzieci.

Ja dzisiaj.miesieczne dziecko.ubralam w body na krotki.rekaw i spi.do pasa przykryte tetrowa pielucha. Czapki.noe.ma, bo sie pocil. Jak oznajmilam tesciowej dwa tyg temu ze bedzoe.bez.czapki.to malo.nie.dostala zawalu teraz wyszedl.w czapce i tak widziala ale juz.sciagnelam.bo goraco.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo aphtin chyba działa,mam wrażenie ze osad na języczku jestt mniejszy i nie tak wyraźnie bialy

tja...Dzisiaj to ja jestem Quasimodo, a nie laska ;) tyle że z garbem z przodu (1 megacyc).
A moje oko.... (fot)
Wlasnie wróciliśmy od lekarza, dostałam krople do oczu z antybiotykiem.
Oby tylko na młodego się nie przeniosło :S
GroszekNo no widzisz, ja już tak mam, ciągle coś. ..
Ten mój "okres " 3.dzien. Teraz to oko...Dzis lepiej nie wchodzić mi w drogę, nawet pies omija mnie szerokim łukiem....

Ewee bidulko, mam nadzieję, że szybko Ci to przejdzie

wasze dzieciaczki wszystkie przesliczne slodziaczki... :*
Chociaz wiadomo .... mój najcudowniejszy, najpiękniejszy, najsłodszy bo taki bardzo... mój ;P

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48033.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Och piękne dzieciaczki :)))) uwielbiam oglądać nasze zdjęcia. Super, bo jeszcze niedawno czekałyśmy na pierwsze usg.

U mnie zator w piesi od dwóch dni… płomienie czerwone na skórze cycki, ale są postępy. Nowe/stare naturalne metody:
-Gorący prysznic, a później masaż(1 łyżeczka oleju np migdałowy lub kokosowy i 2 krople olejku z lawendy.
-później okłady z tartego surowego ziemniaka
-szklanka soku z ananasu, ale nie może być z koncentratu, bromelina w nim zawarta działa przeciwzapalnie

Heltinne u nas obu jak nie urok to sraczka…współczuję oka…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena niom...chyba zbyt nudne życie miałybysmy gdyby nie te atrakcje..
A ja współczuję zatoru...O tym ananasie nie miałam pojęcia.

A może znasz sposób na wyrównanie laktacji w piersiach? Dzisiaj rozbijając bolesne grudy ściągnęłam z prawej...prawie 300ml ! A z lewej 20 ml....Masakra :(
Musiałam mieć swoją drogą zapas gdyby trzeba było długo u lekarza siedzieć. Ale az żeby tyle z jednej piersi?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...