Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe:) no to faktycznie dresiki pokazały się z najlepszej strony ;) wyobraźcie sobie moje zaskoczenie kiedy w ostatnią sobotę leżałam wieczorem w łóżku i nagle zaczęłam czuć marihuanę u nas w mieszkaniu... byłam sama w domu wiec stwierdziłam ze mam omamy wechowe przez ciążę ale jak poszłam do łazienki to jeszcze bardziej było czuć. Co się okazało. Nasi studenci z mieszkania na przeciwko zrobili imprezę i ich goście palili na klatce pod naszymi drzwiami ( ostatnie piętro wiec pewnie uznali ze najbezpieczniej ). Uchyliłam tylko drzwi i powiesilam ze mi do domu leci ich dymek. Chyba się nawet wystraszyli ale jak zobaczyli mój brzuchol to bardzo mocno przepraszali. A następnego dnia sąsiadka spotkała mnie przy śmietniku i tez przeprosiła za gości ;) studenckie lata ;)
Co do staników ja wybieram się jutro na małe zakupy i pewnie wstapie do h&m mama właśnie bo bardzo mi się podobają te które tu pokazywalyscie z sklepu internetowego. Mam nadzieje ze będą ;) no i udało ki się męża na ikea namówić ( masakra jak on nienawidzi tego sklepu ;) jest chory jak tam wchodzimy ) chciałam kupić parę bambusowych ręczników, może jakiś z kapturem i wanienke.
Tez wybieram się na polowanie do Lidla; ) tylko jak czasem widzę w necie filmiki z walk o np. Croxy na promocji to zastanawiam się czy nadaje się do tego zadania :) ale może na ciuszki nie będą się aż tak żucić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ramajani ja nie namawiam vo to duży wydatek ale te z krwi podobno są bespieczniejsze do przeszczepów no i nie szukasz dawcy. Mnie motywuje to ze nauka tak idzie do przodu ze teraz już przerwanie rdzenia się nimi leczy ( w stanach jest koleś który zaczyna stawiać pierwsze kroki po 10 latach na wózku był 1 pacjentem terapia komórkami macierzystymi) no i te choroby genetyczne... i to ze kom. Mogą posłużyć komuś z rodziny... Ogulnie my się chyba zdecydujemy chociaż dla nas to tez spore obciążenie pewnie będzie zwłaszcza na początku.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda2600 tez wybieram sie dolidla i to wlasnie w poniedziałek bo bede wracala od gin i mam po drodze, ja chcialam tylko te spodenki i zobaczyc stanik, mam nadzieje ze bedzie takich tlumow a jesli tak to sie wycofuje, nie zamierzam siez nikim przepychac.
A z ta krwia z pepowiny, jakbym miala mozluwosc nie zastanawialabym sie, a tak.. coz.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny,

Miila, odwaznie zagadalas, ja tez z tych co zwracaja uwage jak trzeba. Kilka razy podnosilam smieci rzucane na ziemie przez nastolatki i z usmiechem mowilam zgubiles cos... Nie cierpie jak ktos nie bierze innych pod uwage, smieci, pluje albo zachowuje sie jak kompletny patalach. Mlodosc ma swoje prawa, ale maniery sa naprawde wazne.
Ooo i znowu wyglaszam kazanie :) Chyba powinnam zostac ksiedzem albo politykiem ;)
Jesli chodzi o pieluszki to ja na poczatek tez wielorazowe a pozniej sie zastanowie.
Staniki mam z mothercare i bardzo sobie chwale, gladkie, ale ladny ksztalt, bez drutow (ponoc druty potrafia uciskac za bardzo i zahamowac laktacje) ale dobrze podtrzymujace i 2 z nich sa do karmienia wiec odpina sie tylko taka fiszke na ramiaczku i mozna odchylic miseczke a potem klik i zapiete. Polecam.
A tutaj macie przewodnik i kilka odpowiedzi na pytania zwiazane ze stanikami :
http://www.mothercare.com.pl/maternity-bra-buying-guide.html
Ja swoje kupilam dosc wczesnie bo mi cycki urosly na poczatku -teraz mam 80E no i niedawno zaczely mnie troszke cisnac wiec kupilam te przedluzki, ktore sprawdzaja sie swietnie.
Secondtry gratuluje dobrych wiesci.
Jesli chodzi o obcasy to ja tylko na wyjscia bo rowniez jestem wysoka - 176cm i mi nie potrzeba, zwlaszcza tu w Irlandii gdzie mnostwo karakanow i nawet na plaskich butach jestem zazwyczaj wyzsza od wiekszosci lasek.
Milego weekendu wszystkim
Marta (28t4d)

Odnośnik do komentarza

Magda moj maz tez nienawidzi Ikea. Mowi ze to najgorsza kara ;)

Dzieki za info odnosnie stanikow. Chyba niedkugo wybiore sie do tkmaxxa, bo te sportowe ktore mam sa ciasne :/ no i musze ogarnac h&m mama tylko gdzies blizej siebie moze poszukam...

