Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, coraz wiecej nas na ten kwiecien, bedzie sie dzialo;)
Ja jak ostatnio bylam u swojej gin to mi powiedziala, ze enelmed musial dodatkowe ksiazeczki ciazowe zamawiac, bo jakis mega wysyp ciaz maja, prawie jak w 2008 kiedy podobno byl szczyt! Ja to sie potrafie wstrzelic w temat, Adasia zrobilismy w 2008, a jak przyszlo do porodu to kladlam sie do szpitala w najgorszy dzien roku na rodzenie. Tvn nie omieszkal opisac sytuacji ze laski z Warszawy wywozone byly pod miasto zeby miec gdzie rodzic, nawet umowa z polozna mi wtedy nie pomogła, ale suma sumarum wyladowalam pod opieka fajnej poloznej w malej kameralnej porodowce.

a Wy jak wspominacie poprzednie porody aktualne mamuśki? Bo pewnie pozostale z Was jeszcze nie mysla o szpitalach, porodowkach i tym slodki zakonczeniem 9miesiecznych zmagan;))

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Paskudny mi wyszedl ten suwaczek, obiecuje poprawic miedzy jedzeniem a wymiotem:)

Vena - podziwiam Cie ze sie zdecydowalas na kolejna ciaze, naprawde Szacun! Te skutki uboczne to tylko zmeczenie i sennosc? Czy to cudo pomaga na mdlosci i wymioty?
Ja mam na liscie ZOFRAN ale sie boje, bo to juz mocniejsze, moja ginka mi obiecala w kroplowkach do przetestowanua ale jak sie na ppatlogie dam polozyc. A nie chce... ojj nie chce. Ginka od usg obiecala mi przepisac na probe w czopkach. Tez cena za 2 szt to prawie 100pln, ale boje sie na maxa! Chyba wole juz miske niz ryzyko ze Mlodej zaszkodze...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Uff to się Dziewczyny rozpisałyście ;)
U mnie wymioty zaczęły się dokładnie 6tc+1. Teraz jestem w 10tc +3, więc już trochę mnie męczą.
Lek Secondtry w sumie pomaga, ale zawroty głowy, senność przez około 4-5 h po zażyciu. Trochę to w moim przypadku kiepskie rozwiązanie, dzieci nie bardzo rozumieją dlaczego mama nie chce wstać z łóżka. Jak jest bardzo źle i mam dni z maratonem w kiblu to starszy tłumaczy małemu że muszą być grzeczni, bo mama chora. Wtedy to już nie daję rady i płacze z bezsilności. Szczerze to najgorsza ciąża ze wszystkich…
Z widocznych objawów ciąży u mnie to większe cycki i rozkojarzenie :D wstawianie brudnych naczyń do lodówki zamiast do zmywarki itp. Muszę po kilka razy sprawdzać czy noży w zasięgu dzieci nie zostawiam.
Milla ja też marudzę i mam wyrzuty sumienia, bo mąż ogarnia po pracy dom. Ja mam zryw w ciągu dnia na parę godzin to coś zrobię, ale po 16 zaczyna się umieranie. No i dokładnie jak w zegarku pojawia się wtedy ból głowy. A mąż od miesiąca dam kąpie dzieci i kładzie spać, później często jeszcze koło 22 jedzie zrobić zakupy …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja Was dziewczyny podziwiam, jak się źle czuję to nie jestem w stanie ogarnąć mojego zwierzyńca a co dopiero jakbym już miała starsze dzieci... też mam takie zrywy na chwilę w dzień- że moment jest lepiej, zwykle jak mój mąż przychodzi z pracy (choć wczoraj przywitaliśmy się nad kiblem), ale potem mam ten samo odlot co wcześniej i znów marudzę i sapie.

Jak u Was z prawem jazdy? ja nie mam i się zastanawiam czy teraz nie robić na szybko, pewnie się przyda, nie?

