Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

renatka9010
Ja czekam na swoja kolej do lekarza , niestety kolejka jest bardzo dluga:-(
A co do mojego meza to okazalo sie ze to byl udar na szczescie w pore sie zatrzymal bo inaczej mogloby sie zle skonczyc. Zostaje w szpitalu prawdopodobnie do 4 stycznia bo musi czekac na jakies tam badanie kardiologiczne a nie chca go do domu wypuscic bo boja sie ze moze sie nawrocic, chyba ze zwolni sie jakies miejsce to wykonaja wczesniej

udar? to poważnie, a ile on ma lat? brał jakieś leki.
Kurcze coraz częściej słychać że młodzi ludzie mają takie incydenty, ostatnio znajomym 32 lata zawał serca miał.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :) widzę,że juz pomalu sie zbieramy wszystkie po świętach :)
Ja dzisiaj spedzam caly dzien w lozku bo po bardzo intensywnych świętach sie przeziębilam. Mialam isc dzisiaj powtórzyć badania,ale nawet nie moglam podnieść sie z lozka. I te głupie zatoki :/ dzisiaj wyleze i mam nadzieje,że jutro bede w stanie isc. Staralam sie Was nadrabiac na bierzaco, ale internet mi wczoraj siadl i dzisiaj przyjechali go naprawić :)
Miskowata ja Cie podziwiam za ten entuzjazm. Ja Wam powiem, ze boje sie tego mojego spania. Niby budze sie często w nocy i nie mam problemu ze wstaniem, ale i tak uzbiera sie z 10 h spania. Boje sie, ze bede na nia zla jak nie bedzie mi dawala spac :/ im bliżej porodu tym ja mniej jestem gotowa :( mam nadzieje, że te glupie mysli mi szybko przejda.
A co do ruchow to Malutka u mnie caly czas szaleje. Chyba mi sie ulozyla w poprzek bo czuje ja bardzo często z obu bokow. No i juz nie kopie po pęcherzu :)
Ajka mi sie wydaje, ze inni tak mowia z zazdrości,że moze Wam być dobrze. Jak tu ktoras pisala ludzie bardziej sie ciesza z naszych niepowodzeń :/
Co do tesciowych to moja często ma zdanie jakie ktos jej narzuci. Np siostra mojego M. Ja zawsze mówie jej co mysle i dobrze na tym wychodze. A ona sie nie obraza. Wrecz przeciwnie ceni to sobie :)
Olka Ty i te Twoje zawirowania miłosne :D raz piszesz, ze Michal jest wspaniały a raz, ze zastanawiasz sie nad rozstaniem :) przypominasz mi moja Olke :p mam nadzieje,że z tymi wodami będzie wszystko dobrze :)
Moja Malutka lubi jak jej śpiewam kolędy. Wtedy szaleje w brzuszku ;)
Ja też najchętniej bym spedzila sylwestra w łóżku. I chyba tak będzie :)
Aga super, ze Asia juz dostala okres. Moze po ja przestanie bolec :)

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Kalae w pawilonie gdzie jest Agata, obok Ikei jest sklep Bobo-wózki. Mają też stronę www, gdzie można zamówić choć zastrzegają sobie, że ceny mogą się różnić od sklepów stacjonarnych.

Dziś złożyłam zamówienie w gemini, udostępnić wam moją listę apteczną? Porównywałam ceny z apteki doz i taniej jednak w gemini no i niektórych rzeczy nie mieli w doz.

Odnośnik do komentarza

Udar? Kurde, poważne, ale dobrze, że jestescie pod kontrolą!

Co do żłobków też nie wiem jak to będzie. Na dziadków nie ma co liczyć, bo za daleko. Ja mam ten komfort, że pracuję w systemie 12h dniówki i nocki, więc moglibysmy z mężem jakoś poukładać dyżury na wymianę, ale wtedy to z nim bym się w ogóle nie widywała. Może przejdę na pół etatu.. Nie chcę całkiem z pracy rezygnować, ale nie mam żadnego pomysłu.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Ernesto
Święta, Święta i po Świętach...

Leżenie poszpitalne za bardzo mi nie wychodzi. Na deptłam sie w kuchni i nogi mnie bolą ;(

Ogólnie czuję się super, brzuch już tak nie twardnieje (no góra 3-4 dziennie). Odstawiłam luteinę, bo powolutku wraca wieczorne czochranie się, a to nie wróży nic dobrego.
Dziś chwila prawdy, rano byłam w laboratorium na próbach wątrobowych i tarczycy. Co do posiłków to szanowałam się i nie było wielkich wyskoków, a cukier tradycyjnie rano w kosmos. Nie mam już siły :(

Dziewczyny jakie monitory oddechu kupiłyście i gdzie najlepiej?
Dziś jadę kupić fotelik i skompletowac torbę do szpitala. Po przedświątecznym alarmie wolę być przygotowana na wszystko.

