Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila to czekamy jutro wieczorem na relację :D podziwiam Cię, że tyle wytrzymałaś, ja nie mogę 4 tyg wytrzymać, a mąż mówi, że po dwóch zaczyna mi już bić :P U mnie za tydzień to już chyba połówkowe będą bo to będzie 20+4, a kolejna wizyta 16.12. Mój gin nie rozróżnia tych wizyt, on i tak wszystko co się da sprawdza na każdej. Trzymam kciuki i będę czytać jutro w nocy pewnie, albo w pt rano, bo jutro przede mną 9h jazdy do domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Miila te muślinowe sa bardziej miękkie, tetrówka po praniu zwłaszcza jest dość szorstka, także wymaga żelazka, poza tym chłonność podobna.Co do jednorazówek to zobacz te: http://www.smyk.com/beaming-baby-ekologiczne-pieluszki-jednorazowe-mini-2-6-kg,p1046029914,swiat-niemowlaka-p
Sa fajne, chłonne i bez tej całej chemii, która jest w papmpersie, a która czasem uczula i krzywdzi układ rozrodczy maluchów.TEż nabyłam takie na jakieś wyjscia ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat34 dzieki za info, bede czytać i chętnie wymienie sie spostrzeżeniami, ja po prostu nienawidzę podpasek i nie potrafie sobie wyobrazic ze tyle godzin z pielucha na pupie.. te wielorazowe to caly czas trzeba zmieniac ale naturalne sa, i licze ze dziecku bedzie przeszkadzalo ze ma mokro, i wtedy od razu ciach! A taki pampers trzyma to wszystko i jesli sie nie zorientuje ze narobione to nie wymienie, a ta mysl mnie bardziej obrzydza niz splukiwanie kupki z tetry.

Flawia licze sie z tym ze latwi nie będzie, a maz jest świadom i na poczatku ma byc z nami w domu i pomagać wiec moze nie będzie tak strasznie..

Odnośnik do komentarza

Ataa ja mam dokładnie tak samo, zreszta pisałam już kiedyś o chodzeniu w podpasce przez 2 lata...
Co do organizacj życia. wtym systemie to nie jest znowu takie aj waj jak się wydaje, moje koleżanki skutecznie to praktykowały nawet przy bliźniakach.Co mnie jescze przeraza to , to że każdy dzieciak zostawia za soba TONĘ dosłownie wyliczyli 980 kg śmieci nierozkładalnych przez 500 lat, masakra trochę...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

O wow, dziewczyny, nie sądziłam, że skala 'brudu' jest tak wysoka. Ja nie dam rady używać innych niż jednorazówki, nawet nie będę próbować, bo wiem, że to u nas nie przejdzie, ale za te pieluszki ze smyka dzięki Nat34, popatrzę na nie stacjonarnie, bo widzę, że na stronie nie ma.

Ataa a powiesz mi proszę gdzie kupiłaś te bambusowe? te muślinowe też drogie jak cholera, po 109 zł za 3 szt. Aden i Anais np. Nie wiem ile sztuk potrzeba, ale jakbym miała wydać pareset złotych na pieluchy materiałowe do samego ulewania to masakra :(

Odnośnik do komentarza

dziewczyny - ciągle Was podczytuję, ale sama nie mam nic ciekawego do napisania. Połówkowe u mnie dopiero w połowie grudnia (niestety ... już bardzo bardzo chciałabym znowu popodglądać dzidziusia), dzieciak smyra po macicy, ale umiarkowanie (bardziej czuję łaskotki od środka). Dopiero mija 2 tygodnie jak dostałam wyniki PAPPy - prawie się popłakałam ze szczęścia bo z podstawowego ryzyka ZD dla mojej grupy wiekowej, które wynosi 1:99, zostało ono obniżone do 1:1984. Większość z Was pewnie o pierwszym prenatalnym dawno zapomniała :)
Nie wiem nic co do płci dziecka i to mnie powstrzymuje z zakupami. Jedyne co, to oglądałam bardzo fajne łóżeczka dla dzieci http://klups.pl/lozeczka1c.html póki co chciałabym model "LUNA z opuszczanym bokiem i szufladą".

