Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ciaza316
Ja nie wiem czy to ja jestem jakas niezorganizowana (pewnie troche tak) czy moja cora po mamusi. Nie chce spac, ciagle sie wierci. Albo karmienie, albo pielucha, w przerwie jedzenie, picie itp. No nie mam kiedy nic zrobic. Nawet Was czytac :( Dzis mam nawet goraca linie ale nie moglam wiele z nikim pogadac bo Mala zaczynala plakac. Nasza rutyne moge wyrzucic przez okno :P Jedyne co sie zgadza to wieczor. Kapiel ok 20 jakos zawsze wychodzi i spanie ok 21-22, czasami 23. Ale dzis Mya spala 5,5h :) Mega :)
Czekam na tatuska i moze wtedy bede tylko robic za mleczarnie :) no moze jeszcze tylko kucharke ;)
Trzymajta sie

Ja też czekam na męża ;-) i też będę robić za mleczarnie i kucharkę :-D. Cieszę się że mnie obciąża bo po całym dniu już mi kręgosłup wysiada. Staram się nie nosić zbyt często małego, ale czasami żeby go uspokoić to muszę go trochę przytulic i ponosić. :-D

Dziewczyny czy wy też tak lubicie karmić swoje maleństwa?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Moja teściowa mnie bawi z tym karmieniem piersia. Bo zawsze sie pyta na dzien dobry czy karmie. Nawet jak bylam w szpitalu to pytala czy nie stracilam pokarmu :D a jak wychodze do innego pokoju zeby nakarmin Mala to ona zaraz drepta za mna i sie patrzy :D to jest dla mnie na maksa smieszne :D
My jak jutro bedzie ladna pogoda to idziemy na POLKO ;) tzn M z nia pójdzie bo ja jade założyć Malej konto i wkoncu z chrztu ta kase wplacic no i zakupki :D

Odnośnik do komentarza

~anna13
niuska_aw
mamamisiowa
Ile wasze dzieciaczki przybierają na wadze. Mój ma 9 tygodni i w tamtym tygodniu ważył 5 kilo, ciuszki 56 już małe. Urodził się malizna jak wcześniej pisałam. Nie wiem w sumie czy to ok. Ja ubieram krótkie body, pajac, skarpetki i czapkę na to kocyk. Raz wyszłam z nim lepiej ubranym ale jak nachyliłam się do budy wózka to w szoku byłam jakie tam ciepło. No i mały może przez to się czasami wierci. Boję się czapkę ściągać ale tak jej nie lubi. Spróbuje jeszcze raz z chustą dzisiaj ale czarno to widzę.

Marcinek w 8 tyg ważył 5kg. teraz ma 10 tygodni. Ja na podwórko ubieram tylko body na długi, spodenki, skarpetki i czapeczke. Zawsze mam koc ze sobą jakby wiało. Mój urodził się 2930, 56 cm. Przy wyjściu 2840. My nosimy już 68 a nawet 74. połowy ubranek nawet raz nie ubrałam,a sa już spakowane:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2hdge6bntptz7.png


moja mała przy wypisie miała 2830 a urodziła sie 2900.teraz 7 tyg.wazy 5 kg i pani powiedziałą ze zaa dużo
no ale siatki centylowe pokazują ze jest w srodku normy.wiec nie wiem

Ania moja konczy w pt. 7 tyg. A ma juz 5,5kg. Polozna powiedziala, ze przecież nie bede jej odchudzac. Zacznie chodzic to zrzuci :D
Kalae pisac oświadczenie za dziecko... smiech na sali :D

Odnośnik do komentarza

Kotka wlasnie mialam Cie pytac na fb czemu tak rzadko piszesz na forum jak maz Cie tak odciaza ?? :)
Ja lubię karmic Mala. Jak tak fajnie wsuwa mleczko :) do tego mamy wypracowane, ze cyc tylko do jedzenia. Wiec trwa to moze 10 min. Mialam dziewczyne w pokoju, ktora wisiala caly czas na cycu. Maly troszke zaplakal i dup cyca w buzie. I skakala z nim przy tym po lozku. Smiesznie to wygladalo. Nie raz przychodzila pielegniarka i mowila, ze on juz chyba pojadl. A ta, ze nie bo glodny. Cala noc spala z cycem na wierzchu wiec Maly sam sie obslugiwal :D no i ulewal bo go nie odbijala. Najgorsze bylo to, ze jak ona jechala do domu na 3h to jej biedny maz nie mogl sobie dac z nim rady. Butelka be smoczek tez i tak caly czas z nim skakal i trzepal nim niemiłosiernie zebu tylko sie uspokoil. A mama przyszla dala cyca i spokoj. A darl sie Malutki jakby go ze skory obdzierali.

