Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Renia83
Lilijka to ja nie rozumiem, własnie próbowałam sie spakowac w najmniejszą walizkę (mam taki komplet 3 walizki na kółkach) i po włożeniu tylko dwóch ręczników i paczki podkładów poporodowych zrezygnowałam bo juz widziałam ze sie nie zmieszcze. I chyba wezme od razu tą najwiekszą.

Też mam taki komplet walizek. Może masz więcej do zabrania do szpitala, a może źle oceniam rozmiary tej walizki :) się zobaczy jak mi mąż ją przyniesie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką listę ze SR:
Dla maluszka- pieluszki jednorazowe, chusteczki nasączane, krem pielęgnacyjny.
> wypis-ubranka dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia, fotelik samochodowy
> Dla mamy- Dokumenty: karta ciąży z grupą krwi, wynik GBS, karta NFZ, dowód osobisty, badania prenatalne jeśli były robione.
> Koszula do porodu, koszule przystosowane do karmienia piersią, szlafrok
> 2 ręczniki + ręczniki papierowe
> Podkłady jednorazowe na łóżko,
> wkładki poporodowe 2-3 paczki
> Majtki jednorazowe (siateczkowe) lub bawełniane
> Klapki pod prysznic
> Przybory toaletowe
> Sztućce
> Woda mineralna n/gazowana 2-3 butelki ( można dodać miodu i cytryny)
> Coś na poprawę nastroju, czekolada, landrynki, biszkopty
> Mała poduszka , ulubiona muzyka
> Dla osoby towarzyszącej- ubranie na zmianę(przewiewne), buty zmienne, sekundnik, aparat fotograficzny, wałówka, termos z kawą lub herbatą.

Ubrań na wyjście nie zabieram ze sobą. To przygotuje w domu zarówno dla siebie jak i dla Małej.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
~kalae
Lilijka87
Mój mąż za dzieciaka miał tak jasne włosy, że były aż białe. Ja też miałam jasne, więc myślę, że Groszyna też takie będzie mieć i oby miała oczy po ojcu. P. ma baaardzo intensywny odcień niebieskiego. Jeśli natomiast włosy wyjdą rude... muszę przypatrzeć się listonoszowi czy takich nie ma bo jeśli tak to kiepsko widzę jego dalszy żywot :p

Nie mam fb. Rozumiem, że to dziewczynom z terminem na marzec odeszły wody? Aaaaa (teraz biegam szybciej w koło i wyżej mam ręce)! Informujcie tutaj na bieżąco, a tymczasem idę ułożyć rzeczy do torby w jedno miejsce.

pół po ojcu, pół po tobie, jak ty masz jasne oczy to ona też będzie miała, nie ma innej opcji


Wiem to. To z rudym i listonoszem to był żart.

no wiem :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej! Zaraz Was lecę nadrabiać :D
Po 9 obudziło nas bardzo nachalne dzwonienie domofonem..matko wyleciałam z łóżka,a tam kurier z HubiWord:) jeeeeej jak narabana,w głowie mi się zakreciło,myślałam,że sie przewróce..ciśnienie wysokie,padłam..no i się zaczęło..tak to jeszcze brzuch mi nie falował..Jejku..maluszek chyba latał po "domku" wystraszony jak ja hehe..aż w końcu wstałam i zjadłam sniadanie :)No i tak juz nie spię..przesortowałam kolejny worek ciuszków,a tam duzo jeszcze na 56-58..jejku jakie sliczności..i czapeczki ciepłe,więc nie musze kupywać..Juz sie pierze :)
Tak mnie to zmęczyło,że ledwo na oczy patrzę..ale nie,postanowiłam Was nadrobić,zwłaszcza,że nie mąż sprzata sypialnię:)Mnie czeka łazienka,a jutro salon kuchenny z rana..Kuzynka po latach chce wpaść na kawke :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Mam dziś słaby dzień, synek mnie wymęczył, nawkurzał (biedak to nie jego wina że jest mały) i oddelegowałam go na drzemkę. Popłakałam sobie, zjadłam kanapki z czochem (chyba się poziębilam), jeszcze mi krew z nosa poleciała i teraz leżę. Jakiś głupi dzień:/

