Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Takaona ja zamierzam prac póki mi proszek sie nie skończy ;) mam trzy proszki bobinki i jeden yelp :)
Moj ma całe czółko w kosteczkach ale wydaje mi sie ze to poprostu trądzik niemowlęcy .
Nat wzruszyłam sie , piękny tekst
Melly wiem , ze zupka w proszku to nie obiad , a ty chciałabyś dzieciom dać normalne jedzenie .
Rozumiem ze trudno bedzie ci z dwójka zejść i gotowac , te obiady ze szkoły to jest pomysł .
No dziś ci nasi synkowie gorzej sie czuli widać , każdy dzien inny...
Dziś zaczęłam biogaje dawać , bedzie ok jak na pierś kropie sobie i on zlizuje ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Nat swietny tekst, dał kopa energii czytany akurat przy karmieniu :)

U nas dzisiaj dużo mniej snu niż zwykle, Wiki spi max 1h, a potem leży i marudzi i o dziwo cyca woła nie co 3h jak do tej pory, a co 1,5. Mamy więc dzisiaj dzień przytulanek i cyca :)
Jakiś dobry humor mną dzisiaj zawładnął, znoszę dzielnie te dzisiejsze jęki, płacze i marudy, a w między czasie wysprzatalam całe mieszkanie i zrobiłam obiad, tylko z tego wszystkiego zapomniałam się ubrać i przelatalam caly dzień w piżamie (ale kto młodej matce będzie wytykać...)

Pytanka:
*wasze dzieciaczki też robią kupki podczas jedzenia? Moje młode to ostatnio tylko przy cycu sobie strzela.
*może trochę glupie pytanie, ale... po czym poznajecie, ze pierś jest już pusta i trzeba dać drugą? Bo flaczek mi się robi już po chwili a młoda potrafi jeszcze ssać i ssac, więc miękka "pusta" pierś nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek, zdziwiłabys się ile z takiego flaczka dzieć potrafi udoić jeszcze, tak naprawdę nie da się całkowicie opróżnić piersi bo w trakcie ssania produkuje się mleko na nowo.Ja daję drugą jak pierwsza zostaje odtrącona ;)

Co do tego textu to też dla mnie terapeutycznie zadziałał, bo się znielubiłam wczoraj za te emocje koszmarne:( W stosunku doHeli bo byłam na nią zła i nawet burknełam coś pod nosem i do reszty domowników...Ja mysle, że ona wyczuła ten moj nastròj i tak siè razem nakrècałyśmy :(

Groszek, Heluta też macałe czoło w krostach ale przestałam sie tym przejmieać, raz sa wieksze raz mniejsze ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Kingullek moja Emi czesto jak je to doslownie strzela kupke;)

Jestesmy dzis po wizycie, mala przybrala 1 kg:) i urosla 6 cm:) 4370kg i 57 cm szczescia:)

Co do ulewania to hmm mam obserwowac i jak do nastepnej wizyty nic sie nie zmieni to wtedy bedzie myslec.

A szczepic bedzie,y dopiero za miesiac.

Moj glodmorek pojedxony, lezy w lozeczku i probuje zasnac.

Od jutra zalamanie pogody i juz sie boje bo jak bedzie caly dzien padac to nigdzie nie wyjdziemy a tylko na dwrze spi i nie placze.

Odnośnik do komentarza

Widzę ze nie tylko moj szkrabek dzis jest marudny... Kwiczy, kweka, jęczy placze.. Ale co sie dziwić. Dorosłemu przeszkadza taka zmiana pogody a co dopiero dziecku..

Dzis nie podawałam mm. Az do 20. Zmuszalam małego by ssał efektywnie i było w miare ok !! Jestem wykończona. Usypiać na stojąco a moj maluch dalej nie spi.....

