Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa ale powiedz o tym lekarzowi przy najbliższej okazji, bo się będę martwić. U mnie nospy nie ma, więc nie wiem jakie byłoby zdanie lekarzy na jej temat. Odnosili się do leków rozkurczowych, które mają że są ostrożni w podawaniu, bo wpływają na osłabienie siły mięśni, układ oddechowy i krążenia dzieci. Zawsze jednak trzeba szacować indywidualnie co jest lepsze.
Choć rozumiem Cię w kwestii tej nospy, bo dość źle reaguje na nią. Miałam kiedyś brać regularnie przy kamicy nerkowej i po kilku dniach błagałam, żeby mi dali coś innego.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Napewno dziewczyna da sobie radę, będzie szybko rosła i ani się mama obejrzy a będzie tęskniła za czasami jak spokojnie spała całymi dniami :)
Witaj mamuskakwietniowa. Ja czekam na moja córeczkę :) jedni twierdzą że urodzi się już 23.03 ale według moich rachunków termin mam na 10.04 ( hehe tak jak malaga82 a nawet nie wiedziałam ;)). To nasze pierwsze dziecko i pomimo zawodowego doświadczenia w temacie mam małego stresa ;) głównie w kwestii wyprawki i wychowania dlatego to forum tyle mi daje ;) przede wszystkim wsparcie innych mam i wymianę myśli i poglądów;) serdecznie polecam gdybyś czegoś potrzebowała zawsze się tu wspieramy i dajemy rady jeśli potrafimy ;)
A tak z innej beczki wczoraj rozmawiałam z teściowa i była kolejna osobą która pytała mnie jak zamierzam urodzić. Wydało mi się to dość dziwne bo dla mnie jest jasne ze naturalnie i nawet nie myślałam o CC a ona jak by próbowała mnie na nie namówić... pewnie to przez jej złe doświadczenia z porodami swoich dzieci. Zaskoczyło mnie to jak dużo wątpliwości i niepokoju potrafi zasiać jedno niefortunne zdanie czy opinia. Wspieram się psychicznie książka " poród naturalny" Ina Gaskin. Jak narazie działa ;) juz się nie mogę doczekać porodu :) :) :) ale jeszcze niech malutka siedzi grzecznie w brzuszku i rośnie ;) byle nie do przesady ;P

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry uff! no to teraz wszystko zależy od maluszki jak sobie poradzi, ale na pewno jest silną dziewczyną i będzie dzielna :) jak jej mama się trzyma?

Vena wytrwasz te 10, na pewno :)

Ataa ja odstawiałam i nospę i trzecią dawkę luteiny, nie dawałam rady od tych leków, od nospy też bolał mnie żołądek, brałam 1,5tyg. po 6 tabletek dziennie, przesada.

Odnośnik do komentarza

Miila mnie tez dzis ostawili nospe.
zostala luteina i magnez jesli nic nie boli i tylko kilka napięć macicy dziennie. No i lezenie w moim przypadku i odpoczywanie, nastepne 10 tygodni.

Nie wiem jak Mama Oliwki, bo jest na bloku pooperacyjnym. Juz nie wroci na patologię. Wiem o Oliwce od poloznej, przyszla do mnie pogadac troche jak mąż wyszedl. Widziala, ze przezylam tez tą sytuację mocno, wiec popocieszala troche, opowiadala historie wczesniakow z happy endami... zaproponowala syrop nasenny i jutro psychologa, jesli bede chciala.

Utwierdzam sie w przekonaniu ze to bardzo dobry szpital, dbajacy o pacjentki i szybko reagujacy lekarze i polozne. Wiadomo, ze kazdy ma lepszy i gorszy dzień, bo jestesmy tylko ludzmi, ale to najlepszy szpital w jakim lezalam w ciazach, a troche ich bylo.