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Moja teściowa mnie bawi z tym karmieniem piersia. Bo zawsze sie pyta na dzien dobry czy karmie. Nawet jak bylam w szpitalu to pytala czy nie stracilam pokarmu :D a jak wychodze do innego pokoju zeby nakarmin Mala to ona zaraz drepta za mna i sie patrzy :D to jest dla mnie na maksa smieszne :D
My jak jutro bedzie ladna pogoda to idziemy na POLKO ;) tzn M z nia pójdzie bo ja jade założyć Malej konto i wkoncu z chrztu ta kase wplacic no i zakupki :D

moja by chyba tez chciała popatrzec, ale po ostatniej akcji jak wyciągłam butelkę chyba zwątpila, że popatrzy.

to jest chyba jakiś rodzaj fetyszu zeby patrzeć jak matka karmi piersia dziecką.
i to te

Odnośnik do komentarza

Co do wagi, to moja mała ma 6t4d i waga 5645g na samym cycu-dumna jestem jak niewiem!
waga startowa 3850g.

po szczepieniu super, jak bykto nie wiedzial, to by się nie zorientował ze byla wczoraj szczepiona. Strasznie sie ciesze!

my bioderka mamy dopiero 19maja, nie bylo 2czesniej terminow, będzie miala wtedy ok 8 tyg, wiec ujdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Ok, dopiero sie zabieram do nadrabiania... Tragedia!
Mam pytanko przy okazji :)
Moja ma 7 tyg skonczone. Gdy zasypia, albo ma problemy ze snem czyli ma plytki sen, co dzwiek jakis glosniejszy to sie wzdryga. Czasami jak spi to przez sen sie potrafi wystraszyc, poruszy sie i spi dalej. Normalne to?
Dzisiaj w ogole nie chce spac. Spala sama 40 minut... Oczy jej sie kleja i nie spi. Eh
Ciekawa jestem czy u Was jest to samo. Mya jak mnie slyszy to inaczej sie zachowuje. Maz zostal z nia a ja wyskoczylam do sklepu. Wrocilam, pytam sie jak Mala, a ona sie obudzila i zaczela marudzic. Maz mowi, ze tylko jak mnie uslyszala to od razu. Nawet jak ja do niej podchodze jak spi to zaczyna szybciej oddychac.
Ide czytac :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

MamaMi1
Co do wagi, to moja mała ma 6t4d i waga 5645g na samym cycu-dumna jestem jak niewiem!
waga startowa 3850g.

po szczepieniu super, jak bykto nie wiedzial, to by się nie zorientował ze byla wczoraj szczepiona. Strasznie sie ciesze!

my bioderka mamy dopiero 19maja, nie bylo 2czesniej terminow, będzie miala wtedy ok 8 tyg, wiec ujdzie.

A Myslalam, ze u nas tylko taka waga. 6tyg3dni 5,5 kg. U nas bioderka mialy byc teraz, ale ze względu na szpital przeniosłam je na 9 czerwca dopiero. A to juz bedzie 11 tyg. Ponad :/

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Ok, dopiero sie zabieram do nadrabiania... Tragedia!
Mam pytanko przy okazji :)
Moja ma 7 tyg skonczone. Gdy zasypia, albo ma problemy ze snem czyli ma plytki sen, co dzwiek jakis glosniejszy to sie wzdryga. Czasami jak spi to przez sen sie potrafi wystraszyc, poruszy sie i spi dalej. Normalne to?
Dzisiaj w ogole nie chce spac. Spala sama 40 minut... Oczy jej sie kleja i nie spi. Eh
Ciekawa jestem czy u Was jest to samo. Mya jak mnie slyszy to inaczej sie zachowuje. Maz zostal z nia a ja wyskoczylam do sklepu. Wrocilam, pytam sie jak Mala, a ona sie obudzila i zaczela marudzic. Maz mowi, ze tylko jak mnie uslyszala to od razu. Nawet jak ja do niej podchodze jak spi to zaczyna szybciej oddychac.
Ide czytac :)

