Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

olka135
Ania, jak to? Katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Moja też ma katar i ma mieć drugie szczepienie niedługo ;/

Arwena gdzie dajesz ta jedna kropelkę? Bezpośrednio do buzi czy jak?

Kamilla jak Mała???

Wlewam do smoczka od butelki troszkę mleka i do tego wpuszczam kropelkę. Podaję mu sam smoczek z tą odrobiną mleka do wypicia i jak to wypije to dokręcam butle i zjada normalnie mleczko :) nawet się nie orientuje że dostaje lekarstwo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

U nas bez zmian. Paulinka dostaje antybiotyk i ma inhalacje. Myslalm, ze nie moze byc ciezej niz sama z dzieckiem w szpitalu. No i sie przekonalam, gorzej jest w sali z jescze 2 chorymi bobaskami. Z calej trojki Paulinka najmniej kaszle i charcze. Masakra jak nie jedno to drugie placze. Nie chce myslec o nocy :(

Dziewczyny ile czasu lezaly w szpitalu wasze dzieciatka z zapaleniem pluc?

Przyjazna ja raz zmierzylam. Ciezko jest przestawic sie i pamietac o pomiarze 2h pozniej. Kiedy musisz zrobic krzywa? Bo ja do 23 czerwca.

Haniutek tez czekam na fotke lodowki.

Odnośnik do komentarza

~Ernestoo
U nas bez zmian. Paulinka dostaje antybiotyk i ma inhalacje. Myslalm, ze nie moze byc ciezej niz sama z dzieckiem w szpitalu. No i sie przekonalam, gorzej jest w sali z jescze 2 chorymi bobaskami. Z calej trojki Paulinka najmniej kaszle i charcze. Masakra jak nie jedno to drugie placze. Nie chce myslec o nocy :(

Dziewczyny ile czasu lezaly w szpitalu wasze dzieciatka z zapaleniem pluc?

Przyjazna ja raz zmierzylam. Ciezko jest przestawic sie i pamietac o pomiarze 2h pozniej. Kiedy musisz zrobic krzywa? Bo ja do 23 czerwca.

Haniutek tez czekam na fotke lodowki.

Ja z córką jak miała 10 miesięcy leżałam prawie 3 tygodnie. Poszla z Biegunka, w szpitalu złapał nas rotawirus a potem nawet zapalenie płuc:(

Odnośnik do komentarza

~Ernestoo
U nas bez zmian. Paulinka dostaje antybiotyk i ma inhalacje. Myslalm, ze nie moze byc ciezej niz sama z dzieckiem w szpitalu. No i sie przekonalam, gorzej jest w sali z jescze 2 chorymi bobaskami. Z calej trojki Paulinka najmniej kaszle i charcze. Masakra jak nie jedno to drugie placze. Nie chce myslec o nocy :(

Dziewczyny ile czasu lezaly w szpitalu wasze dzieciatka z zapaleniem pluc?

Przyjazna ja raz zmierzylam. Ciezko jest przestawic sie i pamietac o pomiarze 2h pozniej. Kiedy musisz zrobic krzywa? Bo ja do 23 czerwca.

Haniutek tez czekam na fotke lodowki.

Współczuję tego szpitala ..dużo zdrówka Wam życzę!

Ja mam iść po 6 tyg od porodu. Córka ma 5 tygodni to juz po niedzieli pójdę. Może w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Przezylismy pierwsza kapiel we dwoje :-)szybko poszlo :-)
Buzke nasmarowalam parafina..w koncu te krostki poporodowe mu zeszly po niej,zobaczymy czy tu pomoze :-) dalam cyca..a po wyczyszcze pepuszek zeby spokojnie nam poszlo..pozniej drugi cyc...maly mniej placze i ja jestem spokojna :)
Kamilla super ze to nic gorszego..przynajmniej wiesz,ze to na pewno kolki sa :)niech leki zadzialaja i juz zebyscie sie tak nie meczyli :-)

Sylwia nam kikut odpadl po 2 tyg..grubosc na tu znaczenie..
Ja czyscilam to tak:najpierw suchym patyczkiem wygrzebywalam naokolo z.niego brud,potem jechalam mokrym od oceniseptu naokolo w srodku na koniec gazikiem od gory ruchem.pulsujacym :) nawet 3 razy do 5 dziennie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Uuuua, wcięło mnie na parę dobrych dni, ale czytałam w miarę na bieżąco ;) tylko jakoś jak brałam się za opisywanie to nagle Mały Ktoś wymagał ode mnie niezbędnej uwagi :)

Mam parę przemyśleń po niecałych dwóch tygodniach,najbardziej zastanawiają mnie te bóle brzuszków Waszych maluchów. Jak to się objawia i jak to jest "straszne" że podajecie kropelki? Bo moj Jasiek czasem ma podobne objawy,tzn pręży się przy zasysaniu cyca,szarpie nim na prawo i lewo,stęka itp. Ale brzuch miękki wiec nic mu nie daje bo nie widzę sensu.
No a kolki na czym polegają to wiem, i że to w 2mscu życia się zaczynają, to pozostało mi czekać czy będą.

