Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamillaa

Nie no, nie dosc ze bole porodowe, to jeszcze niech ci taka roczna glowka przejdzie. Ostro... To faktycznie jak slonice, 2lata w ciąży byśmy byly :D

Izabel ja mojej daje smoczka, mam wyrzuty sumienia w związku z tym ale przystawiać mala co kilka minut to troche slabo. Moja jak jest bardzo glodna toctez sie denerwuje i przez pierwsze chwile nie potrafi tego cyca złapać jak powinna. A najbardziej śmiać mi się chce jak robi minę takiego diabelka i dosłownie rzuca sie na cycka czy nawet smoczka.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Izabel moja też czasem nie ogarnia, że cyc jest już w buzi :)

Kalae tak jak pisałam. Mój mąż się zaangażował w moje posiłki i stwierdził, że jeszcze nie chce bym jadła inne owoce niż wymienione wcześniej. Spoko i tak mnie nie ciągnie, do dżemu też nie.

Jola! Gratulacje! Ładna waga Oliwiera :) o bólu porodowym szybko zapomnisz. Tzn nie zapomnisz ale nie będzie powodował aż tak złych emocji, wiem to po sobie.

Kamila rozstępy na stopach? Wow :) jesteś wyjątkowa dziewczyno! :)

Odnośnik do komentarza

Jola gratulacje! Wracaj do zdrowia szybko.
Ula tez tak roznie oddycha. A w piatek odpadl jej kikut, a przynajmniej czesc. Dzis znow jakis czarny kawalek, juz nie ma wiecej czarnego ale tak dosc brzydko wyglada. Jutro musze skonsultowac z polozna.
Misiakowata czekamy na wiesci, ja co chwile zagladam ;)
Ula tez duzo ssie piers. Karmienie tak ze 20-30 minut trwa. Dzis rano jak zlapala cyca to puscila po 40 minutach, a pol godziny pozniej znow chciala. Tak myslalam ze chyba za duzo i jej dalam drugiego, jadla 15 minut a potem jej sie ulewalo...wiec juz ja zapchalam smoczkiem.
Chyba zaraz na spacer sie przejdziemy bo taka piekna wiosna :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

~przyjazna
Mamusie karmiące butelką ile jedzą Wasze dwutygodniowe bąbelki? Moja mniej więcej co 2h 60-70.. Powinna juz więcej?

I drugie pytanie do mamusiek odciągających laktatorem elektr.ile Wam zajmuje odciągnięcie porcji mleka? U mnie ok.40 minut z obu piersi i wychodzi ok.100 . Cycki jeszcze popękane i chyba pożegnam sie z kp.. Tyle ile dam radę będę dalej ściągać a reszta mm. Póki co na 10 karmień polowa jest z laktatora..

Przyjazna mój 3 tygodniowy Miki ostatnio zaczyna zjadać po 90ml mm na dokładkę do mojej piersi. Czasem naje się samą piersią, ale ile zjada to nie wiem. Moim ręcznym laktatorem przez godzinę daję radę odciągnąć jedynie 50-60 ml, mam nadzieję że elektrycznym pójdzie lepiej

Odnośnik do komentarza

No tez codziennie oglądam moje stopy i lydki i sie napatrzeć nie mogę. I wlasnie dzis przy oglądaniu wypatrzylam rozstepy:D dwa Male, ale są!! Białe, nie czerwone:D Lilijka mi tak nogi po porodzie opuchly ze jeansy nie chciały na lydke wejsc, buty na stopę to ze 3rozmiary większe, pozyczylam od siostry buty ugg rozmiar 41 i byly za Male (moj rozmiar to 38/39) i finalnie ze szpitala wyszłam w japonkach tylko na palce wsuniete :D masakra. A dyskomfort przy chodzeniu, czułam jakby mi skora miała popekac, dosłownie

