Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltine masz racje, 2 lata wynajmowalismy mieszkanie. Nic nie zaoszczedzilismy a nie daj Boże auto sie zepsulo. Kilka komunii bierzmowania urodziny i ciagle na cos kasa. Konczyla sie umowa najmu i decyzja czy mieszkamy z tesciowa i planujemy dziecko czy sie rozstajemy bo dojezdzac do siebie nie ma sensu juz. Oczywiscie sie kochalismy i mieszkamy z tesciowa. Dom bedzie meza wiec tu warto ladowac kase a zanim dziecko to 500 zl zaoszczedzone bylo zamiast na wynajem. Moglismy sie obkupic remontowac ale tak bardzo chcielismy dziecka. Teraz powoli wszystko do przodu a na dziecku nie oszczedzamy bardziej na sobie. Mniej pizzy mniej wyjsc mniej czegos tam a lepiej sie ubrac. Trzeba sobie wypracowac. Masz racje bo nerwy na wynajmnie i klotnie bo nic na przyszlosc, ale teraz odkad mieszkamy i juz sie polepszylo my spokojni i dziecko to taka blokada do klotni. Zawsze krzycze na brata i brataowa ze maja sie przy moim dziecku nie klocic bo my sie nie klocimy itd.
Ataa my nie oplywamy w luksusach po prostu dobrze dysponujemy piebiedzmi, dziecku kupimy buty dobre dobre kurtki itd ale mamy te karty klientow a to sa obnizki a to a tamto a pozniej bratowa gada ze my bogaci, po prostu nie szastam kasa 10tego tylko wszystko w granicach rozsadku.
Tez wspominalismy ze kiedys byl seks codziennie, jak zamieszkalismy to co 2 dni bo mielismy siebie kiedy chcielismy a teraz jest dziecko ale dziecko spi w dzien ale za to jest tesciowa;D

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Seks.......niedługo to będę się czuła jak dziewica! Teraz to już bym się bała ale wcześniej przestało mnie to kręcić. ....w pierwszej ciąży tez tak miałam a potem nie wytrzymalismy nawet do końca pologu;) może to jakieś blokady. ......

Ataa to prawda.....dziecko w domu=zero spontanicznego seksu. Na początku co prawda nie przeszkadzało nam ze dziecko śpi obok w łóżeczku dopóki za którymś razem nie zobaczyliśmy jak uroczo stoi w łóżeczku ze smokiem i się nam przyglada:))))) a takie planowanie np ze wieczorem pofiglujemy często kończylo się tym że padalismy wykończeni i seks był ostatnią rzeczą na jaką mieliśmy ochotę. ....ehh...takie życie.

Kumi dzięki za info. Sprawdzę to bo taki podział byłby dla mnie lepszy.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Melly masz racje ze bardzo duzo daje rozsadne gospodarowanie, i prawda ze bycie razem daje wiecej satysfakcji niz czeste wyjścia i przyjemnosci, poza tym nskreca nas możliwośc bycia rodzicami, nie możemy sie doczekac wspolnych spacerów zabaw z dzueckiem, świat, sanek, kapieli w morzu i wspolnych posiłków oraz zwyklych popoludni, i to nam daje siłę.
Podziwiam Cie za mieszkanie z teściową, ale tez rozumiem, my nie mielismy takiej mozliwosci by mieszkac z ktorymis z rodzicow, dlatego starania o kredyt zeby nie tracic na wynajem. A to bylo tez wyzwanie bo ja jeszcze nie mialam wtedy umowy o prace.. no i kredyt to bardzo duze obciazenie ale dzieki temu mamy gdzie mieszkac i to tez daje spore poczucie bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza

Flawia faktycznie to moglobybyc krepujace, taki widz ze smokiem :) a wiesz ze ja z sistra i rodzicami mieszkalismy razem w 1 pokoju do mojego 6 roku życia, spalysmy w pietrowym łóżku, i co wieczor wieszali nam kape z wersalki bysmy spaly, cichutko saczyl sie telewizor, mala lampka fdzies w rogu i mieli czas dla siebie :) i tak doczekalysmy jeszcze braciszka :)

Odnośnik do komentarza

tak, tak smaruje się.. i tu dupa. Mam tarczyce ok.

