Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila zdaje sie, ze napisalas z bledem, chyba mialas zamiar napisac:" ja szczerze wierze, ze mi sie to uda i sprobuje!" ,dobrze mysle?

malaga82 wloczke, instrukcje, i checi masz, teraz chwytaj druty w dlonie i do dziela :)

Dzisiaj zabieram sie za odgruzowanie pokoiku Marcelka. Musze sciagnac jeszcze 2 polki ze sciany i zaszpachlowac dziury. Jak dobrze pojdzie to jeszcze dzis zabieram sie za malowanie :)
Przyzwyczailam sie juz do chronicznego braku snu. Od ponad 2 tygodni nie przespalam wiecej niz 4 godziny,nie ma mowy o zasnieciu przed 3:00 W nocy wstalam i zrobilam przeglad materialkow, w pol przytomnym lebku wyklul sie kolejny pomysl. No bo ja jeszcze mam tyle czasu, co nie? Dzisiaj rano nastapilo zderzenie z rzeczywistoscia,gdy syn zapytal kiedy Marcel bedzie na swiecie. W odpowiedzi uslyszalam:a, to malo zostalo! chyba musze przejrzec moja ambitna liste...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Malaga Miila dzięki za info.juz wiem gdzie szukać;)

Ja użyłam Leko jak się wkurzyłam bo prawie 3 tygodnie nie odpadał synkowi kikut tylko się tak maślił. Wzięłam patyczki do ucha z ogranicznikiem dla niemowląt przełożyłam Leko tak żeby wata na patyczku nasiakneka spirytusem z niego i wybrałam masę wydzieliny.....2 dni i odpadl. Teraz od razu poprosiłam mamę o rozrobienie spirytusu żeby miał 70%. (Ona jest specjalistką od nalewek wiec da rade).Czyli kupuje się tzw mapkę spirytusu i w szklanym malutkim sloiczku miesza się go z wodą przegotowaną i wystudzoną (najlepiej butelkowaną bo nie bedzie kamienia) w proporcji 1:3.tj.3/4 spirytusu i 1/4 wody. Najlepiej łyżeczką.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Przerazaja mnie te pępki i wogole. A to sie naokolo smaruje czy jakby ze srodka pepowiny brr
Heltinne u mnie wlasnie z tymi instrukcjami na bakier. Moze tak z glowy ten sweterek zrobie. Kompletnie nie czaje po co tam po 5 cyfr w tych rzedach podane? I jak sie rozszerza robotke w momencie jak konczysz rekawek i zaczynasz przod i tyl. Tak chyba zrobie oczka początkowe na osobnych drutach a potem polece dalej wloczka z rekawka.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

malaga82 mozesz tak wlasnie zrobic, jesli to Ci ulatwi sprawe. Mozna tez wzic osobny kawalek wloczki i po prostu te nowe oczka dorobic. Czyli nabierasz oczka z tego nowego kawalka i z wloczki z rekawka. Poszukam jakiejs instrukcji.

Chyba chodzi Ci o ilosc oczek w danym rzedzie dla konkretnego rozmiaru (np.po dodaniu czy odjeciu).
Jesli jest 5 rozm. to tych liczb (ilosci oczek) tez musi byc 5

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Nat34. ehm,...no wiesz... ;)

Pare dni temu,skaczac po programach trafilam na jakis o porodach. Akurat wtedy, gdy klientka opowiadala o tym,ze nie beda przecinac pepowiny,ale pozwola odpasc jej naturalnie. To znaczy,ze po tym jak urodzi lozysko,ktore pozostanie ono przy dziecku tygodnia... Wyobrazacie sobie? Jaka jazda...
No, ale przynajmniej nie musiala sie zastanawiac nad sposobem pielegnacji pepuszka ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltienne, to porody lotosowe.W tym filmiku co polecałam Magdzie są przykłady.Jedna kobieta zjada nawet seoje łożysko w smoothie ;) Porody lotosowe to całkiem interesująca sprawa.Opisywała ostatnio to Celinka Szwaja, położna, która miesiąc temu też w taki sposób powiła dziecię.Super ciekawy blog prowadzi "Co z tego, że daleko ".

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jestem w domu od wczorajszego wieczora:) milo bylo spac we wlasnym lozku, z wtulonym synkiem, chociaz o 4tej już koniec snu...

