Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila w sumie mam podobny jadłospis wiec chyba ok :) tylko na kolacje jem więcej niz tylko jabłko :D
Heltinne co to za czarne scenariusze! Matko.. Myśle ze musisz mu pokazać, ze teraz o siebie zadbasz i bedziesz odpoczywać przygotowując sie do porodu tak jak Ci wszystkie kwietnioweczki radzą :) mysle ze jak odpoczniesz i nabierzesz sił to i nastawienie męża sie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Heltinne to odpocznij, spróbuj jeść ciut więcej i mu pokaż, że czujesz się lepiej, w sumie trochę mu się nie dziwie :( tyle bierzesz sobie na głowę.. a jeszcze inne rzeczy Ci nie ułatwiają, jesteś super dzielna, ale pamiętaj, że najważniejsza teraz jesteś Ty i maleństwo, fugi poczekają ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę że wszystkie jesteśmy super dzielne :)))
Wciąż jestem w szoku ze on w ten sposób mógł pomyśleć,co innego gdybym cierpiała na jakąś poważna chorobę itd.
Fakt, trochę słabo wyglądałam ostatnio przez bezsenność, u mnie w jednej chwili policzki są zapadniete ale to głównie dlatego, że z natury są wystające i wiele mi nie trzeba by wyglądać jak zombie.
Staram się nie rozklejac przy nim, ale dziś mnie przyłapal na tym po paru nieudanych próbach dzwigniecia się z sofy. Od tej pory dramatyzuje...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

No ja pospalam prawie 6h ale moze jeszcze pospie, probuje wstac do wc ale nie mam sily.
Tak ja w tej ciazy i tak juz duzo odpuscilam. Co prawda corka pranie sprzatanie itd swoje robi. Staram sie. Wczoraj szlam jak kaczka i tesciowa pyta czy cos boli?a ja ze brzuch stwardnial bo chyba 40 min po tesco lazilismy, wszystko poprzestawiali, a 3h poza domem a ta ze mam sie klasc. Latwo powiedziec a corka do mycia ogarnac kolacja i dopiero lezenie.
A Miila no malo jesz, choc lekarz mowil ze duzo kcal maja te soki z sokowirowki jak ktos dba o linie to ma zjesc pomaranczke z biala powloczka niz wyciskana. Moze Cie trzymaja te soki, mniam.

Tak czy siak heltinne iMiila najpierw najada sie dziecko potem my wiec dziecko az tak pokrzywdzone nie jest. Chyba ze naprawde nic nie jemy. Ja od miesiaca nadrabiam nabial ale to tak fest, tyle mleka idzie, widocznie organizm potrzebuje.
Weszlam wczoraj na dzial z rybkami itd myslalam ze zwroce i tak zostalam przy platkach serze i dzemie.
Ataa brawo! Dobrze, ze bronisz swego.

heltinne w sumie ja mowie mezowi ze ja za bardzo zmeczona na porod, hehe.
Wczoraj dopadlo mnie ze za 2 mies rodze najpozniej i eh stwierdzilam ze 20 mies to dla mnie za wczesnie, ze przypomnialam sobie wszystko i nie jestem gotowa na to w trakcie i po. Szybko sie ogarnelam:D a z tym czarnym scenariuszem to tez mezowi gadalam "ze jakby co". Jednak nie wolno tak myslec. Maz Twoj teraz bardzo podekscytowany wiec im blizej tym wiecej pomyslow.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly , heltinne dziewczyny uważajcie na siebie! Już tak niewiele nam zostało :-) teraz musimy nabrać sił do porodu :-) Kobietki silne jesteśmy i damy radę :-) w końcu natura wiedziała co robi, że to my rodzimy, a nie mężczyźni :-)
Patrząc ostatnio na forum to jakoś większość z dziewczyn przerzuciła się na nocny tryb funkcjonowania. Ja należę do tych rannych ptaszków i nawet w sobotę wstaję po 7. Dziś już zaliczyłam spacerek z pieskiem :-)
Pisałyście też o spinającym brzuchu mnie to też dopadło. Na dodatek Zosia wczoraj tak się ułożyła, że cały dzień źle mi się oddychało. Na całe szczęście dziś już lepiej.
Miłego dnia Kwietnióweczki :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Jeszcze nie wszystkie kwietnioweczki wstaly? No i dobrze, wysypiajcie się na zapas, słonka ;P

Ansta w sumie też miałabym ochotę na poranny spacer z pieskiem, nawet -16 ' C (aktualnie na term) by mnie odstraszyć. Gdybym tylko mogla normalnie chodzić a mój pies nie ciągnął jak pomylony ...Ale mam psa do zaprzęgu i tak się też zachowuje na dworze

