Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam pytanie całkiem z innej beczki niż aktualny temat karmień, spania dzieciaczków i kupek - też u nas bardzo aktualny i śledzę wasze wpisy z zapartym tchem porównując z nasza sytuacją i czesto sie uspokajam, ale teraz pytanie do osób używajacych elektronicznej niani, możecie polecić jakis model...mieszkam w domu gdzie sa trzy poziomy i do tego w ogrodzie chciałabym słyszec mala...pisze wopisie zezasieg 300m ale czy to sie sprawdzaw pomieszczeniach zamknietych.....macie jakies opinie z autopsji...

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :)
Moja dzisiaj w nocy spala po 4-5 godzin :) z kupka mam tak jak Ortoda i Madika jest taka wodnista, musztardowa.
Ja Malej nie biore do lozka bo boje się, że sie przyzwyczai i wg boje sie z nia spac. U nas na wsi tez byla taka sytuacja ze matka usnela podczas karmienia i udusila dziecko.
Olka My 1-go Maja mamy chrzciny to juz polowa weekendu Majowego :D
Haniutek gdzie Ty masz czas na opieke nad 4 dzieci, sprzątanie, remont i jeszcze te opatrunki. Kiedy Ty odpoczywasz?? Ty wg możesz tak sie przemeczac jak masz taka sytuacje z rana?? U mnie wszyscy bardzo pomagaja, ale musze znosic mojego starego w domu. Wiec sa plusy i minusy :)

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

U mnie wózek odpada, bo mam 3 poziomy w domu. Wózek stoi na parterze, kuchnia jest na pierwszym piętrze, a sypialnie na strychu :( dlatego czekam na to jak podrośnie żeby go kłaść w leżaczek. U nas noc kiepska, chyba jednak w dzień się nie najadał, bo w nocy nie mógł się najeść i często się budził :(

Odnośnik do komentarza

asiazet
Dziewczyny mam pytanie całkiem z innej beczki niż aktualny temat karmień, spania dzieciaczków i kupek - też u nas bardzo aktualny i śledzę wasze wpisy z zapartym tchem porównując z nasza sytuacją i czesto sie uspokajam, ale teraz pytanie do osób używajacych elektronicznej niani, możecie polecić jakis model...mieszkam w domu gdzie sa trzy poziomy i do tego w ogrodzie chciałabym słyszec mala...pisze wopisie zezasieg 300m ale czy to sie sprawdzaw pomieszczeniach zamknietych.....macie jakies opinie z autopsji...

Ja mam nianie Baby sens ta od detektora oddechu i jest na prawde niezla:D Moge ja polecic bo tez mieszkam w domku. Co prawda na razie na dwor z nia nie wychodzilam ale w domu dziala bez zarzutu.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto
Aniołek, trzymam kciuki za wyniki Tośka :D
Rednails GRATULACJE !!!

U mnie w końcu wiem co uczula :D Na szczęście to nie wózek, tylko mydło antybakteryjne carex. Teraz od wczoraj używam Białego Jelenia i ręce przestały swędzieć :D
Co do ulewania to na szkoleniu lekarz mówił, że teraz jeszcze dziecko nie ma zamknięcia żołądka stąd te ulewania. Jak się dziecko napina (bo robi kupę czy puszcza bąka) to zawartość żołądka przemieszcza się. Jak dziecko leży to właśnie wypływa buzią.

Jak już pisałam wcześniej my znależliśmy sposób na ulewani i wymioty. Odbijamy Paulinkę więcej niż raz. Tzn. po jedzeniu Miśka na ramie i jak odbije chwilkę trzymam ją w poziomie na rękach a potem jeszcze raz do pionu, nosze ją do odbicia. Jak drugi raz nie odbije to nosze ją z 15 min. (zazwyczaj odbija drugi). Po tym juz Mała nie ulewa.
Wczoraj wieczorem wyskoczyliśmy do kliniki zmierzyć bilirubinę i przy okazji lekarkę zapytałam o to ulewanie i mam notować karmienia i i nnne objawy. Prawdopodobnie Miśka się przejada (bo karmiąc piersią tak naprawdę nie wiemy ile zjadła). Było że i po 2h wisiała na cycu. Teraz jak mi przyszła waga wiem już, że przybiera na wadze.
Żeby dziecko nie ulewało stosuje się mm AR (zagęszczone) lub odciąga cyca i do mleka dodaje sie zagęstnika.
Mi wreszcie laktacja ruszyła i Miśka teraz je max 20 min. a nie ponad godzinę. No i z cyców sika aż miło :D

