Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
~truuskaffka
Hej dziewczyny czy można do was jeszcze dołączyć? Jestem w 26to, termin mam na 20 marca. Nie bardzo miałam czas pisać wcześniej bo do tej pory pracuje mam zamiar do 15 stycznia jak się uda.

Witam nowa mamusie!!!!:) Czuj sie jak u siebie w domku :)

Ja tez mam termin na 19 marca :D

oo, to jesteśmy już we trzy pisane na 19 marca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
ale sama to sobie zrób, zawsze możesz dać mniej cukru, tylko staraj sie nie jesc sklepowego za duzo
b

w sumie pierogi zrobiłam pyszne to i eklerki bym umiała :)

no fakt..ostatnio pełno pierniczków z Torunia zjadłam,landrynek,maaase owoców ,:)

No nawet jak piekę murzynka to daję mniej cukru niz w przepisie..
hm zrezygnuję z mega Grzesków jeszcze :)

I tak chowam się z obżeraniem słodkim za Olką :)Ola zje tonę w dwa dni i nie ma problemu,a ja pare dni pofolguje i dupa..dlatego nie ma co porównywać :)ech ciężkie życie łasucha :)
Dobranoc:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jak coś piekę (co mi się zdarza baaardzo rzadko :p) to zawsze daję mniej cukru, niż jest w przepisie. Czasem nawet połowę. I wtedy wychodzi dobre, a nie jakiś ulepek cukrowy :)
Kalae, duża babeczka już w brzuszku, fajnie :) ja to nie wiem, ile moja waży, nie dostałam teraz skierowania na usg,wizyta tuż przed świętami, ciekawe czy dostanę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za film byl, ale bez lektora i napisow u mnie dlatego mnie zdziwilo.

A Tosi powiedzialam zeby tak ze 3kg wazyla a potem poza brzuchem bedzie rosla dalej.
Jak patrzylam na wskazniki to na ten tydzien srednia to 1100g, ale lekarz powiedzial ze ok.

Haneczka jak nie lubi to powiem ci ze ciezko bedzie, bo watrobka to ma specyficzny smak i konsystencje ciezko ja pomylic z czymkolwiek. Ja sama nie lubie.. a poza tym podobno watrobka w ciazy to nie bardzo sie powinno.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Kalae prawie kilo szczęścia masz w sobie :) gratuluję!
Ciekawe ile moja będzie mieć za tydzień w środę?!

Też ostatnio zastanawiałam się co z Misiuciuncią. Daaaga też dawno nie pisała.

Jesteśmy po drugich zajęciach w SR. Nuuuuda! I to też jest opinia mojego. Miałam wrażenie, że po 1. powtórzone było to co na pierwszych zajęciach, trochę bardziej rozwinięte tylko. Po 2. ta położona sprawiała wrażenie jakby jej się wcale tam nie chciało być i była zmęczona tym, że musi do nas mówić. Po 3. czuję lekką dezorientację bo tak jak pisałam na poprzednich mówiła (inna położna), że do szpitala trzeba dotrzeć do 2h od odejścia wód lub jak skurcze są regularne co 10 minut, a ta stwierdziła, że do 5h od odejścia wód lub jak skurcze są co 7 minut a najlepiej co 5.
Czegoś jednak się dowiedziałam. Czego? Że dziecko w kanale rodnym przed samym wyjściem obraca główkę, dlatego jeśli się jeszcze poprawnie nie obróciło, np. nie pozwalają przeć mimo skurczu. Tego, że nie stosują planu porodu bo na każdą ingerencje potrzebują ustnej zgody (czy mogą podać oksy, czy mogą naciąć). Tego, że pęknięcie goi się lepiej niż nacięcie (wydawało mi się, że rana cięta łatwiej się zrośnie niż szarpana...). Mój P. dowiedział się jakie są wady ZZO, ja wiedziałam dlatego nie mówię, że na 100% je wezmę ale dobrze mieć taką opcję. Mąż mówi, że mam niski próg odczuwania bólu, ja uważam odwrotnie, zobaczymy. Tego jakie są przeciwwskazania do porodu w wodzie (wanny mają na każdej sali ale do zakończenia porodu w wodzie jest tylko jedna, z większą wanną). Tego, że pozwalają wybierać samej pozycję na każdym etapie porodu, nawet na grand finale. Jeśli rodząca nie wykazuje inicjatywy to same proponują jakąś. To chyba na tyle. Czekam na kolejne bo będą o noworodkach, więc myślę, że to co przyda mi się już w domu, czyli o pielęgnacji i opiece :)

