Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
Renia ja juz 2 raz w tym tygodniu chlodze szampana :D Confetti tez jest przygotowane :D Jedynie trabek mi brakuje :D ale ok 8 nie bede chalasowac :D heheh

Ja na iolacje makrelke zjadlam... Jejku tak mi smakowala:D
Wogole dzis mam apetyt na rozne rzeczy i jakos mi z tum dziwnie :D hehhe

Teraz mam ochote na slodkie... Najlepiej jakis torcik :D Boze no az sama w to nie wierze !!!:D

Mloda ma czkawke i jeszcze do tego wierzga cialem :D

Madika, jedna trąbke napewno znajdziesz wokół siebie!! :D

torcika też bym zjadła :D

Odnośnik do komentarza

Ale się urządziłam, rozwaliłam sobie nogę o uchwyt od szuflady, mam na udzie 4centymetrową ranę:/ a już się cieszyłam że po 4 latach zeszła mi prawie blizna po oparzeniu na nadgarstku, to teraz na nodze, zawsze coś muszę sobie zrobić....

Aga, ja kiedyś postawiłam moją kafeterę bez wody, teraz jest w kolorze brązowym przypalonym, ale dobrze że przeżyła, bo skapnęłam się dopiero jak zaczęło smierdzueć spalenizną;)
Ja w ogóle taka jestem niefortunna, kanapę dwa razy przypalilam żelazkiem, panele zniszczyłem, wannę zarysowałam, kafelki patelnią urąbałam.... I to wcale nie w ciąży:) Aha no i samochód 4 razy porysowalam nadkole o słup w garażu:/

Renia też jutro jestem z Tobą! Trzymaj się, powodzeniachyba już nikt Reni nie wyprzedzi:)

Ja miałam żele na paznokciach bladoróżowe, żeby aż tak nie raziły, ale jak pytałam wcześniej pani dr to mówiła z uśmiechem, że już teraz są inne sposoby monitorowania czynności pacjenta;) ale wiem że w niektórych szpitalach jest nadal taki wymóg, że nie można mieć pomalowanych paznokci, albo jednego miec zmytegi, a nawet, że nie można żelu bezbarwnego mieć. Dziwne, a jak z wypadku kobieta trafia na stół operacyjny? Może mają zmywacz na wyposażeniu sali... Któraś z marcówek chyba ma męża anestezjologa, może wyjaśni jak to jest rzeczywiście? O, teraz doczytałam co Aniia wyjaśniła.
Ja sobie sama robię żele i już właśnie ostatnio zrobiłam krótsze i bardziej zaokrąglone, bezpieczniejsze przy ogarnianiu maleństwa.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Kamilla ja miałam 360, a ostatnio kupiłam 260, które niby miało odpowiadać 360, ale widać gołym okiem że polar cieńszy, a te kropki wytłoczone znikają, nie są takie widoczne i ładne jak w tym 360.
Zwróć jeszcze uwagę żeby był mb bo te najtańsze materiały to są tzw "ćwiartki" kwadraty o jakiś tam wymiarach, chyba ok 0,5 metra. Chyba że taki ci pasuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Monimoni współczuje :) dużą miałas blizne po oparzeniu?? zastanawiam sie czzy mi kiedykolwiek zejdzie po pogryzieniu... juz 3 lata, jest niby mniej widoczna ale zawsze...

co do tego lakieru to nawet jak maja zmywacz, to jakby babka z wypadku miala pomalowane na czerwono paznokcie, to czasem nawet po zmyciu taka czerwona poswiata zostaje...

tam gdzie ja docelowo chce rodzic na ich stronie www jest napisane żeby paznokcie byly nie pomalowane, i skrócone, że łatwiej zajmowac sie maluchem

Odnośnik do komentarza

Monimoni
Kamilla ja miałam 360, a ostatnio kupiłam 260, które niby miało odpowiadać 360, ale widać gołym okiem że polar cieńszy, a te kropki wytłoczone znikają, nie są takie widoczne i ładne jak w tym 360.
Zwróć jeszcze uwagę żeby był mb bo te najtańsze materiały to są tzw "ćwiartki" kwadraty o jakiś tam wymiarach, chyba ok 0,5 metra. Chyba że taki ci pasuje.

tak własnie orientowałam się w tych minky, i cena niska a np wymiar 80cm x 50. znalazłam hurtownie w Warszawie cenowo ok takze jak już wymyśle co uszyć to zamówie :D