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

Halooo :) Wpadam szybko sie przywitac, potem bede nadrabiac, bo Wy jak zwykl hiperaktywne na forum ;)
Wlanie wrocilam, od fizjoterapeutki, ale mnie wymeczyla.... ;)
Przy okazji przegadalysmy cala godzine, nawet nie zauwazylam, kiedy minela. Przynajmniej odwrocilam uwage od tego, ze mnie napie.... tralala ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny! skupię się na pieluszkach pod główkę, a do okrywania chcę ze 2 otulacze, nie będę kupować więc wielkiej ilości, najwyżej domówię jak będzie brakować. O ikei i jej pieluchach nie wiedziałam, zobaczę je przy najbliższej okazji :)

Odnośnik do komentarza

utknelam na pokreconym snie Ensueno...
Ja tez mialam pokrecony sen, wiele do tej pory z niego pamietam choc przewaznie zapominam, wszystko zaraz po przebudzeniu.
Snilo mi sie ze bylam w mocno zaawansowanej ciazy a w ogole nie czulam ruchow dziecka. Mialam jechac z mezem na usg, ale wszystko stawalo na mojej drodze. Najpierw ktos ukradl moje papuzki faliste a policja nie dotarla, wiec szukalam zlodzei na wlasna reke. W miedzy czasie moj maz zalal sie w trupa z rozpaczy... Zapytalam sasiada o pomoc, bo gabinet znajdowal sie na szczycie wysokiej gory, wlasnie rozpetala sie sniezyca a mi zostalo malo czasu aby zdazyc przed zamknieciem. Po drodze sasiad przyznal sie do tego, ze nie ma prawa jazdy a do tej pory kierowal tylko samochodami na playstation... Nagle zatrzymal sie zeby wziac autostopowiczow, ktorzy okazali sie zlodziejami papuzek, a gdy zorientowali sie ze zostali zdemaskowani wyrzucili sasiada z samochodu i probowali mnie porwac, bo tylko ja wiedzialam jak tresowac papuzki. Udalo mi sie uciec i dobiec na szczyt gory. I wtedy okazalo sie ze przybylam o minute za pozno, gabinet byl juz zamkniety...
Obudzilam sie 8:05,ledwo zdarzylam wyslac mlode na czas do szkoly...
Skad sie takie porabane sny biora?
Przez zbizajace sie polowkowe (za tydzien)?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny.
Pisałam wcześniej o moim mocnym biciu mojego serca. do gin ide w poniedziałek, więc dziś poszłam do rodzinnego. Powiedział, że każdy z nas ma taka arytmie w ciągu doby, tylko nieodczuwalną, albo nie zwraca się na to uwagi. Ja widocznie bardziej teraz to czuję. Mówił, że zwiazane to może być z gospadarką potasową. Dał z związku z tym skierowanie na TSH i elektrolity (Na i K). jutro rano pójdę to zrobić i będę spokojniejsza.

a ruchów nadal nie czuję wcale;(

Odnośnik do komentarza

Miila ja kupilam na stronie supermami przy okazji kupowania poduchy ciążowej. Licze ze 4 w zupełności mi wystarcza, do ulewania itd, no i na razie nic wiecej nie moge o nich powiedziec

Nat34 jem proste rzeczy, glownie twaróg smietankowy, cze serki wiejskie z warzywami np pomidor rzodkiewka, no i kaszki mleczne, musli na mleku, kakao, jaja, a z pozostałymi produktami mam problem, wedliny nic, mieso wieprzowe, wolowina i kurczak sa fuj, ryby smazone tez jem, i na te mam ochote, a i zolty ser.. ten za mna ciagle chodzi, a w przerwach cytrusy i banany innych owocow nie przuswajam

Odnośnik do komentarza

patrzylam na muslinowe pieluszki na allegro, widze ze to temat nr 1 dzisiaj.
Nie rozumiem skad te roznice cenowe od 20 do 130 zl. Nie wydaje mi sie, aby chodzilo tu o tak wielkie roznice w jakosci, aby bylo warto za nia zaplacic.
Chodzi raczej o firme, standard.
Do moich mlodych mialam tylko tetrowki, ale wystarczyly, nie narzekalam.

