Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalenka851

Gratujacje RedNails! Hip hip hurra:D i fanfary dla wszystkich Marcoweczek :D
Planowalyscie juz wakacje? Monimoni Włochy a czy macie jakieś fajne miejsca w Polsce na wakacje z dziećmi? Podeslijcie swoje ulubione miejscówki bez wzg czy góry czy morze. Musimy klimat zmienić z centralnej polski.

Odnośnik do komentarza

Ja na wakacje do dziadkow na wies chyba pojade z dziecmi, kasy raczej nie bedzie na inny wyjazd. Nie bylam na wakacjach juz 6 lat :(
Misiakowata maz "nie moze sie wyspac" czy jakos tak... zreszta w drugim pokoju tez nie moze. Jakos ze starszym synem mueszkalismy w akademiku i jakos sie dalo. Ule biore przewaznie do lozka jak nie chce zasnac i zostaje tak do nastepnego karmienia. Ale tak robie bo lozko jest przynajmniej mniej puste wtedy.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Bad.Woman
Dzień dobry nocna zmiano :-)
Jaki miałam wczoraj koszmar aby Gabryśkę uśpić - jesuuuu! Od 18 do 1 w nocy z nią walczyłam! Jedzenie, kupa, tulenie, płacz - 7 godzin!!! W końcu padła i spała całe 4 godziny, teraz był cycuś, ja laktator i w wózeczku ją usypiam....

Mama7777 - jesteśmy po wizycie u profesora i tak: odbudowa flory bakteryjnej to czas ok 3 miesięcy. Powiedział że nie ma sensu robić specjalistycznych badań jeśli w kupce małej nie ma krwi oraz sama kupka nie jest konsystencji "piany". Jeśli kupki są musztardowe lub czasami szpinakowe z grudkami to jest dobrze. No i jeżeli tych kupek jest więcej niż 4/5 w ciągu doby.
Mamy przyjmować priobiotyk Diflos w kropelkach (5 kropli na dobę) wit D i K, ale nie wszystko na raz tylko w odstępie czasowym podawać. Priobiotyk i wit K przyjmowac przez 3 miesiące potem odstawić. Ja również mam przyjmować priobiotyk 2 x po 10 kropli bo on przedostaje się do mleka i dodatkowo wzmacnia. Kropelki koniecznie trzymać w lodówce! I tyle - więc Tobie też to polecam. Ahh i nie koliduje to ze szczepionkami.

To się rozpisałam :-)

RedNails - gratuluję! Zdrówka dla Was! :-* :-* :-*

A co do tematu słodkiego - to ja tylko biszkopty i ewentualnie ciasteczka zbożowe wcinam :-)

Dzięki bad women. Muszę zakupić zatem ten probiotyk póki co podaje dicoflor. U nas jeszcze dwa dni temu były kupy z "piany". Mam nadzieję ze się już nie pojawią bo teraz mamy zielonkawe z grudkami właśnie. Ale te piankowe długo robił.

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

Eff no to przykro Ci na pewno..tule :*moze maz w koncu przywyknie albo wkoncu mu sie zachce hihi pogadaj z nim..przeciez musi byc z Toba ..Ty zapomnialas o swojej wygodzie,wstajesz po nocach..niech tez sie postara..
My na wakacje zostajemy w domku..ale jeziorko czy dzialka jest takze jest gdzie pojsc :D
Strunka u mnie to samo..18kg do zrzutu ale slodkiego sie chce :)
Niedawno jadlam sernik i milke..organizm sie domaga :D

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Dzięki strunka zaraz lukne.
U nas kupy też takie pianowe czasem a skąd się to bierze? ja myślałam ze to od powietrza jak się najada zachlannie.
Mój w nocy dzis grzeczniutko jadł, ładnie zassal a i tak się powietrze odbilo. I tak dziwnie mi steka ok 1,5godz po karmieniu i zaśnięciu. Mam wrażenie ze przez to się nie wysypia:( wasze też tak stekaja jak spia? Tak jakby parcie mial i chciał baczka puścić.

Odnośnik do komentarza
Gość kamilllAA

Ja moja toske wlasnie karmilam. Ja ja do odbicia, a ona mi chlust po plecach i na poduchę. No to ja w pion, a ona na siebie za chwile. Woec ja juz przebrać musiałam. Teraz ja trzymam u siebie i znów mi w cycki naplula:D no i sie opsrla o ramie i znów jej polecialo. Tylko ze moja caly czas jak prubuje kupę czy baka puścić to soe napina i czuje ze to przez to też.

