Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Dziewczyny, wszystkiego naj, naj w naszym dniu! [;

o biodrach nic nie mówcie.. od ponad tygodnia prawe mi masakra dokucza, ciężko chodzić bo ciągle kuje, nie mówiąc już o schylaniu. Wczoraj ładna pogoda była to rano spacer z mężem a popołudniu z sąsiadką i mnie pokarało.. na biodro się się przeniosło i ledwo do domu wróciłam.. dziś już lepiej. Jedynie biodro dokucza!

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Flawia- ja też miałam zalecony w 3 ciąży Dopegyt, ale niespecjalnie na mnie działał (dla mnie ciśnienie powyżej 130 oznaczało migrenę). Nie wiem czy wiesz ale max.dobowa dawka wynosi 3g (to b.dużo, zawsze można dobrać tabletki do zalecanej dawki-tak mi poleciła lekarka). Ja na dopegyt, żeby lepiej działał ( ma bardzo długi czas wchłaniania zanim zacznie działać) miałam sposób, że brałam go 2tab/ co 6 godzin a czasem już po 4-ch a czasem jak nie było reakcji, to 3tab/ co 5godz do czasu aż ciśnienie będzie w miarę utrzymywać się na stałym poziomie. Teraz w ciąży mam zestaw: rano 1x acard a wieczorem 1x heparyna - i nie potrzebuję żadnego dopegytu- najczęściej mam ciśnienie między 101 a 116 (to najwyższe)

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Forum juz dziala widze. W nocy jak wstalam na pierwsze sniadanko to nie szlo wejsc :)
miilaoba masz wyniki niereaktywne tzn nie mialas tego i nie masz.
Zaczely mi sie sny o dziecku. Pare dni temu po zwiedzaniu szpitala snilo mi sie ze leze na tej sali co siw pozniej dwie godziny lezy i probowalam go karmic piersia. Zebow chyba nie mial. A dzis ze pokazywalam mamie czy siostrze jak zakladac pampersa. I nie dalo sie go odwinac i wycinalam otworki na pepek :)
Pare dni temu zauwazylam, ze mi sie cisnienie obnizylo troche. Czy to bardzo zle? Jutro mam lekarza ale troche mnie to martwi.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

O ja korzystam bo coeka od tygodnia ladnie spi, ja sie wysypiam w miare mozliwosci. W ciazy wiadomo siusiu, plecy. Dzisiaj lapal mnie skurcz nogi, a teraz mnie nogi tak bola jak bym miala opuchniete ale nie sa. Eh. W poprzedniej ciazy rodzilam za 2 tyg wiec nie doswiadczylam ciezkosci nog itd a teraz powoli boli mnie wszystko jakby przez ciezar brzucha. Wczoraj mowie do meza ze dzis urodze, oczywiscie nic na to nie wskazywalo ale ja sie czulam gotowa, bo juz nie daje rady.
Hehe i wogole mama stwierdzila ze glupoty zaczynam gadac ze glupawki. Heh.
A co do dnia kobiet, eh w ndz bylismy obdarowac kwiatkami moja rodzinke, dzisiaj meza rodzinka i pewnie do mnie wpadna. Ale smiesznie ze tak jakby nie patrzec z racji wspolnego budzetu tez obdarowuje wszystkich kwiatami. Mi maz zawsze bukiet daje, prosilam go zeby nie wydawal na mnie kasy bo sa inne wydatki ale pewnie nie poslucha.
Kolejny dzien przede mna.
Kocham moja corke i synka ale wczoraj juz nawet gadalam z kolezanka ze jak bedzie miejsce u niej w biurze za rok to da mi znac. Nie wyobrazalam sobie rozstania z corka jak sie urodzila ale teraz jak pomysle ze mialabym jeszcze 1,5 roku siedziec w domu w spodniach upackanych zupkami, smarkami, ulewaniem kredkami, kazdy wlos w inna strone to boje sie o siebie. Hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

gravinka
Miila- twój wynik jest super. IgM-ujemny ( poniżej normy) i IgG- ujemny a to oznacza, że masza brak zakażenia. Życzę miłego dnia :-)

Fokładnie.Dodatkowo, że nie miałaś nigdy styczności z CMV , także powtórzę raz jeszcze głowa wolna przynajmniej od tego problemu :)
Ja już nawet nie piszę co mnie boli, bo prościejbędzie wymienić co mnie nie napieprza .Nie boli mnie np głowa :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

malaga to zalezy do jakiego stopnia sie obnizylo? Ja mam 100 lub 90/60 i mi kaza kawe pic bleee. Noe wiem co na to Magda, ale w szpitalu kolezanka lezaca miala nozsze to kazali jej tylko nogami poruszac w lozku hehe bo oni noe patrza na niskie tylko na wysokie cisnienie. Nie wiem jak to w innych szpitalach.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny! głowa spokojna, wiadomo :))

Melly ja jeszcze nie wiem jak to jest mieć dziecko, a pracuję w domu i bez dziecka i ciąży momentami miałam dość braku ludzi, to może dziwne, ale jednak siedzisz od rana do popołudnia w dresie w domu, wygodne, ale czasem by się chciało musieć wyjść, jest kilka planów na kiedyś, może się uda zrealizować, na pewno nie pójdę do korpo.