Jesli chodzi o zalety uzywania pieluch wielorazowych to napewno jest to fakt,iz dziecko szybciej uczy sie korzystania z toalety/nocnika.
Z jednorazowek trudniej odzyczaic bo maluch nie czuje ze mu mokro.
Chyba o tym nikt nie wspominal,nie wylapalam w kazdym razie.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Witaj Hh99! Na kiedy masz termin?
Wiesz, wcale nie musisz pisac o czyms nie wiadomo jak ciekawym, zeby pisac na forum, wiekszosc z nas ma po prostu ochote pogadac o rzeczach, ktore nikogo innego poza dziewczynami z forum szczegolnie nie interesuje ze wzgledu na fakt nie bycia w ciazy...

Fajne te lozeczka z Klupsia,ja mialam wlasnie takie z szuflada.
Teraz mam Hensvik z Ikei. Jest ok, ale wydaje mi sie jakies dziwnie niskie. Albo sie odzwyczailam albo rzeczywiscie jest nizsze w stosunku do tego w ktorym spaly moje starsze dzieci

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Pieluchy tetrowe tez są różne. Różnią się grubością. Ale z 10 sztuk wystarczy.ją stawiam na pieluchy flanelowe bo idealnie mi się sprawdziły jako podkład pod główkę czy nawet wyściółka wózka głębokiego i idealnie zbierają wodę wiec wycieralam małego nimi po kąpieli zamiast ręcznikiem.

Te pieluszki ze smyka strasznie drogie.trzeba brać tez pod uwagę ze na początku to idzie ok 200 pieluch miesięcznie. Kupa po każdym posiłku plus po kąpieli i ewentualnie jak dużo siusiu jest. Ja się przekonałam jak juz pisałam do Dada z Biedronki.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Heltinne z tym korzystaniem z nocnika wzielam po prostu za pewniak, nie fajnie miec mokro a gdy male zacznie rozumiec zaleznosc miedzy pelnym pecherzem i uczuciem mokro to wierze ze szybko zalapie ze nocnik to przyjemna alternatywa, tak po prostu to sobie wymyslilam, i tu Nat34 bedzie rozczarowanz ale jest to dla mnie wazniejsze niz korzysci dla srodowiska naturalnego z nieuzywania jednorazowek. A te roznice w cenie to moze tez kwestia gramatury? Przez co wytrzymałość i chłonnośc moga byc większe.

Odnośnik do komentarza

ataa ja stosowałam jako druga warstwę. Na materacyk było prześcieradło a na to pieluszka która zmieniała bardzo często a prześcieradło raczej było jako ochrona materacyka.
Jeszcze polecam pieluchy flanelowe podszyte ceratką. Idealne na przewijak. Bo szczególnie chłopcy mają tendencję do siakania przy zmianie pieluchy.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ataa mozliwe ze to wlasnie o to chodzi. Chyba trzeba bylo je porownac.

Ja sama nie mam porownania jesli chodzi o predkosc przesiadania sie na nocnik/toalete (moje nie chcialy nocnika,byla nakladka na kibelek i mega frajda ze spuszczania wody)
Uzywalam jednorazowek.
Ale moja mama zaskoczyla mnie raz,kiedy powiedziala,ze siostra i ja korzystalysmy z nocnika juz jako roczne dzieci i stwierdzila,ze przez pampersy dzieci tak szybko sie tego nie ucza. W sumie wydalo mi sie to wtedy dosc oczywiste.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...