Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

no to mój Mati chyba dołączył do niespiących w dzień bobasów..jeju..jak zasnie to na 15 min i od nowa cycuś..
jak to Ernesto napisała ostatnio,dziś wyjątkowo ja się czuje jak dojna krowa..
no nic nie mogłam zrobić..odkąd P.wyszedł to udało mi sie głowę umyc tylko..ale nie powiedziałam dość..wsadziłam go w wózek i jednoczesnie myjąc gary,smażac naleśniki i bujajac w wozkiem udało mi sie go uspać..no ale dopiero jak zaczelam mocno majtać wózkiem..no nie mogę :D
Jemu to najlepiej jak bujam tak,że mu głowa" lata" :D hihi
no ale cisza,cycki tfu tfu odpoczywają,zjadłam naleśniki-sukces :D
może pospi :)

A z tym okresem to jak u Was jest..tak jak zawsze miałyście te dni czy jakos słabiej??
bo ja to nie wiem..u mnie jakby bylo tylko plamienie i ten śluz..a tu raptem świeza krew no i czuje sie jak na okres..mozliwe??

Renia każde dziecko jest inne :) widzisz któras zajada biała czekolade i jest git,a moje dziecko od razu ucierpiało...znowu ja moge nabiału ile chce,a u Kamilii juz problem..ja moge jajca,a któras nie moze..
Ja poczekam do 3 miesiaca i sprobuje troche czekolady :D:D:D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Ja jem wszystko, byla juz pizza, naleśniki, nutella, smażone. Słodycze niestety jem na kilogramy. Mojemu dziecku na razie tylko pieguski zaszkodzily. Może dlatego ze zjadłam od razu cala paczke hehe :)

Zazdroszcze, ja albo cos zjem i Mala ma ekscesy zoladkowe, albo wyskocza syfki, albo ja dostaje uczulenia... ehh

U nas na razie spokoj, poprostu niedziela. Dobrze, ze moje dziecko jest wspaniale i dalo sie zdrzemnac mamie po poludniu 2h :) Mam nadzieje ze jutro nas wypuszcza.

Odnośnik do komentarza

Misiakowata mam podobnie jak ty. Pare dni wczesniej czulam lekki bol jajnikow (myslalam ze przesuwaja sie na swoje miejsce) a od wczoraj mam troche wiecej krwi, tzn do wczoraj mialam lekko rozowawa wydzieline a wczoraj normalna krew i troche dzis tez a w brzuchu uczucie jak przy okresie. W pierwszej chwili myslalm, ze to reakcja na stres, bo przeciez w czwartek bylam u gin i potwierdzila, ze rana po cc goi sie dobrze.
A i nie mam juz tych piekacych boli w dole brzucha.

Odnośnik do komentarza

~Ernestoo
Misiakowata mam podobnie jak ty. Pare dni wczesniej czulam lekki bol jajnikow (myslalam ze przesuwaja sie na swoje miejsce) a od wczoraj mam troche wiecej krwi, tzn do wczoraj mialam lekko rozowawa wydzieline a wczoraj normalna krew i troche dzis tez a w brzuchu uczucie jak przy okresie. W pierwszej chwili myslalm, ze to reakcja na stres, bo przeciez w czwartek bylam u gin i potwierdzila, ze rana po cc goi sie dobrze.
A i nie mam juz tych piekacych boli w dole brzucha.

czyli co poczatek okresu ?:)

mojemu P.to błysło oko rano jak mu powiedzialam,bo skoro okres to wszystko idzie ku lepszemu :) hihi

trzymam kciuki za wyjscie,a jak malutka sieczuje..chlusta jeszcze?