Zgadzam się z Kumi, od tego roku tacierzyński można podzielić też gdzieś o tym czytałam, chyba w jakiejś gazecie.

My z mężem mamy osobne konta, o wydatkach decydujemy wspólnie, no ale wiadomo nie spowiadamy się sobie co do jednego jogurtu czy piwa ;P W sumie to mamy tak podzielone, że moje konto jest na kredyt i reszta żeby zostawała na górkę ( co teraz wymagania i potrzeby mojego brzuszyska pochłaniają ;P ) a z męża idą rachunki i potrzeby bieżące.

Ostatnio bawiliśmy się z mężem stetoskopem (bez podtekstów;P) Bo ponoć możemy już tak usłyszeć bicie serca maluszka.. no ale nie udało się nam... ): No chyba że mnie książka oszukała, albo pokręciłam czytając... Szukaliśmy i szukaliśmy i nic.. Któraś może próbowała?

a co do pomyłek.. hehe ostatnio nie mogłam. Moja teściowa jest znana, że wszystko przekręca, no ale bez przesady.. posłuchajcie: mąż rozmawia z mamą (przez tel.) i mówi, że byliśmy u lekarza i maleństwo waży 1300, później o czymś innym rozmawiają i nagle słyszę, że poprawia "nie, nie 3100, tylko 1300".. no wiecie co.. uśmiałam się.. jak norka ;P najlepsze jest to, że ona zaraz by wszystkim gadała, że mamy już taką wagę.. ;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Flawia mi sie odechcialo jak corka zaczela odkrywac kołdrę i plakac ze tata mame tuli. Ona ma tak ze raz nas tak zlapie zebysmy sie tulili a raz nie pozwala nam sie dotknac. W sumie po pologu to jak dziewica lekki bol i wszystko scisniete.

Ataa my bysmy wzieli kredyt ale maz i tak z miasta musialby przyjezdzac tu pilowac drzewo i wszystkie meskie sprawy takze be sensu ze my sami w domu a on na zawolanie tesciowej, plus u nas w mieszkaniu a tak to robota wspolna i czas na zabawe. Ja to sie doczekac noe moge wycieczek rowerowych, ale w tym roku juz nie bylo sensu kupowac rowerow skoro planowalam ciaze.
Moja corka to w jeziorze uwielbiala, nad morzem to byla meczarnia. Zaraz bedzie dzidzia i bedziecie mieli tyle wzruszen. Moja corka kazdego dnia nas zasakuje. Wole ją taka 1,5 roczna niz malutka bo teraz duzo robi od siebie lepsza komunikacja ale juz bym zatrzymala czas.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly szacun.. my się zastanawialiśmy po ślubie czy nie lepiej z rodzicami męża zamieszkać na rok, zanim swoje, ale zdecydowaliśmy wynajmować pokoju. Ja bym nie dałarady.. teść pali jak smok, śmierdzi tam papierosami okropnie, my z teściową całkowicie inne kuchnie i w ogóle, jakoś tak nie dałabym rady.. no chyba, że bym z rozstrojeniem nerwowym wylądowała w odp. szpitalu. (pomimo, że mam z nią dobre stosunki i meni lubi[;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

