Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna23789

secondtry, kinia współczuję Wam strasznie tych ciągłych wymiotów. Mnie męczyły do końca 4 m-ca i nie raz ze łzami w oczach siedziałam w toalecie wykończona. Wtedy zastanawiałam się czy gdybym wiedziała że tak to będzie, czy w ogóle zdecydowałabym się na ciążę i dziecko. Ale wymioty na szczęście minęły i w głowie już myślę o tym że chciałbym dwójkę.
Wiem, że męczycie się okropnie, ale wierzę że jak tylko Maleństwa pojawią się na świecie to wynagrodzi całe te wielomiesięczne cierpienia. Ściskam Was mocno :*
Co do leżaczka, pokazałam wczoraj Mężowi ten TL 3w1 o którym pisałyście i tak się napalił, że stwierdził że na pewno go kupimy..
Tak się tylko zastanawiam (pytanie raczej do doświadczonych mam) czy leżaczki z możliwością huśtania się nie sprawdzają się lepiej? Z drugiej strony jak się dziecko przyzwyczai do kołysania to będzie umiało bez tego życ? ;)
I od którego momentu można dzieciątko sadzać w tej półsiedzącej pozycji jeśli jednak zdecyduję się na inny leżaczek bez funkcji leżenia na płasko?
Co do bezsenności - mi to już nawet szkoda gadać na ten temat. Po 22 niby zasypiam, ale to co się dzieje między 1 a 6 w nocy to już zupełnie inna historia.
Miila co się z Tobą dzieje, wszystko ok?

Odnośnik do komentarza

kinia napewno strach tez w tym jest. Jedno nakreca drugie, jak mi niedobrze to ciezko glowe czyms zajac. Brzuch zaboli, to strach wiekszy... Ach mam juz tak dosyć, caly czas coś. Jak juz sie troche lepiej poczuje, optymizmem naladuje to potem znowu fatalnie.
Tez sie po Waszych wpisach zaczelam martwic ze moja niunia za mala. Czlowiek to glupi jest, przeciez lekaz mi powiedzial ze to ok. Ze mam cykle dluzsze niz 31 dni. To ciaxa troche moze mlodsza być. Chociaz z drugiej strony do tej pory po usg wychodzilo ze starsza niz z OM.

Jak tam Twoje zakupy apteczne? Termomert wybralaś?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

czarna dzieki za dobre slowo.
Ja przewidywalam ze po pierwszej przerzyganej ciazy druga moze byc podobna. Ale mialam nadzieje, ze jakas nagroda mnie spotka i bedzie lepiej i spokojniej... dupa.
Żalowalam kilka, albo i kilkanascie razy ze wrocilam do tematu drugiego dziecka. Teraz juz nie żałuję, teraz tylko czasem musze pojęczeć i sie wyplakać, ze mi źle, ze inne maja lepiej.
Czekam na moj skarb, wiem ze juz coraz mniej czasu tej meczarni. Chce wytrwac do 37 tygodnia, muszę...

Co do uzywania lezaczka, to synka polozylam w nim za rada Zawitkowskiego jak mial 3 miesiace.

Wiecie...Czasem mysle, ze dobrze bybylo urodzic i na kilka dni gdzies uciec i odpoczać od tego wszystkiego... plan dobry ale malo realny;) Ktora wieje ze mną, chociażby wirtualnie?;)

Miila nie stresuj mnie, gdzież Ty?