Odnośnik do komentarza

Agulaa ja mam czapeczki id kolezanki i kupilam kilka w różnych rozmiarach na ciuchach. Cos sie sprawdzilo. Kilka czeka az glowka urośnie :)

My w koncu wyszlismy na spacer. Dziecie mi pieknie go przespalo a ja zaliczalam wszystkie gorki i spinalam posladki. I to dopiero poprawilo mi humor :)
Ja to nie rozumiem jak ktos mowi o pustym cycku. Moje caly czas sa wiotkie i male. Czuje jak mnie ciafnie wsrodku po jedzeniu. Jak tak czesto karmie tzn co pol godz. Przez 10-15 min to podaje jednego cycka pare razy by drugi dal rade sie zregenerowac. Jsk karmie rzadziej to na zmiane podje a wnocy tomusze podac oba.
Nat a mi sienie podoba to ze zamilklas w kwesti kp. Dobrze ze intensywnke Cie czytalam jak jeszcze podlamana chodzilam z brzuchem. Bo potrzebowałam Twoich slow i wsparcia.

Odnośnik do komentarza

Nat jaka szkoda ze nikt mi tego tekstu nie podsunął 9 lat temu,gdy nie dawałam sobie rady z własnymi emocjami, brakowało mi cierpliwości do synka, kiedy na świat przyszła jego siostrzyczka. Może gdybym nie była wtedy sama łatwiej byłoby mi się uporać z sama ze soba, dużo kosztowało mnie to by nie rozładować nagromadzonych negatywnych emocji na dziecku.
Raz niestety nakrzyczalam na niego,bo nie mogłam znaleźć kluczy...jakby to była jego,dwulatka wina... Chyba nigdy nie zapomnę zdziwienia w jego oczkach... Zwyczajnie wyladowalam się na nim w sposob bezsensowny i niesprawiedliwy.
Zdarza mi się narzekać na zachowanie dzieci, mam potem jednak wyrzuty sumienia,że zachowałam się wobec nich nielojalnie

Przedwczoraj, gdy mały był tak marudny,że nie mogłam usiąść przy maszynie,mój poziom irytacji rósł gwałtownie. Przytuliłam go a wtedy emocje natychmiast opadły....Po latach mam, mimo wszystko, lepsza samokontrole :)

Po całym dniu ściągania na raty udało mi się ściągnąć 160 ml.
I te porcję Niuniek wypił na 2 razy,60 ml po kilkunastu minutach od kp,a resztę po ok godzinie,gdy wróciliśmy ze spacerku.
Mam wrażenie ze moje piersi reagują z opóźnieniem na jego zwiększone potrzeby. Swoją drogą to dosc sporo na 17 dniowe maleństwo,czy tylko mi się tak wydaje?
kingullekja w ielsm się na sposób i zaraz po przebudzeniu i ogarnięcia małego wskakuje pod prysznic i w ciuchy, albo też chciałbym w piżamie przez pół dnia

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ja czapek smerfetek mam.pelno.tyle ze jeszcze spadaja na.oczy lub uszy odslaniaja.bo.sa jakies dziwne. Dostalam od siostry przylegla czapeczke ze.sznurkami.oczywiscie noe.zawiazuje, i.znalazlam.takie w pepco to dokupilam biala.za.3 zl. Heh moj.syn sie.wkurza jak.mu.czapka.na.oczy wchodzi.

Hmm.a u mnie.jedno.karmienie.to jedna piers jest taka niby pelna i je z niej.20-30min.a.za 3h z drugiej.gorzej.jak.spi.4h to w tej drugiej.juz.grudki.i.jest twarda ale naciskam.ja.i wtedy.on.juz.lepiej.chwyta.
malaga nos jak.slysze ze charczy jak placze lub spi ale ja zwilzam woda morska (corce woda zwykla robilam) platek i rulonikiem wyciagam widoczne gilki i jest ok. Niestety ten.marimer jak dla.mnie ma zbyt duzy strumien.jak.sie.psika.wiec wole platkami. Jak trafie jakas wode morska ktora mniej daje strumienia to psikne az.kichnie i wtedy wyciagne.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko przespalo dzis 20 godzin lacznie. Zero aktywnosci poza wieczornym myciem. Caly dzien budzilam go na sile! Bylam dzis z nim u lekarza, dostalismy skierowanie na badania krwi. Lekarz mowi, ze zanim powiemy "ten typ tak ma" to warto wykluczyc cukrzyce i niedobór zelaza. Przeraza mnie pobieranie krwi u takiego malenstwa.
On oczywiscie u lekarza spal, lekarz sprawdzal odruchy i powiedzial, ze prawdopodobnie ma obnizone napiecie miesniowe i to moze tez tlumaczyc ciagla ospalosc. Nie jest w stanie stwierdzic, czy ma to na 100 % bo podczas badania Tymon oczywiscie spal. Ja naprawde chyba oszaleje! Powiem wam ze czasami chcialabym, zeby moje dziecko sie troche podarlo! Wiem, ze to brzmi dziwnie, ale ja naprawde popadam juz w paranoje!