Melly 40 min dreptania po sklepie może dać w 4 litery..Powinnaś była się położyć, mąż czy teściowa też potrafią wykąpać mała czy zrobić kolacje!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miila Heltinne Melly to wyibrazcie sobie jak ja jedtemslaba czy cienka czy nieudolna, albo to lezenie w pierwszych miesiacach tsk mnie oslabilo. Spie min 10h, bywa wiecej. Jem codziennie rano na sxybko mala miseczke kaszki takiej dla niemowlakow co tylko wode sie daje, bo jestem tak slaba, po ok pol godx 3 kromki chlebs z wedlina i serem i warzywem lub serek wiejski z warzywami i tez 3 kromki chleba z maslem, lub platki na mleku musli z lidla takie bardzo geste, kolejny posilek ok 13 podobny, ale wtedy tez czesto siegsm po sledzie jakies.. lub jajka ok 17 obiad, no i ok 20 kolacja. Tu lzej np kogurt i platki. W międzyczasie zjadam ok 4 jabłek- ostatnio inne owoce mi nie podchodza, do tego wypijam ok 4-6 kubkow gdzie pije inke zielona herbate wode i mleko/kakao. Wiec ja prz Was wchlaniam jak smok a nigdy nie najadam sie do syta. Nabialu jem bardzi duzo.

Moze ja przesadzam. Duzo przytylam, choc widac to glownie na wadze, caly czas chodze w bluzkach Skach, tylko biodra mi sie rozeszly mocno. Niemniej Heltinne musisz na siebie bardziej uwazac, wiem ze jestes aktywna, ale maz Cie widzi, i musi miec jakies powody by sie martwic. Chociaz teraz juz zostaw remont mieszkania i zajmij sie tylko dziecmi i soba a mysle ze to i tak bardzo duzo.

Odnośnik do komentarza

Cześć, cześć dziewczyny :)

Mój synek obudził się o 6tej i nie dał mamie już zbyt wiele spać, dostaje takie kopy, że czasem aż podskakuje, do tego mąż ma katar znów i pół nocy chrapał, ahh!

Dziś jedziemy na weekend, niedaleko, jutro mam te brzuszkowe zdjęcia :) nie wiem kompletnie co mam do nich wziąć, żeby było widać brzucho, póki co wiem tylko tyle, że część będzie w pokoju tam gdzie śpimy - a więc myślę, że leginsy, stanik i rozpięty sweter będą spoko (wtedy goły brzuszek widać), a 'plener' to chyba jakaś obcisła sukienka, bo w kurtce to nie widać nic wiele.

Miłego dnia! dbajcie o siebie, ja idę zrobić śniadanie (dziś jajecznica jak co sobote), potem sok i jedziemy!

Odnośnik do komentarza

Ja to i w nocy i z rana ;p dzisiaj corka obudzila sie o 4 pozniej jeszcze odleciala na 2 h i tak od 7.30 ogarniamy i maz zaczyna malowac a ja z corka.
Ataa jak nie mialam prawka to w 1 ciazy spalam do 10, pozniej aktywnie ale w 1 to tak fajnie ograniczenie to brzuch a w kolejnych jest wiecej ale kazda z nas prawdopodobnie przezyje jeszcze ciaze z dzieckiem u boku.
Heltinne kapanie ogarniam z mezem i jak ma 2 zmiane to z tesciowa ale wtedy mala jest taka rozbawiona wiec dlugo zasypia a jak tylko my to juz utrzymuje sie senny nastroj. Poki dzieci malutkie to ja trzymam sie schematu przy kapieli a reszta jakos idzie.
Miilazazdroszcze ale ja w tej ciazy nie chce uwieczniac;D

My jutro do miasta bo maz chce wziac udzial w biegu a w domu nie zostaje bo przychodzi jego dziadek wiec i tak siedzenie z nim wiec wole jechac, pojde z corka na lody.

Pamoetam jak kolezanka miala juz termin i wziela synka do Mc i taki dzien dla noego z atrakcjami bo juz ostatni.raz sam z jednej str zmiana ale jaka fajna. Co prawda poznoej trzeba sie wszystkim dzielic ale ile korzysci.

Jak nazywa sie takie.urzadzenie nieduze, gdzie wrzucami kilka kawalkow owocow i warzyw i wychodzi koktail? Mam blender ale to inne przeznaczenie i duze zeby stalo rozlozone

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry kwietnioweczki :) ja to mogę powiedzieć sie ze wyspalam, dopiero wstałam z przerwami na nocne sikanie :S miła odmiana po całym tygodniu wstawania o 6.

Heltinne to bierz sanki, przywiązuj psa i zabawa gotowa :D
Melly nie wiem czy dobrze mysle ale chyba chodzi Ci o taki smoothie mikser, ja mam taki ze do kubeczka wsypujemy owoce, nakładamy nakrętkę z ostrzami i do takiej bazy, potem zmieniamy tylko nakrętkę i można od razu pic, czy o takie cos chodzi? :)

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo tak, ale widze ze tez sa wieksze i nazywa sie blender do smothe i koktajli (tzw. Blender stolowy) bo bym chciala dla 3 osob a ten nasz blender to zostawiam tylko do papki truskawkowej do makaronow. Nie wiem z jednej str szkoda kasy na podobny sprzet ale tamten chyba wiecej roboty a ten co piszesz to raz dwa i przelewam. 60zl to nie majatek hmm moze po porodzie bym kupila.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

dzien dobry Paniom :)

Po kilku dniach nieobecności, nie uda mi się chyba nadrobic zaleglosci... ale mam nadzieje ze u Was wszystko pięknie :)

Widzialam ze Kinia miala juz CC. Trzymam kciuki!! Na pewno jest dobrze!!!

