Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Magda2600 - hehe, ja też czasem lubię się tak ubrać na wieczór, ale teraz tak jak mówisz - to zupełnie nie pasuje :P nie mam typowo ciążowego brzucha, bo jeszcze wiele wiele osób w ogóle nie zauważa do póki im sami nie powiemy, że spodziewamy się synka, ale jednak ten cellulit i słaba kondycja ciała.. chyba bym nie dała rady, choć teraz i tak nam nie wolno. Ja zamówiłam dwa otulacze w formie dużej pieluszki (lodger, myślinowe, 120x120) i myślę, że starczy.
Te kubełki na pieluszki strasznie drogie, ja chyba będę wkładać po prostu do woreczka, wiązać na supeł i do zwykłego kubła, myślicie, że przejdzie?

O wow, Vena!! jaka Ty jesteś zdolna i pomysłowa! :) super, ja też szukam jakiegoś pomysłu na lampkę do małego, żeby w nocy nie palić dużego światła, najlepiej własnie ze ściemniaczem.

Ansta - zawsze możesz podejść do położnej czy na IP sprawdzić tętno, na pewno wszystko jest dobrze, może jakoś inaczej się ułożyła. Daj znać :*

Odnośnik do komentarza

Vena od tej pory mowię na Ciebie Adam Słodowy :D Rewelacyjna ta lampka, kreatywna bestio!

Miila są takie specjalne worki na pieluchy zużyte nazywają się paklanki, i dobrze askują smrodek;) Tańsze na pewno niż wkłady do Angelcare, parę złotych kosztują, możecie spróbować .Super, że z mężem pogadane

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

ansta dobrze ze idziesz do lekarza to sprawdzie. Będziesz spokojniejsza.ale teraz faktycznie może zjedz coś słodkiego i się połóż.
vena Ty to masz talent dziewczyno!
Mój Franek oddał siostrze swoją lampkę scienną zielonego żuczka z ikei;)
miila ja to mam mega szczęście dziś. Zajrzałam do apteki po drodze z przedszkola jak odwozilam synka i maja wszystkie produkty Sylveco. Cała witryna. Zglupialam! W takich samych cenach jak producent. I do tego kobieta mi dala próbki niemal wszystkich produktów dla mojej cery.jak nie miała w probnikach to z testerów przełożyła mi do małych pojemniczkow. Tak więc dziś testuje krem pod oczy, krem nagietkowy, peeling wygladzajacy (Nat34 miałaś rację jest super).ten peeling jest tłusty! I jeszcze mam balsam z brzozy do ciała i krem do rąk plus pomadka do ust.chyba zawarowalam;)

Oczywiscie do Biedronki tez zajrzałam. Kupiłam 2 op rozm 2 w promocji i wzięłam jeszcze 2 op rozm 1 2-5kg do szpitala bo małe paczuszki zgrabne ale już nie w promocji; ( do tego chusteczki Dada w tym wielopaku i wypróbuję na Franka chusteczki Dada premium care 100% bawełna.
Zaraz siadam i zamawiam rzeczy apteczne z gemini bo juz zrobiłam listę ostateczna.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila Magdatak mi sie przypomnialo, jak w sylwestra bardziej dla śmiechu wskoczylam w czarna elastyczna koszulke z koronkowa gora, zawsze byla lekko dopasowana a teraz mega obcisla, ale nie uciskajaca :) wiec super na kreacje sylwrstrowa we dwoje. Maz jak mnie zobaczyl, niesamowicie sie zachwycil, i zaczal mowic jak pieknie wygladam, co mu sie nie zdarza! a ja mu na to ze przeciez ten celulit, mega tluste posladki, boczki, a on ze przesadzam, ze przeciez w ciazy jestem, to jak ma tego nie byc? Wspomnienie tej struacji wywoluje moj usmiech i stwierdzam, ze faceci jak kochaja to patrza nas zupelnie inaczej :) wiec mysle ze wcale byscie nie uslyszaly tego co same widzicie w lusterkach :)

Odnośnik do komentarza

Flawia mozesz mi jeszcze doprecyzować, te pieluszki w biedronce w promocji to pampers czy dada? Tez cos musze kupic do szpitala, ale na gemini tez widzialam wczoraj jakas promocje pampersa w rozmiarze 3-6kg

I ja bede musiala pomyslec o jakiejs lampce malej... tylko ze slabo u mnie z kontaktem.. :( bardziej chodzi mi o to by meza nie budzic.. najpierw z nim pogadam, bo w sumie mamy wzyrandolu 3 zarowki jedna zapalasie odzielnie i jest skierowana na szafe, moze to by go nie budzilo, albo wymienic zarowke na jakas ciemniejsza? Eh.. kolejna zagadka do rozwazenia..

