Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamaFilipa1

Witam,jestem w 9 tyg.c. Odczuwam ból piersi(niestety nie urosły..) oraz brzucha. Ostatnio przeszłam anginę, brałam Augmentin zapisany przez laryngologa. Korciło mnie, żeby przerwać, kiedy poczuję się lepiej, lecz lekarz odradził. Boję się chorób w ciąży, ale pociesza mnie fakt, ze w pierwszej ciąży było podobnie(ten sam antybiotyk w 1 trymestrze) i dziecko jest zdrowe(Filip, 3lata). Obiecywałam sobie, że jak tylko zachoruję, to przerwę pracę, a teraz mam dylemat i nie chcę rezygnować, jestem pracoholiczką;-) Za 10 dni wizyta u ginekologa, zobaczę co on na to...Pozdrawiam Wszystkie ciężarne i życzę zdrowia!;-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak byłam u gin w tam ty ym tygodniu to dostałam zestaw ulotek katalogów o żywieniu w ciazy jestem tam napisane ze w ciazy powinno się spożywać dwa posiłki mleczne dziennie powiedzcie czy picie mleka w ciazy jest zdrowe bo kilka artykułów czytałam na ten temat i różnie o tym mówią chodzi mi oczywiście o mleko krowie ale nie z kartonik a takie prosto od krowy

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k617pkqzf.png]
http://s9.suwaczek.com/201604042750.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bdogya69q4.png

Odnośnik do komentarza

@Vena127 - dzieci mnie nie przestaną zaskakiwać ;) i pomyśleć, że w takiej małej główce już takie kombinatorstwo :) musi być inteligentnym chłopcem :) królik super ,zazdroszczę takich zdolności.

@Kodomo - głowa do góry, na pewno dzidziuś jest odpowiednich rozmiarów na ten tydzień ciąży. Mi ostatnim razem też powiedzieli, że za malutkie i że prawdopodobnie ciąża młodsza o 4 dni ale że to całkiem normalne.

@Sylwia2608 - ja kawy nie piję w ogóle, ale piję za to czarną herbatę, której się nie powinno - staram się tylko jedną dziennie.

Dziewczyny, ja zapeszam coś ostatnio z tym dobrym czuciem się, wczoraj było ok do czasu kiedy nie wyjęłam do filmu z lodówki winogrona - no masakra po prostu jak mną rzucało i to na sam wieczór, potem spać nie mogłam, a dzisiaj obudziłam się z takim bólem głowy, że nie wiem jak ja dzisiaj przeżyję.

Odnośnik do komentarza

@Sylwia2608 - właśnie jeśli chodzi o produkty mleczne to zdania się podzielone gdzie nie czytam. Myślę, że można normalne mleko, może dla pewności je przegotować? tu chodzi o to czy pasteryzowane czy nie, tych jednych nie wolno, ale już się pogubiłam których - do sprawdzenia. To z kartonu zwykłe zawsze można zastąpić kozim itd.

Odnośnik do komentarza

Ja od kilku dni mam "depresje". Strasznie mnie wkurza ze na nic nie mam siły. Wczoraj nie miałam nawet sił żeby pójść do apteki. Że nie wspomnę o bałaganie w domu. Za tydzien przyjedzie moj narzeczony (jak juz raz wspominalam, pracuje w Norwegii) i jesli tak dalej pojdzie, bedzie musial mnie szukac w tym balaganie.
@Vena- tez myslalam zeby cos uszyc maleństwu, ale jak na razie nie mam nawet sil by zrobic kartki z gratulacjami dla przyszlych dziadkow i prababci.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

@Cathleen - jeśli Cię to choć ciut pocieszy, wiele z nas ma dokładnie to samo, ja już mam dość tej bezsilności, mojego nieróbstwa, odkładania miliona spraw na potem, bo nie mam siły, ale takie uroki ciąży chyba - przynajmniej tak mówią, ponoć drugi trymestr jest ekstra, a już niedaleko nam do tego. Głowa do góry a ja tymczasem leżę w szlafroku na kanapie pod kocem i nie robię nic..