Ciaza u nas to samo :) tez sie wzdryga jak plytko spi a cos sie kolo niej poruszy. I jak podchodze a spi to oddycha szybciej. Nie raz sie poruszy :)

Odnośnik do komentarza

kamillla
ale mam zzly humor. mala standardowo o 22 zasnela, o 1.40 wstala na cyca, potem o 5.40. w miedzyczasie znow z boku na brzuch sie przekręcila. aż sie wystraszyłam bo mialam tak mocny sen ze dobrze ze jej nie zgniotłam.
Co najdziwniesze dla mnie czasem w nocy jak sprawdzam jej kark to ona ma chłodny :O a spi w dlugim body i spodenkach, przykryta ze mną grubą koldra. nie wiem o co chodzi.
pozatym wczoraj ccos ciepla mi sie wydawala zmierzylam temp a tam 37.5 i termometr juz mi na czerwono pikał. chwile pozniej mierzylam i już nizsza.

jutro mamy usg bioder, nie mam oczywiscie z kim pojechac... Kacprowi miesiac temu policja prawko na 3msc zabrala, ani na zakupy pojechac ani do ginekologa wkoncu, autobusem nie moge bo nie zdązylabym wrocic przed karmieniem kolejnym ;( prosić sie wszzzystkich trzebaa, a ja tego nienawidze...


Moja kilka tyg temu miala jakos 36 i cos. Pozniej jak jej zmierzylam bo cos z noskiem czy gardlem chyba miala to 37,6-38 chyba nawet bylo ale tak skakala ta temp. Teraz ma 37,1-4 caly czas...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Ok, dopiero sie zabieram do nadrabiania... Tragedia!
Mam pytanko przy okazji :)
Moja ma 7 tyg skonczone. Gdy zasypia, albo ma problemy ze snem czyli ma plytki sen, co dzwiek jakis glosniejszy to sie wzdryga. Czasami jak spi to przez sen sie potrafi wystraszyc, poruszy sie i spi dalej. Normalne to?
Dzisiaj w ogole nie chce spac. Spala sama 40 minut... Oczy jej sie kleja i nie spi. Eh
Ciekawa jestem czy u Was jest to samo. Mya jak mnie slyszy to inaczej sie zachowuje. Maz zostal z nia a ja wyskoczylam do sklepu. Wrocilam, pytam sie jak Mala, a ona sie obudzila i zaczela marudzic. Maz mowi, ze tylko jak mnie uslyszala to od razu. Nawet jak ja do niej podchodze jak spi to zaczyna szybciej oddychac.
Ide czytac :)

U mnie standard. Wystarczy, że leciutko coś usłyszy i oczy okrągłe. Jak jest mąż to mu śpi dłużej zaśnie z nim łatwiej. W dzień śpi ciągiem max godzinę. Zazwyczaj to 15 min i po spaniu. Marudzi, kręci się, sam nie wie czego chce. Dzisiaj to tylko na rękach :( ledwo zipie po takich dniach. Położna mi mówiła, że dzieci wiedzą przy kim czuć się swobodniej i np łatwiej chcą coś sygnalizować (przytulanie).

Odnośnik do komentarza

Moja też się tak wzdryga :) ale nie zauważyłam żadnej reakcji, jak podchodzę.
U nas na wyjściu było 2500, urodzeniowa 2650 a po niecałych 8 tyg 4330, choć na początku bardzo szybko przybierała (9 dni od wyjścia 2900), potem zwolniło.
Właśnie wróciłyśmy ze spacerku w chuście :) fajnie tak :) tylko ludzie się gapią :p ale mi to nie przeszkadza.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Nati gapia sie bo to jak w Afryce :) tylko dzbana na glowie brakuje :D
Ciaza u nas tez te "morusy"(moro) sa czeste :)
Mati spi jak zabity jak rozmawiamy a jak jestem sama a on przysypia przy cycku to jal sie odezwe to ryk straszny ;) straszy go matka ;)