Odnośnik do komentarza

Hej ale napisałyście.
Witam wszystkie nowe brzuchatki
Milla ja robiłam w pierwszej ciąży prawko z widocznym już brzuszkiem i dzięki temu zdałam za 1 razem bo instruktor był bardzo przejęty moim stanem :D Wyjechałam z WORD-u bez świateł i pozwolił naprawić mi błąd.Był straszny upał więc podkręcał mi klimatyzację i ustawiał nawiewy na mnie

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Secondtry mdłości zostają, różnicy specjalnej nie widzę, za to nie mam wymiotów. W sumie o to głównie chodziło, żebym coś utrzymała w żołądku.
Miila ja bez auta nie wyobrażam sobie życia, a już na pewno z dziećmi. To jest super sprawa. Inna kwestia, że ja już od dawna jeżdżę,a wiem że część nich koleżanek boi się jeździć same z dziećmi. A to, że będą dzieci płakać, a to że będą miały wypadek … ja nie mam takich dylematów.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

No a ja się właśnie na genetyczne umówiłam za 3tyg na 23.09. Powinnam się wtedy dowiedzieć czy będzie chłopak, czy w domu będzie rewolucja bo będzie dziewczyna ;)
W Polsce rodziłam w Krk w Ujstku myślę, że gdybym teraz tam mieszkała to dalej byłby mój wybór. Lekarza miałam prowadzącego z Kopernika, ale nie namówił mnie na ten szpital. Pomijając, że za moich czasów trwał remont to miałam okropne doświadczenia z kulturą personelu.
Sylwia2608 najważniejsze, że szybko wykryta toxo i będziesz już miała leczenie. Głowa do góry, będzie dobrze.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam synka też w 2008 roku. Obroniłam licencjat i 2 tygodnie później urodziłam. Poród był straszny, kleszczowy. A teraz mój syn poszedł do szkoły, więc rano go ogarniam, potem dom i z powrotem po niego. Jestem senna i nie mam apetytu. Dziś po 3 tygodniach tknęłam mięso. Mój facet jest za granicą, więc radzę sobie sama jak umiem. A lada dzień wracam też do pracy.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3yx8drgdznwbl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć! Ja jestem w 9 tyg i mój bąbelek też powinien się pojawić na świecie w kwietniu! :) strasznie się stresuje, bo to było nie planowane.
Czytałam wasze posty. Rzeczywiście wszystkie macie wymioty i mdłości?? Ja na szczęście nie miałam nic z tych rzeczy, tylko dość częsty i ból w podbrzuszu. Tylko teraz tak już mnie przestał boleć to się zastanawiam czy wszystko jest ok, ale 9 idę do Pani doktor to zobaczymy co powie..