Jutro mam badanie obciazenia glukozą, bedzie ciekawie, trzymajcie kciuki, zebym utrzymala ta glukoze jakos w zoładku.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry dobrze, że jesteś pod fachową opieką, skorzystaj z tego co oferują i wypocznij. Trzymam kciuki za glukoze, dasz radę, ja jakoś utrzymałam, choć łatwo nie było :) u mnie jakieś tam badania we wtorek. Luteine masz 2x100mg? spróbuję jutro zliczyć ile mam tych skurczy na dzień, ale myślę, że w okolicach 6-7 może, to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Secondtry bardzo Ci dziękuję ze z nami się podzielilas tym zdarzeniem, mam nadzieje ze wszystko będzie ok, jednak ta historia powoduje u mnie nie stres i lęk ale nadzieje ze nawet gdyby coś się zaczęło juz teraz dziać to jest już duża szansa ze będzie ok. U mnie od 2 dni macica jakby się uspokoiła biorę sobie 3x 40 mg jak zaczyna wpadać na większą częstotliwość. TAK się zastanawiam czy ruchy i drażni nie przez dziecko jakiejś wybranej części macicy może ja pobudzać, bo dziś Iwus wyjątkowo wiercacy a macica normalnie. Innym razem mniej ruchów a szaleje ... w ogóle mam nadzieje ze to nie będzie reguła ale od kilku tyg zawsze w poniedziałki zaczynają mi się dolegliwości. .. Jak nie bóle to kurcze to upławy dziwne , zresztą jak podkrwawilam na początku 2 trym to tez w pon. .. chyba moje dziecko nie lubi poniedzialkow i będzie małym leniuszkien; )

Odnośnik do komentarza

Vena nie martw sie, gdyby nie Twoje słowa i takbym pewnje ja odstawila, bo bol żołądka jest nie fajny... po prostu jakos upewnilam sie w mojej decyzji, swiadomej. gince powiem, a jak Miila tez pisze, skoro nie ma spinan to szkoda sie faszerowac, poxa tym trudno mi uwierzyć ze nospa jest mi w stanie podniesc łożysko wyżej..
Magdazgadzam sie ze porod naturalny to czysta oczywistość, moze z utęsknieniem nie czekam ale jednak.. i marzy mi sie by to było jakos tak gdy mąż bedzie blisko, nie chce byc sama jak wszystko sie zacznie... a jesli juz to zeby zdążył dojechać... ja juz sie zapieram ze nigdzie bez niego nie jadę, najwyżej bede po drodze rodzic..wiem ze to glupie, ale taki jest moj strach..

Secondtry wspaniala masz tam opiekę, super ze polozna tak sie Toba zajęła, to tez pokazuje jaka moc, w tym wypadku niepozadana, ma stres.. tez mnie ruszyła ta historia, mimo gości myślami bylam tam z Tobą i ta kobietą.

Odnośnik do komentarza

A wracając do wyprawki, chciałam zamówić łóżeczko, ale znów mam problem, bo nie wiem, który kolor. Do mojej wizji bardziej pasuje ciemny i do sypialni też, ale nie wiem czy nie zrobi się ciemno i czy mały Jeremiś będzie mógł spokojnie w takich kolorach zasnąć. Doradzicie? do tego ciemnego chciałam biały ochraniacz, mam też białe i szare prześcieradełko, do tego jaśniejszego kompletnie nie mam pomysłu i wszystko mi się gryzie :(
Białe jakoś mi bardziej pasuje do dziewczynki, choć mamy chłopców - decydujecie się na białe?

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42593.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42594.jpg

Odnośnik do komentarza

miila .. ja kupuje białe i może nawet trochę "dziewczyńskie", ale mi sie spodobało,a ma też szufladę i zdejmowaną barierkę...
dokładnie to: http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-gala-szuflada-m-gpk-barierka-i5809633865.html.

Ja mam wszytskie meble w mieszkaniu w kolorze białym (poza łazienką gdzie szafkę umywalkową zrobiłam w czarnym połysku i nie mogę przestać na nią kląc bo każda kropla jest widoczna i każdy kurzyk z papriu toaletowego/ręczika), ja ogólnie dobrze czuje sie chłodbych kolorach wiec nie wyobrażam sobei innego... ale jak tobie pasuje ciemne to mi sie wydaje że nie powinnaś się zastanawiać, bo to od wypełnienia, kocyka, ochraniacza bedzie zależeć czy będzie ponuro czy nie..

