Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ernesto
~kalae
Co do kolejki do przedszkola to tez uwazam ze jest to nieporozumienie ze decyduja dochody rodzicow, lub nawet fake ze rodzic samotnie wychowuje dziecko

JA uważam, że bardzo ważne są te kryteria. Ale może dlatego, że mnie to czeka.
Moja przyjaciólka jesli chodzi o przedszkola ma takie same poglądy jak Ty. Kiedyś stwierdziłą, że taka samotna powinna myśleć ja się puszczała.
Tylko co mają powiedzieć takie jak ja i Aga? Nie miałyśmy wyboru. Musimy wrócić do pracy by mieć co włożyć do garnka.

Ja mysle ze Kalae chodzilo o cwaniakow. Czyli o kogos kto oszukuje zeby miec udogodnienia a nie rodzicow "porzuconych".
Ja zdaje sobie sprawe ze samotnemu rodzocowi jest trudno gdy dziecko zachoruje lub przedszkole jest zamkniete. Ale ja tez nie lubie cwaniakow i oszustow (i to tyczy sie roznych rzeczy i dziedzin zycia).
To tak jak z dobrem lub z miloscia wraca do Ciebie z dwojona sila jak ja sama dajesz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

mysle ze przy dzisiejszym sprzecie to nie mozliwe przeoczyc taki drobny szczegol. ale sie zastanawiam czy 6lat temu byl az taki zly sprzet zeby nie zauwazyc?? ja jak zrobilam test to te 2kreski tak szybko sie pokazaly i byly az czerwone, znajoma sie smiala ze musi byc mega wysokie stezenie. i do tej pory nie moge uwierzyc ze i ja jestem w ciazy...

Odnośnik do komentarza

Marcóweczka wiem co czujesz apropo ruchów! Dziś cały dzień byłam załamana bo od kilku dni bardzo mało czułam malutką. Wieczorem jeszcze wystraszony kot odbił mi się od brzucha! Momentalnie się popłakałam! Od razu strach przed tym, że kotka mogła jej zrobić krzywdę. Mogła? Proszę powiedzcie, że jest dobrze chroniona przez wody płodowe i przez moje tkanki!
Czekałam, czekałam i dalej nic! Wciągnęłam dwie łyżeczki nutelli żeby ją pobudzić (a w poniedziałek badanie krzywej). Co prawda musiałam odczekać pół godziny ale jest! Jeden kopniak, drugi i kolejne! Uff co za ulga, a już prosiłam męża by nas zawiózł na IP ale się odezwała, moje szczęście malutkie! Z tej ulgi znowu się popłakałam. Ciąża jest straszna, te nerwy, emocje potrafią wpędzić człowieka w paranoję.

Renia, Renatka wszystkiego najlepszego!

Dziewczyny piękne jesteście :) ja też wczoraj usłyszałam, że faktycznie kobieta w ciąży promienieje. Podobno radość mam wymalowaną na twarzy, miło, usłyszeć takie słowa :)

Moja mama po 50-tce od chyba już piąty rok szuka pracy :/ dlatego jak mi się skończy macierzyński to podpisujemy z nią umowę aktywującą, żeby chociaż składki miała opłacane (opłaca państwo). Sama mówi, że nie chce brać pieniędzy za opiekę nad wnuczką ale inaczej musielibyśmy myśleć o żłobku ale składki chociaż będzie mieć opłacane.

Kalae zdecydowałaś się już jednoznacznie na bonifratów? Zamierzam w poniedziałek umówić się do ich szkoły rodzenia. Do umowy o bankowanie krwi pępowinowej też muszę wskazać szpital, w którym zamierzam rodzić, stąd już się zdecydowaliśmy. Poza tym z Siemianowic mamy dość blisko do Bogucic, więc to też jest atut.

Odnośnik do komentarza

Lilijka - chyba się zdecyduje choc nie podjełam ostatecznej decyzji jeszcze, ale ostatnio znajoma miala cesarkę w csk i wyziębili tam i ją i dziecko, że mały nie trzymał temperatury i nie wiedzieli dlaczego w rezultacie wylądowal w inkubatorze, teraz już wszystko ok i sa w domu, ale sam fakt.

jak się coś dowiesz o tej szkole rodzenia to daj znać, może się też tam zapisze, a będziesz oglądać oddział?

a kot to się jednak mocno nie odbije, a malutka jest chroniona, twoim brzuchem i dodatkowymi zabezpieczeniami :)

Odnośnik do komentarza

Misiakowata30 widziałam to wczoraj na fb. Jak robiłam test ciążowy to po kilku sekundach był pozytywny. Nie wiem co się dzieje ale od kilku dni nie mam apetytu i jem na siłę. Wogóle jestem jakaś dziwna, dzisiaj odwiedziłam moją pracę i strasznie kręciło mi się w głowie i robiło mi się słabo. Mnie swędzi lewa noga i zauważyłam na niej siniaka i chyba żylak mi się robi.

Odnośnik do komentarza

http://www.maxior.pl/film/182823/nie-mam-sily-sprzatac a ja zawsze jak to ogladalam, to modlilam sie zeby moja cora byla taka :D chociaz wiem ze bylabym wsciekla gdyby byla taka sprytna:D lilijka, spokojnie napewno jest chronione przez wody, mi tez ostatnio pies odbil sie od brzucha , wystraszylam sie ale wszystko w normie bylo.

kalae ja to sie tak boje ze tfu tfu cos moze byc nie tak a lekarze mi nie mowia... ;( moja znajoma rodzila i przy porodzie lekarz cos zrobil jej corce z raczka, nie moze zginac i caly czas wyprostowana miala... i nawet nie pozwali ich do sadu, bo pieniedzy nie mieli...

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Dziewczyny z niedoczynnością...swędzi Was skóra???
Ja od paru lat jak dotknę sie kurzu czy coś zatęchłego to sie drapię...teraz mi się nasila to bardziej..nawet jak jestem wykapana i w czystej pościeli...słyszałam,że swędzi tez przez tarczycę...co by mi się tu zgadzało..jak jest u Was?

Kamilla chciałabym czasami się tak nie martwic w ciąży jak ona hehe

Misiakowata sprawdz sobie lokcie czy sa szare i suche. To jest najbardziej widoczne i ewentualnie kolana. Nastepnie czasem sie zdarza (ja tak mam) suchosc skory powyzej lokcia do ramienia- takie rogowacenie skory.
Ale nigdy nie zdazylam sie z objawami tarczycy nasilajacymi sie przy kurzu. To ma zwiazek z zawysokim TSH.

Dziewczyny sliczne macie brzuszki i jak ladnie wystylizowane mamusie z randkowym humorem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Spoko dam Ci znać Kalae, jeśli w ramach szkoły rodzenia nie ma zwiedzania oddziału to myślę, że się umówie na jego oglądanie. Choć jest trzy lata po remoncie, więc pewnie wszystko będzie ładnie wyglądać.

Ajka88 z tego co się orientuje to nie ma żadnych przeciwwskazań by z taką osobą podpisać tę umowę. To jest jak każda inna forma zatrudnienia ale ma swoją osobną nazwę pewnie ze względu na to, że to jednak państwo opłaca składki. Bliżej będę się orientować w tym temacie, gdy przyjdzie czas wracać do pracy.

Dzięki dziewczyny za pocieszenie! Niby miałam z tyłu głowy, że to za mała siła ale wiecie jak to jest... Potrzebowałam usłyszeć to od innych ciężarnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...