Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Flawia - wszystkiego naj, naj naj.. ;D!

Dziewczyny, co do japonek do szpitala, to ja też myślałam o japonkach, nawet w okolicy lata udało mi się za 1zł w Rossmannie kupić. No ale tak ostatnio siedziałam i myślałam, no a jak nogi mi po porodzie spuchną (siostra masakrus miała po)? to w nie nie wejdę i obstawiam za zwykłymi klapkami pod prysznic.

Ja mam do szpitala taką bardziej podomkę niż szlafrok,
firma esotiq. Coś w tym stylu https://www.esotiq.com/p/szlafroki/szlafrok_esotiq_sailor/_/2722

Jedna pisała, że jest dietetyczką? mam pytanko, wczoraj widziałam, przelotem jedna inf, że kobiety w ciąży spokojnie mogą pić czerwoną herbatę. Ja bardzo lubię jej smak, ale ją odstawiłam, bo myślałam, że jak przyspiesza metabolizm, to tak nie bardzo w ciąży?

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za kazdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kregoslupa-kobiet-w-ciazy.html

Odnośnik do komentarza
Gość Angeletta

Witam wszystkie kwietniowe mamusie :-) czytam Was od dawna i czuje się tu jak u siebie, aż mi głupio, że do tej pory się nie ujawnilam. Spodziewam się córeczki, termin mam na 18.04. Mam już 6 letniego synka.
Ta ciąża przebiega bez komplikacji, co jest miłym zaskoczeniem po pierwszej i co bardzo mnie cieszy.
Flawia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin @-}--
Ewee pytałaś czy wąskie biodra mogą być wskazaniem do cc. Okazuje się ze tak. Wczoraj na wizycie mój gin powiedział ze jeśli córcia będzie miała więcej niż 3 kg przy moich gabarytach to zrobi mi cc. Tez nastawialam się na sn -syna urodziłam sn, ale miał 2750g i dałam rade, ale pamiętam ze przy mierzeniu miednicy w trakcie porodu lekarze zastanawiali się czy się uda. Z tym ze syn wyskoczył przed terminem i może nie dobił do swojej właściwej wagi. Teraz może być inaczej, ale przyznam szczerze, że większy strach powoduje u mnie cesarka.
Mój lekarz pracuje w Lodzi w Medeorze,nie znam tego szpitala. Czy któraś z Was o nim słyszała?

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,

Flawia - sto lat :)
Aguuula, my chyba Camarelo Carera, chociaz jestem bardzo niezadowolona z obslugi klienta w sklepie internetowym Bobowozki (bardzo PRL-owskie podejscie), mailuje ze sklepem Dino wozki i jesli cos bedzie nie tak to bede musiala sie zaczac chyba rozgladac tu na miejscu w Irlandii...
Takaona, ja mam to samo i to juz od dobrych 6-7 tygodni, bylam nawet u fizjoterapeuty i niestety mozna jedynie zapobiegac, ale nie da sie tego wyleczyc przed porodem. Sugestie, ktore dostalam od fizjo: Nie rozkladac nog i nie zakladac noga na noge, najlepiej na szerokosc bioder, spac z poduszka miedzy kolanami, najlepiej dosc gruba. Jak sie przewracasz w nocy, sprobuj kolana zacisnac na poduszce i okrecic sie razem z poduszka, schodzac z lozka, kanapy, tez sprobuj obie nogi jednoczesnie. Siedzenie na pilce pomaga wiec jesli mozesz zainwestowac - nie zastanawiaj sie. Tutaj jest kilka video z cwiczeniami:
https://www.google.ie/search?q=pelvic+pain+pregnancy+exercises&safe=active&hl=en-IE&gbv=2&prmd=ivns&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwiKw-HJ_NjKAhUEThQKHcBuD4sQ_AUIBg
Jesli chodzi o ten pas pociazowy to mi fizjo zabronil bo mam problemy z kregoslupem a te pasy rozleniwiaja ponoc miesnie i mozna sobie zaszkodzic.
Milego dnia dziewczyny
Marta (29t1d)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Witaj Angeletta,
Mamy ten sam termin, ciekawe jak nam pojdzie :) Jak juz ktoras z dziewczyn wspominala, 20-go kwietnia urodzil sie Hitler wiec bede sie starala uniknac tej daty :)
Marta (29t1d)