Odnośnik do komentarza

To ja też o ruchach. Właśnie czekam na wypis ze szpitala. Siedziałam od piątku,bo po bardzo intensywnych ruchach w ubiegłą środę, dwa kolejne z bardzo rzadkimi ruchami,prawie niewyczuwalnymi. Nie reagowała po obiedzie,po cukierkach,po leżeniu na boku.W przychodni kazali jechać do szpitala a tu nawet sami słuchanie tętna dopiero jak się położy na 3 dni na oddział (bo przecież za mniej NFZ im nie zapłaci). Po badaniach mała się rozruszała w normalnej częstotliwości i sile,ale 3 dni już musiałam tu wegetować. Takie polskie realia,jak powiedziała jedna z lekarek :)
Tak więc jak idziecie coś sprawdzać do szpitala,to bądźcie przygotowane na pozostanie (mąż musiał drugi raz jechać mnie pakować).
Tak przy okazji tego pakowania,to nasunęło mi się kilka rzeczy,które warto zabrać (nie wiem czy macie na liście):
-klapki pod prysznic
-papier toaletowy (oczywiście nie ma :))
-ręczniki papierowe
-sztućce (dają plastiki jak ktoś nie ma)

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Nat głowa do góry! mi dzisiaj już lepiej, a też się muszę wziąć za papierkową robotę (oh jak ja bym chciała mieć normalne l4! a w sumie nadal pracuję :( ).

Flawia Ty farciaro! dawaj potem znać co fajne a co nie :) ja zamówiłam póki co żel do twarzy, krem, który polecałaś, żel do h. intymnej, żel do ciała i peeling :)

Mamatita cieszę się, że wszystko u Was ok, dziękujemy za info, z tym papierem to są jakieś jaja, ale wierzę, że nie ma na słowo, co za kraj! :)

Ataa w biedronce nie ma pampersa, ja kupiłam w gemini 2 x 22 szt. pampersów 2-5 kg, wezmę do szpitala jedne, a drugie w domu na przetestowanie z dadą i zobaczymy co lepsze, choć skłaniam się bardziej w kierunku dady (sklep pod nosem i tańsze).

Żerdka ja załączam swoje listy ostateczne (to zamówiłam), choć muszę dokupić jeszcze m.in : płatki kosmetyczne duże dla małego, bagietki z blokadą, termometr, szczoteczkę do główki, kosmetyki do kąpieli i smarowania ciałka, spirytus do pępka. To chyba tyle.

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42218.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42219.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, a mnie dzisiaj strasznie nogi i biodra bolą. Leżę już 4ty tydzień i do tej pory aż tak bardzo mi nie doskwierały, a dzisiaj spać przez nie nie mogłam :/ niby mam banana, chyba z 10 poduszek na wszelki wypadek, a i tak nic nie pomagało.

Zajmę się w końcu listą wyprawkową, bo jeszcze nie ruszyłam i jak Was czytam, to nie nadążam. Dlatego Miila wielkie dzięki za listę :) jeśli któraś jeszcze się podzieli, to też będę wdzięczna. Ja niby zawsze taka uporządkowana i zorganizowana, a w ciąży mi odjęło głowę i chyba rozum :) mam papierową listę od mojej siostry, ale gdzieś zaginęła.

