Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

aniia
Haneczkaa
Aniaa to ja bym zwariowała :) choć koj tez wraca do domu i biadoli. Duże jest na dyżurach internistycznych w Sor wiec tam kupa neurologii a to koja działka i to wlasnie takie mamy sexowny tematy ;p
Jej... Jak to dobrze, ze nie jestem sama:)

A moze ty mi powiesz jak to wyglada jak kobieta ze stresu jak rodzi ma podniesione ciśnienie i czy to odrazu sie kwalifikuje do cc? Bo ja tak mam. W domu zapiski sa ok ale w szpitalach na wizytach jest słabo :) i ja nie chce żeby sie tym sugerowali ale ja wiem na kogo trafie:)
Ten moj syndrom białego fartucha to tu był poruszany i dziewczyny mnie juz podbudowywaly ;D

Pewnie dokładnie, zależy na kogo trafisz to po pierwsze a po drugie zależy jednak jak wysokie będzie to ciśnienie. Przy porodzie jest to naturalna rzecz, że ciśnienie u kobiety wzrasta, byle nie były to jakieś skrajnie wygórowane wartości. Na pewno musisz mówić, że masz syndrom białego fartucha i pewnie da radę się dogadać :P
A tak z ciekawości, jakie masz wartości ciśnienia jak Ci mierzą w szpitalu?

Hmmmm rożnie. W domu mam 116/65 czasem 120/70 nigdy więcej u lekarza 160/100. ;) a ostatnio mnie podkurwila i miałam 180/100. :) chociaż czasem sie uda i mam 130/85. Ja jestem freakem ;) zawsze mam tez tętno podniesione wiec to samo przez sie swiadczy o nerwach.
I jeszcze jedno złe na mnie działają elektroniczne ciśnieniomierze bo zawsze mi zawyżają bi z moja gin robilysmy i miałam niby wysokie a zmierzyła mi moim tarczowym i miałam 140/60

Jestem odmieńcem.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie po świętach mój luby zabiera się za odnowienie łóżeczek, stwierdziliśmy że nowych nie kupujemy. Bo już trzy u nas na strychu są i zobaczymy może się jeszcze nadają. Któraś zna się na lakierach lub farbach, bo chce je pomalować na biało. Jaki będzie najbezpieczniejszy dla takich maluchów.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

Olka to super, ze Michal sie zdecydowal zostac z Toba na swieta :)
Ernesto ciesze sie,ze skurcze juz nie bola. Mam nadzieje,ze brzuch niedługo tez przestanie sie stawiać.
Ja tez mam problem z rozstępami na piersiach :/ jakby mi kot podrapal :D
Na brzuchu i na udach nie mam żadnych a smaruje wszystko tak samo. Wiec chyba nie ma na to reguly :)
Słyszałam,ze sa takie specjalne farby, którymi można pomalowac łóżeczko tez chce takie zakupic :)

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Nie ma szczepień 3 w 1 .... Są albo 3 na jednej wizycie (3 klucia) albo 5w1 lub 6w1 (jedno wklucie) i teraz pytanie gorsza rtęć czy fakt kilku szczepień w jednej ampulce.... Położna która przyszła wiedzę miała mniejszą niż moja. A znajoma pediatra powiedziała że jako lekarz szczepienia ma obowiązek polecać, Ale mogę jej spytać o zdanie jako osobę prywatną...

DTP (blonica, tezec, krztusiec) jest przykladem szczepionki 3w1. Mamy do wyboru refundowana DTPw (pelnokomorkowa jesli chodzi o krztusiec) albo platna DTPa z bezkomorkowym komponentem krztuscia.

Taka 3w1 jest tez MMR.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Olija
Madika ja Cie podziwiam z tym wstawaniem i wybieraniem sie do pracy i ze po pracy jeszcze tyle w domu zrobisz. Ja mam takie slow tempo ze mnie przeraża jak Corcia sie urodzi ze z takiego noc nie robienia bede musiala przestawic sie na wysokie obroty. Madika Nati ale z Was laseczki. Ciąża Wam służy:)
A i jeszcze Kotka ja tak samo mam z siostrą- ona jest mlodsza i w maju urodzi synka a ja początkiem marca córkę wiec smiejemy sie ze będziemy miec parke. Fajnie tak z siostra przechodzić przez podobne fazy ciazy i wymieniać sie doswiadczeniami. My sie zblizylysmy do siebie. Moja druga siostra mowi ze trzyma sie od nas z dala bo sie jeszcze zarazi:) hihi ;)
A Olka tez ma podobnie bo teraz tez jej siostra jakos chrzcila

Olija na razie wszystkie sie rozleniwiamy :) Ja dopiero zaczne 3 trymestr wiec moze teraz mnie zmuli...

