Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anna hmm to juz kolo 100 ale taki wlasnie stoi i nie trzeba ciagle skladac a czesci sie nie walaja, fajny tylko musze byc pewna bo kupilismy parowar corce nie chciala nic z tego jesc o tez sprzedalismy. Ale to z tego bym korzystala zwlaszcza jak truskawki;)))a w zime to i mleko z bananami.
Flawiato co Ci kazal jeszcze lekarz zrobic skoro głodzisz dziecko? Eh a na pewno te 4kg to nie kebaby pizza itd tylko pewnie jakies normalne rzeczy wiec nie wiem jak glodzisz;( ja 12 kg ale mam to juz w przenosni i dosłownie w d.. bo odchudzac sie nie moge wiec zyje z dnia na dzien i odliczam dni.

Bbb widze ze Magdy jeszcze nie ma ja bym pojechala do lekarza swojego lub IP bo ja odczuwam ale na pewno nie takie jak Ty piszesz wiec chyba bym sie zmartwila

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly ja wiem ze ten opis jest dość dramatyczny, żeby to były pierwsze skurcze jakich doświadczam w ciąży to pewnie dawno już bym coś z tym zrobiła, ale ja mam rozmaite skurcze od 18 tyg, wizyta w szpitalu w takiek sytuacji jeszcze nigdy nic dobrego mi nie przyniosła, poza tym te skurcze nie są regularne wiec nie chce panikować. Dlatego zapytałam Magdę jak wyglądają przepowiadajace bo coś mi się wydaje ze tym razem to mogą być właśnie one

Odnośnik do komentarza

Cześć kwietnioweczki:) ostatnio się strasznie opuściłam w czytaniu i pisaniu a Wy kochane nie ułatwianie mi zadania bo widzę ze nam 100 stron prawie do nadrobienia... ale dziś poczytam bo będę leżeć. . . OD środy miałam remont pokoika tj. Malowanie + tapetowanie , myślałam że to szybciej pójdzie. .. sama nie robiłam ale nastałam się i nachodzilam, położyłam się o 24 wstałam o 3 jako ze nie mogłam usnąć wzięłam się za wymierzane gdzie jakie mebelki staną i gdzie półki przywiercić żeby na kable nie trafić, bo to zmora naszego mieszkania. ... teraz czekam na dostawę mebelkow ale minęły niecałe 4 tyg od zamówienia a jest info ze trzeba czekać 4-10 tyg, mam nadzieje ze przyjdą niedługo bo chciałabym trochę podekorowax a boje się ze nie zdążę. .. bo tak się dobrze poczułam zr teraz umieram tak mnie boli miednica a brzich twardy jak kamień. .. ehh pojutrze wizyta to może dostane opiernicz to znowu będę grzecznie leżeć przez jakiś czas... no i dziś no ból mnie sprowadził do łóżka z tyłkiem do góry. . Mam nadzieje ze przejdzie. .. widzę piszecie o wadze u mnie + 9- 9.5 jak pojem to następnego dnia jeszcze więcej. .. zaraz się wezmę za nadrabiam ie zaległości na forum.. ale najpierw pochwałę się 1 efektami remontu:) o ile uda się wrzucić zdj. ..

Odnośnik do komentarza

Majtynka jak ja ci zazdroszczę całego pokoju dla maluszka :) pięknie wyszło.
Bbbb jak są nie regularne i się nie nasilają to przepowiadajace one będą zmieniały charakter z biegiem czasu i będą coraz bardziej zbliżał się do skurczy porodowych ( jeśli chodzi o rodzaj bólu i umiejscowienie). Wiec jeśli się nie nasila i nie robi się regularnie to odpoczywaj, możesz wziąść ciep prysznic i napić się melisy. Ale dzięki tym skurczów możesz się spodziewać ze przy porodzie będziesz odczuwał bóle właśnie w tych rejonach co teraz więc można potrenować masowanie pleców. Na taki rodzaj skurczów bardzo dobrze robi chusta ( szlik albo długa chusta rozłożona na pośladki i biodra a twój partner staje na przeciwko ciebie i energicznie pociąga na przemian za końce tak żeby zatrzasc twoim tyłeczekiem :) rozladowuje napięcie.)
Co do oddychania na skurczu polecam branie jak najdłuższego wdechu ( fajnie jest wtedy w głowie bardzo szybko sobie liczyć, ja dołączam do 15-17 do momentu kiedy możesz nabierać powietrze) i wydech tez z liczeniem- tak żeby doliczyć do tej samej liczby co na wdechu. Odwraca to uwagę od odczuć a skupia ja na liczeniu w głowie. Inna metoda jest śpiewanie, bierzemy długi wdech i sobie śpiewamy ( jeśli ktoś lubi ) im dłużej na jednym wydechu tym lepiej. Przypomniała mi się kobieta która brała wdech i recytowala inwokacje z Pana Tadeusza :) to było zabawne i dobrego nasze rozbawienie jej recytacja świetnie rozladowywalo napięcie na sali ;) śmiała się razem z nami :)
Śmiech świetnie otwiera szyjkę macicy najlepiej taki na głos i pełna piersią :)