My zmężem jesteśmy ciemni blondyni, w zasadzie włosy mamy brązowe, tylko w dzieciństwie blond, ale mąż to miał mega białe loczki, Ksawciu ma też bardzo jasny blond, co prawda nie kręcą się (o czym marzyłam) ale są gęste i tak lekko się falują. A oczy mamy oboje niebieskie i u synka się skumulowały do takich bardzo intensywnych niebieskich:) ciekawe jaka bedzie córka? Ginka mówi że wykapany Ksawciu.... Zobaczymy.
Moja mama podobno się popłakała jak mnie zobaczyła, rok wczesniej urodziła mojego brata, płakała że chłopiec taki śliczny a dziewczynka brzydka i do tego taki ma chude i krzywe nogi. Nogi mam proste i grube (jak przytyje to zawsze mój największy problem), no i chyba trochę wyladniał, nie chealąc się. Za to mój tatuś mowi że od pierwszego spojrzenia wiedział że jestem najpiękniejsza na świecie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Ja mam taką listę ze SR:
Dla maluszka- pieluszki jednorazowe, chusteczki nasączane, krem pielęgnacyjny.
> wypis-ubranka dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia, fotelik samochodowy
> Dla mamy- Dokumenty: karta ciąży z grupą krwi, wynik GBS, karta NFZ, dowód osobisty, badania prenatalne jeśli były robione.
> Koszula do porodu, koszule przystosowane do karmienia piersią, szlafrok
> 2 ręczniki + ręczniki papierowe
> Podkłady jednorazowe na łóżko,
> wkładki poporodowe 2-3 paczki
> Majtki jednorazowe (siateczkowe) lub bawełniane
> Klapki pod prysznic
> Przybory toaletowe
> Sztućce
> Woda mineralna n/gazowana 2-3 butelki ( można dodać miodu i cytryny)
> Coś na poprawę nastroju, czekolada, landrynki, biszkopty
> Mała poduszka , ulubiona muzyka
> Dla osoby towarzyszącej- ubranie na zmianę(przewiewne), buty zmienne, sekundnik, aparat fotograficzny, wałówka, termos z kawą lub herbatą.

Ubrań na wyjście nie zabieram ze sobą. To przygotuje w domu zarówno dla siebie jak i dla Małej.

a poco sekundnik?

Odnośnik do komentarza

Mam dwa duże (jeden przeznaczony na ewentualne korzystanie z wanny/prysznica podczas porodu) i jeden malutki by P. mógł robić mi z niego okłady. Ręczniki wzięłam takie, których mi nie będzie żal jak się zniszczą bo nie wiem jak to będzie, np. z krwawieniem itp.

Odnośnik do komentarza

KotkaB
~Ernestoo
Kotka, rodzila na Parkowej? Ja rozwazam Arciszewskich, a jak bedzie wczesniej to Warszawska. Jakos usk mnie odstrasza.

Tak na parkowej rodziła jest bardzo zadowolona z personelu. Z tym jak nią się zajęli i maleństwem. Ja też tam zamierzam rodzić jeśli dotrzymam jeszcze kilka tygodni. A jak nie to też właśnie myślałam o warszawskiej.

Mam termin prawie 2 tygodnie później, szkoda, bo może byśmy się spotkały na sali :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Dobry pomysł z tą walizką. Zawsze wygodniej pociągnąć niż nosić torbę, ale ja chyba w swoją walizkę się nie zmieszczę :/ będę musiała spakować się w dwie torby, bo same pampersy do małego dużo miejsca zajmują. A ciuchy na wyjście do siebie i małego uszykuję i mąż zabierze jak będzie po nas jechał :) jeju już nie mogę się doczekać mojego maluszka. A za tydzień jak wstawimy łóżeczko to już w ogóle. Jeszcze ciekawe kiedy wózek będzie do odbioru, bo to już ponad tydzień jak zamówiliśmy.

Odnośnik do komentarza

Ja biore jeden recznik i jeden taki do rak/twarzy. Drugi przywiezie mi T.jak ten zuzyje. Nie chce trzymac w szpitalu za duzo rzeczy na raz.
Dla malej recznika nie biore-pierwsza kapiel w domu:)
Z tym listonoszem- w kazdym zarcie jest troche prawdy;))
U nas ja jestem blondynka, oczy niebieskie (moja mama brunetka, oczy ciemne, tata tak jak ja).
T. ma czarne wlosy i ciemne oczy (tata ciemny a mama ruda:)))
Zobaczymy!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka87
Ja mam taką listę ze SR:
Dla maluszka- pieluszki jednorazowe, chusteczki nasączane, krem pielęgnacyjny.
> wypis-ubranka dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia, fotelik samochodowy
> Dla mamy- Dokumenty: karta ciąży z grupą krwi, wynik GBS, karta NFZ, dowód osobisty, badania prenatalne jeśli były robione.
> Koszula do porodu, koszule przystosowane do karmienia piersią, szlafrok
> 2 ręczniki + ręczniki papierowe
> Podkłady jednorazowe na łóżko,
> wkładki poporodowe 2-3 paczki
> Majtki jednorazowe (siateczkowe) lub bawełniane
> Klapki pod prysznic
> Przybory toaletowe
> Sztućce
> Woda mineralna n/gazowana 2-3 butelki ( można dodać miodu i cytryny)
> Coś na poprawę nastroju, czekolada, landrynki, biszkopty
> Mała poduszka , ulubiona muzyka
> Dla osoby towarzyszącej- ubranie na zmianę(przewiewne), buty zmienne, sekundnik, aparat fotograficzny, wałówka, termos z kawą lub herbatą.

