Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Reniu ze slodyczy wszystko odpada no chyba ze spadnie Ci za bardzo cukier dlatego lepiej miec glukometr. Produkty light zakazane w ciazy wiec nie ma zamiennikow. Ale mozna sie przyzwyczic. Ja przed tym jak sie dowiedzialam ze jestem cukrzykiem jadlam duzo slodkiego teraz jakos organizm juz przywykl i tylko sporadycznie zlamie sie ale to glownie ciasto drozdzowe robione w domu z mniejsza iloscia cukru. Z ciekawostek o ktorych pewnie nie wiesz marchew gotowana i bulki ( biale piczywo)podnosza badzo cukier.W razie czego pytaj sluze pomoca troszke juz mnie pani diabetolog wyszkolila.

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Hejo! Dzis wyszlam do domku :)) aniia trzymaj się dzielnie i bądź dobrej myśli ;* mam lejek w środku 2 cm ale szyjka od zewnętrznej strony wygląda dobrze- nie pogorszyło się przez ten tydzień, więc do domku wyszlismy. Doktorka mówiła żeby chociaż do 34 TC wytrzymać to mogę wówczas rodzić w każdym szpitalu. My również jesteśmy za tym by pobrać krew i jutro zamierzam podpytac doktorka mojego gdzie co i jak i trzeba będzie podpisać umowę. Nasz synek w 30t4d ważył 1600 z małym haczykiem więc aniia twoje boboo ma bardzo ładna wagę. Co do pościeli to kobitki z sali mówiły by kupić obrazu rozmiar 135x 100 czy jakoś tak bo jak dzidzia robi się silniejsza i zaczyna się rozkopywac to ta mała nie wystarcza i ja zamierzam taka nabyć;) kobitki śliczne te wasze rękodziela... Chciałabym sama zrobic takie dla dzidsiusia jak wy... Super!! Ernesto jesteś bardzo dzielne i choć pewnie ciężkie to chwilę dla ciebie to wierze że nie będziesz tego żałowała, bo ten facet nie jest wart twojego uczucia a i Paulinka patrząc na jego zachwianie względem swojej mamusi nie byłaby pewnie szczęśliwa :* tak poza ty to fajnie że są marcowki- staram się nafrabiac zaległości ale z różnym skutkiem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgg4bapzcp.png

Odnośnik do komentarza

Renia83! Ja jestem słodką mamą. Mierzę cukier. Najwyższy zazwyczaj jest na czczo i po śniadaniu. Jeśli chodzi o chleb to pszenno żytni bez dodatków albo ciemny bez dodatku cukru, karmelu, miodu, wędlina chuda, mięso raczej gotowane i pieczone w rękawie. Możesz zjeść trochę ziemniaków najlepiej nie tłuczonych tak samo makaron najlepiej z mąki pełnoziarnistej. Słodyczy raczej nie chociaż z doświadczenia mogę powiedzieć ze jak zjesz jednego cukierka raz np na tydzień to cukier się nie podwyższy. Uważaj na pomarańcze i mandarynki, banany. Możesz jeść ale w niewielkich ilościach np pół pomarańczy, jedna mandarynka. Nie wiem jak u Ciebie zareaguje organizm. Ja pisze z własnego doświadczenia i mierzenia cukru glukometrem. Ważny też jest ruch. Zauważyłam u siebie ze po obiedzie nawet jak zjem smażonego kotleta z ziemniakami i wyjdę na 0,5 godzinny spacer to cukier mam potem w normie.

Odnośnik do komentarza

olka135
Taaak się najadlam placków po węgiersku, teraz musze odpocząć :D

Dziewczyny podziwiam Was za ta cierpliwość do szycia :) i do prasowania (Madika) :D

Ale każdy woli coś innego, ja wolę coś ekstremalnego, wspinaczki po pionowej skale, loty balonem, albo po prostu pograć na bębnach afrykańskich :D

Jednakże Madika jakbys chciała wpasc na obiad, kawę i ciastko to byłoby bardzo Milo :D przy okazji bys robiła to co lubisz? Chyba, i ja bym była zadowolona :D