Flavia fajny ten lezak, tez sie zastanawialam nad nim, kusi ta opcja lezenia plasko. Ale cena wysoka nowego, a jakos do uzywanych rzeczy nie moge sie przemóc. Glupie to, ale ten typ tak ma:(

Vena dobrze ze brak rozwarcia. Ufff. A Jaka dlugosc szyjki? Trzymajcie sie z Klarką jak najdluzej razem. :*

heltinne wspolczuje stresow, dobrze ze maż caly i zdrowy, ufff.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry to moja pierwsza używana rzecz dla Gabryśki;) w razie czego odsprzedam za 100zl. Mnie też cena nowego odstraszyla wiec zaryzykowałam.
Chce małej kupić kocyk la millou a to wydatek ok 170zl wiec zaoszczędziałam na lezaczku; ) mój mąż jak usłyszał o cenie kocyka to się zapytał czy złotymi nićmi tkany;)))))

Ja Franka wsadziłam do pozycji pol leżącej jak skończył miesiąc ale na chwilkę a przy tym TL można od razu. A mi się bardzo sprawdzał leżaczek.

A ja sobie siedzę u fryzjera z kawą. .......potem coś zjem na mieście i wracam do chłopaków bo moj mąż dziś ogarnia Franka a ja mam czas dla siebie.....

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziekuje :*
Tak sobie mysle,ze koles zwyczajnie chcial uniknac konsekwencji, a moj maz by mu nie odpuscil... Pare dni temu w drodze z Bergen sam byl swiadkiem takiej czolowki, samochodu ktory jechal przed nim i deb..la ktory wyprzedzal na luku..Tamten nieszczesnik nie mial szans,ciezarowka, przepasc albo skaly i ulamki sekund. Jakis cud ze obaj kierowcy przezyli,ale ich stan...no coz. Slubny bardzo to przezywal,a wczoraj....
Tutaj kary sa jakiekolwiek przewinienie sa bardzo surowe, 30% przekroczona predkosc=utrata prawka, kara pieniezna i wiezienie.
A jak do jakiegos zdarzenia dojdzie to pozamiatane.

Ewee jaka to ocieplina? jesli bawelniana to chyba lepiej zdekatyzowac,innych nie trzeba
Fajne materialki,sama radosc szycia z takich tkaninek :)

Jesli chodzi o chuste, o nie, ja odpadam, wystarczy mi te 9 cudownych miesiecy noszenia!

Co do fotelika, z moich doswiadczen:im mniej bajerow tym lepiej. Moje dzieciatko rozleniwilo sie przez to na maksa,ale pewnie sporo bylo w tym tez mojej winy. Ja chyba kupie ten szwedzki,ktorego zdjecia zamiescilam,jest w dobrej cenie (wyprzedaz, 50%)ale musze jeszcze to dobrze przemyslec.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

flavia ale Ci dobrze, fryzjer, kawa, miasto, ludzie... o rany ale bym tak chciala. A zamiast tego zarzygalam caly zlew, bo do sedesu nie zdazylam. Takie mam kuźwa atrakcje:((