A ponizej moje dzielo :D 1.5 dnia roboty i duzo przekleństw powiedzianych pod nosem ale jest! Juz teraz wiem o kilku rzeczach ktorych nie wzielam pod uwage ale jak na pierwszy raz chyba całkiem nieźle :D

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43229.jpg

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ojj jak miło kiedy za oknem słonko swieci i niebo nie placze...
Na mazowszu pieknię jest:)))

O tej mojej cukrzycy to juz sama nie wiem co myslec, wertowalam normy w necie i wychodzi mi ze wynki 81/154/121 to jest negatywny wynik i tak mi powiedziano przy wypisie.
Wczoraj mnie ginka zszokowała, jak powiedziala ze to jednak powyzej normy. W srode mam wizyte u diabetologa, narazie nastawiam sie, że powie "jest dobrze". Tylko znowu 190 pln za wizyte, no szlag ile tej kasy idzie...
Zamowienie z gemini też mi wyszlo prawie 700 pln, co prawda kupilam 2 x pampersy 1 bo byly w dobrej cenie i jeszcze pieluszki flanelowe, ktore sprawdzily mi sie przy Adasiu (cena az 30% taniej niz w innych online'ach)

Nadal brakuje mi wózka... ale mam lezeć wiec jak tu go wybrac, bez dotykania, obejrzenia:(

Miila materac zamowiam ten lateksowy bez dodatkow kokosa, czy innych traw. Mimo, ze materace Hevea mają ten kokosowy wklad zawulkanizowany lateksem, to jakos sie uprzedzilam po poprzednich doswiadczeniach, klamka zapadla więc.
Super, ze nie musisz leżeć, och ciesz sie prosze wolnoscią też za mnie. I napij sie nastepnym razem za mnie latte "na miescie";)

Vena wyobrazilam sobie tą knajpkę w zatoce, slonce, szum, oceanu...
Nastepnym razem poproszę o filmik dla leżacych.
Ja wczoraj sie cieszylam wyjsciem na parking przed wizytą, ludzmi, ktorych mijalismy na ulicach... leze plackiem juz ponad 11 tygodni.

Dzis bede odtransportowana do rodziców, bo jutro mąż i teść zaczynaja malowanie sypialni, korytarza i chcą tez salon machnąć jak starczy czasu.

Nocnikowanie moim zdaniem trzeba obserwowac dziecko i do niczego nie zmuszac. Musi przyjsc ta fizjologiczna i psychologiczna gotowość dziecka.
My zaczelismi na spokojnie jak Adas mial 18 mcy, ale raczej formą oswajania z nocnikiem, albo deseczką. Troche sprawdzenie czy juz, czy to ten czas. Nosił nocnik, sadzal misie, opowiadal wszystkim ze misie siusiaja same, ale to tyle. Sam lubil posiedziec na nocniku ale w ubranku, goła pupa juz odpadala. Z czasem sie przyzwyczail do gołej pupki. Siedzial 20 min i raczej z przypadku zrobil siusiu jak mu czytalam ksiazeczki...
Dopiero w 20 miesiacu nauczylismy go zeby mowil, ze robi siusiu, albo kupe, jeszcze w pieluche. Po jakis 2 tygodniach od kiedy sygnalizował juz kazda potrzebe i z niektorymi udalo nam sie zdążyć (kazda mega celebrowana i chwalona) temat zaskoczył. Ale bez pospiechu, spokojnie, z radoscia, zadnego stresu.
Tydzien chodzenia bez pieluchy, to byl ciekawy czas, scieranie podlogi, kilka razy wiecej prania. Ale bylo warto, dziecko swiadome potrzeb, efektu mokrych majteczek i spodni robi, funkcjonalnosci toalety to doskonale polaczenie. Na drugie urodziny biegal juz bez pieluszki. Na dluzsze podroze i korki w Wawie zakladalam profilaktycznie, bo szkoda bylo fotelika.

Ale sie rozpisalam...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ewee super ;)
Ja się trochę obawiam tego nocnika. Wiem ze mój mąż chciał by jak najszybciej zejść z pieluch ( ostatnio nawet padł teksty ze 3 latem w pieluchach to już przesada) ale na pewno będzie to wyzwanie. Może nie tyle dla dziecka co dla nas. Pamiętam jak na studiach pracowałam w żłobku to było masę różnych metod wśród rodziców jedni kazali dawać naklejki za siku na nocnik inni żelki albo cukierki ale wydaje mi się że dzieci jak juz kojarzą o co chodzi z pieluchami to patrzą jedne na drugie i wyrabiają sobie ten nawyk siadania na nocnik. ( chodziły śladami jak ja to mawiam). Tak czy owak jeszcze masę czasu przed nami zanim będzie można zacząć próbować.
Któraś z was wspominała o tym bezpieluszkowym wychowaniu. Widziałam kiedyś słodki film ( na youtube około godziny trwa o tym jak wychowywane są dzieci na świecie,