Kinia sciskam Cie mocno, przesylam tak duzo dobrych fluidow jak tylko sie da! jestes Wielka i bardzo dzielna! wiem, ze wytrzymasz wszystko i po ciazy wrocisz do sil i zdrowia!
Dzidziulka zdrowa, szyjka sie trzyma i z krwia tez musi byc dobrze!
Wierze, ze Ci ciezko, ze stres olbrzymi i trudnych mysli pelna glowa, mam nadzieje, ze udaje sie jednak odwracac na troche od czarnych mysli.
jak chcesz pogadac/wygadac sie komus to moge wyslac Ci nr telefonu lub skypa na prive.
Mam nadzieje, ze Twoja dr hematolog, znajdzie dobre rozwiazanie na po ciazy. Jestem pierwsza w kolejce do oddania przebadania swojego szpiku, jesli bedziesz potrzebowala. I meza zagonię, bo juz kilka lat temu chcielismy sie zglosic do banku dawcow, ale czasu jakos nie bylo.
Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze!!!!
Teraz dobra statystyka, do 34tc zostalo 45 dni! Wytrzymamy z Corciami napewno, a nawet do 37tc. Glowy do gory!

Leko nie polecam, sa bardziej miekkie zamienniki, tylko nie pamietam nazwy. Ja bede rozcienczać spirytus. Swietnie sie sprawdzil u Adasia. Szpitale lobbują octanispet, ale wiekszosc znajomych narzekala ze pepki po 2 tygodnie sie maśliły.

flavia w babca medica jest to 4d hd usg?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Czytam i czytam o Waszych robotkach i zazdroszcze....niestety nie potrafie szyc ani dziergac ale zastanawiam sie nad taka girlanda z kul tiulowych. Ogladalam filmiki na YT i nie sa trudne.

Macie czasami taki bol brzucha jak na okres? Wczoraj wieczorem dosc mocno mnie bolal. Dopiero jak wstalam i pochodzilam to przestalo.

W czwartek wizyta i 3 prenatalne, oby wszystko bylo ok!

Odnośnik do komentarza

Secondtry to super ze juz jestes w domu. Ja niestety tez mam\zawalone noce, ale przez corke a nawet jak wezmiemy nad ranem do nas i probujemy spac to wklada nam rece do nosa buzi albo tak fika nogami ze musze uwazac na brzuch.
Wtedy koniec lezenia.

Co do pepka macie od tego polozne w szpitalu. Jak nie beda pomocne to zaraz po wyjsciu powinna byc u Was polozna\z przychodni i ona oglada pepek i tez Wam pokaze. Ja wyszlam tydzien po porodzie w sr a w pt byla polozna ale jeszcze maz jecgal w czw jej powiedziec ze ja jestem po bo niby szpital mial zawiadomic a cisza.

Moja aplikacja powiadomila mnie, ze rozpoczelam 3 trymestr, ze w 2 byl przyplyw energii (naprawde?) teraz bedzie zmeczenie. Super.
Tak pomyslalam ze troche jeszcze mam do kupienia. Skoro mi sie skraca szyjka to nie bede lazic po galeriach, ale jutro przy okazji kontroli trzeba corce kapcie itd. A pomyslalam ze synkowi kupie taki komplecik prezentowy za 20 pare zlotych tam czapeczka body pajac chyba kaftanik. Fajne sa tez na allegro.

A widzialam w tesco takie jednoczesciowe dresiki z kapturem i musze nabyc 2. Niekoniecznie te z tesco bo narazie kolory mi sie nie podpasowaly ale corka taki dresik miala w 7 miesiacu i super sie sprawdzil. Tylko ze szary w rozowe gwiazki wiec dla syba nijak. Rampersy na\chlodniejsze dni tez sie przydadza. Cos podobnego ale inny material akurat u mnoe.
Ogolnie nie mam mocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry tak myslalam ze juz jesteś w domu bo długo do nas nuw zagladalas; )
W Babce robią usg na Voluson E8. I ono ma opcja 4d tv hd.ja mam zawsze na tym robione chociaż pracowni usg widziałam 3.nie wiem jaki koszt bo mam to w pakiecie.

Ja niestety nie mogę być dawca szpiku ; (.bo materiał pobierany jest też z talerzy miednicy a u mnie to wykluczone ze względu na operację biodra. Juz dzwoniłam kiedyś i się pytałam. A nie mogę tylko krwi oddać. Albo wszystko albo nic.