Odnośnik do komentarza

Misiakowata chodzę w leginsach, jak z domu wychodzę to mam rurki z panelem ciazowym. Ta wysypka nad majtkami. Nawet jej nie widzę przez brzuch:p Poszperalam trochę w necie i jest kilka rodzajów wysypek tego typu i poza tą która zwiastuje cholestaza, nie są groźne i wynikają ze zmian hormonalnych, w zależności od rodzaju odpowiednia maść się stosuje, jak na złość nie mam żadnych sterydow bo syn ma dużą poprawę w AZS i nie używamy.
Aniołek, akurat dziś zamówiłam i podkłady-podpaski i te na łóżko, bo bym przygarnela.z ciekawości dużo zuzylas w szpitalu?? Kuruj się tam bo Antoś zaraz w domu zawita, wiosną może się gdzieś na spacerku spotkamy :p
Ja jeszcze jeżdżę, choć przez tą szyjke się staram w ogóle nie wychodzić jak nie muszę. Najgorzej mi wsiąść i wysiąść z auta Ale to bez względu czy jadę za kółkiem czy obok :)
Renia 3mam kciuki mocno, oby udało ci się pospac dziś

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
MamaMi - ja farbuję całą ciążę co parę tygodni:)

Renia no nareszcie doczekałaś się na swoją kolej:) oby wszystko super się ułożyło!

U mnie obiadek juz gotowy, karkówka po cyGańsku, jeszcze tylko kaszę potem ugotuję jak wrócę z córką z przedszkola.

Dzieki za odpowiedz, bo ja oczywiście najpierw zrobilam a teraz schizuje ze moze zle, zebym nie zaszkodzila. Glupia jestem....

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Izabel no to nie wiem,rzeczywiście cos uczuleniowego to może być..a nie masz sudocremu??hm woda utleniona może,rumiankiem?:)

Monimoni auć współczuje :* żeby szybko się zagoiło :*

ja to posiniaczona wszedzie bo sie obijam o meble hehe

jestem zła..`w igraszkach kryzys..mój krzyczy,że małego zgniotę,a ja w trakcie się zastanawiam jak to zrobić,żeby było ok..jejku noooo..głowa chce,a ciało nie może a u niego na odwrót..cholerka no :/ :D cięzkie czasy nastały

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Haniutek ja jeszcze w temacie siostry..odkad napisalas nam o tym myślę o bidulce..ten link który zostawiłam Ci do badań, dla mnie osobiście bardzo pomógł i nakierował na właściwe tory. Teraz doczytałam ze jest tam tez informacja na temat o ktorym zdaje sie pisala Kalae, czyli o szczepieniu limficytami męża..robi to prof.Malinowski w Łodzi dość kontrowersyjny temat. W razie co wklejam jeszcze raz :
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=15779

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Izabel no to nie wiem,rzeczywiście cos uczuleniowego to może być..a nie masz sudocremu??hm woda utleniona może,rumiankiem?:)

Monimoni auć współczuje :* żeby szybko się zagoiło :*

ja to posiniaczona wszedzie bo sie obijam o meble hehe

jestem zła..`w igraszkach kryzys..mój krzyczy,że małego zgniotę,a ja w trakcie się zastanawiam jak to zrobić,żeby było ok..jejku noooo..głowa chce,a ciało nie może a u niego na odwrót..cholerka no :/ :D cięzkie czasy nastały

ja to podziwiam ze dopiero teraz cialo nie moze a u niego odwrotnie :D

Odnośnik do komentarza

kamillla][quote~magdalenka851

magdalenka na kiedy masz termin?? ja ostatnio miała taki dzzien ze nawet jak leżałam to mi twardniał co chwile dosłownie brzuch. trzymaj sie i nie daj sie :D

termin mam na 10 marca z OM a z USG na 15 marca czyli jeszcze miesiąc! a Wy który termin traktujecie priorytetowo? stres mam bo nastawiłam się na szpital powiatowy a tu położna do mnie, że dopiero od 36 tyg można rodzić - czyli jeszcze brakuje mi 5 dni(z usg).

Odnośnik do komentarza

Zostawić Was na pół dnia to potem drugie pół nadrabiania.. ;)

Witam nową mamusie!