Odnośnik do komentarza

Ja nie wymiotuje ale mam nocne nudnosci i nie moge spac przez to. Corke klade o 19 bo chce posiedziec z mezem to mam za to pobudke o 6-7 ale coz chcemy czas dla siebie a babcie ze one pozno kladly. Ciekawe jak wytrzymaly małżeństwa bo w czasie dnia to my nie mamy chwili spokoju bo ciagle ktos z nami jest.
Co do prawka zdawalam w poprzedniej ciazy, stres bo instruktor upierdliwy, mdlalam w czasie jazd wiec szybko na pobocze, na teorii ciagle chcialam siku i zimno i goraco na zmiane, w koncu wyladowalam w szpitalu potem zdalam teorie i znowu szpital, praktyke zdalam rok po rozpoczeciu z malenstwem juz. Ja zagrozona ciaza wiec przerwalam egz ale Wy mozecie miec szczęście. Przyda sie prawko bo przy dziecku ciezko zrobic ale z drugiej str stres;(
Ja porod miesiac wczesniej tam nerwy itp ale smieszne sytuacje byly jak po lewatywie chcialam do wc ale nie siku i trzymalam sie bo mowie cos z ta lewatywa nie tak a nie pozwalaly isc w koncu po pol h powiedzialam ze juz nie moge ze chce do wc kazaly robic na stol a ja juz rodzilam tyle ze bez skurczow porodowych pozniej sie pojawily. I glupi mlody lekarz wpadl i kto tak krzyczy? A pani mi kazala krzyknac raz porzadnie. Hehe. Ja porodu sie nie boje boje sie tej ciazy bo juz padam od noszenia corki.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe kwietniowe mamusie :)
Lola, nie chce denerwować kobitek które tak się męczą :) ale tak jak już kiedyś pisałam, ja mam ciążę praktycznie bezobjawową. Tylko wrażliwsza się zrobiłam no i już brzuchala widać, aż sama się zdziwiłam że tak szybko. Rodzice ani najbliżsi przyjaciele jeszcze nie wiedzą, chcieliśmy im powiedzieć za 2 tyg. ale nie wiem czy tak długo uda mi się ściemniać że objadłam się gruszkami i wodą popiłam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/6sutgov3q6ypds4d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe9vvjc0yguate.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiem, ze dobrze ze jest to forum nie czuje sie samotna tylko widzę, ze nie jestem odosobniona w niektórych dolegliwosciach. O dziwo dzis czuje sie naprawdę ok, ale nie zapeszam, nadal leżę w domu. A tu tyle roboty, bo dosłownie sie wprowadziliśmy.

Odnośnik do komentarza

Yo-anna ja muszę czekać tydzień dłużej od Ciebie, bo nie chce wyskoczyć z nowiną na ślub szwagierki 19.09 :D
Ja porodem się nie stresuję. Trzeci raz to wiem dokładnie czego się spodziewać. Doczekać się nie mogłam tylko z pierwszym, a z drugim i taraz to w brzuchu mimo dokuczliwej ciąży łatwiej dziećmi zarządzać. Z drugiej strony starszak już nie może się doczekać i ogląda na dobranoc filmy jak on i brat się urodzili ;)
Rośnie mi bardzo pomocny straszy brat. Już myślę że na Boże Narodzenie dostaje niemowlaka do zabawy żaby nie było wojny w kwietniu o żywego malucha :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziołszki, z tego co się orientuje większość z was też jeszcze nie powiedziała najbliższym o dzidziolu. A zastanawiałyście się jak to powiedzieć? My na razie wymyśliliśmy że Lila (nasza 11 miesięczna córeczka), wręczy dziadkom kartkę/laurkę a w środku napis: W kwietniu zostanę starszą siostrą, i wklejone zdjęcie z usg :) Natomiast o Lilce poinformowaliśmy w taki sposób, że nic nie mówiąc wręczyliśmy rodzicom (no i teściom też oczywiście) ładnie zapakowaną książkę pt. Ratunku będziemy dziadkami :) Moja mama jak to przeczytała, to potrzebowała z 3 (dłuuugich) sekund żeby skumać co chodzi :) a później się zacięła i tylko powtarzała "ale jak to?" "ale jak to?" :D

http://www.suwaczki.com/tickers/6sutgov3q6ypds4d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe9vvjc0yguate.png

Odnośnik do komentarza

Moja tesciowa za pierwszym razem to mowi; "wiedzialam, ale naprawde jestes w ciazy? I co idziesz na L4?" Yh. A moja rodzina plakala ze szczescia. Tesciowa jak Malutka byla w domu to dopiero lzy. Teraz powiemy w pazdzierniku. Po 2 wizycie. Nie interesuje mnie co mysli rodzina meza ale wiem ze jedni pogratuluja a inni powiedza ze szybko po piereszym. A moi sie beda bac czy znowu szpital ale uciesza sie wiem bo wiedza ze mielismy plany ale nie wiedza ze to juz;D wazne ze my chcemy nasza decyzja nasz obowiazek i radosc.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...