kinia ja staram sie nie miec wyrzutow sumienia. Chce wytrwac jak najduzej sie da i robie wszystko zeby sie udalo. Ale ciaża to stan ktorego żywo nienawidzę!
Obydwie ciąże, choć chciane i dzieciatka oczekiwane zawsze, to najgorszy czas w moim życiu!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Heltinne nie dziwię się reakcji, mi się też włącza automat w stresie i mogę jechać tak nawet ponad dobę… ostanio tam tak miałam jak mąż w deszczu wyrąbał na zakręcie, rowerem bo go auto zaczepiło lusterekiem na ścieżce rowerowej … u nas system rowerowy działa jak w Amsterdamie, warunki całoroczne, ale zawsze znajdzie się jakiś debil, który chce pasem dla rowerów zaoszczędzić stanie w korku.
Miila daj że jakiś znak że wszystko ok. Jak będziesz siedzieć cicho jeszcze ze 3h to ostrzegam, że ścigam na privie.
Secondtry uciekam z Tobą. Tym bardziej, że Ty chyba też masz cc na Wielkanoc planowo. Szyjka z 5 na 3cm, ale mówią, że ważniejsze to co czuć przy badaniu ręką czyli około 2cm. Mięciutka, jak do porodu -stwierdzenie z wczoraj :/ ale bez rozwarcia więc mówią że luz.
Ewee chyba bym zdekatyzowała jeśli materiał z tych co mogą się kurczyć, bo szkoda by mi było pracy. Z uwag do wzoru szycia: zmieniłabym wykończenie przy szyi. Czyli zrobiłabym albo wykończenie bawełnianą taśmą, albo zrobię zew. stójkę (jeden kawałek materiału wychodzący z całości bez podcięcia dekoltu) i od środka jedną warstwę wykończenia materiałem, co daje bardziej płaski szew i ładniejszy efekt końcowy. Przemyśl które szwy chcesz żeby były widoczne przy zamku, bo ja zamek wykorzystałam jako taśmę usztywniającą i dzięki temu mniej mi się materiał rozciągał.
Ja na chustę się nie pisze, próbowałam i masakra. Odzywa mi się uraz kręgosłupa. Za to dobre nosidło sprawdza się idealnie u mnie wygrywa babybjorn. W domu tylko bujak mam ten samobujający bright stars, i na te pierwsze trzy miesięce, które traktuję jak 4 trymestr sprawdza się idealnie.
Też się pochwalę jak rozpakuję paczkę z włóczką ;) leży od wczoraj …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ale jazda...Juz prawie moj kosz mojzesza zostal ukradziony.... A wlasciwie samochod w ktorym sie znajdowal.Wlasnie dostalam wiadomosc od babki, ktora miala mi go odsprzedac i spotkac sie gdzies w miescie po drodze z moim mezem.
Masakra... Wiecej takich rewelacji, nudzic sie nie bede napewno.
Coz,zyczylam babce powodzenia,oby auto sie znalazlo.... A ja lepiej rozejrze sie za innym koszem

kumi myslalam o lateksie, ale nic jak dotad nie znalazlam.Najlepsza opcja to jakas niemiecka zimna pianka.pozniej podesle linka.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Paulina tu podejście zupełnie jak w Norwegii. USG góra 3 przez całą ciążę, standard to 2. Przed 8tc lekarz nie przyjmie bo musi być już na pewno bić serce... No i tak jak mówisz szpital i leki są na wypadek zagrożenia życia. Generalnie to mi odpowiada, bo dzieci nie widziały antybiotyku …ale przy skurczach od 3 tygodni o średniej mocy na ktg 50-60 jestem wykończona i chciałabym jakieś prochy choćby tylko na noc, żeby spać

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

To podejście w USA czy w Norwegii, wcale takie złe nie jest.Nie stresują dodatkowo ciężarnej, myślę że wychodzi to ogólnie na zdrowie.Choć z drugiej strony mam koleżankę w Oslo i to jej pierwsza ciąża i już miesiąc buja się z mega zapaleniem pęcherza a na wizytę państwową z ginem ma szans, może iść prywatnie ale to koszt ok 1000 zł, więc jak widać po Venie wszystko ma swoje blaski i cienie.
W Polsce z koleii za bardzo przesadzają, zaleca się wizyty u ginekologa od 31 tyg co 2 tygodnie, trochę przegięcie... No ale vóż co kraj to obyczaj;)

Miila, ja też się zapytuję co z tobą?