A co do mężów jeszcze, to ja nawet nie zaczynam tematu "które wybrać", bo skończy się tak, jak piszecie :) pytam tylko "czy może być". Od początku mówi, że mi ma odpowiadać, a on zaakceptuje wszystko. W sumie dla mnie dobrze. Może się chłopaki zaangażują jak im się podsunie rachunek do zapłacenia? ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ja dzisiaj mam wizyte. Popoludniu jedzuemy chyba sami z mężem. Nie lubie zostawiac corki ale z drugiej strony jak sami to bardzo wszystko sprawnie. Tylko denerwuje sie bo wczoraj tesciowa ją pilnowala a malutka cos z noga ma tzn czasami poplakuje jak na nia staje, noe jest opuchnieta nic, dzisiaj juz biega ale obserwuje. Tesciowa zestresowana.
Vena ladne cudo.
Ja mam tylko projektor zwykly do usypiania, daje leciutkie swiatlo. A potem wylacza sie po 10 min i juz spimy po ciemku. Noe ucze dzieci spania przy swietle.

mamatita tak pamietam minimum 3 dni. Ale chyba i tak maja obiwiazek zrobic ktg na IP bez przyjecia na oddzial, tyle ze ktg od 30 tyg.
No takie realia. Ja tam jeszcze do szpitala do wezme maszynke do golenia bo po porodzie zagladaja mimo ze na porod trzeba byc tam na zero to ja komfortowo bede soe czula bez minimum wloskow na kokejne dni. Z corka 5 dni po wiec sie przydalo.
Noe wiem szczerze co synkowi dokupic. Nozyczki itd mam po corce tyle ze chce nowa wanienke 2 przescieradla nowiutkie. Ja kupuje frotte bo teraz kupilam zwykle gladkie to sie sciaga a frotte super byly.
Reszty nie wiem spisalam ciuchy ktore mam ale chyba dokupie body i poczekam po porodzie. Kocyki mam po corce jeszcze z jej prezentow noe rozpakowane.
Mama pytala co moga mi kupic a ja pojecia nie mam. Wtedy zaczynalam od zera to kupowali co chcieli teraz duzo mam.

Co do nastrojow to Wam powiem, w sb marudzilam ze juz brzuch mi ciazy, ze sie zle czuje a to 3,5 mies jeszcze. A w ndz juz spanikowalam ze to tylko 3,5 moes i zaczelam przegladac ubrania. Plus opieka nad corka wiec leci.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Hej babeczki
Ja zamówiłam łóżeczko i teraz rzeczy apteczne teraz rozpracowuje
Jeju jak ja żałuje że tyle rzeczy sprzedałam oddałam eh leżaczek,huśtawkę bright stars ,laktator medeli
Teraz zamówiłam ten z canpol jak któraś polecała,zobaczymy.
Dawida nie udało się karmić więc ściągałam 3 tyg a potem pokarm zanikł.
Dziewczyny jakie butelki kupujecie,ja zawsze miałam Avent ale tak się nad tymi Difrax zastanawiam??? Któraś ma doświadczenie???

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

secondtry Kochana dopadł Cię zespół niespokojnych nóg. Na tym etapie ciazy występuje często. Niestety nic na niego nie można brac; (
mamatita eh ta służba zdrowia. Mi też lekarka powiedziała ze jak się wybiorę na IP to nie dość ze z kanapką i piciem bo czas oczekieania koszmarnie dlugi to jeszcze z torbą bo min 3 dni leżenia tak profilaktycznie. Poszłam wiec na wizytę do przychodni.

Właśnie puściłam 400zl. Oczywiście nie ze swojego konta;) niech się mąż zaangażuje chociaż finansowo w wyprawke;)))))
Ale jeszcze tyle tego zostało do kupienia...płyny koszule staniki bujaczki nasidelko itd. Z 1500 min pojdzie jeszcze. Ale to chyba dołożę juz na luty.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do zbadania tętna maluszka jak się niepokoimy - dziewczyny mają rację, ja bylam w 18 tygodniu, jak mialam taka niepokojącą sytuację i mi też nie chcieli zrobić ani ktg ani usg na izbie przyjęć, skończyło się na tym ze przyjęli mnie do szpitala, a zaraz po usg wypisałam się na własne żądanie. Ale pamiętajcie że każdej z nas, bezpłatnie-na NFZ, po 20 tygodniu, przysługuje opieka poloznej. Nie pamiętam już od którego tygodnia, chyba nawet 2 wizyty tygodniowo. Położna może zbadać tętno maluszka. A w wielu sytuacjach może uspokoić, napewno dostaniecie do swojej poloznej jakiś kontakt- mi zdążyło się już kilka razy dzwonić z jakimś pytaniem. Naprawdę fajna sprawa, tym bardziej ze albo możecie ją odwiedzać w przychodni albo ona Was w domu.