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Elf wieś to super pomysl na pobyt z dziećmi:-) dużo bum dala zeby moja babcia żyła i miałabym taka możliwość...:) najważniejsze miec jakąś alternatywę tak jak pisze Misiakowata choćby spacery na działeczkę:)
A co do starego to olej dziada niech sobie tam śpi..przyjdzie jeszcze w łachę jak sie zrobisz na bóstwo niebawem :D Mój zapewne jak wróci do roboty to tez będzie miał taki plan :D
W tv mówią ze idzie ochłodzenie..ale nie martwmy sie bo w połowie przyszłego tyg znów ciepło:)

Odnośnik do komentarza

Red nails GRATULACJE :-) :-) no to wszystkie jesteśmy po tej stronie mocy :-) fajnie że poród był łaskawy dla Was.

Slodycze jem wszystkie, ale nie są to jakoś specjalnie duże ilości. W ogóle to jem wszystko. Malej nic nie jest. Robi się za to bardzo absorbujaca, nie ma lezenia po nakarmieniu, tylko na ręce, noszenie, rozmawianie i wtedy jest ok. Wczoraj zamowilam lezaczek z fisher price, mam nadzieję, że Elka go polubi i zda egzamin na tyle bym mogla sobie chociaż cos do zjedzenia zrobic. Wczoraj od 17 do 20 nic się nie dalo, dopiero jak maz z pracy wrócił to zjadlam. Myślę też o zakupie chusty, tylko kręgosłup coraz bardziej daje mi sie we znaki i nie wiem czy nie byloby gorzej. Trzeba zaczac ćwiczenia jakies robic na wzmocnienie.

Dziewczyny, jak znaleźc naszą grupę na fb?

http://global.thebump.com/tickers/tt1d0300

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

Probowalam pospac z maly alr sie nie dalo.walnal wielkiego megaglosnego baczesa i z siuskiem cisnienie jak karszer..cale ubranka do wymiany hehe
Dziewczyny co na potowki?oceniseptem smaruje za rada poloznej ale coraz wiecej ich..bede go luzniej ubierac bo rzeczywiscie mu za cieplo moze..bodziak i pajac to chyba za duzo..wieczorem po kapieli ubiore go w bodziak z dlugi i spioszkowe i chyba bedzie git :)
O fuck Przyjazna spacer na dzialke zajal by nam z 1,5 godziny hehe..tam z autobusu jest dobre 2km..a jedzie sie z 20 min :)
Totalnie zamiastem...

Odnośnik do komentarza

Aniołek, trzymam kciuki za wyniki Tośka :D
Rednails GRATULACJE !!!

U mnie w końcu wiem co uczula :D Na szczęście to nie wózek, tylko mydło antybakteryjne carex. Teraz od wczoraj używam Białego Jelenia i ręce przestały swędzieć :D
Co do ulewania to na szkoleniu lekarz mówił, że teraz jeszcze dziecko nie ma zamknięcia żołądka stąd te ulewania. Jak się dziecko napina (bo robi kupę czy puszcza bąka) to zawartość żołądka przemieszcza się. Jak dziecko leży to właśnie wypływa buzią.

Jak już pisałam wcześniej my znależliśmy sposób na ulewani i wymioty. Odbijamy Paulinkę więcej niż raz. Tzn. po jedzeniu Miśka na ramie i jak odbije chwilkę trzymam ją w poziomie na rękach a potem jeszcze raz do pionu, nosze ją do odbicia. Jak drugi raz nie odbije to nosze ją z 15 min. (zazwyczaj odbija drugi). Po tym juz Mała nie ulewa.
Wczoraj wieczorem wyskoczyliśmy do kliniki zmierzyć bilirubinę i przy okazji lekarkę zapytałam o to ulewanie i mam notować karmienia i i nnne objawy. Prawdopodobnie Miśka się przejada (bo karmiąc piersią tak naprawdę nie wiemy ile zjadła). Było że i po 2h wisiała na cycu. Teraz jak mi przyszła waga wiem już, że przybiera na wadze.
Żeby dziecko nie ulewało stosuje się mm AR (zagęszczone) lub odciąga cyca i do mleka dodaje sie zagęstnika.
Mi wreszcie laktacja ruszyła i Miśka teraz je max 20 min. a nie ponad godzinę. No i z cyców sika aż miło :D

Co do słodkiego to w ciąży miałam wielkachcicę na konfitury i teraz nadrabiam. Na przemian jabłkową z wiśniową jem i jestem mega zasłodzona. A waga z przed ciąży prawie osiągnięta :) w mniej niż 2 tygodnie połogu :D

Dziewczyny fajne fotki dzieci, takie słodziaki :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...