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o chustę, więc jest to rewelacyjna sprawa, można używać od pierwszego dnia .Oczywiście jak ktoś lubi mieć dziecko non stop przy sobie, ja np lubię :D Dobrze naciągnięta nie ma prawa obciążać kręgosłupa zwłaszcza przy tak małym dziecku.To jest też kwestia wprawy.Taką 4 m ciężko jest początkowo zawiązać, ale to kwestia wprawy.Ja na szybkie akcje mam też chustę kółkową, to dopiero easy montage ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Heltinne widze ze u Ciebie poziom adrenaliny wysoki.. dobrze ze mąż miał tyle szczescia.
Secondtry szkoda mi Ciebie z tym rzyganiem, Kinia Ty tez dzielna jesteś,
Ja na szczescie same mdlosci i daje radę, tylko dzis mocno spial mi sie brzuch a tylko siedze lub leżę :( wzielam magnez i nospe i puscilo, jeszcze maly sie nie ruszal i tak jakos mysli juz glupie zaczely sie snuc, ale wszystko sie rozmylo i Robercik daje mi juz znaki ze wszystko ok.
Przygotowalam zamowienie z geminii i znow wyszly mi 3 stowy. Tylko ze juz uwzglednilam inne zakupy apteczne, stwierdzilam ze nie kupie tego nose frida bo boje sie tego uzywac, wzielam gruszke taka, zeby nie dalo sie wlozyc za głęboko, myslicie ze to bardzo glupie? I ogarnelam jednego dostawce z allegro u ktorego dostane pozostale drobne rzeczy z typu higienicznych, ile wg Was trzeba miec butelek do karmienia? Bo chce kupic w razie co i nie wiemczyjedna czy dwie i ile smoczkow, mozecie podpowiedziec?

Odnośnik do komentarza

Mnie stresuje tutejsze podejscie, jesli mam byc szczera.U nas szyjki sie nie sprawdza. Skad wiadomo czy sie nie skraca...?
Kiedy probowalam sie dowiedziec w szpitalu o co chodzi z krwawieniem, powiedzieli, ze mam nie przyjezdzac dopoki nie bedzie duze. Na szczescie nie bylo. Wagi dziecka sie nie mierzy, 1 usg, 1 raz w mies.badanie moczu i cisnienia. Zadnego ginekologicznego.A przed 12 tyg.ciazy nie ma....
Pol roku bezskutecznie prosilam o sprawdzenie antyfosfolipidow. Badanie 2 razy w PL na granicy z syndromem antyfosfolipidowym....
Kiedy rok temu pytalam o to gina, nie wiedzial o co mi chodzi wiec sprawdzal przy mnie w necie. Szok

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa, gruszki to ja bym się z koleii bsła używać ale przetestujesz na Robercie i może Wam posłuży akurat ;)

Ja mam 2 butelki a tylko dlatego, że taki pakiet był w promocji tak dla św spokoju kupiłabym li i jedynie jedną.

Heltinne, miałam Ci napisać jak bardzo współczuję tego stresu męża, brrrrr aż mnie dreszcz przeszedł.Mój też miał kiedyś wypadek zimą i jemu nic się na szczęscie nie stało ale samochód do kasacji( jeszcze pożyczony był o d mojego ojca...) Mam nadzieję, że wszystkie pokłady stresu już wyczerpałaś i od teraz dpokój, sielanka i tylko miłe rzeczy :)

Kina, trzymaj się Kochana, już ostatnia prosta nie ma co się załamywać ❤️

Secondry, do Ciebie to samo ❤️

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataa stosowałam gruszkę i było ok, teraz mam od drugiego dziecka elektryczny i jest też spoko.

Przez cały okres karmienia drugiego karmienia miałam 2 butelki plus 2 smoczki, od 4 miesiąca 1 niekapek do wody i nie czułam potrzeby więcej. Miałam system karmienia mieszany moje mleko plus mm, a od 4m tylko mm.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne, no jeśli się skraca to się skraca.Tak jak pisała Vena, leżenie wcale nie gwarantuje, że nie będzie.Zobacz statystyki w No nie rodzi się więcej wcześniaków przez to.U nas chyba trochę przesadzają.Tak samo nie rodzi się więcej chorych czy problematycznych dzieci przez te ich okrojone badania. Co do disgnizowania ciąży posyżej 12 tyg to też uważam to za bardzo rozsądne .W Pl już w 5 tyg możesz się dowiedzieć a potem wskutek niezależnego od niczego, fizjologicznego poronienia przeżywasz traumę.Także patrząc dalekosiężnie nie jest to głupie.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...