Jakie to są wartości po nocy ? U mnie nadal to samo kilka dni z rzędu po 98-104 a na noc już 6 jednostek insuliny. Dziś podwyższam do 8 jednostek a za tydzień wizyta, ciekawe co lekarka wymyśli.
Znajoma miała podobnie ze w ciągu dnia bylo ok, wiadomo ze z dietą a nocne i ranne wysokie i insulina nie pomagała a dziecko zdrowe i nie duże sie urodziło.
Ja tez myślę o monitorze oddechu.

Odnośnik do komentarza

~kalae
Też się boję oddać do żłobka, ale chyba tak będę musiała zrobić, pocieszam się że będzie to max 5,5godz. A czy po tym rocznym urlopie macierzyńskim można sobie odebrać tą godzinę na karmienie? Co prawda nie myślę tyle karmić, ale godzina by się przydała :D
Zastanawiałam się jeszcze nad wychowawczym ale co 2 pensje to dwie pensje, w sumie jeszczze czas nad myśleniem o tym.

jak bym mieszkała bliżej rodziców to wtedy bym im zostawiła, ale niestety

Kalae, moja kolezanka byla na rocznym urlopie macierzynskim + wziela ok. 2-3 miesiecy zaleglego urlopu i godzina na karmienie nalezala jej sie po powrocie do pracy.

My kolyske kupilismy na mamo-tato posciel dla dzieci, w razie czego.
Mysle, ze jest. To dobre rozwiazanie. Chociaz wszytsko okaze sie jak sie mala urodzi. Ale mozna nia jezdzic, wiec to tez praktyczne. Ja wole kolyske od tego lezaczka - bujaczka, choc wiem, ze ciezko te dwie rzeczy porownywac;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Ciezaroweczki ;-)
Ja dzisiaj tez zrobilam zakupy w aptece Gemini i za wszystko wyszo 304 zl, ale w tym tez sa artykuly nie zwiazane z Maluszkiem :-) Ta apteka to ma przy nas konkretny utarg ;-)
Pisalyscie o fotelikach. Ja kupilam na Olx uzywany z baza. Bylam go sobie pierwsze obejrzec i naprawde jest w stanie idealnym. Zdjelam z niego pokrowiec. plastiki i styropian tez byl nienaruszony, wiec kupilismy uzywany, w sklepie ponad 1000 zl. A my placilismy 550. Fotelik to maxi cosi cabriofix i baza Easy fix. Pokrowiec i wkladke dla noworodka wypralam. Plastiki poczyscilam i jestem nim zachwycona :-) jednak kupujac takie cos dobrze jest to obejrzec i posprawdzac. Mam tez od niego papiery i rachunek. Jest na gwarancji do konca lipca :-)

Odnośnik do komentarza

~kalae
mam pytanie może głupie, ale zastanawiam się czy te bazy do aut do fotelików są niezbędne?

Spokojnie sie da obejsc bez bazy. Ona podnosi bezpieczeństwo przewozonego Skarba i po prostu ulatwia zycie. Bo nie trzeba sie bawic w przypinanie fotelika pasami. Baze montujesz w samochodzie i tylko wsadzasz w nia fotelik i juz. Krotko mowiac bezpieczeństwo i wygoda :-)

Odnośnik do komentarza

Z ta baza jest wlasnie tak - to jest praktyczniejsze niz zapinanie fotelika pasami. Baze sie montuje powiedzmy na stale a fotelik wpinasz w nia na "klik".
Tylko warto sprawdzic wczesniej czy w samochodzie jest system iso fix. Nie wiem czy jest juz we wszystkich samochodach. My poprosilismy pania ze sklepu z wozkami, zeby przed zakupem pokazala jak to sie instaluje itd. Wyszlismy z nia nahwile do auta. Wpiela, wypiela i kupilismy.
Ja sie balam troche kupowac uzywanego fotelika- nic nie wiadomo o jego przeszlosci. Na zewnatrz moze wygladac jak nowy, a gdzies w srodku moze byc cos zlamanego. No ale to moze moje przeczulenie...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie,które dotarły szczęśliwie:) Lilijka kochana,pewnie,że teskniłam :D