Odnośnik do komentarza
Gość truuskaffka

To super że mnie przygarniecie;) fajne że mamy razem 19.03;) nasza młoda też jest malutka około 700gr tylko ze ja nie mam wogole apetytu:( jem jak przed ciąża i to tez nie chętnie i to dlatego. Ciśnienie mam też jak Wróbel 90/60 więc kawa musi być. Będę musiała się was nauczyć bo dołączyła późno :) co do seksu u nas śpi i nie ma ;) brzuch mi się bardzo wtedy stawia i nic z tego nie wychodzi ale mąż jest wyrozumiały :) zostają wspólne kąpiele ;) mam też starszego synka sześciolatka w pierwszej klasie który zakochany w siostrze po uszy póki co;) pozdrawiam was serdecznie i idę pracować :) aaa jak będą mieć na imię wasze skarby??? My mamy dylemat mąż i syn chcą kornelie lub Asie a ja partycje ;) noi nie wiemy

Odnośnik do komentarza

Jejku a mnie obudzil pecherz, boli mnie, jak ja tego nie lubie. Wczoraj bylo ok, a dzis juz mnie dopadlo. Mam urofuraginum, ale nie wiem czy zastosowac, czy lepiej ta zurawine kupic w tabletkach, przestalam ja pic i mam efekt.
Z dwojga zlego moglo mnie wczoraj bolec to bym lekarzowi powiedziala, a nie tak.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Lilijka - trzeba się zapytać na 3 jak to jest z tym dojazdem :D
a jakie są przeciwwskazania do porodu w wodzie, bo myślałam o tym, choć fakt porodu mnie praraża

O punkt 3. zapytam kolejną położną bo ma być znowu inna (według mnie to fajnie bo kolejną się pozna) i wyciągnę chyba średnią :)
Przeciwwskazania to "trudna ciąża" tak to określiła ale mówiła o dodatnim gbs, o nadciśnieniu czy cukrzycy.
Jeśli chodzi o przebywanie w wodzie w trakcie porodu by łagodzić skurcze to wchodzi się tam na maksymalnie pół godziny i przynajmniej godzina musi upłynąć od ostatniego wyjścia by wejść ponownie. Myślę, że z wody bym skorzystała bo nie dość, że działa łagodząco to przyśpiesza rozwarcie (mają wanny i prysznice) ale czy będzie mi wygodnie tam urodzić to nie wiem, trudno przewidzieć jako, że to będzie mój pierwszy poród.
No dobra przypomniałam sobie czego jeszcze się nauczyłam. Oddychania przy skurczach. Krótki wdech przez nos ale do przepony (brzuch musi się podnieść, dotlenia to dzieciątko) i długi wydech przez usta. Przy bólach krzyżowych pomaga kołysanie biodrami (np. na piłce, przy podporze na rękach, jak się uwiesisz na partnerze). I prawdziwych skurczy ciepła woda nie zniweluje. To apropo tego jak odróżnić przepowiadające od faktycznych, wystarczy wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic, polewając brzuch poniżej pępka.

Joanna bardzo mi się podoba, mężowi też. U nas niestety odpada bo moja bratowa ma tak na imię :)

Odnośnik do komentarza

Witaj w naszym gronie truuskaffka:) Ja nie używam płynu do higieny, myję tylko wodą, czasami mydłem Biały Jeleń i na razie większych problemów nie mam, oby tak dalej.
kalae, który tc u Ciebie? wagą nie ma się co aż tak sugerować, bo jest przybliżona. Mój maluszek w 21tc 2 d ważył 487 g, jutro mam kolejną wizytę i zobaczymy co u niego słychać:) No i dowiem się ile mnie przybyło. Jestem w szoku, niedużo jem, słodyczy tyle co na lekarstwo, a mimo to pewnie już 12 kg na plusie, szok!!! Trochę krótkie te moje wizyty u gin, zawsze ma natłok ludzi:( Co do filmików u mnie to samo, jak zaczynam kręcić to maluszek się uspokaja:) A do pierniczków dodałam cynamon i mnie cukru i jak dla mnie są rewelacyjne:) Wczoraj z mężem zastanawialiśmy się nad wózkiem dla synka, mi strasznie spodobał się Xlander X-pulse, mężowi też odpowiada. Ja bardziej zwracam uwagę na spacerówkę, żeby była praktyczna, ta ma obracane siedzisko, dla mnie bomba! Na taki się zdecydujemy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8d36az8e8a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r8tuzjxie.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...