Odnośnik do komentarza

Blaira bardzo ci współczuje Ja wczoraj wrocilam po dwóch dniach obserwacji w szpitalu Wciągu 4 tyg mialam juz trzy krwawienia Pierwsze wygladalo jak calkowite poronienie Tzw zywa krew i strzepy tkanki, drugie troche mniejsze i gesta krew To ostatnie trzy dni temu bylo okropne Malo krwi na poczatku tylko wrecz czopy ze skrzepow Bylam przekonana ze rodze Potem za kazdym razem usg pokazywalo bombelka w dobrej kondycji tylko ta krew niewiadomo skad Tyle ze juz rozmowa z lekarzami wyglada inaczej Teraz troche jakby zaczeli mnie przygotowywac ze moze sie to wszystko skonczyc poronieniem Serce dziecka bije niezle ale szalu nie ma Maly trzyma sie chyba dzieki progesteronowi trzy razy dziennie Wiecie najgorsze jest to ze wierze ze sie uda ale jakos boje sie przywiazac do tego dziecka za bardzo bo wiem jaka jest masakra po stracie Dlatego mam nadzieje ze Blaira nie bedzie sie lamac i jakos to przejdzie, a moze sie okaze ze jednak wszystko jest okey I takie byly przypadki

Odnośnik do komentarza

No ja tez juz od tamtej ciazy tez juz noe chce narzekac i mimo ze mialam wczesniaka i jest zdrowa na 100% a wiele ludzi przechodzi ciezkie przypadki i cieszy sie kazdym dniem, nie powiem walczylam o poprzednia ciaze ale i tak wyszlam\z tego calo.
Dziewczyny trzymajcie sie mocno dbajcie o siebie,agabalbina nawet sie boje wyobrazic co przezywalas.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Jestem tu nowa. Mój termin porodu wypada na 4 kwietnia. Postanowiłam do Was dołączyć, bo po dwóch tygodniach leżenia w łóżku powoli zaczynam mieć niemoc. W tamtym tygodniu byłam w szpitalu z powodu plamienia. Zrobili mi Usg i na szczęście wszystko z dzidziusiem dobrze. Widziałam nawet bijące serduszko. Niestety ciąża dalej jest zagrożona i muszę przyjmować leki i całymi dniami leżeć. A to powoduje, że za dużo myślę i ciągle boję się, że coś się stanie.

Odnośnik do komentarza

@Miila, ja wczoraj mialam szczegolnie ciezkie popoludnie i wieczor, myslalam ze żąładek wypluje, pomogla mi troche odgazowana cola. Dzis juz ciut lepiej, ale wspomnienia koszmarne az sie boje wieczoru. Chyba jednak ten sam pchamy wozek zgodnie z suwaczkami.

@Agabalbina - ja z poprzedniej ciazy mam takie wspomnienia, gin mowil ze macica rosnie i wszystko sie musi dopasowac, miesnie, wiezadla, skóra... Teraz nic takiego nie czuje, ale przy kolejnej ciazy moze jestem juz bardziej rozciagnieta;))
Przegadaj ze swoim lekarzem, bedziesz spokojniejsza.

@ komodo - dobry pomysl z tym wczesniejszym usg, bedziesz spokojniejsza. A pappa bedziesz robila?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a propos produktów mlecznych, na moich zajęciach z żywienia dla kobiet w ciąży z cukrzycą padł ten temat. Zalecenie jest, żeby spożywać dziennie 1000mg wapnia najlepiej z nabiału. U "słodkich" mam pojawia się problem bo w mleku jest laktoza, czyli cukier prosty, ale i tak należy pić do dwóch szklanek dziennie. Poza tym dobrym źródłem białka i wapnia są sery, które już tyle tej laktozy nie zawierają. Świetna jest mozzarela czy parmezan. Tak jak już było wspomniane jemy rzeczy z mleka pasteryzowanego i nie łączymy z witaminami, gdzie jest w składzie żelazo. Wapń utrudnia wchłanianie żelaza i trzeba zrobić min 4h przerwy. To tyle co ja wiem ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...