Odnośnik do komentarza

A co do diety to ja zaczelam od bulek z szynka, miesem pieczonym albo miodem, bananow, gotowanych jablek. Ale szybko sprobowalam twarogu, zoltego sera, mleka, jogurtu. Raz jadlam parowke. Wczoraj i dzis jem ciasta rozne, dzis jadlam rano salatke warzywna i nawet jajeczko czekoladowe. I na szczescie nic sie nie dzieje. Jestem mega zadowolona,bo z synem dosc dlugo jadlam malo urozmaicone rzeczy, zero slodyczy i strasznie schudlam,3 miesiace po porodzie wygladalam jak kosciotrup i wazylam 44kg...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Jola ogromne gratulacje, tyle strachu o tę wagę a tu proszę... Taki synek dorodny. Czasem mam wrażenie ze te szacowane wagi można sobie o kant d rozbić... Moja mama mówi że kiedyś bez usg lekarz wymacal i orientacyjnie wiedział tak samo jak z tych usg.
Misiakowata bankowo tuli małego.
Moja z cycka zrobiła smoczek Ale smoczkiem pluje. Je z piersi potem już ciumka, wypluje myślisz śpi, a gdzie po 5 min mlaska zjada ręce i wszystko co napotyka i znów cyc itd.... Dziś od 7-12 tak robiła aż padła wkoncu.
A nerwus przy przystawianiu czasem już ma w buzi a jescze mialczy pręży się, wpycha ręce...

Izabel mój Mikołaj robi to samo przy piersi, jak on mnie już podrapał. Martwię się trochę bo ostatnio ma problem z zaśnięciem bez piersi w buzi, smoczka też nie chce, a jak zacisnie swoje dziąsełka na moich sutkach to mi się chce wyć z bólu

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Izabel82
Jola ogromne gratulacje, tyle strachu o tę wagę a tu proszę... Taki synek dorodny. Czasem mam wrażenie ze te szacowane wagi można sobie o kant d rozbić... Moja mama mówi że kiedyś bez usg lekarz wymacal i orientacyjnie wiedział tak samo jak z tych usg.
Misiakowata bankowo tuli małego.
Moja z cycka zrobiła smoczek Ale smoczkiem pluje. Je z piersi potem już ciumka, wypluje myślisz śpi, a gdzie po 5 min mlaska zjada ręce i wszystko co napotyka i znów cyc itd.... Dziś od 7-12 tak robiła aż padła wkoncu.
A nerwus przy przystawianiu czasem już ma w buzi a jescze mialczy pręży się, wpycha ręce...

Izabel mój Mikołaj robi to samo przy piersi, jak on mnie już podrapał. Martwię się trochę bo ostatnio ma problem z zaśnięciem bez piersi w buzi, smoczka też nie chce, a jak zacisnie swoje dziąsełka na moich sutkach to mi się chce wyć z bólu

u mnie podobnie.
ale nie odczuwam bólu przy karmieniu, czasem mocniej zassie.

arwena ale nie powinien na sutkach tzn brodawkach zaciskać tylko na otoczce, zreszta sprawdziłam, przy zaciskaniu na otoczce lepiej leci

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :) przepraszam, że tyle sie nie odzywalam, ale net mi padl w szpitalu. My juz w domku. Martynka urodzila sie 25.03.2016 przez cc. Przy skurczach Mala miala za wysokie tentno. Ma 57 cm i 3900 :) jest kochana :* zdjecie dodam jak bede na kompie. MamaMi widzialam na fb, ze jesteś moja para :)
Na szczęście operowal mnie moj gin :)
Postaram sie Was nadrobic. Buziaki :*

Odnośnik do komentarza

olka135
Misiakowata powodzenia!! :)

Hej dziewczyny, a ja chciałam się pożegnać.. Było mi z Wami naprawdę miło, fajnie że z wami przeżywałam ciążę, poród i część macierzyństwa... Ale nie mogę zostać..

Napisałam na FB post żeby zapytać kiedy ktoś będzie rozszerzał dietę dziecku.. Bo ja już dalam może 1mmx1mm kaszki mleczno ryżowej, i żółtko. Nim ocenicie PRZECZYTAJCIE!
Majka ma anemię (8.8) podawalam jej żelazo w każdej postaci, ale Majka prezyla się, bolal ja brzuch, wymiotowala.. Nie przyswaja.
Poszlam do lekarza, zalecił dawanie żółtka (też nie całe gdzieś z 2x2mm) i tak ze dwa razy codziennie. Za miesiąc do kontroli.
Majka po żółtku nie ma żadnych boleści, bo gdyby miała to bym przestała, chyba to normalne, i normalne jest to że boje się o zdrowie swojego dziecka, więc robię to co mi każe zaufany pediatra i póki co nie ma problemów!!