Odnośnik do komentarza

Flawia skądś znam te 4 stówy, apteka? :P
Mój mąż wczoraj zamówił wanienkę ze stojakiem, aż mi się wierzyć nie chciało :O oczywiście tą którą sobie upatrzyłam na początku i jak zamówił to byłam w szoku, bo ostatnio sama mówiłam, że mi wystarczy ikeowa, a tu taka niespodzianka :D

Melly ja Cię podziwiam, bo Twoja córeczka jest jeszcze mała, ale to cudowne, że będą mieć taką małą różnicę wieku z braciszkiem :)

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jak tak piszecie o tych izbach przyjęć i zostawianiu Was lub nie badaniu to w szoku jestem.Ja w każdej ciąży trafiałam z czymś do szpitala i zawsze (w tej ciąży już 2 razy) zbadali mnie i zrobili usg a ostatnio przemiła pani położna wyszukała tętna płodu żeby mnie uspokoić. Pewnie zależy to od szpitala, personelu i ich chęci
Mnie ostatnio z tą bostonką nigdzie nie chcieli dermatologicznie zbadać i nigdzie nie było lekarzy.Wpadłam na nieczynny oddział i powiedziałam że nie wyjdę do póki mnie nie zbadają bo jestem w ciąży ,jedno dziecko już straciłam i nie mam zamiaru narażać kolejnego na uszczerbek na zdrowiu. To 3 lekarzy mnie oglądało :D

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Bbbbb mówiłam juz o tej położnej jakiś czas temu. Od 26 tygodnia vam się należy i naprawdę one chętnie się angażują bo za każdą pacjentke dostają 2.50 zł. ( tak to są tak szalone kwoty od NFZ wiec nie ma się co dziwić że brakuje papieru, w wielu szpitalach każda położna musi się rozliczyć na papieże z każdego zużytego gazika i podpaski która daje po porodzie, masakra). Fajnie jest mieć kogoś do kogo ma się zaufanie i można poprostu zadzwonić w razie wątpliwości i się uspokoić, przydaje się np kiedy zastanawiamy się czy to juz poród czy jeszcze nie, a to już coraz bliżej ;) co do kosza to faktycznie te wkłady są dość drogie ale można kupić na metry woreczki do tych wkładów i napełniać je samodzielnie a wtedy za uzupełnienie wkładu wychodzi ok 5zl. W stanach jest jeszcze bardziej wypasiony model który sam zgrzewa osobno każda pieluche. No ale takie cudo w Amazon kosztuje ok 120$ wiec zupełnie nie moje realia finansowe. A ten można używany juz za 70 zł kupić. A że mamy małe mieszkanie to mam wrażenie ze zapach pieluch będzie wszędzie obecny. Myślę że dla męża to jedna z najważniejszych rzeczy do kupienia. Poza tym rodzina dużo chce nam sprezentowac wiec skoro nie kupujemy wózka ani łóżeczka ani kołyski to na kosz możemy sobie pozwolić :)
Postanowiłam zająć się dokładna lista tego co już mam i czego jeszcze potrzebuje bo juz zaczynam się e tym wszystkim mieszać :)
Ale mała szaleje teraz... aż cały brzuszek mi skacze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

No i niestety czekam na IP. Niby z Zosią wszystko dobrze. Serduszko bije miarowo. Odwrócona jest pupą i to może być przyczyna słabszych ruchów. Jednak mój lekarz powiedział, że trzeba dmuchać na zimne i należy zrobić ktg i usg z przepływami. Powiedział że po tym jak wszystko będzie dobrze to puszczą mnie do domu. Oby. Nie chcę leżeć tutaj 3 dni.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Ansta trzymam kciuki za szybki powrót do domu ale IP to najlepszy pomysł i dobrze że jesteś tak czujna.
Mój mały wczoraj był też leniwy dopiero o 4 rano się rozkręcił i spokojnie zasnęłam

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...