Myślę że dzisiaj już siąde i skończę tą instrukcje dla męża to wam podeślę tam mam spisane jak ma mi przypominać o oddychaniu i jakie są sposoby masowania.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

No bo pewnie t9 trochę są zakwasy :) to rąk jak nas skurcz w łydki złapie to potem czujemy ten mięsień i jest taki jak by obolały :) a ogulnie statystycznie te skurcze przepowiadajace zdążają się częściej w nocy właśnie :)

Kurcze jaka szkoda ze i mi się nie udało dorwać tych lampek w biedronce... :/ ślicznie to wygląda.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb ja biorę euthyrox. ....juz mi zmniejszyła dawkę do 3/4 tj z 75 do 1/2 125 bo podobno trzeba schodzić z dawki do porodu żeby nie została konieczność brania na stałe. A po porodzie mam brać 1/2 z 75g. I na wizytę kontrolna zrobić poziom tsh i ft4.
Dzieki za info z ketonami bo mi mąż właśnie przypomniał ze jeszcze o 22 przed badaniami wcinalam solidną kolacje wiec to pewnie ten metabolizm jak piszesz.

Melly czasem pizza się zdarzy bo mam 5-latka w domu i super pizzerie pod domem ale 2 razy w miesiącu. Lekarz mnie pocieszyl ze te 4kg to tez obrzeki w końcówce i faktycznie jak sobie przypomnę to z synkiem juz nosiłam crocsy męża w rozm. 44.

majtynkapokój przepiękny!

BBBBB pytałam gin o te problemy z oddechem po urodzeniu cc. Chodzi o to jak się rodzi sn to skurcze powodują że ten cały śluz z układu oddechowego maluszka zostaje wycisniety przez to ze dziecko się musi przeciskac przez drogi rodne. A przy cc trzeba odsluzowac dziecko i czasem trzeba je wspomóc sensoryczna. Ale ona sama ma dziecko z cc;)
Ale połog po cc jest znacznie krótszy niż po SN bo albo łyżeczkują macice albo "wycieraja" macice specjalną gazą od środka.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziś sobie uświadomiłam ze finiszuje......ostatnia wizyta 12.03. Dostane zwolnienie do dnia porodu mimo że cc jest wcześniej bo porod przerwie L4.
11.03. ostatnie badanie samej krwi i moczu.
18.03.ostatnie usg czy lozysko i przeplywy sa ok........i
zglaszam gotowosc......ale zlecialo!!!!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

majtynka sliczny pokoik :) dzis bylam na warsztatach swiadomy porod. O wiekszosci rzeczy wczesniej wiedzialam wiec mimo ze prowadzony ciekawie to duzo nowego nie wynioslam. Bardziej sie przydaly mojemu :) wie na co sie nastawic. Osobiscie warsztaty bezpieczny maluch bardziej mi sie podobaly jakby sie ktos wybieral :)
Kurcze mnie przeraza jak to malo czasu zostalo :p i ciezko mi sobie wyobrazic jak to bedzie po...

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

malga litości z tymi nowinkami o cc na zachodzie. Nic takiego nie na miejsca normalnie nie wiem, czy śmiać się czy płakać ;)

Na zachodzie jest za to praktykowana tzw łagodna cc, polega to na kangurowaniu dziecka zaraz po wyjściu z macicy tak jak przy SN. Wielokrotnie nawet nie jest ocierany ze śluzu tylko od razu dany mamie na piersi i grzeje się u niej przez cały czas szycia i tak do 2h po cc dopiero ważą itp. Co do flory bakteryjnej to ta którą mama ma na piesi i w mleku wystarczy.