Szkoda ze juz jutro wyjezdzamy stad. To byl naprawde cudowny czas - cisza, spokoj, maz caly tydzienn ze mna :D troche sie poruszalam orzy zwiedzaniu - super i polecam! Ponizej zalaczam widok z okna.

Maz wlasnie nakladka ostatnie poprawki na lozeczko tak wiec jak przeschnie to pokaze Wam kolor :)

secondtry co do wózka to kupiliśmy mamas and papas armadillo flip xt. Typowy mieszczuch ale lekki i super sie sklada.

Trzymaj sie dzielnie! !! Wyprawkę juz masz prawie gotowa wiec teraz tylko ostatnie tygodnie i Twoj koszmar sie skonczy!

Bbbb jaka decyzja odnośnie mebli?

Ataa biedaczko... dobrze ze ten Twoj chłop juz zdrowieje to przynajmniej troche od o odpoczniesz

heltinne Ty tez koniecznie wyhamuj!!! Sama mam tak ze zdarza mi sie jednego dnia przyszalec i później zdycham... ale teraz powoli sobie odpuszczam i robie jakiesz rzeczy wolniej.

Np malowanie drugiego lozeczka mam rozplanowane na dwa tygodnie ;) powoli do celu ;)

Vena i Melly tez macie zakusy na robienie ponad norme... po wpisach widzę jednak ze pora juz wyhamowywac.

Vena jak mlodszy synek w przedszkolu? Przyzwyczail sie juz? Podpytuje bo zaraz kolejna rewolucja go czeka i ciekawa jestem ile czas dziecko potrzebuje by sie oswoic z jakas nowością przed wprowadzenjem kolejnej.

spinajace sie brzuchy jak u Was sytuacja? Przyznam ze odkad biore aspargin u mnie zdecydowanie lepiej.

Vena, Magda a czy mozecie polecic jakieś konkretne techniki by wspierac bezbolesne przejscie skurczu? Wiem ze oddychanie moze pomoc... ale jakies konkretne? :D

torby skip hop w dobrej cenie podobno dalej dostepne w tk maxx :)

Milla udanego wyjazdu i pokaz efekty sesji!!! Mimo ze srednio przepadam za takimi akcjami (raczej nie wychodze dobrze na zdjęciach) to sama chyba tez sie skuszę na taka pamiatke.

Ojj rozpisalam sie strasznie... milego dnia Kwietnioweczki!! Ja dzisisj atakuje kolejny zamek do zwiedzania ;)

monthly_2016_02/kwietnioweczki-2016_44463.jpg

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Melly z tego co mi się kojarzy co jakiś czas w Biedronce albo w Lidl są takie mini blendery. I cena rozsądna :-)
A we Wrocławiu piękne słonko świeci. Mąż jak zwykle jeszcze śpi ale zaraz wyślę psa żeby go obudził i ruszamy na spacer :-)
heltine tak jak mówi PaulinaNo bierz sanki i pieska :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Melly ja bym Ci jednak polecała blender dzbankowy, ja mam od kilku lat philipsa i jest nie do zdarcia. Skoro chcesz na 3 osoby robic, to ten nutrition mixer i tak będzie za mały. A w tym dzbanku zrobisz dużą porcję i rozlewasz do kubków. Zresztą funkcja kruszenia lodu jest super, możesz zmrożone owoce wrzucic i masz prawie sorbet:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Ataa nie martw się wagą .....ja właśnie po wizycie i mam 4kg w miesiac; ((( juz w sumie 16.5kg...ehhh.....pewnie do 20 dobije; (((

Mimo że biore 6 tabl magnezu poziom mam na granicy ..... do tego niedobór vit d i ketony w moczu czyli jak zwykle głodzie dziecko.....yyyyy. ....4kg w miesiac i głodze? ???!!!!
Reszta ok......wymazy pobrane ...kiły HIV HCV cytomegalii i toxo nie mam......tylko przed terminem cc krew i mocz i mogę rodzic......

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia ketonami się nie martw, ja też jak mi pierwszy raz wyszły to byłam spanikowana, mój lekarz twierdzi ze to kwestia tego ze w ciąży zmienia się metabolizm, tez się naczytałam ze dziecko głodne, a mój lekarz parsknal śmiechem i powiedział ze mały prędzej mnie by zagłodzil niż dopuścił do tego żeby sam był głodny. A co do vit D, nie wiem czy masz nadczynność czy niedoczynność tarczycy, ja biorę Letrox i zawsze suplementuje vit D. Bez wit D słabo się wchłania

Odnośnik do komentarza

Ewee syndrom wicia gniazda wygrał, mebelki zostały, mąż je trochę doprowadził do porządku, poza tym okazało się ze żeby w pokoju dało się jakoś przemieszczać musze je ustawić dłuższym bokiem przy ścianie i będzie stało między dwoma komoda mi więc nie jest źle. ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...