Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna a miesci Ci sie dziecię w siatce centylowej? Moha kolezanka ma rocznego stna i karmila tak jak Ty tzn o stalych porach a nie na zadanie i z dzieckiem wszystko ok. Mysle ze nie masz co sie martwic.

U nas ostatnio lepiej z mlekiem ale maly zaczal najadac sie jedna piersią ostatnio wiec sciagalam z drugiej by w razie co pozniej podac swoje zamiast mm i podbic laktacje, a od wczoraj wieczor Robert znow je wiecej i dzis musialam podac mm, i teraz zjada mi 90-100ml przy jednym karmieniu, wcześniej ok75, a wg wszystkich norm niby powinien jesc 120, nie wiem jak to sie ma do ilosci karmien, ale poki rosnie nie bede sie tym przejmować, w loncu kazdy jest inny i ma swoj indywidualny rytm, dzis juz 5,2kg czyli ponad 300g w 9 dni wiec luz.

Miszka faktycznie klatki krolikow tak wygladaja :)

Strasznie sie balam podczas szczepienia. A serce bolalo. Dobrze ze tatus byl z nami. W ogole nie kumalam co kobieta do mnie mowila. Normalnie nie wiem co mi sie stalo. A na koniec tak mnie rozbolaka glowa ze musialam siegnac po tabsa. Teraz siedze z nim ns ręku i nie potrafię go odlozyc..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Na siatce centylowej waga jest na samiutkiej górze czyli około 100 a wzrost znacznie wybiega poza siatkę. Pewnie około 150 by był gdyby były linie.

Ataa cieszę się bardzo że z pokarmem lepiej :) A Robuś dobrze zniósł szczepienie? My w środę mamy juz drugie. Mam nadzieje, że będzie lepiej niż poprzednio.

Odnośnik do komentarza

Czarna skoro karmisz tylko puersia to ja bym sie nie przejmowala jednak ta siatką. Gdyby nie chcial to wg mnie by nie jadł albo mocno ciagle Ci ulewal.
A szczepienie? Wg meza zniosl dzielnie. No zaplskal mocno a wrecz wydarl sie ale dalo rade go ogarnac. Gorzej teraz... rozwazam podanie przeciwbolowego pefictamolu. Czym jwst nieukojony placz? Tak sie zastanawiam.. ciagle poplakuje marudzi i nic nie dziala... trwa ro juz z pol godziny... na pewno nie jest glodny a jeszcze orzed chwila zwymiotowal... no ale duzo zjadl.. slabe jedt to zgadywanie..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ataa Szymek po szczepieniu bardzo mocno płakał praktycznie cały czas. Nie pomagał cycuś, tulenie, noszenie. Nic. Gorączki nie miał. Zaczęło się z godzinę po szczepieniu. Trwało ze 3. Podałam pedicetamol. Po około 40 minutach zasnął spokojnie.
Teraz w razie czego nie będę czekać tyle. Jeśli taki płacz potrwa z godzinę to podam lek.

Odnośnik do komentarza

My mieliśmy szczepienie W piątek . pedicemalon podałam od razu jak do domu wróciliśmy I zero płaczu W domu. płakała tylko W gabinecie.
Położona mówiła żeby poddać od razu po szczepieniu. W razie potrzeby powtórzyć po 3godz

Odnośnik do komentarza

Dzirwczyny dziekuje za wsparcie

Basiek i Ewee dziekuje za info. Narazie poczekamy na diagnoze we wtorek i leczenie farmakokogiczne, niby nasza rodzinna bedzie podawac ten lek.
No wczoraj u chirurga a dzis u rodzinnego, we wtorek todzinny pobiera krew bo spr morfologie i obciazenie watroby bo mial ostatnio a po poludniu znowu wycieczka do chirurga.

Naszlo mnie ze 2 dzieci (i slub) w 5 lat znajomosci a z 2 po lekarzach wycieczki, jeszcze 1 ciaza zagrizona, dla dzieci wszystko ale nie powiem, psychicznie zmeczeni, rodzic to by wszystko co zle wzial na siebie z dziecka. Ja juz nie mysle o 3 dziecku, bo co jeszcze? 3 maraton po lekarzach. Eh

Ataa ja przy szczepueniach corki plakalam :p lzy lecialy, teeaz syn na pobieraniach nawet nie posnie ale szczepionka to co innego. Rozumiem emocje.

Co do karmienia nigdy nie liczylam ilosci karmien. Serio karmie co 3h lub 2,5 lub 4h wieczorem i waga pewnie bliskoa 6 lub 7 kg ale co zrobic? Moj syn tez nie jest gruby jest dlugi, tex zaraz gondola bedzie mala. Ludzie mowia ze super ze ladny a lekarz tez ze wyglada normalnie ze jak na 2 mies, nawet nie zwazyla tylko we wtorek i nie pytala o wagr poczatkowa. Tez mysle ze jets maly jak to niemowle, wyglad swoje waga swoje. Kuzynki syn mial ciala duzo.i na rok kazala lekarka wazyc nie wiecej niz.10kg a u nas ciekawe ile bedzie bo juz jest duzo tylko.moj syn nie.ma eyglada jak tamten, bo tamten byl.pulchny. takze lekarz widzial i ja sie nie przejmuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

szczepienieJa też smarowalam altacetem wyjetym z lodowki.

kp a butelka dotychczas W ruch szła wyłącznie pierś. Mam pomrozony swój pokarm. Powiedzcie mi proszę co I jak z podaniem go. Wyjęłam z zamrażarki do lodówki. Chce wziąć go jutro na zakupy I podac małej. Wystarczy temp pokojowa po odmrozeniu czy muszę podgrzać W kąpieli wodnej? Pewnie przydałoby się takie to opakowanie trzymające temp W butelce . butelki I laktator wyparzacie po każdym użyciu? Mam zamiar robić to we wrzątku nie mam urządzeń do tego