Co do słodkiego to w ciąży miałam wielkachcicę na konfitury i teraz nadrabiam. Na przemian jabłkową z wiśniową jem i jestem mega zasłodzona. A waga z przed ciąży prawie osiągnięta :) w mniej niż 2 tygodnie połogu :D

Dziewczyny fajne fotki dzieci, takie słodziaki :D

Jak dlugo moga być problemy z ulewaniem???

U nas od paru dni ten problem, ale jak sie naje z dwóch piersi... Najczęściej wieczorem i mimo, ze daje mala do odbicia, ale widocznie za krótko :)

Odnośnik do komentarza

~kamilllass
Według mnie ulewanie z odbijaniem powietrza nie ma związku. Ulewaja bo nie maja jeszcze sprawnego "zamknięcia" żołądka.

Podobno tak jest. I potem przechodzi jak dziecko zacznie siadać. Ale synus jak się nalyka powietrza i nie odbije mu się to strasznie ulewa. No i nieśmiertelna czkawka ;).

My kupilismy Ninie aventu konkretny model właśnie ze wzgledu na zasięg 300m (ale on jest liczony na dworze) sprawdza się w domu przez strop 1 pietro-parter i pierwsze pietro-na zewnątrz. Nie wiem czy będzie działać przez 2 kondygnacje. No i nie ma monitora oddechu. I kosztowała cos około 300 zł jak cos to poszukam konkretnej nazwy modelu bo nie pamiętam. My jesteśmy z niej zadowoleni dla nas się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Gość kamilllaaaa

Jak zacznie siadać i jak sie wprowadzi inne pokarmy, gęstsze;) moja strasznie ulewa zanim zdaze w ogóle od cyca oderbac, a odbijam podczas karmienia,ulewa tez czasem godz, dwie po jedzeniu. A juz najbardziej jak zaczyna stękać na baka albo kupę i sie pręży i napina, to juz wiem ze zaraz będzie chlust

Odnośnik do komentarza
Gość kamillaaa

aniia
Jeśli nad połknietym do przełyku powietrzem są czastki pokarmu, to kiedy dziecku się odbija, razem z powietrzem wylatuje to jedzenie. Niedojrzały xwieracz żołądka to dodatkowa sprawa :)

No to tez, a czasem udaje sie odbić bez ulewania, dziwnie to wszystko skonstruowane ale trza przetrwać;D

Odnośnik do komentarza

ma ktoś laktator medela swing?
pytam gdyż dostałam używany, ale chciałabym wymienić części mające styk z mlekiem na nowe, i tak się zastanawiam, bo w instrukcji jest zaworek i 2 membranki, w częściach zamiennych jest zaworek i np 6 memebranek, czy te membranki trzeba wymieniać co jakiś czas, czy jak z nimi jest?

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Jeśli chodzi o karuzele to mogę polecić ta co kupiliśmy. Jest "bez firmowa" ma 4 materiałowe zawieszki motykek, biedronka pszczółka i słoneczko (można dodać więcej) i co najważniejsze delikatne melodie z odgłosami natury, ptaki itd nasza nie spełna 4 tygodniowa córcia potrafi się juz nią zainteresować i kilka razy po pól godzinki obserwować i słuchać:-)

Odnośnik do komentarza

Ja o dziwo sie mieszcze w spodnie przed ciazy, ale niektóre wbijaja sie w rane i to boli. Chcialabym kupić sobie na chrzciny kombinezon najlepiej czarny. Zawsze myslalam, ze sa one dla szczuplych dziewczyn, ale ostatnio ogladalam Sablewska jak ubierala taka okraglutka babeczke w czerwony kombinezon i wygladala super :)
U mnie moja Mala wg nie odbija. Martwilo mnie to, ale polozna powiedziala, ze jak spokojnie je pierś i nie nalyka sie powietrza to moze tak byc. Przez te 2 tyg ulalo sie jej może 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Gość kamilllaaa

