Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika

Witam nowa mamusie :D

A maz usilowal spac z zatyczkami w uszach??? Bo dziewczyny mowily ze sa rewelacyjne :D

Co do skory to moze byc od niskiej wilgotnosci w domu. Od kad moj mezulek wrocil ze szpotala to mamy mokre reczniki na kaloryferze i jeszcze kupilam stacje co mierzy temperature i wilgotnosc. Ona przyda sie przy Maluszku naszym :D

Co do zatyczek to zacny plan tylko niestety pewnie skutecznie zatamowały by też dźwięk budzika rano ;D

A powietrze w domu może faktycznie za suche, właśnie robie wietrzenie i wieszanie mokrego na kaloryferach i zobacze :)

Agamieszka86 witaj na forum :-)
Mnie kiedyś ginka powiedziała że korygować wiek płodu z usg można tylko na początku ciąży (chyba w okolicach kiedy robi się pierwsze badanie prenatalne) bo wtedy wszystkie dzieciaczki są takie same.

http://www.suwaczek.pl/cache/b0004c3c1a.png

Odnośnik do komentarza

Irulana
Madika

Witam nowa mamusie :D

A maz usilowal spac z zatyczkami w uszach??? Bo dziewczyny mowily ze sa rewelacyjne :D

Co do skory to moze byc od niskiej wilgotnosci w domu. Od kad moj mezulek wrocil ze szpotala to mamy mokre reczniki na kaloryferze i jeszcze kupilam stacje co mierzy temperature i wilgotnosc. Ona przyda sie przy Maluszku naszym :D

Co do zatyczek to zacny plan tylko niestety pewnie skutecznie zatamowały by też dźwięk budzika rano ;D

A powietrze w domu może faktycznie za suche, właśnie robie wietrzenie i wieszanie mokrego na kaloryferach i zobacze :)

Agamieszka86 witaj na forum :-)
Mnie na początku ciąży ginka powiedziała że korygować wiek płodu z usg można tylko na początku ciąży (chyba w okolicach kiedy robi się pierwsze badanie prenatalne) bo wtedy wszystkie dzieciaczki są takie same.

no to męzowi zatyczki do uszu, a ty sobie budzik ustaw zeby go obudzic :P i wszyscy happy :D

ja dzis cyba zatyczki wypróbuje :D

Odnośnik do komentarza

Madika
KasiaMamusia
Madika twój nastrój jest niezawodny :D już pisze czemu...
Bita śmietaną powiadasz?mam takie marzenie :D związuje męża ,polewam bitą śmietaną,i cały mój....
Ja mam przy was chore myśli:D

Moj by na to nie poszedl... ubrudzilabym go... caly by sie lepil... i wogole jeszcze wszyztko do oklola bysmy ubrudzili... :D

Ale zazdroszcze :D

Mi mój też nie da :D stwierdził, że pomarzyć mogę, mówi,że za dużo was czytam, albo mam się was spytac co która bierze to niech odstawi :D

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
Madika
aniia
Olija
MamaMi1

A wy farbujecie? Oczywiście pochwale sie efektami:-)

Z farbowania zrezygnowałam ale chyba z lenistwa. Bo dosc szybko poszlam na l4 a potem byl etap xe wlosy fantastycznie wygladaly bez niczego nawet po kilku dniach nie mycia byly syper teraz wiem ze to kwestia hormonów byla i juz rakich cudnych teraz nie mam:/
Ale z paznokci malowania nie moglabym zrezygnować taki moj fetysz. Hybrydy usunęłam kolo listopada na amen ale maluje dalej. Przed porodem trzeba zmyć i byc soute wiec kolor mam na nogach a na dłoniach już tylko bezbarwny no bo ja juz 37tc. Wy zmywacie przed porodem?

ja hybrydy też ściągnęłam i teraz mam tylko bezbarwnym pomalowane u dłoni. A u stóp twardo czerwone mam, do cesarki pomaluję może na jakiś bardziej delikatny kolor, ale generalnie nienawidzę mieć niepomalowanych paznokci u stóp. Od liceum praktycznie mam zawsze pomalowane. Ostatnio jak zmywałam i mąż musiał mi malować, to pierwszy raz w życiu widział moje stopy bez lakieru na paznokciach :P

Niestety zmartwie Cie ale do cc tez musisz miec zmyty lakier u stop lub na bezbarwny pomalowany lub frencza...

Ja mam frencza na stopach juz i na raczkach.

na facebooku na forum widzialam, ze sporo dziewczyn nawet nie sciaga sztucznych paznokci, tylko np jeden ......

Ja nie sciagalam tylko mam bezbarwny akryl. I to wwystarczy :D A i zrobilam sobie kwadratowe paznokcie zeby mezukla noe zadrapac w razie jakby co :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Mój małżonek nie chce spać w zatyczkach bo mu nie wygodnie..woli latać z ta kołdrą w te i z powrotem:D
A mi to lotto :-D przeciez nie mam na te chrapy teraz wpływu..
Zrobiłam ten odwrócony jabłecznik z przepisu zdaje sie Haneczki..smaczny a jej dalej nie ma ..
A dzis schabowe podsmażone, obiad zjedzony a w chacie czarno Qrwa !! Krzyczę!! Nie wyłączyłam gazu pod patelnią.. Łooo matko stary powiedzial ze przed wyjściem na nockę wyłączy mi i gaz i prąd bo pare dni temu termomix parował mi parowańce bez pary ..bo woda wyparowała :D A dzis się kapną ze garnek od spodu przypalony po nieszczęsnej widzie na galaretkę..