Renatka jejku,a mąż nie miał ciśnienia za wysokiego albo nie żył przez dłuższy czas w stresie??
Jejku dobrze,że ten udar sie zatrzymał..Naprawdę coraz młodsi ludzie chorują..Trzymam kciuki,żeby wszystko się unormowało i żeby wrócił zdrów do domku :*
Olka to,że swędzi Cie brzuch,to na tym etapie ciąży zupełnie normalnie wiesz :) Smaruj sobie kremem na roztępy :)

Ja nie mam zdiagnozowanej alergii na mleko czy coś..tylko analizuję czego jadłam więcej w ostatnich dniach..ale tez skończyła mi sie próbka Johnsona Baby,po którym jakoś lepiej się czułam..Heh dzis sobie kupię ten płyn i zobaczę..gubie się w tym..ale grunt,że parę dni do teraz miałam spokoju,więc można:)
Kalae współczuję infekci :/Ja dzięki Waszym radom jakoś odpukać mam spokój i moje igraszkowe życie znów kwitnie :D
Monimoni,Ola współczuję teściowych..ja pierdziu!!!
Dobrze,że macie je na odległość :)
Ernesto trzymam kciuki za próby wątrobowe :)

A w Sylwestra spędzam z psinką..Minius w robocie do 22..planuję zrobic swoją pizzę,picollo i styka,posiedzimy jak to Zu2ia pisze przy Polsacie(lub na zmianę,jak rok temu)i już:)
Fajnie piszecie o tych planszówkach :) My mamy jedną hehe erotyczną i jakoś zebrać się do niej od roku nie możemy :D :D:D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilllaaa

hej

no wlasnie co do baz , to easy fix mozna zamontowac chyba w kazdym samochodzie, bo to ta jakby stopa co sie do podlogi montuje
gorzej z iso fix, wtedy trzeba sprawdzic czy w samochodzie jest mozliwosc instalacji. wiekszosc starych samochodow nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Z ta baza jest wlasnie tak - to jest praktyczniejsze niz zapinanie fotelika pasami. Baze sie montuje powiedzmy na stale a fotelik wpinasz w nia na "klik".
Tylko warto sprawdzic wczesniej czy w samochodzie jest system iso fix. Nie wiem czy jest juz we wszystkich samochodach. My poprosilismy pania ze sklepu z wozkami, zeby przed zakupem pokazala jak to sie instaluje itd. Wyszlismy z nia nahwile do auta. Wpiela, wypiela i kupilismy.
Ja sie balam troche kupowac uzywanego fotelika- nic nie wiadomo o jego przeszlosci. Na zewnatrz moze wygladac jak nowy, a gdzies w srodku moze byc cos zlamanego. No ale to moze moje przeczulenie...

też własnie wolę kupić nowy fotelik, chyba, że od znajomych co wiem że nic się im nie przydarzyło, ale tak zupełnie z obcego źródła to nie, ale też może jest przewrażliwiona.

właśnie tak przeglądam i są opcje do aut z bazą i bez bazy isofix.

a jakiej firmy fotelik, bo chyba najpopularnisze są maxi cosi

Odnośnik do komentarza

~kalae
leniwiec_leniwiec
Z ta baza jest wlasnie tak - to jest praktyczniejsze niz zapinanie fotelika pasami. Baze sie montuje powiedzmy na stale a fotelik wpinasz w nia na "klik".
Tylko warto sprawdzic wczesniej czy w samochodzie jest system iso fix. Nie wiem czy jest juz we wszystkich samochodach. My poprosilismy pania ze sklepu z wozkami, zeby przed zakupem pokazala jak to sie instaluje itd. Wyszlismy z nia nahwile do auta. Wpiela, wypiela i kupilismy.
Ja sie balam troche kupowac uzywanego fotelika- nic nie wiadomo o jego przeszlosci. Na zewnatrz moze wygladac jak nowy, a gdzies w srodku moze byc cos zlamanego. No ale to moze moje przeczulenie...

też własnie wolę kupić nowy fotelik, chyba, że od znajomych co wiem że nic się im nie przydarzyło, ale tak zupełnie z obcego źródła to nie, ale też może jest przewrażliwiona.

właśnie tak przeglądam i są opcje do aut z bazą i bez bazy isofix.

a jakiej firmy fotelik, bo chyba najpopularnisze są maxi cosi

My mamy maxi cosi cabrio fix...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...