Nat34 hehe.......Jeju jak mnie ciągnie do alko......normalnie może dla mnie nie istaniec.....jak byliśmy na weselu to nie mogłam się opanować i wypiłam trochę szampana od męża. ....a teraz za mną chodzi......takie zimne piwo z duuuuza ilością soku malinowego. .....

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Oj Flawia dla mnie to bedzie 3 lato bez piwa z sokiem najpierw ciaza pozniej karmienie i teraz znowu karmienie. W upaly za tym tesknie.
Tyle imprez u nas. A ja nic a nic. Chociaz miesiac od karmienia mialam przerwy przed zajsciem to wypilam z mezem 2 wina ze slubu i znowu ciaza wiec jeszcze troche abstynencji.
A Wy dziewczyny, ktore chrzcicie to przyjecie z alkoholem? Ja wczoraj oznajmilam tesciowej ze bez to stwierdzila ze to nasze przyjecie. Slub byl ze chrzcinami to alkohol. Roczek z piwem bo grill a ze niektorzy nie lubili to drinki. Ja nic. Ja tam jestem taka ze przy tylu pijacych i malych dzieciach ktos musi byc trzezwy. A poza tym juz bylam w ciazy. Teraz na chrzciny to tylko obiad i ciasto a alkohol to koszta. Po co mi a dojechac goscie musza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Skoro mowa o spirytusie- mam wódkę czysta w domu 70% czy ewentualnie mogłabym jej użyć? Jak dla mnie masakra z ta pielęgnacja itd, będzie mój syn musiał zostać materialen doświadczalnyn w moich rekach;) podziwiam was dziewczyny bo ja nawet nie myślę o dzierganiu nigdy nic nie umiałam zrobić, nawet nie wiem o co w tym chodzi chociaż zazdroszczę, zwłaszcza podobają mi się czapeczki i a' la buty robione na drutach. ..wielki szacunek dla was! Zrobiłam kolejne zamówienie w gemini ... prawie 2 stowy znów, pokusiłan się na ten krem brzozowy, mam nadzieję będę zadowolona bo od jakiś 5dni wyszły mi jakieś plamy na lewym policzku, smaruje przeciwgrzybiczym ale nic się nie zmienia, dziś posmakowala pożyczonym od syna bephantenem. .. może coś w końcu pomoże:/ zamówiłam tez od razu witaminę d+k dla maluszka. A i od wczoraj ogarniam pranie. . Masakra ile tego.. dziś chwile postalan przy desce i cześć poprasowalam ... z tydz pracy na tym zejdzie. .. przydały by się już mebelki żeby to rozlokowac tak jak ma być bo 1 komoda 3- szufladowa Ikei juz pęka ... ale wylądowała do niej art kosmetyczne dla mnie i dziecka laktator, kocyki i tylko 1 została na ciuchy, ale pod koniec tyg przyniosę walizkę i zapakuje cześć rzeczy do szpitala to się rozluxni. . Mimo że nie wiem gdzie będę rodzic, wiem ze jak wszystko ok to w lodzi no chyba ze będzie jakaś nagła sytuacja to tu w rsku bo mam 4 km. Ale wolałabym uniknąć ze względu na ch. ... ordynatora:) ...miałam dziś okropny sen, śniło mi się ze byłam w szpitalu na usg i się okazało ze synek juz dawno nie żyje a ruchy które odczuwam to jelita. Masakra. .. wstałam cała mokra. .. ja juz chce kwiecień! :/

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Takaona, moja lista sie bardzo pokrywa z lista Miili, mam kilka dodatkowych kosmetykow z Sylveco i Hippa bo mieszkam zagranica i zamawiam raz a porzadnie, w Irlandii te kosmetyki nie sa niestety dostepne. Duza paczka chusteczek Hipp (4x52) i wiaderko do kapieli Tummy Tub. (3 znajome uzywajace go bardzo sobie chwalily wiec sie zdecydowalam)
Mam tez miekka szczotke i grzebyk, termometr, pieluchy flanelowe i butelki Aventu. Reszta to samo :)
Nie kupilam majtek siateczkowych bo zarowno siostra jak i kumpelka mowily, ze sa niewygodne i dra sie wiec lepiej kupic ze dwie pary duzych, tanich bawelnianych, ktorych nie bedzie szkoda wyrzucic.
Miila - spojrzalam na stronke mamas & papas i wydaje mi sie, ze na kontynent niestety nie dastarczaja, jedynie w obrebie wysp. Moze faktycznie sprawdz na allegro albo e-bayu, a noz ktos sie specjalizuje w dystrybucji?
Ktoras wspominala o czekoladzie, mam ten sam problem, naprawde sie staram; do pracy codziennie przynosze jablka, orzechy, marchewke, banana, a na koniec i tak sobie zapodam jakiegos batonika, cienias ze mnie.
Ja po miesiacu boli i chorob mam zamiar dzisiaj wskoczyc na rowerek stacjonarny, chociaz na 15 minut na lekkiej przerzutce, uda sie rozrastaja niestety w tempie ekspresowym.
Juz 7,5 kg na plusie!
Zyczcie mi powodzenia :)
Wracam do pracy, milego popoludnia kwietnioweczki.
Marta (27t1d)

