Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anna, wszystko da się zorganizować.Kwestia teho jakie kto ma prirytety.Dla mnie mój sen był arcy istotny i każdą chwilę starałam się odsypiać razem z dzievkiem, przynajmniej przez 3 miesiące.Później kiedy zmęczenie stało się zwykłą składową mojego życia, wytworzył się naturalny rytm tego chaosu ;) Zobaczymy jsk będzie teraz, mam o wiele więcej obowiązków priorytetowych np takich żeby wyprawić dzieci do szkoły, więc wiąże się to z planowaniem.Kiedyś kiedy syn był mały, córka nie chodziła do żadnej placówki można było przeciągać pewne kwestie.Bycie fleksybilnym to jest to co lubię, niestety teraz zapowiada się rozkład jazdy...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Flawia mnie męczyl suchy kaszel z powodu kataru ktory splywal mi po gardle i podraznial, nic na to nie moglam brac, kaszlac rozwalilam krtan na to pilam syrop prawoslazowy i isla moos bralalm, i tu uwaga bo miod dodatkowo wysusza krtan, kaszel sie skonczyl jak wszystko sie pogoilo czyli po miesiącu.. jesli uwazasz ze cokolwiek moze sie dziać nizej to idz do ogolnego niech Cie oslucha czy czasem nic bakteryjnego sie nie dzieje..

Odnośnik do komentarza

Unatu pisz o wszystkim co Cie trapi, jestesmy tu po to by sie wspierac :)
Praca z przymusu to trudny temat, zmiana zawsze wymaga odwagi, bo to zmiana codziennsci, otoczenia stabilnosci i strach czesto ma duze oczy, i często bezzasadnie. Jesli nie jestes uwiaxana kredytem to zawsze latwiej zaryzykowac i cos zmienic, male dziecko to w sumie tez zobowiazanie, ale bedac na macierzyńskim mozesz szukac i cos kombinowac, i zaufaj swojej intuicji, czasami mozna znalezc prace zupelnie przez przypadek, a prawda jest taka ze skoro ta Cie nie satysfakcjonuje to zawsze mozesz trafic lepiej lub tak samo, a nie probyjac nie masz zadnych szans na szczęście..

Odnośnik do komentarza

Ataa daje sobie czas do środy. Czyli tydzień od pierwszych objawów. Jak się nie wylize to idę do lekarza. Juz nie jest to suchy kaszel.zaczęło się odrywac po inhalacjach z nebu-dose.czyli mocniejszej soli fizjologicznej 3%. Ale lekko boli jak sie odrywa.Pożyczyłam inhalator synka;))) do tego Psikam do nosa wodą morską. Temperatury nie mam. Gardło czyste i nie boli.
Dawno się tak nie zalatwilam:(((

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia najgorsze ze jeśli to jakas infekcja wirusowa to kaszel może się utrzymywać nawet do miesiąca bo tyle podobno trwa odbudowa śluzówki. Współczuję z całego serca bo dla mnie teraz kichniecie albo kaszlniecie jak się zakrztusze czymś to jakas masakra i mam wrażenie ze mi mały jak z procy wyskoczy ;)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:) trafiłam na forum przez przypadek i postanowiłam dołączyć, bo fajnie móc sobie pogadać z przyszłymi Mamami, które mają podobny termin, te same obawy i sprawy na głowie podobne;)
Mam na imię Ania, mieszkam w Krakowie, a w moim brzuchu siedzi mała Melania, której termin na przyjście na świat przewidziano na 7 kwietnia (chociaż coś czuję, że dołączy do nas wcześniej).
Jak u Was przygotowania do szpitala? Wyprawki kupione? :)

Odnośnik do komentarza

lejdidred witamy :)

Bbbb nadają się :) maja wkładkę "modelujaca";)pierś.
Ja ogólnie jestem zadowolona,nic nie wypada i nie gniecie,noszę juz ze 2 mies,na zmianę. W zupelnosci wystarcza, może coś dokupie z czasem, ale nie wiem czy warto inwestować w więcej staników do karmienia.

Miało być dzisiaj lightowo, ale że u mnie syndrom wicie gniazda hula na całego to oczywiście tak nie jest....
Poszłam do komórki poszukać kółeczek od karnisza to tak na wszelki wypadek gdyby roleta rzymska miała mi się odwidziec...
Nagle natchnelo mnie,że gdzieś napewno leży torba która miałam zabrać do szpitala. Moje poszukiwania przerodziły się w wielkie 3 godzinne sprzątanie komórki....
Ale jestem na siebie zła,znów nie mogłam się powstrzymać. .
Teraz oczywiście leżę,maszyny nie tknelam...:/

Tak na marginesie strasznie obniżył mi się brzuch. Powiedziałabym ze wręcz wisi...Czy to nie za wcześnie na takie akcje?Moze mały tak się ułożył,nie wiem...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Flawia mi lekarz mowil ze inhalacje inhalatorem to super sprawa tylko ze ha nue mialam skad wziac, i polecal robuc inhalacje wlasnie z olejkiem eukaliotusowym ze podobno ladnie oczyszcza drogi oddechowe wiec moze i na ten mokry kaszel Ci by pomoglo :)
Lejdidred witaj i czuj sie jak u siebie :) my w wiekszosci prawie gotowe :) chociaz ja caly czas zwlekam ze spakowaniem chociażby torby do szpitala. No ake termin mam na 20 wiec ciut wiecej czasu, przynajmniej teoretycznie :)