~przyjazna
Jeśli chodzi o karuzele to mogę polecić ta co kupiliśmy. Jest "bez firmowa" ma 4 materiałowe zawieszki motykek, biedronka pszczółka i słoneczko (można dodać więcej) i co najważniejsze delikatne melodie z odgłosami natury, ptaki itd nasza nie spełna 4 tygodniowa córcia potrafi się juz nią zainteresować i kilka razy po pól godzinki obserwować i słuchać:-)

a możesz podać link, lub nazwę?? szukam karuzelki :)

Odnośnik do komentarza

asiazet
Dziewczyny mam pytanie całkiem z innej beczki niż aktualny temat karmień, spania dzieciaczków i kupek - też u nas bardzo aktualny i śledzę wasze wpisy z zapartym tchem porównując z nasza sytuacją i czesto sie uspokajam, ale teraz pytanie do osób używajacych elektronicznej niani, możecie polecić jakis model...mieszkam w domu gdzie sa trzy poziomy i do tego w ogrodzie chciałabym słyszec mala...pisze wopisie zezasieg 300m ale czy to sie sprawdzaw pomieszczeniach zamknietych.....macie jakies opinie z autopsji...

Asiazet my mamy nianię
http://www.komputronik.pl/product/233030/Elektronika/AGD/D_Link_DCS_820L.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo
kupiłam tę kamerkę na OLX za 169,00 ... mam aplikacje sciagnieta na smartfon... kamera przesyła mi obraz i dźwięk na telefon.

Odnośnik do komentarza

strunka7777
Ernesto
Aniołek, trzymam kciuki za wyniki Tośka :D
Rednails GRATULACJE !!!

U mnie w końcu wiem co uczula :D Na szczęście to nie wózek, tylko mydło antybakteryjne carex. Teraz od wczoraj używam Białego Jelenia i ręce przestały swędzieć :D
Co do ulewania to na szkoleniu lekarz mówił, że teraz jeszcze dziecko nie ma zamknięcia żołądka stąd te ulewania. Jak się dziecko napina (bo robi kupę czy puszcza bąka) to zawartość żołądka przemieszcza się. Jak dziecko leży to właśnie wypływa buzią.

Jak już pisałam wcześniej my znależliśmy sposób na ulewani i wymioty. Odbijamy Paulinkę więcej niż raz. Tzn. po jedzeniu Miśka na ramie i jak odbije chwilkę trzymam ją w poziomie na rękach a potem jeszcze raz do pionu, nosze ją do odbicia. Jak drugi raz nie odbije to nosze ją z 15 min. (zazwyczaj odbija drugi). Po tym juz Mała nie ulewa.
Wczoraj wieczorem wyskoczyliśmy do kliniki zmierzyć bilirubinę i przy okazji lekarkę zapytałam o to ulewanie i mam notować karmienia i i nnne objawy. Prawdopodobnie Miśka się przejada (bo karmiąc piersią tak naprawdę nie wiemy ile zjadła). Było że i po 2h wisiała na cycu. Teraz jak mi przyszła waga wiem już, że przybiera na wadze.
Żeby dziecko nie ulewało stosuje się mm AR (zagęszczone) lub odciąga cyca i do mleka dodaje sie zagęstnika.
Mi wreszcie laktacja ruszyła i Miśka teraz je max 20 min. a nie ponad godzinę. No i z cyców sika aż miło :D

Co do słodkiego to w ciąży miałam wielkachcicę na konfitury i teraz nadrabiam. Na przemian jabłkową z wiśniową jem i jestem mega zasłodzona. A waga z przed ciąży prawie osiągnięta :) w mniej niż 2 tygodnie połogu :D

Dziewczyny fajne fotki dzieci, takie słodziaki :D

Jak dlugo moga być problemy z ulewaniem???

U nas od paru dni ten problem, ale jak sie naje z dwóch piersi... Najczęściej wieczorem i mimo, ze daje mala do odbicia, ale widocznie za krótko :)

Nawet do pół roku.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...