Moja mama powiedziala dzisiaj ze nawet odbiora mnie ze szpitala jak urodze (stwierdzila ze sie poswieci i nie bedzie pic-pepkowego) bo ktos musi prasowac :D hehe ona tak nie lubi prasowac ze nawet zelazka nowego nie "potrafi" obsluzyc :D A podobno to dzieci sie wymiguja od roboty:D

Dziewczyny gratuluje Wam dobrych wiesci po badaniach i duzych dzieciaczkow!!!

Lece nadrabiac 15 stron... A to wcale nie bedzie latwe bo musze pranie zrobic :) Noi prasowac :D heheh nie no zartuje :P

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Haneczkaa
Dziewczyny odebrałam wyniki testu obciążenia glukoza 92-185-139. Mam sie czym martwić?

Dwa ostatnie są w górnych granicach normy, ale w normach :-) Pierwszy tez w sumie ..
Mimo to mój ginekolog jak i rodzinna wysyłają z takimi do diabetologa a ta zleca dietę i mierzenie poziomów.

Odnośnik do komentarza

Tyle sie mowi o tych szczepieniach ale co osoba to inna opinia. Ja sama sie w tym nie orientuje. A co do opinii lekarzy to pytalam sie kiedys sasiadki lekarki czy poleca na grype. I powiedziala ze to zalezy od danej osoby i ona nie moze nie polecic bo sama musi sie szczepic... I pewnie jest tak samo ze szczepieniami dzieci.
Mnie najbardziej przeraza fakt ze te wszystkie farmaceutyki to jest taka machina biznesu ze pewnie ciezko dojsc do prawdy.
Mi kazali tylko obserwowac schemat w jakim dzidzia sie rusza, np pory dnia/nocy. Ale to tez zalezy bo jak latam zabiegana to czasami ani drgnie. Nastepna wizyta po swietach to moze kaze liczyc, ale nie wydaje mi sie
Ernesto duzo zdrowka i szybkiego powrotu do formy:-)
Ide robic obiad, rybka z warzywami w folii. Poprosilam o 2 a w domu patrze a tam 3:-) i zaplacone za 2

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Wczoraj was nadrobiłam ok północy, ale już nie miałam siły nic napisać. Dziś miałam sobie zrobić dzień lenia, ale jakoś nie wyszło. Na początek małe pranie ręczne, potem poszłam zmyć kocie łapy na ścianie pod oknem na dworze (bo one jak wskakują na parapet to się odbijają od ściany) i przy okazji umyłam samochód :) W sumie to nie wiem po co, bo przy tej pogodzie jutro będzie wyglądał jak przed myciem. Ale było tak ładnie na dworze że aż się nie chciało do domu wracać (teraz niestety pada deszcze). A teraz, niedawno skończyłam bigos robić (na dziś, bo jutro będę go gotować drugi raz). No i już dziś nic nie robię :) Teraz relaks, może małą drzemkę sobie utnę, jak się uda.

Co do liczenia ruchów płodu, to mój ginekolog kazał mi liczyć od 29 tygodnia. Podczas dwóch głównych aktywności w danym dniu ma być min 5 (w każdej z tych aktywności).

O szczepieniach się nie wypowiadam, bo jest w tym temacie dużo argumentów za jak i przeciw. Pewne swoje zdanie w tym temacie mam, ale nie zaszkodzi posłuchać opinii innych.

A rozstępy jak będą miały komuś wyjść to i tak wyjdą, niezależnie od tego czym i ile się smarujemy. No niestety taki urok ciąży :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki ostatnio kupilam komplet poscieli do lozeczka Ceba baby- haft w kolorze niebiesko białym z wyhaftowana zeberka popielata. Rozmiar 100 na 135. Zestaw jest 3 elementowy. Poszewka na podusie i kolderke i ochraniacz.
Dzis odwiedzila mnie tesciowa z prezentem dla wnuka- komplet poscieli taki sam jak kupilam!
Stad moje pytanie moze ktoras Was bylaby zainteresowana, bo chetnie sprzedam jeden komplet za 120 zl. W razie czego prosze o mejle, a w odpowiedzi chetnie wysle konkretne zdjecia poscieli.
Moj mejl Monika62@op.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...