Odnośnik do komentarza

Secondtry bardzo dziekuje za słowa otuchy i propozycje wygadania:-)
Wiecorem po przytulałam sie do synka , dzisiaj z rana tez pomizialismy sie w łóżku i troche lepiej.
Mąż ma teraz popołudniówki i wtedy też jakos ciężej.
Dzisiaj poskladalam kolejną partie ciuszkow62 tyle tego mam od kolezanki az do roz 80 ze dlugo nic nie kupie.
Jak przekladam ubranka to tez mi humor sie poprawia.
Oj ja tez odliczam do tego 34tc.
Juz doszlam z kad roznica w tygodniach ciazy u moich poloznych a w szpitalu. U mnie licza na kółku standardowy cykl 28dni, a w spitlu pytali ile sredni trwal to powiedzialam 32dni i juz mam roznice 4dni :-)

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Nat34 porody lotosowe, hm...
Nie, zdecydowanie nie dla mnie. Pierwszy spacerek z dzidzia i lozyskiem...to dopiero musi byc obrazek. A zjadanie lozyska to jak kanibalizm. Brrr.....

Secondtry dobrze byc z powrotem w domu, czlowiek odrazu odzywa, co nie?
Masz jakies ostatnie wiesci o malej Oliwce?

Marta 7,5 kg, no no, rekordzistka ;)
Ja sie dzis zwazylam i...+10kg! Nie wiem jakim cudem, nie jem specjalnie wiecej niz przed ciaza, napadow na slodycze prawie nie mam, tyle, ze pilnuje sniadan, gdzie kiedys przed godz 11 nie tknelabym nic. Nie mam obrzekow, nic z tych rzeczy, wiec o co kaman?
10 kg mialam w 9 mies w poprzednich ciazach...
Ostatnio polozna stwierdzila, ze pewnie dobije 16 kg.... To bylaby masakra :( Nigdy az tyle nie wazylam...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ja po tygodniu grzecznego leżenia, nareszcie poczułam się dobrze. Skurcze i bóle minęły, ale i tak staram się oszczędzac. Ale przynajmniej mogę gdzieś wyjśc i coś zrobic. Wczoraj poczułam się, jakby mnie grypa brała- bóle kości, stawów głowy, dreszcze.... Wzięłam paracetamol, dołożyłam hydroksyzynkę, i całą noc przespałam jak dziecko - od 4 tygodni się tak nie wyspałam!
Dziewczyny, które cierpią na bezsennośc - poproście może lekarzy o tą hydroksyzynę, mnie koleżanka uświadomiła, że w szpitalach to wszystkim ciężarnym dają, dak jak zresztą pisała secondtry. I naprawdę śpi się rewelacyjnie i człowiek lepiej funkcjonuje, bo ja już jak zombie chodziłam.
W ogóle to się dowiedziałam, że sylveco to firma z mojego miasta.

Zrobiłam podsumowanie wyprawki, w sumie wiekszosc rzeczy już mam.
Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone podkłady na łóżko, tzn, chodzi mi o takie ochraniacze na materac do łóżeczka dla dzidziusia, co się je daje między materac a prześcieradło, w razie jakby pielucha nie wytrzymała ?

Powiedzcie mi proszę jeszcze, czy kupujecie szumisie ?? Bo ja już sama nie wiem.... W sumie tanie nie są, a spotkałam się z opiniami, że czasami się nie sprawdzają... W sumie może byc przecież też tak, że dziecko będzie ładnie samo zasypiało, bez użycia szumisia czy innych rzeczy, prawda ? A w razie czego zawsze go można będzie dokupic...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...