Odnośnik do komentarza

Takaonaaja po wyjęciu z lodówki podaje w temperaturze pokojowej, chyba, że potrzebowalam na szybko to w kąpieli wodnej. Mrozow nie ma, wiec te opakowania trzymajace cieplo raczej zbedne :)Po wyjęciu z lodówki ogrzany pokarm powinien stać nie dłużej niż 4h. Butelki i laktator po każdym użyciu dokładnie mylam, wygotowywalam co jakiś czas, uważam, że nie ma co swirowac ze sterylizacja wszystkiego. Z resztą na ulotce od butelki jest napisane, że raz dziennie jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Uff.. do 12 bujalismy sie. ... no ale jak juz zasnal to na karmienie po prawie 4h wstal i nastepne tez tak. Z kazdym karmieniem kupa, a teraz jeszcze mi wszystko ulal, co wygladalo nawet jakby zwymiotowal ale to bylo mefa ulanie... na moja podudzke... tylko ze fikal mi na przewijaku mocno wiec to pewnie dlatego,tym bardziej ze teraz znow jest czas zwoekszonego zapotrzebowania na jedzenie..

Ważne ze sie uśmiecha :) mam nadzieję ze dzis kuz bedzie lepiej . Tylko okolica jednego wklucia wydaje mi sie lekko opuchnieta, ale zsfnych zaczerwienien i goraczki nie bylo.. tylko ze taki marudny bardziej mose byc... trudne to bylo.. a pokoda jest tak paskudna! Ze az chce sie siedziec w domu i spac..
Dobrego dnia dziewczyny i jeszcze raz dziękuję za wczorajsze wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

wkładka domaciczna
Dziewczyny jaka tak naprawdę jest różnica pomiędzy tą mireną z hormonami za 500 zł, a tymi bez hormonów za około 100 zł?
Te hormonalne technicznie czyli kształtem (nie wiem jak to nazwać) zabezpieczają tak samo plus dodatkową ochronę dają hormony, czy jak to jest??
Ja tak jak chyba Magda2600 mam tendencję do żylaków, więc im mniej hormonów tym lepiej.
Odstawiłam tabletki już rok przed ciąża bo po kilku latach organizm zaczął je odrzucać i wariować.
A w obu rodzajach tych wkładek noszenie tamponów jest niewskazane?

Odnośnik do komentarza

Czarna ja też nie chcę hormonów bo mi organizm wariował. Pytałam o tą różnicę wczoraj lekarza, i powiedział, że tą z hormonami zakłada się tylko w przypadku bardzo obfitych miesiączek, i te hormony mają za zadanie regulowac te krwawienia. Natomiast jeśli miesiączki są w normie, to wystarczy ta zwykła za 100%. Ochrona przez ciążą w obu przypadkach jest taka sama, hormony lub ich brak nie mają na to żadnego wpływu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

bbb podalam pedictamol zaczal dzialac wg mnie po ok 45min-godz. A pozniej jeszcze doszlo karmienie i marudzenie w trakcie ale juz takie do opanowania. Nastepnym razem szybciej podam przeciwbolowy. A wstrzymywalam sie bo on od dwoch dni ogolnie byl bardziej marudny i wczoraj caly dzien mial ciężki. Jakos liczylam ze to bylo takue normalne a go bolalo... :(
antykoncepcja spirala w zaden sposob nie miesci sie w moim swiatopogladzie, i mowie jej ogromne nie, hormony odpadają bo duzo psuja przy okazji... wiec nam pozostaja tylko gumki i kalendarzyk jak juz wroci okres i sie unormuje.. wiem ze gumki sa malo fajne ale powiem Wam ze nie wiem czy odwaze sie bez.. po porostu boje sie jak cholera ciąży..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Dziękuję za wyjaśnienia Anna
Paulina No
te ceny to koszt samej wkładki w aptece. (Na doz.pl mirena kosztuje 590zł, jaydess 547 zł, a te bez hormonów ceny rózne, powiedzmy około 100 zł)
założenie jej to kolejny koszt. Tak jak Anna wcześniej pisała u jej ginekologa samo założenie to 500 zł bez względu na rodzaj wkładki.
Ja u swojego prywatnie po porodzie jeszcze nie byłam, ale przypuszczam, że podobnie się ceni.
Nie wiem czy w ramach NFZ w ogóle coś takiego się zakłada. Trochę wątpię.

Odnośnik do komentarza

Czarna hormonalna daje większe zabezpieczenie, właśnie dzięki progestagenowi, który zagęszcza śluz tak, że plemniki nie mogą się poruszać, czego nie ma w zwykłej wkładce. od tabletek różni się to tym, że te hormony działają miejscowo, konkretnie tam gdzie są potrzebne, a nie roznoszą się po całym ciele tak jak tabletki. + faktycznie tak jak Anna mówi, zmniejszają krwawienia, co dla mnie jest ważne, bo miałam długie, obfite i bolesne miesiączki. a no i po zwykłej wkładce można mieć bardzo (nawet 2-tygodniowe!) obfite krwawienia nawet do pół roku zanim organizm się przyzwyczai. oczywiście nie u każdego, ale lekarka mi mówiła, że dosyć często się zdarza. a co do tamponów to w sumie jej nie zapytałam, ale z tego co czytałam na necie opinie są podzielone. niektórzy zalecają, żeby nie używać tamponów, "bo przy wyciąganiu można pomylić sznureczki i wyciągnąć wkładkę", ale to chyba jakaś ostra przesada...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...