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie jestem troszkę do tylu, ale juz nadrabiam. W weekend byla ladna pogoda to poodwiedzalismy troche rodzine i zapraszalismy na chrzciny.
Monimoni bardzo mi przykro z powodu tescia :/
Strunka u mnie z siostrzencem jest tak samo. Od kad Martynka jest w domu to w przedszkolu zrobil sie mniej znosny. On uwaza, ze jest braciszkiem Martynki. I tez jedna stara baba ma tylko z nim problem :/
Co do odchodow. To ja dzisiaj załatwiłam sie moze 3 raz po 3 tyg od cc. Ale dzisiaj myslalam, że wyladuje w szpitalu. Ale sie nabeczalam przy tym. To jest masakra jakas.
I wczoraj wkoncu kupilam kombinezon na chrzciny :D

Odnośnik do komentarza

Ernesto dopiero po Twoim poscie zwrocilam uwage na to, ze mnie tez prawie wszscy na wstepie pytaja czy karmie piersia. A tesciowa to tak obserwuje jak karmie, ze mialam jej wczoraj spytac czy sie nie chce poczestowac :D
Kamila super fryzurka :) calkiem inaczej wygladasz i rzeczywiscie mlodziutko :)
Ja raczej na dlugosc za duzo nie obetne bo przy krotkich wlosach one sie ukladaja na wszystkie strony świata :D

Odnośnik do komentarza

Madika super, ze rezonans wyszedl dobrze :)
Aga ja dzisiaj tak mialam brzuch mnie bolal, Mala chciala jesc, ja sie denerwowalam ona tez i plakala a jak M ja wzial na rece to jak reka odjal i zasnela :D potem jak mi przeszlo to ja wycalowalam i przeprosilam :D
Ja karmie tylko kp a Mala chetnie je z butelki jak odciagam. Mamy ta avent natural ( polecony przez marcowki jak polowa mojej wyprawki ) :)

Odnośnik do komentarza

misiakowata ja nie sadze zeby to u mnie od nabiału było bo ja w sumie tylko troche mleka do kawy, cczasem jais serek wiejski. Umnie to sa na 99% kolki. dzis przyjechala siostra z małym, tuz przed jej powrotem mmala poszla spac i obudzila sie z placzem. a ze ona tyle lekarzy zwiedziła ze swoim synem, to wiem ze ma pojecie.. no i twardy brzuszek u tosi.. nie jem ani slodyczy ani nabialu, zero smazonego.. no to ja odgazowałysmy... ledwo pojechala do domu o 18, i mała w ryk.. JESZCZE NIGDY nie płakała dłuzej niz dopoki ja wzielam na rece. i to bylo bardziej kwilenie. a dziś od 18 do teraz, przerazliwy płacz, nic nie pomagało! nawet cyca nie chciała... uspokajała sie na chwile na dosłownie 2 minuty i znow... łzy jak grochy! :( masakra, serce mi pęka.. udało mi się ja wkoncu uspokoic i usneła, a taka zmeczona byla.. no i wlasnie juz po spaniu... ręce mi odpadaja, kregoslup peka mimo ze sie z Kacprem zmieniamy

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Ojeja Kama to rzeczywiscie kolki skoro nic nie pomaga..wspolczuje..ja to sporo jem nabialu jak nigdy i jest ok.
Ale jak juz cyca nie chce to to too..biedna Tosia..

Sylwia biedulo dopiero teraz?????
Czemu sobie wczesniej czopka nie uzylas???masakra..wiem jaki to bol po 4-5 dniach ale po 3 tyg???
Aga idz normalnie z okresem albo poczekaj az bedzie po i juz :)

Jeju jestem padnieta..ten moj glodomor ani mysli spac...pewnie usnie jak tatus wroci...nie mam czasu nawet nog ogolic..