Lecz wasza koleżanka chyba się lekko zapomniała, może jest to zbyt wcześnie, ale ja nie robię tego dla własnego widzi mi się!! Tylko dla zdrowia majki bo w innym wypadku odwiedzilybysmy szpital.

Kończąc. Zu2ia. Się chyba zapomniała lekko, chce Ci tylko powiedzieć że to co napisałas mi - ja nie napisałabym tego największemu wrogowi.. To był cios poniżej pasa.. Jak można napisać, że mimo, że jestem młoda, zrobilam sobie dziecko zabawka i gadżetem...
Teraz Siedze i rycze.. Dlatego że chce pomóc dziecku pod nadzorem lekarza przeczytałam takie coś..

A więc dziewczyny życzę powodzenia, gratuluje wszystkim które urodziły, życzę powodzenia rodzącym i czekającym na poród! Trzymajcie się. :* :*

Olka nie zostawiaj nas... Ja mysle ze Zu2ia nie napisala tego w zlej wierze... Mysle ze jak sobie wyjasnicie na spokojnie to wszystko bedzie ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Tak byl Kowalski i jeszcze jeden. Dwóch ich bylo. Bardzo trudny porod. Cala pochwa mi poszla aż do posladka prawego pomimo 3,5cm nacięcia....to byl koszmar. I bole krzyżowe od godz 3w nocy do 19 ...nie wiem kto juz urodził? Misiakowa? Bo dzos dopiero wstawać mogłam...ale maly kochany! Dzielny i pięknie ssie!

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

~kalae
arwena89
Izabel82
Jola ogromne gratulacje, tyle strachu o tę wagę a tu proszę... Taki synek dorodny. Czasem mam wrażenie ze te szacowane wagi można sobie o kant d rozbić... Moja mama mówi że kiedyś bez usg lekarz wymacal i orientacyjnie wiedział tak samo jak z tych usg.
Misiakowata bankowo tuli małego.
Moja z cycka zrobiła smoczek Ale smoczkiem pluje. Je z piersi potem już ciumka, wypluje myślisz śpi, a gdzie po 5 min mlaska zjada ręce i wszystko co napotyka i znów cyc itd.... Dziś od 7-12 tak robiła aż padła wkoncu.
A nerwus przy przystawianiu czasem już ma w buzi a jescze mialczy pręży się, wpycha ręce...

Izabel mój Mikołaj robi to samo przy piersi, jak on mnie już podrapał. Martwię się trochę bo ostatnio ma problem z zaśnięciem bez piersi w buzi, smoczka też nie chce, a jak zacisnie swoje dziąsełka na moich sutkach to mi się chce wyć z bólu

u mnie podobnie.
ale nie odczuwam bólu przy karmieniu, czasem mocniej zassie.

arwena ale nie powinien na sutkach tzn brodawkach zaciskać tylko na otoczce, zreszta sprawdziłam, przy zaciskaniu na otoczce lepiej leci

Niestety dalej mamy problem z prawidłowym złapaniem piersi, czasem się uda i wtedy najada się samą piersią. Jak jest bardzo głodny to ładnie otwiera buzię, ale jak już chwilę pociągnie i puści to juz później nie chce otworzyć buzi tak szeroko. Testowałam już wszystkie pozycje do karmienia i najlepiej wychodzi na siedząco, tyle że mi już kręgosłup wysiada.

Madika, Ty miałaś powikłania po znieczuleniu do cc, ja co jakiś czas czuje jakby mi ktoś prądem raził kręgosłup od samej nasady czaszki przechodzi przez całą długość kręgosłupa i przez prawą nogę do samej pięty. Pytałam w szpitalu to takie dolegliwości mogą zarówno ustąpić bardzo szybko jak i ciągnąć się latami :(

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Mamusie karmiące butelką ile jedzą Wasze dwutygodniowe bąbelki? Moja mniej więcej co 2h 60-70.. Powinna juz więcej?