Dzień Dobry :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

No napewno dzieciaczki urodzone naturalnie mają kontakt z naszą flora bakteryjną a te z cc są bardzo sterylne urodzone ( wszystko na jalowo no i w Polsce raczej jie ma kangurowania na sali operacyjnej ) wiec napewno jakieś trzeba maluchowi te bakterie nasze zaszczepić żeby potem nie reagowało na wszystko jak trafi do domu. W polsce w niektórych szpitalach ( słyszałam nie spotkałam się z tym osobiscie) każą mamie włożyć sobie pod koszulkę ubrania dla noworodka albo bodziaki przynajmniej żeby przeszły jej zapachem i złapał trochę bakterii a nie pachniało proszkiem czy płynem.
Z uwagi na to ze moja gin coraz częściej nastawia mnie na cc z powodu pośladkowego ułożenia małej, zaczynam o tym myśleć... I tak mi się smutno robi ze wyjma ja tak z nie nacka, zabiorą odemnie do kącika noworodka i będą ja obcy ludzie oglądać, dotykać, odsysanie... aż mi się płakać chce ( pewnie dlatego ze bardzo chce urodzić naturalnie ). Do tego mój mąż mówi ze in ja może przytulic po cc ale nie ma zamiaru jej kangurowania na gola klatę. .. a ja bym chciała żeby ona czuła się kochana od początku i żeby miała to ciepło ciała i bliskość rodzica... eh... bardzo bardzo nie chce cesarki....

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Majtynka sliczny pokoik;)) jak z katalogu.
Moj mezus maluje i juz przyszla tesciowa i wziela corke na dwor, ja na spokojnie umylam glowe i trzeba karnisz i lampe umyc bo na drabine nie wchodze a maz nie ma kiedy wiec dzis przy remoncie okazja.
Jeju ja sie doczekac nie moge jak bede bez brzucha na drabine wchodzic i umyje szafe itd a teraz czuje sie jak dyktator zrob to zrob tamto.
Flawia a ja oczywiscie tez lubie zjesc pizze, ale nie jesz codziennie tylko jakos dziwnie Ci.powiedzial, ze glodzisz bo sama glodna nie chodzisz.

Mi gin pozwolila wybrac czy aspargin czy magne b6 chce, aspargin juz bralam w tej ciazy i zle sie bralo a magne b6 mimo ze 6 tabl łagodnie sie połyka i jakies samopoczucie inne. Szkoda ze dala na tydzien.
Nie lubie nic bez wiedzy gin brac.

Mamy szczescie w Kwietniowkach, ze mamy tu polozna i moze nas uspokajac.
A Magda dla nas jestes nieoceniona ale jak chodzisz do gin to nie przeszkadza mu Twoja wiedza? Pytam bo w poprzedniej ciazy na patologii trafialy sie polozne i pielegniarki i byly traktowane jak "zmory" bo wszystko wiedzialy tzn. Byly za bardzo swiadome.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ewee standardowo na czas adaptacji w przedszkolu trzeba założyć 3 tygodnie. U mnie wyszło 2 tygodnie, takie że właścicielka nie była pewna czy się uda … były dni, że nie jadł, nie pił i nie spał … zbiegło to się nieszczęśliwie z ząbkowaniem ostatnich trzonowych. Trzeci tydzień zmiana o 180° wszystko normalnie. Teraz rano wyciąga buty, bierze misia i biegnie do mojego łóżka na buzi i mówi papa. Tylko moja rada taka, żeby na początku nie zostawać z nim tylko buzi, papa i miło płaczu odchodzimy… wiem, boli serce, sama siedziałam w aucie i z nerwów nie mogłam ruszyć, ale to zawsze się skraca czas traumy dzieci. Mam porównanie ze starszym, gdzie mówili, żeby zostać z nim w pokoju zabaw to pożegnania były dużo gorsze.

Melly ten dzbankowy blender jest ok jeśli robisz koktajle wyłącznie z owoców i to miękkich …kupiłam ten magic bullet bo mój blender nie dawał rady z jarmużem, burakami, szpinakiem… zostały takie mało przyjemne do picia kawałki włókien. I są różne wielkości tych szklanek w których się robi koktajle. Moja największa to 950 ml więc spokojnie ma 3 osoby wystarcza.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena moja uwagę zwróciła magiczna 2 z przodu na Twoim liczniku :) aaa dziewczyny juz nam tak niewiele zostalo! Łapie się na tym ze gdzieś z tyłu głowy tworzy mi się lista 'co jeszcze chciałabym zrobić przed porodem' :)

Odnośnik do komentarza

Magda,mi lekarka opowiadała o takim przypadku, że kobieta była tak zdesperowana i nie chciała cc, wszystko niestety na to wskazywało bo dziecko było ułożone pośladkowo i dosłownie w dniu zabiegu w ciągu 15 min na oczach lekarzy, dzidziuś się obrócił i urodziła sn.Także są różne scenariusze.Mojej koleżance Kasi z kolei, lekarz próbował młodą obrócić w łonie i to 2 krotnie, a ryzyko było spore bo dziewczyna pon 2 cc i mała za każdym razem siadała dupskiem po òwczesnym przekręceniu przez lekarza.Także na pewne rzeczy nie mamy chyba wpływu.Choć podskórnie czuję, że urodzisz sn, tego ci z całego serca życzę :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...