Nat mnie głowa też nie boli :D ale może głośno nie mówmy, żeby nie usłyszała :P

Heltinne baldachim dopiero dziś zamówię, cały czas negocjowałam z mężem, powiedział wczoraj 'jak chcesz to kup, co mam Ci powiedzieć', ale wiem, że nie będzie zachwycony jak przyjdzie :P
Aż się boję zapytać... co to za szalony pomysł? :D

Malaga mi też się obniżyło ciśnienie, chyba to normalne, bo może już brzuch się obniża i ma to jakiś wpływ na uciskanie tego czy owego? przynajmniej ja to tak rozumiem :)

Hh99 jak tam odwiedziny córek męża? przeżyłaś? :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej, najlepszego wszystkim na dzien kobiet!
Przesylam wirtualne goździki;)

Jestem:) wszystko u mnie dobrze, wczoraj caly dzien od rana do nocy mialam gosci. W weekend też. Adas byl u mnie całą godzinę, bylo cudnie:)))
Znajomym też do centrum Warszawy jakos latwiej dojechać niz na obrzeża, wiec zycie towarzyskie mi zakwitlo na maxa. Kolezanki wychodzą na lunch i po kolei zagladają do mnie, przywożąc mase slodyczy... tonę juz slodyczach.

Ale wiecie co, jakos wszystko zaczyna sie ukladac na koniec. Moj mąż po ostatniej wycieczce do Niemiec dostal swietna oferte pracy! Wczoraj zlozyl w starej koropracji wypowiedzenie, wzial do porodu opieke nad synem i do porodu bedzie w domku. Potem tacierzynski, troche urlopu i od maja dopiero nowa praca, bardzo rozwojowa dla niego i super platna:) Do tego teraz codziennie bedzie u mnie i potem popoludniu z Adasiem:) I caly miesiac z Zuzia w domku. To taka chyba nagroda od zycia!

Zaraz mam obchód, wiec dowiem sie kiedy ostatecznie CC. Buziaki.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Gravinka tak wiem ze max 3g na dobę (8 tabl) i ze trzeba poczekać ok 2 dni na unormowanie się ciśnienia po zwiększeniu dawki. Ja tez biorę co 6 h i jak widzę ze mam wysokie tj ok 150 juz to biorę 2 tabl. W pierwszej ciąży tez tak miałam ale leżałam juz na patologii.Acard biorę wieczorem i w piątek juz kończę bo to 36tc skończony. Jutro kontrola i pokaże moje ciśnienia. .....

Komodo najważniejsze że jesteś pod opieką a do końca 37tc masz zaledwie kilka dni. Sterydy dostałaś i teraz tylko trzeba nogi do góry trzymać hak najdluzej;)

Nat pamiętam o tej diecie. Zajrze do maila.
BTW. ...."wkładasz rurkę tam gdzie myslisz":))) hehehe.....mistrzyni z Ciebie! !!!!

Ataa najgorzej ze juz mnie głowa pobolewa jak mi rośnie ciśnienie. ..:((

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Secondtry !!! uf, jak dobrze Cię czytać :)) ciesze się, że i humor lepszy i tak super się wszystko układa, gratulacje dla męża, ekstra! daj znać jak się dowiesz co i jak z CC, a ze słodyczy korzystaj, po porodzie możemy już nie móc jeść :)

Odnośnik do komentarza

malaga wlasnie obie ciaze mam takie i dla lekarzy to nic, wiec jak mi sie zdarzy wypic latte to mam czyste sumienie.

Ja sie mormalnie czuje, wlasnie ta kolezanka co miala nizsze i miala ruszac nogami to zapytali tylko "zyje Pani?" Heh. Wysokie jest niebezpieczne tak jak u Flawii.
Wypij sobie raz kiedys kawe.
secondtry widzisz wyszlo na nasze, ze za to wszystko bedzie nagroda. Jednak zycie jest bardziej sprawiedliwe niz nam sie wydawalo. Zazdroszcze meza miesiac w domu po porodzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry a rajstopy to gdzie? ;)
Jak miło "widzieć" Cię w takim nastroju,chyba duuuuzo czekolady zjadłas :D
Cieszymy się razem z Tobą. , gratulacje dla męża!

Malaga u mnie standardowo np.102/58, czy 106/62. Przed ciążą bywało niżej. Jestem nisko ciśnieniowcem. , taka uroda, musze kawki duzo pic ;) Tylko z moja arytmia to czasem bombowa kombinacja
Polozna twierdzi ze wyniki ok.