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat pamiętaj, że każda z nas ma prawo do chwil słabości, nie jesteśmy robotami, a zmęczenie i brak snu robią swoje. Wiadomo, że dzieciątko nie jest niczemu winne, ale czasem musimy być dla siebie bardziej wyrozumiałe :)

Ataa ja takie wiotkie mam tylko przez chwilę po karmieniu, a poza tym to takie "naładowane" cały czas, co sprawia dodatkowy ból :(

Heltinne ja z ranca jak nieslubnego odprawie do pracy, a mała nakarmie i położę jeszcze spać to sama ładuje się pod kołdrę i dosypiam ile mogę. A potem tak właśnie wszystko na wariata.

Melly u mnie też jedno karmienie to jedna pierś, ale zaraz po karmieniu rozmasowuje tę drugą i sciagam troche mleka, zeby nie była taka twarda i bolaca i żeby latwiej było ją potem chwycić :)

Wiki nakarmiona, przysypia więc i my łapiemy trochę snu poki jest okazja :) dobrej nocy Mamuśki!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Dziś dzień z typu"nie wiem jak się nazywam"…
anawee oby tylko ten wasz typ był małym śpiochem, trzymam kciuki. Spróbuj przez pobraniem krwi dobrze go nakarmić, żeby był nawodniony, będzie łatwiej zebrać krew i mniej go będą męczyć.

Nat dobry tekst… ile razy powtarzam sobie podobne słowa w ciągu dnia… z czasem widzę, że jestem bardziej cierpliwa i wytrzymała. Choć często mam ochotę pogonić chłopców którzy obudzą Klarę dopiero co uśpioną, bo dadzą jej całusa…no ale jak karać braci za radość bycia z siostrą nawet jeśli to oznacza, że znów nie wstawię prania ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Malaga ja psokam raz dziennie plus na problemy z moskiem. A tr sa codziennie. Nawet dzis wnocy :( on nie lubi tych zabiegów. A staram soe byc delikatna i szybka.

Dzis mialam koszmar a noe noc. Jak obudził sie o 1 na karmienie to jadl do wpol do 3 ze zmisna pieluchy w trakcie a poznoej noe chcial spac lub noe mogl przez nos. A przy przystawianiu marudzil tzn bral sutka wypluwal i plakal. Czasem tak ma ale z sutkiem wszystko ok. O 4 zasnął a moj maz ma budzik na 4.20. I wychodzi na to ze jestem zimna su@! bo bardziej mi zal meza niz dziecka i czulam przy tym ogromny zal wstyd i bezradnosc. Robilam wszystko by mowic do dziecka cicho i spokojnie ale strsszne emocje mna targaly a lzy same sie laly.
I mimo tekstu od Nat.. nie umiem sie zachowac..

Odnośnik do komentarza

Dlaczego to co czuje do męża jest duzo silniejsze niz to co do dziecka? Dlaczego moj mozg nie rozumie ze to krew z krwi itd? Ja myślalam ze on bedzie najważniejszy ze to bedzie instynktowne... a on jest taki bezbronny i nieswuadomy a ja mimo to potrafie sie na niego gniewac :( jak mam to zmienić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...