Odnośnik do komentarza

No właśnie będzie trzeba przecierpieć i zmyć sobie ten kolor ze stóp.
Powiem Wam, że jako pielęgniarka mam trochę inne podejście do paznokci. Wiadomo- personel na sali operacyjnej nie może mieć pomalowanych paznokci, ponieważ lakier odpryskuje, powierzchnia jest niedokładnie dezynfekowana etc. (nie mówię tu o hybrydach tylko zwykłym lakierze).
Jeżeli chodzi o pacjenta, to przez paznokcie żelowe i hybrydy mogą pojawiać się zakłócenia sygnału z pulsoksymetru oraz czasami sprawdza się powrót kapilarny na opuszkach, dlatego powinno się mieć do operacji zmyte paznokcie u rąk.
Zastanawia mnie tylko czy potrzeba właśnie zmywać paznokcie u stóp. Nie zakłada się do cc żadnych opasek odcinających krążenie w nogach czy coś, więc nooo nie wiem. Wydaje mi się, że nie trzeba, ale specjalistą nie jestem. Jakby się coś działo nikt nie będzie patrzył na paznokcie u stóp.

Mężu wrócił, wciągnęliśmy stejki ze schabu z kaszą gryczaną i mizerią a na deser Monte .... :D MMMMM DELICJOZO!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

To ja sobie juz może trochę poleżę:D

Co do lakieru i paznokci to zależy od polityki szpitala i lekarzy (anastezjologa) pewnie Aniia będzie wiedziała..

Mi przed punkcja do ivf(w narkozie krótkiej sie robi) nie kazali zmywać paznokci ani w stopach ani w dłoniach. Powiedzieli ze w tych czasach są inne metody niż sprawdzanie f-kcji życiowych po paznokciach..ale wiem ze w innych kliniakach np.jest to wymagane. To samo pewnie z cc, trzeba zapytać u celu.
Ja w moim powiatowym szpitalu w dłoniach mam miec zmyte. Miałam robić frencz ale myślę niech sobie odpoczną i obcięłam krótko ale mimo to póki co są wylakierowane :-) a o stopach nie wiem. Zapytam doktorka na wizycie..

Odnośnik do komentarza

kamillla
no cóz, wszystko wyjdzie w praniu :P

Madika a dlugie masz te paznokcie? :D ja to bym sie bala ze krzywde malenstwu zrobie ;D

Teraz mam zrobione krociutkie po tygodniu zaczely wystawac za opuszki :D

Ale przy poprzednich dzieciach (bratanicach- robilam przy nich wszystko tylko piersia nie karmilam :D hehe) mialam dluzsze :D

Ale ze wzgledu na porod i na to ze nie bede miala czasu po nim ich skrocic to krociutkie bede teraz nosic.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

niuska_aw
Patrzcie co znalazłam na jakimś forum:

"nie wolno malowac paznokci,bo jak sie dziecko urodzi to moze troche lakieru odprysnac i
dziecko polknie"

Hahaha malo sie własną ślina nie udławiłam!!! :D

Kamila moja na początku 32 tyg 1900 prawie..w poniedziałek mam wizytę,i nie wyjde z gabinetu dopóki mi usg nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza

aniia
No właśnie będzie trzeba przecierpieć i zmyć sobie ten kolor ze stóp.
Powiem Wam, że jako pielęgniarka mam trochę inne podejście do paznokci. Wiadomo- personel na sali operacyjnej nie może mieć pomalowanych paznokci, ponieważ lakier odpryskuje, powierzchnia jest niedokładnie dezynfekowana etc. (nie mówię tu o hybrydach tylko zwykłym lakierze).
Jeżeli chodzi o pacjenta, to przez paznokcie żelowe i hybrydy mogą pojawiać się zakłócenia sygnału z pulsoksymetru oraz czasami sprawdza się powrót kapilarny na opuszkach, dlatego powinno się mieć do operacji zmyte paznokcie u rąk.
Zastanawia mnie tylko czy potrzeba właśnie zmywać paznokcie u stóp. Nie zakłada się do cc żadnych opasek odcinających krążenie w nogach czy coś, więc nooo nie wiem. Wydaje mi się, że nie trzeba, ale specjalistą nie jestem. Jakby się coś działo nikt nie będzie patrzył na paznokcie u stóp.

Mężu wrócił, wciągnęliśmy stejki ze schabu z kaszą gryczaną i mizerią a na deser Monte .... :D MMMMM DELICJOZO!

a przy zylakach? cos sie tam uciska chyba, mój tata cos tak miał jak operacje mial.

mi tez sie zdaje ze lepiej miec niepomalowane

Odnośnik do komentarza

arwena89
kamillla
w 31tyg moja mala wazyla 1600, ciekawe ile teraz by ważyła :)

To ciekawe ile będzie przy porodzie ważyła, mój junior w 31tyg. ważył ponad 2100 o_O ciekawe czy dzisiaj będzie go mierzyć na wizycie.

moja w 37tyg 2800 g

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...