unatu gdyby moj maz zaczal palic to chyba nie potrafilabym zyc z nim, u mojej mamy pala ale poza domem ale juz.mnie.wkurza sam ich zapach jak wracaja. Tu wiesz musielismy pokazac granice, najwieksza afera byla po ur corki jak mi tesciowa probowala narzucic swoje to zrobilam afere, pozniej do miesiecznej mojej corki powiediala ze nie moze do niej przychodzic. Widziała ze nie wygra i odpuscila. jest po prostu babcia a nie matka. A kuchnie tydzien ja tydzien ona. Kiedys jak sie dowiedziala ze jedlismy salatke na obiad a sie zapchalismy to mnie zjechala jaki obiad. Hehe ja sie nie dalam i teraz rozmawiamy normalnie. Trzeba sie dogadac, teraz juz w ogole zlagodniala. Oczywiscie nie moze byc mamisynek bo wtedy bym chyba juz nie dala rady.
Flawia a Ty kupujesz na olx w swoim regionie? Czy z calej Polski i wysylka, czy to sie oplaca wtedy. Ja np dotad sprzedawalam ze.ktos musial przyjechac a ja jechalam tez ogladalam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly - mój na szczęście nie pali, ale na początku mi nie chciał wierzyć , że jak wychodzi się od jego rodziców, nawet po 5 minutach to ciuchy śmierdzą, dopiero jak się wyprowadził to mi racje przyznał i sam to poczuł.. tak to jest.. [;

Dziewczyny kupujące bujaczki/huśtawki ja jeszcze zwracałam uwagę na to czy ma wibrację, bo to uspakaja dziecko

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że temat leżaczków na tapecie :)
Ja mam taki: http://allegro.pl/beaba-bouncer-up-down-lezaczek-3-kolory-i5763432033.html
Zależało mi, żeby był wysoki, jak będę gotowac czy coś, a nie wszystko z perspektywy podłogi. Co do tych wibracji czy bujania to różnie mówią, są zwolennicy i przeciwnicy.

Z tym paleniem unatu to racja, u mnie w domu się paliło, ja paliłam długo, od 6 lat nie palę. Teściowa też pali. Jak się wchodzi do domu jednego czy drugiego to czuc od razu i ubrania wszystkie przesiąkają.

Budżetem trzeba zawsze gospodarowac rozsądnie, bo jak ktos szasta na lewo i prawo, to zawsze mu będzie brakowało do 1-go, chocby zarabiał 10 000, znam takie przypadki :)
Jak to któraś z Was napisała, pieniądze szczęścia nie dają, ale bezpieczeństwo finansowe daje spokój.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Hej
No nawet się wyspałam ,bo do 8.30 zalegałam w łóżeczku.Teraz nie mogę Was nadgonić. Młody wstał o 9 śniadanie,obiad porobiłam. Maznę podłogi i lecę z synusiem do fryzjera. Ja 2 dni temu włoski zafarbowałam i czuję się dużo lepiej,nawet dziś pazurki pomaluję
Dziewczyny pięknie wam wychodzą te robótki ręczne,jestem pełna podziwu
Ja się mogę pochwalić tylko tym że stylizuję psiaki.
Co do sexu to był 2-3 razy w tej ciąży. My z tych mniej temperamentnych ale mam nadzieję że wezmę się za odchudzanie po porodzie ,bo po poprzednich 2 ciążach bardzo się zaniedbałam.Może wtedy ochota powróci. Zapowiedziałam już partnerowi że zostaje 2 razy w tygodniu z dziećmi a ja latam na aerobic.Bieżnia w domu stoi,też ją mam nadzieję wykorzystać.
Ja mam to ustrojstwo Tylko wcześniej lwa a teraz rybkę,już pisałam że przy synku bardzo się sprawdziło.
http://allegro.pl/bright-starts-hustawka-hybrydowa-biedronka-60198-i5046381591.html