Kamilla super ze u Was ok :).u nas tez super-zdrowy chlop :)
Doktor mily,kontola po 4 miesiacu czy w 4 :)
Heh to Tosia dama :)
U nas usg z boczku kazdego to tylko odpielam..no ale baczesa puscil :)grzeczniutki :)
Potem spacer,bufet w parku :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~arwena 89
Dziewczyny poradźcie coś. Mikołaj od dwóch dni nie chce spać w dzień jak jesteśmy w domu, zasypia jedynie w wózku, ale trzeba go ciągle wozić, bo się wybudza jak wózek stoi. Wczoraj jedynie marudził w domu, ale dzisiaj to się darł aż mu tchu zaczynało brakować. Jesteśmy na dworku całe dnie, wychodzę rano około 9, bo do tej godziny wytrzymuje, potem załącza syrenę i uspokaja się dopiero jak wyjadę wózkiem na ganek. Nie pomaga noszenie, tulenie, bujanie, karuzelka, leżaczek czy fotelik samochodowy. Do domu przychodzimy tylko na zmianę pieluchy i jedzenie, na noc wracamy na kąpanie okolo 19, to jest płacz dopóki nie uśnie około 21-22 :( aż się boję co to będzie jak się pogoda zepsuje

Mąż wczoraj i dzisiaj załapał się na pokaz możliwości wokalnych Mikołaja i chyba trochę do niego dociera.


Wlasnie czytam Twoj post. Ciekawa jestem jak sie u Ciebie ten brak snu nie w wozku rozwiaze... Moja dzis nie chce zasnac a zmeczona. Wyszlabym z wozkiem ale pada caly dzien

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
mamamisiowa
Aga2801
Witaj mamamisiowa. :) Najważniejsze że Michałek pod opieką. Szkoda tylko zw nie chcą ci dokumentacji dać.
Dużo zdrówka dla wszystkich maluszków.
Ja na 15 idę z Pawełkiem do lekarza bo jakoś ciężko oddycha. Trafiła nam się akurat godzina po zdrowych dzieciach a przed chorymi.
Sylwia,głupia ta nauczycielka. Ja na miejscu siostry bym nie odpusciła. To było nie profesjonalne zachowanie.
A ja tobie zazdroszczę tych gór. Od dziecka kocham góry i w tym roku jadę na pare dni do Zakopanego.

Raz dali jak się mąż wkurzył przy wypisie ale jeździmy co tydzień, oni pobierają krew i badają, wykluczają ponoć różne choroby i o to doprosić się nie możemy. Jakie choroby są wykluczone. Dziewczyny jak w góry to do mnie :D mieszkam na Bawarii, Alpy z balkonu widzę :)

Kurcze jedna widzi morze w Barcelonie druga Alpy w Bawarii a ja laski brzozowe na wsi :D hehe
Ciaza a co Ty widzisz w wielkim swiecie przez okno??:D hehe


A ja widze domy. Duzo domow:-) i kota sasiadow na domku w moim ogrodzie, siersciuch jeden: P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
~przyjazna
Laski jak Wasze dzieci maja katarki to leci im z noska po prostu czy to co odciągacie to nazywacie katarem? I kaszelek często jest ?
Kuźwa moja jakby pokasłuje..niewiem czy to od ślinki czy co. Gila przezroczystego odciągam co rano i wieczór..dzis wykichała jednego mokrego gluta sama. Zwariować można :D

witaj
hmm to w sumiem służba zdrowia polska a niemiecka to jeden czort,


I angielska tez

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

Ciąża jeszcze opcjonalnie fotelik zdaje egzamin, ale ledwo ledwo.

Aniołku a jaki ten actiferol bierzecie? START czy jakis mocniejszy? I na jakim mleku jesteście? Zastanawiam się nad zmianą mleka i ściągnięciu z Niemiec sab simplex :(

Odnośnik do komentarza

A moja kruszyna, nie wiem czy przekroczyła już 5 kg. Była ważona 2 maja to miała 4790 g ( urodzeniowa 2960g , spadkowa 2790g ).
I też śpi jak zając, jak usnie wieczorem to trzeba na palcach chodzi, bo byle coś pukanie i już się wybudza. W dzień do jakiegoś czas nie była problemu, a teraz też czujnie śpi. O ile śpi oczywiście, bo gdyby nie spacer to spała by z trzy razy po 15 minut.
A i spacery się ostatnio popsuły :( Kiedyś darła się przy włożeniu do wózka, ale zasypiala jak tylko ruszalysmy. A teraz drze się jeszcze długo i nie raz z kilka razy muszę ją wyciągać z wózka i nosić bo inaczej się nie uspokoi. I już nie pospi na spacerze tak długo jak kiedyś :(

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...