Ooo fajnie Ola. Ja tez gram (tzn.gralam przed ciaza) na bebnach:) troche djembe i troche muzyki brazylijskiej (folklor):)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Aniia, trzymaj sie i badz cierpliwa. Wiem, ze ciezko sie znosi kazdy dzien w szpitalu...
Ale jak mus to mus- co zrobic?
W ogole duze to dwoje dzieciatko na ten etap ciazy! Moze cos z data porodu bylo zle ustalone?;)))
Ja dzis mialam ktg na IP. Wszystko w normie wiec odetchnelam:)))
Kupilam jeszcze kocyk jeden i sobie dwa topy. Stanik lam jeden i juz kolejne sobie daruje przy moim pokaznym biuscie "b";))) topy starcza;)
Mam jeszcze problem z czapeczka. Mam juz jakies (ciensze i grubsze) ale to sa wieksze rozmiary niz 38...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Melduje sie 34-latka w pierwszej ciazy :) Wlasciwie 35-latka w lipcu bede, ale w ogole sie nie czuje na ten wiek (nie jestem pewna jak powinnam sie czuc ;)
Czytalam wlasnie o praniu ciuszkow noworodka na polskich i angielskich stronach. Nie moge sie nadziwic jak to wszystko sie rozni! Gdybym nie czytala forum Marcoweczek to chyba nic bym nie wiedziala... Tutaj nad niczym sie nie rozwodza i nie przejmuja, no ale wszyscy jakos zyja ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Czyli wszystko będe musiała zmienić. Dobrze że tylko miesiąc mi został. A wczoraj mi tata kupił 2 kg pomaranczy które uwielbiam. Nie jadam w ogole kaszy, chudego mięsa, makaronów, ciemnego pieczywa, za to uwielbiam smażone, pieczone, białe pieczywo, owoce, ziemniaki, słodycze. Zawsze byłam chuda i jadłam co chciałam, to moja pierwsza dieta w życiu. W każdym razie cukru nie kazał mi mierzyc. W ogóle mój gin mam wrażenie nie przykłada dużej wagi do cukru, świadczy o tym samo to że kazał mi zrobic krzywą miesiąc przed końcem ciąży. A dziś powiedział tylko "no troche za wysokie, niech Pani ograniczy słodycze".
Ania trzymaj się, ja leżałam w poprzedniej ciąży 2 miesiące plackiem w szpitalu pod kroplówkami, sikając do kaczuszki...a reszte czasu w domu. Ty już jestes na końcówce, dasz rade. Czego sie nie robi dla dzidziusia.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłam was;) uff... Kalae jeżeli chodziło krew to mu tez bierzemy opcje ze sznurem pepowinowym. My dostaliśmy taka książeczkę z cenamini rozpiska.
Jesteśmy w środowisku medycznym wiec nasza polozna pozwoliła sobie na dokładne opisanie czym sie różni polski bank km od novum. Jak wybierasz novum to za każda operacje i zabieg z wykorzystaniem materiału płacisz dodatkowo a w pbkm jest za free.

Procedura jest taka. Podpisujesz umowę i kupujesz do szpitala zestaw startowy;) czyli ten do pobrania krwi. Jak ja pobiorą to wysyłają do analizy i badań czy jest ona dobrym materiałem na przechowywanie i czy w ogóle jest co przechowywać. Wtedy to magazynują jakos po swojemu.

Aniia wracaj do domu starczy juz tego szpitala;)

Ja dzis mam załamanie, cukry mi wariują a jem tak samo... Waga pokazuje 6 na plusie a ja sie nawet pieczywa razowego boje tknąć i głód mnie zjada.
Wlasnie gotuje pulpety drobiowe wrzucę zdjeć za niedługo.

Wczoraj pojechaliśmy do teściowej po łóżeczko i jak sie okazało po powrocie ojczym mojej połówki najprawdopodobniej po złości nie dał nam wszystkich śrubek.
Moj powiedział ze ten człowiek jest pedantem i nie dopuściłby sie takiej ponylki przypadkowo. No cóż. Słabo... Myślałam, ze dostanie ataku furii jak sie okazało ze nie przykręci drugiej części szczebelkow bo nie ma srob. Jeszcze było odklejenia naklejek ,,,,
Powiedział, ze pierdoli i kupujemy nowe z niezasikanym materacem.

Ja sie słabo czuje od wczoraj serducho mi wali jak cukry skaczą i strasznie boli głowa. Dokucza mi szyja i ogólnie nie mam siły do dalszej przeprowadzki. W sklepie meblowym nas poinformowali ze meble byłyby pod koniec stycznia

Help

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę na basenie, ale mąż z synkiem w wodzie bo już mi się nie chce tu przebierać w ciasnej i dusznej przebieralni.
My mielismy bebilon 2 jak odstawiłam kp i teraz 3. A na początku miałam takie gotowe mleko bebilon w buteleczkach dla noworodków, jak gdzieś wychodziliśmy czy ktoś u nas był i wypiłam winko a nie miałam odciagnietej porcji to była super opcja, polecam

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Kalae raczej dość ostry, taki ze nieraz nie idzie np. Poruszyć nogą z bólu. Jak ci kiedys dentysta na nerw nacisnal to będziesz miała porównanie.
Dzieki dziewczyny za rady, ledwo co mi ucho zaczelo przechodzić to teraz cukier za wysoki. I nie mam pojecia jak się przestawić jak ja tylko slodkie bym jadla :/ zjadłam obiad i chociaż cukierka musiałam wciągnac bo nie wytrzymałam. Slodkie mamusie wy w ogole słodyczy nie jecie czy jak? Czy sa jakies zamienniki dietetyczne? W ogole teraz nie wiem co mam jeść, a ciągle jestem glodna.
Tez mam problem z wózkiem, mam starą malutka puwnice po której koty biegają, a mieszkam na 4 piętrze. Poprzednio zostawialam na klatce najczęściej, ale wtedy sąsiadom przeszkadza.

Jak zwykle nadrabiam i pewnie będą już odpowiedzi , i ode mnie dwa grosze...
Kalae ale czasem tez ćmi i narywa, kłuje wręcz.
A co do cukrów to
Mogę tylko powiedzieć na swoim przykładzie:
W diecie trzeba wyeliminować cukry proste i węglowodany. (tu nie chodzi o same słodycze) Ziemniaki,absolutnie białe pieczywo i wszelkie bułki, mąkę pszenną, makarony, banany,ciasta szczególnie kremowe,napoje słodzone i gazowane, soki tez ostrożnie, to samo owoce, jeść mniejsze porcje i częściej. Pic dużo wody. Jeść warzywa na parze, mięso pieczone np. w rękawie, ryby a i nabiał tylko po poludniu itd itd ...:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...