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

zgodnie z porada kodomo wzielam sie za porzadki, nie nocne, ale poranne. Ktos by sie stuknal w glowe i powiedzial ze po nieprzespanej nocy powinnam sie polozyc, probowalam. Nie daje rady, nosi mnie, jakbym cos wziela....Nie przez nadmiar energii, bo tego mi brak...
Musze to z siebie wyrzucic bo chyba mnie cos rozsadzi od srodka...
Wczoraj moj Slubny cudem uniknal czolowki i pewnej smierci.
Jakis kretyn nagle zjechal na jego pas.
Maz w ostatnim momencie odbil w bok wpadajac do rowu. Kilkadziesiat metrow dalej mialby do wyboru czolowke na swoim pasie,czolowke z samochodem jadacym z naprzeciwka albo roztrzaskanie sie o skaly.
Tamten gnoj nawet sie nie zatrzymal. Nikt sie nie zatrzymal dlugi czas oprocz goscia odsniezajacego droge. Jedyny normalny,nawet wyciagnal samochod z rowu i zaspy w ktorej utknal.
Boje sie myslec co moglo sie wydarzyc,jak niewiele brakowalo...
Boze,moje dzieci bez ojca..
Probuje zajac sie czymkolwiek,ale nie potrafie na niczym sie skupic. Wlaczyl mi sie automat,ale ze zmeczenia dzialam totalnie bezmyslnie.
Coz,jakos trzeba ten dzien przetrwac.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hmm.. ja nie planuje bujaczka, przynajmniej na razie. Mam pomysł aby w razie czego nosic dziecko w chuscie... pytanie czy plecy wytrzymają ;)

Doświadczone mamy - mozecie podzielić sie swoimi doswiadczeniami? :)

moje materialy juz przyszły :D dzisiaj pranie i jutro maszyna w ruch!

Szyjace dziewczyny - czy ociepline tez nalezy dekatyzowac przed szyciem?

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43066.jpg

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ale mamy tutaj nocnych marków :) biedne dziewuszki, chociaż ja dzisiaj tez od 4.30-6.30 miałam przerwę w spaniu.

Vena widze ze system leczenia podobny jak w No, jeżeli nie dzieje sie nic nie zagrażającego życiu to jest luz.. Ale twoja królewna to juz duża dziewczynka wiec bedzie dobrze, na pewno!

Heltinne trzymaj sie! Całe szczęście ze mężowi sie nic nie stało, ale tego gościa to bym rozszarpała.. Wiem jakie drogi sa juz jak tylko miniesz Oslo, tragedia.. Dlatego zawsze mowię mężowi jak jedziemy, ze nawet jął on jeździ swietnie to nigdy nie wiadomo co odwali innemu kierowcy.. Zawsze sie modlę od dobra podróż, szczególnie zima.. Wiem, ze teraz jesteś strzępkiem nerwów ale najważniejsze ze maź cały i zdrowy.

A to my z Wiktorkiem dzisiaj po śniadanku :)

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43067.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_43068.jpg

Odnośnik do komentarza

heltinne ale palant z tego drugiego kierowcy!!! Nie mam slow na takie osoby, ktore nie potrafia wziac odpowiedzialności za to co robia!!

Kochana, takie mechaniczne dzialanie po silnym stresie jest naturalne i dobre... pozwala odereac mysli od tego "co by byoo gdyby"... przyznam że doskonale Cie rozumiem bo ja niecałe 2mc temu mialam sytuacje, ze najgorsze myśli mialam w glowie. I właśnie takie "bezmyslne" dzialanie pomoglo zapomniec.

Trzymaj sie.kochana!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj z samego rana miłam wizyte u ginekologa. Niby nie jest zle, ale do konca ok. tez nie.
Malutka jest o tydzien za mała, ja koncze 28 tc a ona z usg koniez 27 tc. Zdołowało mnie to bo to walka o kolejny tydzien.Jeszcze nie jest najgorzej bo termni z usg pokrywa sie z terminem z 1 usg,.
O to juz sie niespytalm ale główka, brzuszek, nóżka wszyystko dokladnie na koniec 27. A dzieci hipotroficzne chyba brzuszek maja duzo mniejszy ?
No i oczywiscie wód za mało musze pic 3 litry wody, z czego 1,5 postarac sie w ciagu godziy z rana.
Jutro na hematologie na przetaczanie, strasznie zle juz sie dzisiaj czuje, kreci mi sie w glowie, wyniki juz pewnie brdzo zlecialy.
Ostatnio od gina. wyszlam pozytywnie naładowana a dziś zdolowaly mnie te informacje. Mala wazy 1kg, ale te ich plus ,minus 200g jak to by odjac to juz dramat.
Zkąd tu czerpać siły na to wszystko!!!!!!!