Odnośnik do komentarza

Flawia ja robie tak samo jak Ty wszystko w rytmie oczywiscie nie do minuty.
Moje dziecko spalo duzo jako noworodek pozniej nie juz takze mowie nietypowa heh,

Wczesniak ale nikt nawet nie mowil mi o tym ale 4 tyg to chyba nie tak duzo 35 tydzienn tym bardziej ze kazdy lekarz nie widzi u niej roznicy miedzy normalnie urodzonymi.

My dzis na biegach, corka dlugo na placu zabaw, sam gwar dzieci ją cieszył. Zaluje ze nie mieszkamy blisko takich zaludnionych placow.tez sie nachodzilismy, teraz lezymy a corka z babcia.
Heltinne moze ten brzuch to znak ostrzegawczy, serio odpusc juz. Dziecko niech jeszcze posiedzi w brzuszku.

Moze i mialam wczesniaka ale nie skrajnego tylko takiego "zdrowego" to musielismy odbebnic maratony po lekarxach wiecej niz inne dzieci ale nie az tyle jak te dzieci z 600 gram.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne to chyba czarna pytała o te biustonosze z kappahla ale może i ja skorzystam ;)
Ja tez mam wrażenie ze mam brzuch niżej, moze Magda nam powie ile wcześniej powinien się obniżyć. Tylko nie wiem czy jest jakaś różnica czy to pierwsza, jak w moim przypadku, czy kolejna jak u Ciebie ciąża

Odnośnik do komentarza

Bbbbb a to sorry, może Czarna doczytałam.

Mellyweź mnie nie dołuj, ja jeszcze w ciąży z radością pochodzę z 6-7 tyg...

Cholera,nie wiem jak mam odpuscic przy tak leniwym mezu. Przesypia min 15 godzin na dobę +2 drzemki w ciągu dnia, w domu nic palcem nie tnie tylko ma pretensje, że wszystko zarabia albo, że zajmuje mu sofę na której akurat chciał się położyć.
Jestem na niego wściekła. A niby tak się martwi i tak chce pomóc. I na gadania się kończy jak zwykle :(

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

*doczyta miało być

Magda ma chyba dzisiaj gości wiec raczej na forum nie ma czasu..
Próbowałam coś wygooglowac,ale mam po tym tylko większego miksa w głowie. Gdyby to nie była tak duża różnica pewnie nie zwróciłabym uwagi,ale tego nie da się przeoczyć. ..
Zupełnie inaczej mi się oddycha itd.

Chyba spakuje torbę,skoro ja znalazłam...Ubranka jeszcze nie poprane.Moze nastawienie dzisiaj pranie...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

heltinne tak, ja pytałam o te staniki. Dzięki bardzo, w takim razie chyba się zdecyduję i zaraz zamówię.
Ty widzę poprostu należysz do osób, które nie potrafią nic nie robić. Może rzeczywiście pomyśl o tej torbie do szpitala.. Z tego co się orientuję to opuszczony brzuch nie oznacza porodu a chwilę, ale pewnie jest symptomem, że to coraz bliżej.
A Ślubnemu wjedź trochę na ambicję, u mnie to pomaga jak widzę, że ma lenia i nie zauważa tego co jet wokoło do zrobienia. I zaakcentuj to, że jesteś w zawansowanej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam was kochane w słoneczny u mnie dzien :)
lejdidred witaj i pisz jak najwiecej :) u mnie wyprawka juz gotowa, torba spakowana do połowy a termin z om mam na 4.04 a usg 31.03 :)
My dzisiaj byliśmy na spacerku wykorzystać pogodę chociaż śniegu miejscami chyba prawie metr :D teraz leżę i odpoczywam bo czuje sie jakbym maraton przebiegła..
Heltinne ja to juz nie wiem kobito jak do Ciebie dotrzeć żebyś zwolniła tempo, chyba nie mam takiej mocy.
Flawia szybkiego powrotu do zdrówka życzę!

Odnośnik do komentarza

Nie moge tego znalezc.. o tym brzuchu ale na pewno pisala, pierworodki nawet miesiac przed a tak to cecha indywidualna, jakby niepatrzec Heltinne cierpisz na pracoholizm.. rozumiem ze maz Cie wkurza, ale w ten sposob mu nie dopieczesz a sobie zaszkodzisz.. bardzo Cie prosze wez na wstrzymanie.. poza tym jest taka zdrowa zasada ze jeden dzuen w tygodniu trzeba odpoczywac.. bez względu na stan zdrowia, wlasnie by zdrowie zachowac. Mi to na szczescie wiara mocno ułatwia bo narzuca :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne tylko spokojnie, torby i tak już chyba powinnyśmy mieć spakowane, przynajmniej ja- 34 tydz, a niestety nadal się za to nie zabrałam, wiec moze opadajace brzuchy nas zmobilizują :) A o mężu to jakbym o moim czytała...