A dziewczyny kupilam sobie balsam z garniera ten zolty..super dziala na skore na brzuchu i reszcie :) przynajmniej u mnie i podoba mi sie zapch :)

Odnośnik do komentarza

Chyba za bardzo zmęczona. Na jedzenie jest ... Obudzila sie i chciałam ja nakarmić bo ssala smoka tak lapczywie ze myślałam. Ze go zje. No i co pila minutę i zasnela... Wybudzilam ale wypychala język nawet nie chciała cycka... Taka zmęczona jest :( a mi się razem z nią ryczec chce.

z tego co się orientuje, ale moge oczywiście nie miec racji. To podczas pologu nie moze wrócić okres. Ja tez myślałam pare dni po porodzie ze mi okres wrócił bo juz przestalam prawie sie oczyszczać a zaraz potem zywa krew sie lala. Akurat jechałam na zdjęcie szwów i spytałam babki czy to możliwe ze okres i tez mnie cmilo jak przy miesiączce. Powiedziala ze nie, ze to polog nadal, i ze tak poprostu jest. No ale ja Sn, moze przy cc jest inaczej

Odnośnik do komentarza

Hej, regularnie was podczytuje ale zwykle nie mam nic do powiedzenia. Ale tym razem może się przydam! Mój Krzyś ma prawie codziennie kolkę. Ostatnio byliśmy w szpitalu z powodu żółtaczki i zapalenia płuc i tam nam dali czopki viburcol i jest super! Po kilkunastu minutach jest spokój :) my najpierw próbujemy innych sposobów, ale po 30 - 60 minutach jak nic nie pomaga to dajemy czopek żeby się gość nie męczył i gardła nie zdzierał :)

Z innych sposobów u nas dobrze działa leżenie u mnie na brzuchu na żabkę, masowanie brzucha, rozgrzewanie brzucha, suszarka do włosów :)

Nie potrafię zrozumieć jak zakłady farmaceutyczne mogą znajdować leki na choroby które same wymyślają a takie maluszki muszą się tak męczyć :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/siqhmvu.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) Mało mam czasu coś napisać, ale czytam na bieżąco :)
Moja Inga, też (nadal) śpi w dzień ze trzy razy po 15-30 minut. Jedynie na spacerze śpi dość ładnie, dlatego staram się codziennie wychodzić z nią na minimum 1,5 godziny, żeby tego snu w dzień miała więcej. A poza tym stale potrzebuje uwagi, sama raczej nie poleży. Na szczęście noce się w miarę unormowaly, 2-3 razy się budzi na cycka, a pierwszy sen mam 3-4 godziny, później juz śpi raczej po 2 godziny. Tyle że zasypia między 22-23.
A jem już praktycznie wszystko. W pierwszym miesiącu Inga miała problemy z brzuszkiem, ale myślę że to wynikało z niedojrzałości układu pokarmowego, a nie z tego co ja jadłam, bo teraz jest ok.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Musze zapamietac o tych czopkach
Fajnie,ze sie odzywacie dziewczyny :D

Sylwia poszalalas :-)
Kama wspolczuje..jak u nas zaczna sie kolki to tez bede ryczec z Matim..jezu jak ja nie moge zniesc jego placzu..najchetniej robilabym wszystko zeby nie zdazyl zaplakac..ale sie nie da..
Nakarmilam go przysnal..poszlam pod prysznic..
A te wrzask..dobrze ze drzwi od pokoju zamknelam bo na.klatce byloby go slychac..darl sie jak nie wiem..olalam golenie,balsam wszystko..biegne..wzielam na rece cisza no i malinke mi robi..lezymy,je..poszperalam.na necie i chyba mamy kryzys laktacyjny..
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/karmienie-piersia/648-kryzys-laktacyjny.html
Ernesto zobacz moze i ty to.mialas..my dojne krowy :-)

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :-)
Misia to napewno nie okres, po cc można krwawić krócej ale w czasie połogu okres nie wraca ale za to może zacząć się jajeczkowanie, ewentualnie pod sam koniec może się zdarzyć ale nie po 2 tyg od porodu. Można mieć kilka dni przerwy od krwawienia a później znowu. Mi na przykład okres wrócił po 7-8 tyg od cc przy czym ja karmię mm.
Dziś zamotałam Antka w chustę:-) i o dziwo spodobało mu się za 1 razem :-D ja próbowałam wiązania podwójnego krzyża i super się sprawdza, maluszek czeka aż wstępnie zamotam chustę na sobie a później tylko wkładam maluszka i dociągam materiał.
Aa Misia i Kamila te czopki na uspokojenie są też w wersji w kropelkach zwą się viburcol plus i można je dawać 3 razy dziennie po 5 kropli.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