Odnośnik do komentarza

Miila pamietam, ze kiedy proponowalam ciemne lozeczko czesc dziewczyn stwierdzilo ze smutne itd. Ja miewam odjechane pomysly, wiec doszlam do wniosku ze to jeden z tego gatunku. Moze jednak nie koniecznie...
Powiedz, a co z pozostalymi kolorami?
Do szarego pasuje naprawde sporo,zarowno mocne kolorystyczne akcenty jak i pastele.
Ja mam jak dotad biale lozeczko, ale mebelki przejda metamorfoze, nikt nie rozpozna w nich hensvika....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ze dopiero weszlam na forum bo sie\zestresowalam.
Secondtry wspolczuje przezyc, moja wspolokatorka tez zaczela rodzic w 33 ale tez przezylam to bardzo bo lezala i nagle wody odeszly a ja po niej 10 dni tyle ze juz 35 tydzien.
Szkoda mi Twojej kolezanki bo tyle sie poswiecila a juz urodziła ;( biedna dziewczynka oby Bozia nad nia czuwala.
Nie liczy sie masa ciala i nieraz tydzien a dojrzalosc narzadow.

heltine az zaczelam rozmyslac mietowy z rozowym do pokoju dzieci.

A co do lekarstw. Ja biore aspargin w tamtej ciazy tez w szpitalu dawali. Niby na wzmocnienie i na skurcze? Nie wiem ale dzisiaj przeczytalam ze to magnez i potas i ze w ciazy i karmieniu piersia skonsultowac z lekarzen nic nie napisane wiecej o ciąży. Hmm

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne ja chciałam tą beżową ścianę malować na granatowo i w baśniowe elementy podobne jak tu (to zdjęcie mnie okropnie inspiruje), ale wtedy znów by był problem z kolorem łóżeczka, a wszystko ciemne dla takiego malucha nie jest chyba zbyt fajne, więc stanęło na tym, że sciana zostaje beżowa. Dodatki to głównie granat, złoto (nawiązuje mi super do tapety w sypialni), nie dużo ale jednak, złamana biel, musztardowa poduszka mi się marzy w łóżeczku (ozdobna), wszystkie otulacze/pieluszki na zachowane w stylu retro/vintage, jakieś romby, stonowane kolory. Nad łóżeczko chcę dać girlande z gwiazdek (Numero 74 takie ma), ale powiesić ją po prostu wzdłuż, nie tak standardowo, jakiś drewniany proporczyk i chyba starczy. Na komodzie obok chcę lampkę Heico muchomor ze złotym i nad jakiś drewniane skrzyneczki, które będą tworzyć półki, na to może cotton balls w kolorach zbliżonych do całej wyprawki. Chciałabym, żeby było spójnie, chłopięco, baśniowo trochę, nie przekonują mnie te białe wnętrza jakoś :(

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42598.jpg

Odnośnik do komentarza

miila w zależności od tego czy chcesz Jeremiemu zrobić osobny kącik czy połączyć wszystko z wystrojem sypialni. Jeśli chcesz wkomponowane łóżeczko to zdecydowała bym się na ten brąz.

Ja od początku gustuje w białych łóżeczkach. I Franek nawet teraz ma też biale;) nie ma znaczenia chyba jaka plec. Chyba tylko różowego łóżeczka bym nie kupiła dla chlopca;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Heltinne producent opisuje kolor jako 'To głęboki grafitowy kolor wpadający w granat. '

Melly zależy jak chcesz ze sobą połączyć te kolory i jak bardzo nasycone mają być, ja bym je zostawiła ale dodała coś neutralnego, własnie szary lub nawet biel czy delikatny beż :)

Odnośnik do komentarza

Miila jeśli zrezygnowałaś z ciemnej ściany w kąciku Małego, to to czarne łóżeczko wydaje się bardzo uzasadnionym wyborem.Reszta dodatków zrobi robotę i nie będzie wcale mrocznie.Tak btw to dobrze, że zrezygnowałaś z tej ciemnej talety/ granatowej ściany bo przy waszej dość ciemnej tapecie przy łóżku efekt móglby przytłaczać, a tak jest super.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...