I drugie pytanie do mamusiek odciągających laktatorem elektr.ile Wam zajmuje odciągnięcie porcji mleka? U mnie ok.40 minut z obu piersi i wychodzi ok.100 . Cycki jeszcze popękane i chyba pożegnam sie z kp.. Tyle ile dam radę będę dalej ściągać a reszta mm. Póki co na 10 karmień polowa jest z laktatora..

Przyjazna moja zjada naogol ok 150 ml co 2-3h albo... zjada najpierw z 1 potem z 2 piersi a potem 150 ml :D Wiec ja nie wiem jak to jest... Bo w ciagu 3 karmien mm dzienna dawke zjada:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość leniwieeeec

Hejo, co prawda Was jeszcze nie doczytalam, ale cos tam skrobne. Eliza tez od dwoch dni ma problem z kupkami. Tzn. robi je alebardziej sie przy nich meczy niz kiedys. I czesciej puszca baki. Kiedys to wszytko chyba latwiej przelatywalo przez przewod pokarmowy, teraz trawienie jest procesem bardziej skomplikowanym, tak mi sie wydaje. Biedne te dzieciaki...
Ja jeszcze nie jadlam pomaranczy/grejpfrutow i kiwi. A tak, to juz chyba wszystko z owocow. Oczywiscie nie wszystko swieze - banany, jablka, gruszki, mango surowe i rozne konfitury (figi, jagody, maliny i truskawki).
Odwazylam sie wypic herbate z miodem i cytryna - nic malej nie bylo.
Wczoraj przygotowalam sobie cukinie z czosnkiem ale wszytsko spalilam i gucio ;)
A teraz kolejna szalona rzecz - pol szklanki Fanty :D
Wiec podsumowujac, nie jadlam jeszcze fastfoodow, chipsow itd, czosnku, pomaranczy i grejpfrutow i fasoli (ale tez chyba sprobuje niedlugo):)

Przyjazna, nie poddawaj sie. Rezczywiscie Purelan jest fajny. Mam go od kilku dni (zamiast Lansinoh). Nakladek uzywasz ? Sprobuj jeszcze nakladki + lanoline :)

Ja dzis sie bycze. Maz lata z Eliza :) Takie macierzynstwo to ja lubie - wyciagam tylko od czasu do czasu piers no i musze pamietac o antybiotyku ;))) no ale za 6 dni laba sie skonczy ;)

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

ortoda
Hej dziewczyny dzieki za odpowiedz z tym oddechem. Ulżyło mi.
Mój tez mam non stop czkawkę.
Przyjazna ja przez okolo 5 minut ściągam 50 ml z jednej piersi. Nigdy calej nie opróżniałam, bo je z piersi.
Co do bolących popękanych brodawek polecam purelan 100. Nie jest tani ale moim zdaniem maltańczyk to sie umywa. Ten ekspresowo goi.
Na pobudzenie laktacji dużo trzeba pić i spróbuj laktatorem ściągać częściej ale może nie aż tak długo. Trzymam kciuki

Smaruje Purelanem. Strupy zeszły ale jeszcze są popękane bidne.
Tak zrobię ze będę częściej a krócej ściągać. Może to coś da. Bo pije dużo nawet bardzo, herbatki dla kobiet karmiących też.

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Hej mamusie :) przepraszam, że tyle sie nie odzywalam, ale net mi padl w szpitalu. My juz w domku. Martynka urodzila sie 25.03.2016 przez cc. Przy skurczach Mala miala za wysokie tentno. Ma 57 cm i 3900 :) jest kochana :* zdjecie dodam jak bede na kompie. MamaMi widzialam na fb, ze jesteś moja para :)
Na szczęście operowal mnie moj gin :)
Postaram sie Was nadrobic. Buziaki :*

Gratulacje, doczekalas sie swojej panny. Tak, ja tez urodziłam w sobote 23.20 tylko 70gram mniejsza panne;-);-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...