A propo spacerów, szczególnie do Misiakowatej :) Ja też mieszkam na 3 piętrze ;) i znoszę najpierw stelaż, potem gondole z dzieckiem. Jak mam wybór-siedzieć w domu,karmić co 1.5 godz i zabawiać Młodego lub wyjść i uśpić Go na 3-4 godz to się nie zastanawiam :) i moja kolumbryna też sporo waży :)

Ernesto, trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia Paulinki! :)

Haniutek,po raz kolejny pokłony do ziemi za Twoje umiejętności organizacyjne, pracowitość i wiele chęci :) jesteś niesamowita :) a te "naklejki" na lodówkę to chyba widziałam, są niesamowite, szczególnie jedna wpadła mi w oko, jakby ktoś próbował wydostać się ze środka i takie ślady wyników zostały :D tez czekam na zdjęcia :D

A jeszcze jedno, nam położna mówiła żeby suchą skórę maluszka na zgięciach smarować maścią z witaminą A. I że od oliwki się odchodzi. A ta maść jest cudowna, i jeszcze pięknie pachnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
arwena ja ten bobotic forte?

U nas lepiej się sprawdził. Espumisan dostawał 4 razy dziennie wg ulotki, dawaliśmy już 40 kropelek na dobę i nie dawało rady, a w niedzielę to już w ogóle tak bardzo płakał, jeszcze wtedy teściowa przyjechała, a ja nie mogłam w żaden sposób go uspokoić :( kazałam mężowi jechać po bobotic i od wczoraj jest spokój, a dostaje połowę maksymalnej dawki. Tylko my jeszcze dajemy mu dicoflor, może razem to lepiej działa.

Odnośnik do komentarza

Hej!
Trochę Was czytam... odważyłam się odezwać w sprawie pępka.
Teraz kikut nam odpadł po ok 2-3 tyg. Ale z pierwszym nie było tak łatwo. Stosowalismy octenisept - kikut był sliczny, czysciutki, natluszczony i odpadł dokładnie po10 tyg! , chyba tylko dlatego że przerzucilismy się na spiryt (po ok tygodniu stosowania zaczął się oddzielać i odpadł). Teraz spiryt był od początku i obyło się bez stresu.
Spokojnie jak nie śmierdzi i nic z niego nie cieknie to ok. Odpadnie w swoim czasie. Octenispt odradzam. Choć na rany jest świetny.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Ernestoo
U nas bez zmian. Paulinka dostaje antybiotyk i ma inhalacje. Myslalm, ze nie moze byc ciezej niz sama z dzieckiem w szpitalu. No i sie przekonalam, gorzej jest w sali z jescze 2 chorymi bobaskami. Z calej trojki Paulinka najmniej kaszle i charcze. Masakra jak nie jedno to drugie placze. Nie chce myslec o nocy :(

Dziewczyny ile czasu lezaly w szpitalu wasze dzieciatka z zapaleniem pluc?

Przyjazna ja raz zmierzylam. Ciezko jest przestawic sie i pamietac o pomiarze 2h pozniej. Kiedy musisz zrobic krzywa? Bo ja do 23 czerwca.

Haniutek tez czekam na fotke lodowki.

ja w zamierzchłych czasach (83rok) miesiąc, tyle że sama bez mamy takie czasy były.

Odnośnik do komentarza

nie wiem o co chodzi z ta parafina..ale u nas działa..przynajmniej zadziało na wczesniejsze krostki :)
Pediatra mojej przyjaciółce doradził tylko zwykła najtańszą parafine i moja połozna tez poleca..może parafina z innymi składnikami działa zapychajaco badz wysuszająco??
Ciałko Matiego jest ładnie nawilżone :)

RedNails póki co kupię chustę..a jak mi się ładnie wygoi rana to wtedy mogę fisiować ze znoszeniem wózka..Póki co mnei tam boli i musze uważać,bo nie chce miec potem problemów,łazic po chirurgach :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Kto to wie o co chodzi :p emolienty to chyba nie to samo co oliwka, choć pewności nie mam. U nas też kaszka na buzi, napewno to nie alergia bo ja nie jem nic alergizujacego?? Można ananasa przy kp??? Moja też się pręży puszcza takie suche baki i poplakuje czasem przy tym. Jutro zapytam położnej o espumisan czy bobotic. No i jutro ważenie i pogadam jeszcze o tym kp, na spokojnie. Mojego nie będzie to też inaczej bo on jest za butla.
Misiakowata nie łam się naprawdę dużo kobiet Ma podobne odczucia przy noworodkach, prawda ze nie każdy mówi otwarcie... Każdy się potrzebuje wyzalic czasem a nie każdy ma komu.

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
U mnie jak jest glodna to nie placze glosno. Chyba, ze jest glodna a ja ja jeszcze kapie to czasem wrzeszczy :D
KasiaMamusia jak Ty to zrobiłaś, ze ten pepek odpadl?? Mi w szpitalu kazali po kapieli octeniseptem psikac no, ale nic to nie dawalo i po tyg. Psikam po 3-4 razy osuszam i wlewam tam spirytus z gazika ( za rada poloznej ) i kurcze dalej nic. Pamietam, ze jak moja siostra stosowala te gaziki to po 8 dobach pepek odpadl a u nas to masakra :/

Sylwia prawie każdą zmianę pampersa psikałam,obmywałam naokoło wacikiem takim od uszu dla bobo,i dużo wietrzyliśmy pupę to przy okazji pępek się suszył,teraz to ze 2razy psikać aby po odpadnięciu się zagoiło

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
ja kompletnie nie wiem jak zaszczepic. bylam zdecydowana na nfz i rotawirus, polozna polecila szczepic na pneumokoki i meningokoki jak pojdzie do przedszkola albo jak bedzie nastolatkiem niestety nie wyjasnila dlaczego. nie mam pojecia co zrobic :O

Starszego przeciw pneumokoki szczepilismy 2lata temu i jest lżej, żałuję, że nie wcześniej jak do przedszkola poszedł, na moje to dużo daje,mniej na zapalenie płuc choruje od tamtego czasu... A gdy już zachoruje to przechodzi to lżej

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...