A propos bomb,Miila nie wspominałam ze jestem córka McGyvera (pewnie nie wiesz kto to,ciut starsze kwietnioweczki wiedza ;) )Znajduje nietypowe zastosowania dla różnych rzeczy i przerabiam z dobrego na lepsze ;)

Mężus się przekona do baldachimu jak tylko go zobaczy jako element genialnej całości. . facetom często brakuje wyobraźni ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry wszystkim :) wszystkiego co najlepsze kobietki! Zeby chociaż ten jeden dzien był dla nas lżejszy :)

Secondtry dobrze Cie czytać i faktycznie wszystko sie teraz po zmieniało na koniec i pewnie jesteś przeszczęśliwa, swietnie! Gratulacje dla męża :)
Kodomo nogi do góry i spokojnie tam ;)! Bedzie dobrze, maleństwo da sobie radę, bo do skończonego 37 naprawdę nie wiele zostało.
Nat dzieki tobie to humor zawsze staje sie lepszy :D długo trzeba tak klęczeć zeby wszystko spłynęło? :D

Biodra moje tez juz powoli wymiekaja w nocy, przewracanie sie z boku na bok to kilkanaście razy w ciagu nocy.. Ale dobrze ze chociaż mogę bez problemy zasnąć.
A wczoraj jak sie polozylismy z mężem to puściliśmy malemu muzykę relaksacyjna, ale mu sie podobało, szok jak tańcował :)
Pogodę mamy dzisiaj przepiękna! Aż wszystko staje sie lepsze mimo tych hałd śniegu :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry super, że tak się układa, a miesiąc (chyba nawet już nie miesiąc) zleci ani się nie obejrzysz :)

Ja już ponad miesiąc walczę z bezsennością, nie umiem zasnąć, w nocy źle się śpi, ale to też ponoć ewolucyjne i ma lepiej przygotować do czujnego snu po porodzie ;) Swoją drogą dla rozluźnienia polecam artyukuł :)
Dlaczego mezczyni udaja ze nie slysza placzu dziecka

Ja dzisiaj walczę z tematem wózka i już mi się w głowie kręci, nie mam pojęcia co wybrać. Wiem, że temat parę razy był poruszany, ale nie miałam czasu wtedy.

Dla osób, które planują pieluchy wielorazowe - Milovia ma dzisiaj bezpłatną dostawę powyżej 50zł, chyba się skuszę na jeden otulacz, żeby zobaczyć czy są lepsze od tych za 20-25zł np. z bobolidera. No i się zorientowałam, że wszystkie wkłady, które kupiłam na próbę są za duże przy ściągnięciu tego otulacza do małego rozmiaru :/ Chyba sama poszyję te mniejsze.

Odnośnik do komentarza

Cały wczorajszy wieczór forum mi nie działało. Dobrze, że u wszystkich dobrze;) Kodomo, jak co dzień trzymam kciuki!
Nat dziękuję za instrukcję z workiem:D Jak to nazwać w aptece? Koleżanka jedzie do pl na święta, to może by mi kupiła, bo w związku z moimi zaparciami bardzo się martwię ile tam tego jest...
I jeszcze pytanko odnośnie czopa śluzowego. Pisałyśmy o tym ostatnio i ja nawet jakby coś takiego u siebie zauważyłam, ale pomyślałam, że to jakieś echo tego wcześniejszego plamienia. Ale wczoraj pojawiło się znowu i dzisiaj też. Wygląda to (wrażliwych proszę o pominięcie tego fragmentu!) jak zagęszczony śluz płodny w kolorze kawy z mlekiem, no taki glut dziwny. Zauważyłam, że zdarza się to tylko rano, potem cały dzień nic lub normalny biały śluz ciążowy. Czy myślicie, że to może być to? Pytam zwłaszcza mamy, które miały okazję zaobserwować to u siebie w poprzedniej ciąży. Oczywiście mogę zadzwonić do położnej, ale pojęcia nie mam jak to wyjaśnić w obcym języku...

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka, z opisu może wyglądać jak czop, taki rozrrzedzony.Spoko to normalne nie masz się co martwić.Co do tych worków to są worki do lewatywy chyba tak się to nazywa ;)

Miila, oba fajne są.Lubię akwarele.Gdybym misła wybrać jeden to z zajączkiem :)

Paulina, worek będzie ściekał w zależności ile go zapełnisz. Możesz wlać cały ale to będzie spore przeczyszczenie myślę, że takie które da spokój na poród cały jak na najbliższe dwa dni :D Możesz wlać 100, 150 ml .Lepiej wlać więcej i obserwować swoje możliwości :D Dlatego rekomenduje robić to w warunkach domowych , na spokojnie .Ścieka szybka ok 2,3 do 5 ale to max minut.
Jesssuuu co za opis mi wyszedł,Nat królowa lewatywy :D
Pomincie te fragmenty jak ktoś nie daje rady :P Ja stosuję nie tylko przed porodem, czasem też w ramach oczyszczania gruntownego organizmu na wiosnę, wraz z dietą więc tamat mi bliski :D

Secondry, no nareszcie powiew optymizmu :) Super się układa wszystko! I jedz słodycze teraz bo pamiętaj,że na wiosnę się odchudzamy ;) :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...