Renia, no nareszcie się doczekasz! Jutro będę trzymać kciuki przez sen! :D

Monimoni, wspolczuje! Ja to się zawsze poobijam u teściowej, ma takie okropne klamki w kuchennych meblach, a jak bolą. Auc.

Któraś pisała o wzmożonym pragnieniu. Ja też tak mam, wypijam średnio ze 2l wody plus 1l herbaty, i ciągle mi mało. Na wieczór dokladam do tego jeszcze z pół litra wody, mleko na zgagę itp. A potem człowiek sika po nocach :D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Misiakowata sprobujcie "na łyżeczki" :D jedyna słuszna pozycja w tej chwili :D :D :D

Magdalenka85, u mnie gp traktuje priorytetowo z OM-27.03, i taki też wpisala w karte ciąży. Przypuszczam że szpitale patrza tylko na karte. W sumie u mnie moglaby się przejąć terminem z usg z 7tyg, bo wychodzilo na 5.04,a to ponad tydzień różnicy. Ale lekarka nic nie mówiła, więc już sama nie wiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja po wizycie i usg :) szyjka dluuuuuga i zamknięta na cztery spusty, samo szybciej nic sie nie zacznie :) mały dzisiaj spał i nie fikał koziołków w trakcie USG, wiec pomierzony solidnie i wyszło 2430g, czyli tak jak myślałam ostatnio przeszacowała wagę juniorka :) Co do spojenia to za 2tyg. mam wizytę ortopedyczno-ginekologiczną i na 99% dostanę wskazanie do cc. Gin stanowczo odradzała poród siłami natury, bo po rozejsciu spojenia mogłabym po porodzie trafić na 6-tyg na "hamak" (cokolwiek to znaczy, wizyta w szpitalu, non stop na leżąco). Drętwienie bioder o którym Wam dzisiaj pisałam też jest od tego spojenia. No i podobno po tym jak się poruszam i siadam, np. na fotel ginekologiczny to widać od razu że z tym spojeniem nie jest za fajnie :( aaa i to co Madika napisałaś, można brać leki, ale lepiej po prostu sie baaardzo oszczędzać i najlepszym lekarstwem jest rozwiązanie ciąży, ale jeszcze nie teraz, bo za wcześnie. Dokladnie na temat cc będziemy rozmawiać za 2tygodnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

u mnie to już wstrzemięźliwość chyba z pół roku, a teraz jak sobie uświadomił gdzie jest główka to już w ogóle mi nie pomoże w kwestii przyspieszenia porodu, ja tam nie mam jakoś obiekcji, a i jeszcze się boi że jakąś infekcję dostanę, więc w kwestii masażu krocza też muszę liczyć na siebie, a powiem wam że ciężko sobie sięgnąć :(
co prawda film jak wykonywać ten masaż chciał obejrzeć.

http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,14883371,Masaz_krocza_przed_porodem.html

Lilijka - a tobie jak idzie ten masaż?

Odnośnik do komentarza

arwena89
Dziewczyny ja po wizycie i usg :) szyjka dluuuuuga i zamknięta na cztery spusty, samo szybciej nic sie nie zacznie :) mały dzisiaj spał i nie fikał koziołków w trakcie USG, wiec pomierzony solidnie i wyszło 2430g, czyli tak jak myślałam ostatnio przeszacowała wagę juniorka :) Co do spojenia to za 2tyg. mam wizytę ortopedyczno-ginekologiczną i na 99% dostanę wskazanie do cc. Gin stanowczo odradzała poród siłami natury, bo po rozejsciu spojenia mogłabym po porodzie trafić na 6-tyg na "hamak" (cokolwiek to znaczy, wizyta w szpitalu, non stop na leżąco). Drętwienie bioder o którym Wam dzisiaj pisałam też jest od tego spojenia. No i podobno po tym jak się poruszam i siadam, np. na fotel ginekologiczny to widać od razu że z tym spojeniem nie jest za fajnie :( aaa i to co Madika napisałaś, można brać leki, ale lepiej po prostu sie baaardzo oszczędzać i najlepszym lekarstwem jest rozwiązanie ciąży, ale jeszcze nie teraz, bo za wcześnie. Dokladnie na temat cc będziemy rozmawiać za 2tygodnie.

a to wiesz na 100% że sie rozeszło? miałaś jakieś badania pod tym kątem? czy skąd to wiesz?

mi powiedział gin, że u mnie nie ma rozejścia spojenia, jest proste i ma 5 mm w dalszym ciągu.