Odnośnik do komentarza

Flawia wszystkiego najlepszego Skarbie, mi stuknęło 37 wczoraj :D

unatu jeśli lubisz czerwoną herbatę to proponuję rooibos, ale raczej zrezygnuj z systematycznego picia pu-erh, jest mocniejsza i ma większą zawartość fluoru, który wypłukuje magnes. Generalnie herbaty wszystkie spożywane w umiarze są w ciąży bezpieczne. Tylko trzeba zwracać uwagę na ewentualne domieszki ziół, bo choć nie na twardych dowodów niektóre mogą "przyspieszać" poród. Np jeśli mają działanie stymulujące trawienie i uwalniające od zaparć to takie skurcze jelit mogą sprowokować macicę do zwiększonej aktywności… każda ilość może różnie działać na daną osobę. Dlatego też niektóre kobiety w celu przyspieszenia porodu zażywają olej rycynowy. Nie polecam bo z tego co słyszałam u większości wywołuje bardzo bolesne skurcze jelit, które nakładają się na skurcze macicy i dają nieźle popalić rodzącej.
No i z wykształcenia dietetyczką nie jestem, ale przygotowuję się do otwarcia biznesu catering dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych (cukrzyca, dieta bez glutenu laltozyitp.) stąd mogło tak wyjść z wątku o diecie cukrzycowej, którą sama muszę trzymać w każdej ciąży ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Unatu spokojnie możesz pić jak inne herbaty/ kawy/ kakao zwracając uwagę tylko na ilość kofeiny która sobie z tymi napojami (lub słodyczami) dostarczyć. Norma dla kobiet w ciąży to 300 mg to jest średnio 3 kawy lub ok 6 herbat, ilość będzie różniła się w zależności od gatunku, oczywiście ilości liści i czasu parzenia- warto posiłkować się tabelami choćby z int jedli chcesz dokładnie. Przy czym należy dodać że wiele badań nie potwierdziło złego działania kofeiny ale dla świętego spokoju dobrze się ograniczyć do ok tych 300mg/ dobę. .. także pij smialo;)
Dziewczyny- wszystkiego najlepszego! Niech wam ciąża lekka będzie; )

Odnośnik do komentarza

Dzuewczyny dzięki za zyczenia;)

Vena wszystkiego najlepszego Wodnico:)

Miila ja juz zamówiłam to body 06918 cieliste i do tego wzięła jeszcze koszule do karmienia z IF kometa. Jak miałam wątpliwość na co się zdecydować to mają bardzo miłą panią na infolinii ;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Angeletta

Dziękuję za miłe przyjęcie :-*
Marta na pewno świetnie sobie poradzimy jak juz dzieciaki zechcą wyjść na świat. Hehe i może nie wstrzelimy się akurat w ten 20 kwiecień :-)
Ataa jak rozpracuje z telefonu Excela to się dodam do listy.
Vena Tobie też najlepszego @-}--

Odnośnik do komentarza

Sto lat sto lat... niech żyją żyją nam... ;) wszystkiego najlepszego dziewczyny ;)
Ewee co do wąskich biorę to faktycznie jet to wskazanie do CC ale to ze jesteś wąska " z zewnatrz" nie znaczy ze kanał rodnych tez jest wąski i jak już któraś mówiła w szpitalu na pewno Cię zmierza takim jak by cyklem ;) najważniejsza jest dla porodu odległość od spojenia lonowego do 5 kręgu lędźwiowego. Lekarz czy polozna badajac cie wewnętrznie tez sprawdzi ten wymiar jak by " od srodka".
Dzięki za ten link do taniego rozka. Chyba jednak kupie jeden zwłaszcza w takiej cenie. Ale się nazbierało tych rzeczy dla małej. A jeszcze nie mamy mebli ani wózka więc zagracanie dopiero się zacznie ;)
Oj dziewczyny jak ja wam współczuję chorych dzieciaków w domu. Anawee tobie też tej ciężkiej nocy. Ja tez nie miałam lekko. W prawdzie dziecka nie mam ale wczoraj kupiłam psu nowa kość do gryzienia i mu zaszkodziła. Od 3 do 5.40 byłam z nim na zewnątrz 5 razy... niby nic strasznego ale tak mnie wykończyło to chodzenie po schodach na 3 piętro ze jak szłam ostatni raz to już płakałam jak głupia. Myślałam że mąż mnie w tym będzie wspierał ale powiedział ze on idzie do pracy na 11 a ja mogę spać cały dzień... jak zobaczył jaka jestem zapałkana i bezsilna(sprzątając to co pies zwymiotowal) chyba go ruszyło sumienie bo przepraszał mnie, że powinien on wstawać i ze to dlatego że był taki zaspany. Niby nic takiego się nie stało ale serce mi pekalo ( pewnie przez hormony tez) ze mi nie pomaga a co to będzie jak się mała urodzi i będzie płakała. On myśli ze dzieci robią to tylko jak są głodne ale przecież może być chora albo coś ja będzie bolało i cycek nic tu nie da... Liczę na to ze jak juz będzie dziecko to on zrozumie ze on tez może się nią opiekować i nie polega to tylko na karmieniu i zmianie pieluszek...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Kobietki co polecacie na plamy na ubrankach? Kilka ktore dostalam uzywane sa sliczne ale maja przyzolkniete obramowki dekoldow. Szkoda mi ich wyrzucic. Niemieckie mydelko nie pomoglo.