U nas chyba też ten kryzys, bo są momenty ze mała chcę cycka co chwilę, tyle że ona 1-2 razy jest dokarmiana, mam schize z tym jej małym przybieraniem na wadze i boję się Ja odstawić od mm, aczkolwiek dalej ode mnie butli nie bierze...pluje ksztusi się jakbym jej trutke dawała. Zobaczymy jak w tym tygodniu waga.
Dziewczyny których maleństwa mają 3/4 tyg ile wasze dzieci śpią w dzień, poza spacerem?? Moja udaje się położyć 1-2 razy w dzień na maks godzinę (bez butli) z butla 3h.

Odnośnik do komentarza

EfelinaAa
aniia
O, a to z dzisiaj zdjęcie :D

Aniu skąd ochraniacz na szczebelki? Wpadł mi w oko! ;-)

firma Nununu :) http://nununu.pl/pl/
polecam, jest porządnie zrobiony i .. śliczny :D

misiakowata, my juz z małą chodzimy do kościoła. Przesypia ladnie całe Msze :)

Jeść, jem wszystko. Oczywiście unikam jakoś mocno smażonych rzeczy (choć schabowego ostatmio zjadłam), słodyczy, chipsów i napoi gazowanych, ale tego zawsze unikam, więc dla mnie normalna. Czasem się na czekoladę skuszę, ale to 3-4 kostki na kilka dni. Kawę piję, nabiał jem.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Hejo
U nas kilka dni temu tez bylo spanie po 30 minut w dzien i ciagle cyc, ale teraz juz znow wiecej spi w dzien.
Ja jeszcze mam krwawienia pologowe, a tu juz prawie 5 tygodni minelo. Mam na zmiane zolta wydzieline i znow krew potem. I jeszcze zostal mi jeden szew nierozpuszczony... martwie sie ze juz za dlugo, polozna mowila ze w 2-3 tyg powinny zniknac szwy... myslicie ze powinnam cierpliwie czekac czy pojsc do gina wczesniej?
Wiem ze juz byl ten temat ale nie znajde w historii a nie zapisalam sobie... orientujecie sie w cenach szczepionek na pneumokoki i meningokoki?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Ja przy kp probuje nawet tych uczulajacych i wzdymajacych rzeczy, ale w malych ilosciach. Kafelek czekolady, troszke gotowanej kapusty czy kawalek smazonego kotleta albo lyk gazowanego. Ja sie czuje o wiele lepiej a u Uli na razie nic strasznego nie zauwazylam. Raz kiepsko spala po brokulowej, zrobilam dzien przerwy i znow zjadlam i juz bylo ok, wiec moze to zbieg okolicznosci.
A na buzi ma troche krostek, obstawiam tradzik. Doba czy dwie i znikaja, pojawiaja sie nowe w innym miejscu. Raz je bardzo widac a raz sa blade. Kilka z bialymi czubkami.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc bardziej mysle z e tovta czekolada mogla ewentualnie midc wpływ bo fakt ostatnio zjadłam jej duzo. Ale nie ze nabial.. No i tez mysle ze to w większości jej Malo rozwinieny układ trawienny... Pospalysmy troszkę, przebudzila sie bo znów ja brzuch bolał, odgazowalam ja i nakarmilam, teraz śpi.. męczona strasznie, nie dziwie sie ... Magdalenna moja ma identyko dzien, spi po 15-30min i zasypia kolo 22-23. Na pewno te problemy z brzuchem. Maja wpływ na caly nasz schemat dnia, bo wczesniej jak nie bylo aż takich problemów i sypiala po 3h to mniej więcej w tych samych godzinach. Co do tych uspokajających czopków to słyszałam o nich, położna polecala ale jakos boje sie ich użyć... I tych kropelek:( a one na receptę sa??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...