mam nadzieje ze link zadziała jak nie to można poszukać po " babies 2010 documental ") tam właśnie dziecko w Afryce jest bez pieluszek od narodzin. Trzeba chyba po prostu bardzo dobrze poznać swojego malucha i wyłapywac odrazu sygnały ze będzie coś robiło ;) a filmik polecam bez konkretnych rad czy języka ale jest przepiękny i rozczulajacy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ewee bardzo ładnie Ci wyszło!!!
Secondtry zakresy cukru w porządku, nie wiem skąd teza że masz cukrzycę. Myślę, że niestety zapłacisz za stwierdzenie: jest Pani zdrowa :/ no chyba że się znów normy zmieniły i nic nie wiem …
ramajami ja to trzy razy do tematu podchodziłam, ale mój niż powiedział kategoryczne nie na prywatne banki komórek macierzystych. On jest pragmatyk do bólu. Raz stwierdził, że w naszej rodzinie ryzyko tych chorób niskie (żadnego przypadku od 20 lat) no i uważa to za nieekonomiczne drogie ubezpieczenie. Po ostatniej aferze w USA z bankami, gdzie ludzie płacili i okazywało się, że materiał był oddwany do badań bez wiedzy i źle deponowany jeszcze bardziej jest na nie. My te pieniądze dajemy na lepsze ubezpieczenie zdrowotne …
Miila Twój wzrost to mam na obcasach ;) i poza plac zabaw oraz wycieczki piesze zawsze chodzę na szpilkach. Na szczęście mój mąż to lubi bo jest wtedy o pół głowy niższy ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

magda przykład idzie z góry, dzieci uwielbiają w pewnym wieku robić to co dorośli i starsze dzieci. Za to jestem skrajnie przeciwna przekupieniu cukierkami dzieci za robienie siusiu… czy za inne aktywności. W akcie desperacji i konformizmu uciekałam się raz do tej metody, żeby przyspieszyć wyjście do przedszkola, bo miałam ważne spotkanie … oj jak żałowałam tego. Dzieci strasznie szybko łapią takie rzeczy i następuje efekt kuli śniegowej.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

dzwoniłam do gin w sprawie puchniecia stóp obecnie jestem w 31tc i powiedziała ze to troche za wczesnie.kazała zmierzyc cisnienie mama 110/70 i zrobic mocz czy czasem białka nie ma.teraz czekam na wyniki moczu.a jak tam u was dziewczyny tez wam puchną stopy?

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ja jestem obecnie w 30tc+3d i juz od jakiegoś miesiąca czuje ze stopy są leki obrzmiale i szersze! Niestety... Palce u rąk tez wieczorami jak serdelki. Może nie codziennie ale dość często. Lekarz mi powiedział że to ogólnie w ciąży normalne. Problem podobno jest wtedy gdy te obrzmienia są po nocnym wypoczynku. U mnie rano w miarę ok więc akceptuje ten stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza

anna jesteśmy w tym samym tygodniu i u mnie też są lekkie obrzęki od jakiegoś miesiąca, jeśli nie noszę pończoch uciskowych… u mnie to oznaka złego krążenia, ale to też może być nadmiar sodu w organizmie (mniej słonych potraw, dużo wody. Dużo to min 2,5 litra). Poza tym mam tendencję, bo zawsze nogi jak serdelki po locie samolotem dłuższym niż 2h.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dorotkaaa to jak ja ;) tzn raz mi wyliczyli z usg na 8 raz na 10 ale też mówi moja gin ze może urodzić się w marcu bo spora dziewczyna z niej ;) a pachwiny bym się nie przejmowała. Wygląda poprostu na to se ci się rozciągają. Może tak być. Mi na takie dolegliwości pomaga joga. Jest na youtube masa filmików dla ciężarnych w 3 trym. Fajne ćwiczenia rozluźnijace i rozciągające pomagaja na takie dolegliwosci jak wlasnie ciahniecie bole w pachwinach krzyżu czy miednicy no i ładnie do porodu przygotowują ;)
Mi ostatnio dokuczają biodra. Bolą mnie jak leżę na boku dłuższą chwilę. Giahle się w nocy wierce. Myślę że to ze przytyłam ponad 10 kg tez im nie pomaga. Takie juz uroki błogosławionego stanu ;P

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd wasi ginekolodzy biorą swoje "powyżej normy" przy normalnych wynikach...
Nie Spice dziewczyny- współczuję wam bo ha dziś przesadziłam- położyłam się wczoraj po 23 ze 3 razy wstałam na siku i wstałam dziś o 11.30;/ nie wiem jak to możliwe bo nie jadłam wczoraj głupot ale waga od wczoraj + 0.5 kg, mam nadzieję że jakoś się jutro wyrówna. . I wiecie co najciekawsze. ... chyba jedynym balsamem który skutecznie zmniejsza u mnie pokrzywke i świąd jest nierafinowany olej kokosowy ... jestem w szoku... ale mam nadzieje ze efekt zostanie. ... chyba już nie będę cudowala z innymi kremami do atpowej i przeciw rozstępom. ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...