Wzielo mnie dzis na ogladanie opasek dla dziewczynek. takie slodkie sa. Tylko czy w praktyce uzywa sie?czy tylko na zdjeciach to sie widuje.
Tak samo maluskie rajstopki-da rade to zalozyc?

Zadzwonila do mnie polozna zeby zapytac jak sie mam. Zapytalam co poleca do przykrycia do spania dziecka. Dzien i noc. Stwierdzila ze kocyk. Pytam o spiworek- ona ze na spacery tylko, bo niewygodnie i ciasno i raczki odkryte. Tyle sie mowi teraz ze dziecko lubi ciasno tak jak mialo w brzuchu. Z drugiej str jak ono ma rosnac, rozwijac sie.?zglupialam co w koncu dobre a co nie...

Odnośnik do komentarza

Vena Tobie równiez wszelkiej pomyslnosci duzo duzo zdrwia i sily przy tych Twouch wszystkich skarbach i powodzenia w interesie :)

Takaona ja tam nie wiem, ale nie wpadlam na to by przykrywac rece dziecku.. jakos oczywiste jest dla mnie ze rece ma sie nad a nie pod kołdrą.. ale pewnie kazdy patrzy podlog siebie :) z ta ciasnoscia to pewnie na początku przez chwilę jest pomocne gdy dziecku trudno odnalezc sie w nowych warunkach.. i mysle ze to kwestia indywidualna kazdego dzidziusia.
Magda moge polecić tego sprzedawce z linka, kupowalam u niej i jestem bardzo zadowolona :) i ma duzy wybor innych ciekawych rzeczy ktore moga sie przydac przy dziecku :)

Odnośnik do komentarza

Flawia chyba wezmę ten sam, podoba mi się najbardziej ten tłoczony (ze wzorem), ale boje się, że on będzie za krótki i nie będzie spinał brzuszka w górnej części.

Dziewczyny, a jak u Was z torbą do wózka? ja jeszcze nic nie wybrałam i nic mi się nie podoba Oo, te skip hop - jak z ich wielkością? któraś z Was ma może taką?

Odnośnik do komentarza

Miila ja mam właśnie torbę skip hop, i jest świetna. Tą konkretnie: http://allegro.pl/skip-hop-duo-signature-torba-do-wozka-25-200304-i5856244715.html
Super materiał i wykonanie, duża i bardzo pakowna, kieszonek w środku, a jednocześnie zgrabna. Fajne mocowanie do rączki wózka, dzięki nim nie będzie się zsuwac. Wg. mnie jest na tyle uniwersalna, że przyda się także potem, np. na wyjście na siłownie. Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu.

Fajne te wózki camarelo carera, przynajmniej z wyglądu. Jak tak porównuję z moją teutonią, to ona jest niższa, więc na początku trzeba się będzie trochę poschylac, ale potem chyba za to łatwiej mi będzie dziecko do spacerówki wsadzac, jak ju będzie większe/cięższe, bo nie trzeba go będzie tak wysoko podnosic. Mam nadzieję, że szybko będę mogła, zaczac korzystac ze spacerówki, zwłaszcza że moja rozkłada się całkiem na płasko, więc nie będę musiała czekac, aż dziecko samo będzie stabilnie siedziało, mam rację ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...