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Heltinne szczęście Twój mąż miał niesamowite. Najgorsze ze ten palant co leciał na czołówkę nawrt się nie zatrzymał! Nie dziwie się ze Cię trzyma a sposób całkiem niezły na rozładowanie napięcia!

Anna leżaczek baaardzo fajny i praktyczny ale cena powala;) ja jskos w tej ciąży jestem bardziej pragmatyczna. Szczególnie ze to moja ostatnia;)

Ewee ja jestem mało entuzjastycznie nastawiona do chust. Jakoś mi tak nie pasuje noszenie maleństwa w domu w chuście ale to nie jest wielki koszt wiec możesz sobie kupić chustę i sama sprawdzić. Nawet używaną.
Super te materiały! Masz talent! Aaa i może sama użyjesz sobie chustę?

Melly nie zwracam uwagi skąd jest oferta na olx. Biorę za pobraniem i ufam ze się nie natne na jakiś przekręt. Zresztą te ceny nie są aż tak wysokie żeby nie zaryzykować.

Kinia31 głową do góry. Dzieci rosną indywidualnie.to tylko tydzień różnicy. Ja z ostatniego usg mam tydzień do przodu dziecko i się nie martwię a dokładnie wiem kiedy miałam owu bo miałam monitoring cyklu. Jutro poczujesz się lepiej jak Ci przetoczą płytki. Juz tak niewiele zostało. ....można już odliczać od 10 w doł!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Ale sie babeczki rozpisalyscie, fajne tematy :)
Ja musze sie rozejrzec za jakims lezaczkiem/bujaczkiem tutaj na miejscu.
Jesli chodzi o kase to my mamy 3 konta, jedno wspolne i dwa oddzielne, zarzadzam wydatkami i oszczednosciami ja poniewaz moj maz ma bardzo lekka reke. Ja tez jakiejs bardzo ciezkiej nie mam ale jestem z Wielkopolski a wiecie co o nas mowia ;)
Z seksem jest tak sobie, wieczorami po pracy jestem zmeczona i niezbyt w humorze wiec niestety zdarza nam sie to moze ze 2 razy na miesiac. Mam nadzieje, ze wszystko sie zmieni po porodzie i pologu i wrocimy do chociazby 2 razy w tygodniu...
Ja wczoraj czulam sie masakrycznie, bylo mi bardzo duszno, bylam spiaca, zmeczona, bolala mnie glowa. Poszlam spac wczesnie, dzisiaj rano wstaje po w miare dobrej nocy (jedynie 3 pobudki na siku) patrze a tu brzuchol urosl, takze musialam przejsc przez jakis skok wzrostowy bo dzisiaj juz czuje sie nienajgorzej (jak na babe w ciazy)
Zamawialam mojej siostrzenicy prezent na urodziny w Empiku i kupilam dla siebie bajki Brzechwy i wiersze Tuwima, bede czytac zeby przyzwyczajac dziecko do mowy polskiej :) Mam zamiar mowic do malego tylko po polsku, ale znam siebie i wiem, ze nie lubie rozmawiac z kims po polsku gdy jest z nami osoba, ktora nie rozumie, nie lubie wykluczac ludzi... Bede musiala byc twarda!
Trzymajcie sie dziewczynki, ide wciagnac jakas kanapke.
Marta (28t1d)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...