Odnośnik do komentarza

Magda też pisała, że to może być od zmiany poxycji dziecka ten niby obniżony brzuch ,maluch ułoży się poprzecznie i stąd taki efekt.Tak w ogóle z tym obniżonym brzuchem to nie wiem na jakiej zasadzie się to sprawdza, mi nie obniżył się nigdy, wcale nawet przed samym porodem.Znajoma z takim niskim niby z 6 tygodni się kulała więc nie wiem czy to jest regułą?

Heltinne, osobiście powinnam Ci tyłek sprać za tą komórkę!!!

Lejdidred, witaj i czytaj :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Poweekendowo, zaraz zacznę nadrabiać strony :)
Miałam cudowny weekend, więc aż się muszę pochwalić! wczoraj pojechaliśmy do super miejsca, tam wieczór dla nas, kolacja itd. a dziś rano miałam te brzuszkowe zdjęcia, nie mam jeszcze nic, pewnie kwestia paru dni, nie wiem co z tego wyszło, bo nie widziałam ani jednego zdjęcia, ale na pewno coś pokażę jak dostanę :)
Czuje się super, niby troszkę zmęczona, ale widzę jednak, że to psychika u mnie dużo robi, dobry humor to i dobre samopoczucie, jak siedzę całe dnie w domu to mi tragicznie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)

Mila podobnie jak Ty mialam wczoraj sesje ale w plenerze. Byla u nas cudna pogoda i wybralismy sie na spacer do lasu i mezus zrobil troche fotek. Oprocz tego w domu tez zrobilismy kilka. Mam jeszcze jakies pomysly i moze je zrealizujemy w tym tyg.

Wiem, ze ten temat juz byl ale czy moglybyscie mi podpowiedziec w kwestii termometru? Chcemy elektroniczny i chcialabym go zamowic w tym tygodniu. Napiszcie prosze jakie macie?

Odnośnik do komentarza

Heltinne ty jesteś szalona kobieta ;) a wy dziewczyny świetnie pamiętacie co pisałam :) w pierwszej ciąży obniża się ok 36 tyg a w kolejnych zależy od kobiety może być parę tygodnie ( 2-3) a może być i w dzień porodu. Tak czy owak przy twoim tępie życia napewno powinnaś przystosować i odpocząć trochę :) idę z pieskiem na spacerek i wrócę do was jeszcze ;)
Jak super ze jesteś lejdidred :) :) ja też z krakowa i mam termin na 10.04 ;) gdzie rodzisz?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Majtynka super pokoik! fajnie, że masz jakiś kącik do spania dla siebie tam, myślę, że się przyda, bo nawet w dzień żeby poleżeć z małym, fajnie! daj znać po wizycie co i jak.

Magda nie martw się póki co, jeszcze jest czas to może malutka się obróci, trzymam mocno kciuki!

Jeśli chodzi o formę porodu, czy SN czy CC, no cóż, nastawiłam się na CC, bo nikt nigdy mi nie mówił, że mam jakąś szansę na inną opcję, ale gdyby nagle zmienili zdanie to jakoś by mnie to nie przeraziło, nie boje się bólu ani samego porodu czy pobytu w szpitalu.

Vena jeeeej <3 2 z przodu, ale czad!<br />
Lejdidred witamy! pisz dużo i czuj się jak u siebie :)

Heltinne to co mówisz o mężu, to powiem Ci, że szacun dla Ciebie, bo widać, że się przyzwyczaił do tego, że tylko Ty ogarniasz wszystko, wydaje mi się, że potrzebna rozmowa, tu niby taki zmartwiony, a jednak dał Ci dziś znów sprzątać i sam zajął się odpoczynkiem, ech :(

Julka30 bardzo mi przykro, przeżywałam to więc wiem co to znaczy..

Melly podziwiam, bo ja bym nie wytrzymała kilku tygodni z moją teściową pod jednym dachem, ale wiadomo, że czasem to jednak może być pomocne.
Pokaż pokoik dla dzieci :))

Flawia moja gin też mówiła, że 37 tydzień to ciąża w pełni donoszona, wczoraj gdzieś po drodze czytałam, że dziecko w 35 tygodniu jest już w zasadzie tak samo 'sprawne' jak dziecko z 40 tygodnia, jedyna różnica to waga.
Dużo zdrówka!

Unatu też mam czasem takie myśli, ale powiem Ci, że im bliżej tym bardziej jestem ciekawa/podekscytowana, więc moze jeszcze chwilka i poczujesz to samo :*

Ataa cudne te mebelki!

Praca ja jestem teraz w miejscu, na które dłuuuugo pracowałam, więc muszę z tego skorzystać, ale na pewno z czasem chciałabym się zająć jednak czymś co mnie interesuje, pasjonuje, pomysłów jest trochę, takze dziewczyny! kasa kasą, ale jeśli tylko macie choć troszkę wiary w to, że można inaczej, to śmiało!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...