Odnośnik do komentarza

~kalae
arwena89
Dziewczyny ja po wizycie i usg :) szyjka dluuuuuga i zamknięta na cztery spusty, samo szybciej nic sie nie zacznie :) mały dzisiaj spał i nie fikał koziołków w trakcie USG, wiec pomierzony solidnie i wyszło 2430g, czyli tak jak myślałam ostatnio przeszacowała wagę juniorka :) Co do spojenia to za 2tyg. mam wizytę ortopedyczno-ginekologiczną i na 99% dostanę wskazanie do cc. Gin stanowczo odradzała poród siłami natury, bo po rozejsciu spojenia mogłabym po porodzie trafić na 6-tyg na "hamak" (cokolwiek to znaczy, wizyta w szpitalu, non stop na leżąco). Drętwienie bioder o którym Wam dzisiaj pisałam też jest od tego spojenia. No i podobno po tym jak się poruszam i siadam, np. na fotel ginekologiczny to widać od razu że z tym spojeniem nie jest za fajnie :( aaa i to co Madika napisałaś, można brać leki, ale lepiej po prostu sie baaardzo oszczędzać i najlepszym lekarstwem jest rozwiązanie ciąży, ale jeszcze nie teraz, bo za wcześnie. Dokladnie na temat cc będziemy rozmawiać za 2tygodnie.

a to wiesz na 100% że sie rozeszło? miałaś jakieś badania pod tym kątem? czy skąd to wiesz?

mi powiedział gin, że u mnie nie ma rozejścia spojenia, jest proste i ma 5 mm w dalszym ciągu.

Kalae, moja gin badała mnie palcami i na podstawie wywiadu kiedy, w jakich pozycjach boli. Plus jej obserwacja mnie w trakcie wizyty, że mam "zachowawczy" sposób poruszania się i zgłoszone dzisiaj drętwienie bioder. Jak to powiedziała moja gin: klasyczny obraz kliniczny rozchodzącego się spojenia. Za 2tyg. USG u ortopedy, ale wg niej to tylko dla formalności, bo wskazanie do cc powinien wystawić lekarz specjalista.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
~kalae
arwena89
Dziewczyny ja po wizycie i usg :) szyjka dluuuuuga i zamknięta na cztery spusty, samo szybciej nic sie nie zacznie :) mały dzisiaj spał i nie fikał koziołków w trakcie USG, wiec pomierzony solidnie i wyszło 2430g, czyli tak jak myślałam ostatnio przeszacowała wagę juniorka :) Co do spojenia to za 2tyg. mam wizytę ortopedyczno-ginekologiczną i na 99% dostanę wskazanie do cc. Gin stanowczo odradzała poród siłami natury, bo po rozejsciu spojenia mogłabym po porodzie trafić na 6-tyg na "hamak" (cokolwiek to znaczy, wizyta w szpitalu, non stop na leżąco). Drętwienie bioder o którym Wam dzisiaj pisałam też jest od tego spojenia. No i podobno po tym jak się poruszam i siadam, np. na fotel ginekologiczny to widać od razu że z tym spojeniem nie jest za fajnie :( aaa i to co Madika napisałaś, można brać leki, ale lepiej po prostu sie baaardzo oszczędzać i najlepszym lekarstwem jest rozwiązanie ciąży, ale jeszcze nie teraz, bo za wcześnie. Dokladnie na temat cc będziemy rozmawiać za 2tygodnie.

a to wiesz na 100% że sie rozeszło? miałaś jakieś badania pod tym kątem? czy skąd to wiesz?

mi powiedział gin, że u mnie nie ma rozejścia spojenia, jest proste i ma 5 mm w dalszym ciągu.

Kalae, moja gin badała mnie palcami i na podstawie wywiadu kiedy, w jakich pozycjach boli. Plus jej obserwacja mnie w trakcie wizyty, że mam "zachowawczy" sposób poruszania się i zgłoszone dzisiaj drętwienie bioder. Jak to powiedziała moja gin: klasyczny obraz kliniczny rozchodzącego się spojenia. Za 2tyg. USG u ortopedy, ale wg niej to tylko dla formalności, bo wskazanie do cc powinien wystawić lekarz specjalista.

ciekawe co ci wyjdzie na usg u ortopedy, bo te objawy jakie opisujesz to u mnie jest identycznie, a nie rozchodzi się to spojenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...