Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

po 2 godzinach od wypicia glukozy 75 ml .nic nie dostalam dali mi tylko broszury co jesc co nie glukometr mialam nowy bo tata cukrzyk ale olewa i nie mierzy wogle paski lekarz rodzinny mi przepisal . sama mierze ale nie zawsze teraz przeziembiona i nie mam ochoty i po posilkach mialam malo 105 lub 110 maxymalnie 120 to chyba dxiala dieta dlatego w nastepnym tyg do dietetyka jade.

Odnośnik do komentarza

a duzo przytylas?bo ja chyba od tego cukru 8 kilo juz a tu dziewczyny po 1 kilo podobno duze dzieci sie rodza itp.jem tylko gotowane ryz kasze i duzo warzyw owoce to tylko jedno jablko i kiwi lub pomarancza pol nie wiecej bo wczesniej to kilogramami te owoce jadlam zeby slodyczy nie jesc a teraz to zero slodyczy i b malo owocow powoedzieli mi ze 40 gram dziennie starczy porombana ta dieta i ciężko sie przyzwyczaic oby do konca wytrzymac

Odnośnik do komentarza

Andzia idź do dietetyka, zobaczysz co Ci powie :-) u mnie też cukry po jedzeniu są dobre, tylko z porannym mam problem od kilku dni. Panie w poradni mówiły, że niestety ciąża rośnie i przez to rośnie nam też poziom cukru, dlatego im starsza ciąża tym więcej przypadków, że sama dieta nie wystarczy. Lepiej wziąć insulinę - ona nie przechodzi przez łożysko i nie szkodzi dziecku, a cukier niestety i przechodzi, i szkodzi... trzymam kciuki, żebyś została na samej diecie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ! Dzisiaj czuję się totalnie bez sił..Zdenerwowałam się na miśka jak nie wiem,nakrzyczałam na niego i jego kolegę,bo wiedzą,że w domu się nie pali,że jest balkon od tego..a i tak zajarali w kuchni...Zezłościłam się jak nie wiem,aż mnie brzuch bolał..
Teraz jak o tym mówię to się śmieję,bo tak spierdzielali na balkon ,że hej..:) Przeprosiłam,bo nie powinnam tak wybuchać,zwłaszcza przy koledze,wiem,że nie ładnie..ale tak mnie to wkurzyło...Jestem w ciąży i słowa:"że się wywietrzy"podwójnie mnie denerwują..|Rzuciłam palenie i teraz nie mogę znieść tego smrodu,zwłaszcza,że mam mdłości od razu..No nic,zrozumieli :)
Paweł poszedł do roboty,a mój synuś chyba chcąc mi wynagrodzić samopoczucie intensywnie się pokręcił..Dobre pół godziny czułam wyraźne głaskanie od środka :) Mój misiolek no,jak to nie kochać takiej małej istotki ..:)
Się rozczuliłam :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Co do witaminy D. Ja od początku ciąży łykam Femibion (aktualnie Femibion2) i tam jest w składzie wit.D.
Nie sprawdzałam poziomu, ufam, że wszystko w porządku.

Właśnie wrociłam do domu. Niby 3,5h łażenia, a plecy mnie zaczęły tak boleć. Jeszcze wracałam tramwajem i pełno starszych osób jechało,więc całą drogę na stojąco.
Jeszcze popołudniowe zakupy mnie czekają.
Powiem Wam, że coraz częściej czuję Dzidzię :) kopie co jakiś czas, delikatnie, przypomina o swojej obecności :) Super uczucie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

No coś Ty! Owoców możesz w sumie zjeść 3 wymienniki, czyli np. 300g jabłka czy 330g kiwi. Nie dostałaś tabelki wymienników? Ile jesz posiłków dziennie? Żebyś głodna nie chodziła i dziecko też. Nawet paluszki słone można jeść na podwieczorek czy drugie śniadanie 1 wymiennik to 10 paluszków :-)
Ja ważyłam się w weekend u teściów, bo w domu nie mam wagi i mam od początku ciąży nadal minus 2 kg, odkąd przeszłam na dietę schudłam 5kg, czyli przytyłam niby 3kg, ale do wagi wyjściowej jak pisałam brakuje mi 2kg.

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Ja zaczelam czuc lekkie ruchy w 17 tygodniu ale nie ma co sie sugerowac. Polozna mi powiedziala, ze jak nie bede czula do 24 to wtedy jest sie czym martwic. Spokojnie :)
Olcia, powodzenia zycze jutro i nie stresuj sie tylko delektuj :) Jedyny taki dzien w zyciu.
Wit D biore odkad dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy. W Anglii tak zalecaja i pozniej jak sie dziecko urodzi rowniez. Slysze o tym dosc czesto. Podobno w wielu krajach, bardzo duzo ludzi ma niedobor witaminy D i zalecane jest jej branie w okresie 'zimowym'.
Moja dzidzia tak dzis kopie. Najbardziej po slodkim sniadaniu.
Ale mi sie w pracy nie chce siedziec. Najchetniej polezalabym na kanapie
Renatka, fajnie ze juz w domku jestes :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

To i ja dodam swoje pięć groszy na temat wit.D. Po kilku latach starań i poronień zbadałam wszystko co możliwe włącznie z immunologią, genetyką. Witaminę D badałam pod koniec lata, gdzie praktycznie całe spędziłam na słońcu. Wynik bardzo mnie zdziwil bo wynosił 12 !! Przy normie od 30. Lekarz powiedział ze w naszej szerokości geograficznej każdy powinien wit.d suplementować cały rok. Kupiłam D witrum i przez kolejne 6 miesięcy suplementowałam 2 tysiące jednostek. Po tym czasie wynik 16 !! Lekarz powiedział ze w trakcie starań spokojnie na dobę mogę brać 4 tysiące jednostek a później juz w ciąży wystarczy tyle ile jest w witaminach: Femibion czy PregnaPlus. Od razu tez kazałam zażywać mamie i mężowi przynajmniej od jesieni do wiosny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...