Ubrań na wyjście nie zabieram ze sobą. To przygotuje w domu zarówno dla siebie jak i dla Małej.

a poco sekundnik?


Pewnie Lilijka planuje biegac na czas w rekami w gorze;))))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
~kalae
Lilijka87
Ja mam taką listę ze SR:
Dla maluszka- pieluszki jednorazowe, chusteczki nasączane, krem pielęgnacyjny.
> wypis-ubranka dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia, fotelik samochodowy
> Dla mamy- Dokumenty: karta ciąży z grupą krwi, wynik GBS, karta NFZ, dowód osobisty, badania prenatalne jeśli były robione.
> Koszula do porodu, koszule przystosowane do karmienia piersią, szlafrok
> 2 ręczniki + ręczniki papierowe
> Podkłady jednorazowe na łóżko,
> wkładki poporodowe 2-3 paczki
> Majtki jednorazowe (siateczkowe) lub bawełniane
> Klapki pod prysznic
> Przybory toaletowe
> Sztućce
> Woda mineralna n/gazowana 2-3 butelki ( można dodać miodu i cytryny)
> Coś na poprawę nastroju, czekolada, landrynki, biszkopty
> Mała poduszka , ulubiona muzyka
> Dla osoby towarzyszącej- ubranie na zmianę(przewiewne), buty zmienne, sekundnik, aparat fotograficzny, wałówka, termos z kawą lub herbatą.

Ubrań na wyjście nie zabieram ze sobą. To przygotuje w domu zarówno dla siebie jak i dla Małej.

a poco sekundnik?


Pewnie Lilijka planuje biegac na czas w rekami w gorze;))))

no tak :D

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Ja biore jeden recznik i jeden taki do rak/twarzy. Drugi przywiezie mi T.jak ten zuzyje. Nie chce trzymac w szpitalu za duzo rzeczy na raz.
Dla malej recznika nie biore-pierwsza kapiel w domu:)
Z tym listonoszem- w kazdym zarcie jest troche prawdy;))
U nas ja jestem blondynka, oczy niebieskie (moja mama brunetka, oczy ciemne, tata tak jak ja).
T. ma czarne wlosy i ciemne oczy (tata ciemny a mama ruda:)))
Zobaczymy!

U mnie tez kąpiel dopiero w domu ale ręcznik podobno potrzebny. Dziecko po porodzie w niego owijając osuszają:-)

Odnośnik do komentarza

~kalae
leniwiec_leniwiec
~kalae
Lilijka87
Ja mam taką listę ze SR:
Dla maluszka- pieluszki jednorazowe, chusteczki nasączane, krem pielęgnacyjny.
> wypis-ubranka dostosowane do pory roku i temperatury otoczenia, fotelik samochodowy
> Dla mamy- Dokumenty: karta ciąży z grupą krwi, wynik GBS, karta NFZ, dowód osobisty, badania prenatalne jeśli były robione.
> Koszula do porodu, koszule przystosowane do karmienia piersią, szlafrok
> 2 ręczniki + ręczniki papierowe
> Podkłady jednorazowe na łóżko,
> wkładki poporodowe 2-3 paczki
> Majtki jednorazowe (siateczkowe) lub bawełniane
> Klapki pod prysznic
> Przybory toaletowe
> Sztućce
> Woda mineralna n/gazowana 2-3 butelki ( można dodać miodu i cytryny)
> Coś na poprawę nastroju, czekolada, landrynki, biszkopty
> Mała poduszka , ulubiona muzyka
> Dla osoby towarzyszącej- ubranie na zmianę(przewiewne), buty zmienne, sekundnik, aparat fotograficzny, wałówka, termos z kawą lub herbatą.

Ubrań na wyjście nie zabieram ze sobą. To przygotuje w domu zarówno dla siebie jak i dla Małej.

a poco sekundnik?


Pewnie Lilijka planuje biegac na czas w rekami w gorze;))))

no tak :D


Ha, ha! Ubawiłam się po pachy :p
Pewnie chodzi o mierzenie częstości i długości skurczy. Ale ale! dzisiejsza technologia pozwala skreślić tę pozycję z listy bo może nie wiecie (pewnie jednak tak) to w telefonie też jest sekundnik, minutnik, godzinnik czy kto co tam chce :p
Geny jak pchły - dobre ale faktycznie mamy w sobie geny recesywne, które mogą się ujawnić w kolejnym pokoleniu.

Odnośnik do komentarza

ajka88
Ja to nie wiem w co się spakuje, walizki to mam takie wielkie walizki jak na urlop dwutygodniowy:-) Miałam się spakować w torbę podróżna ale tam to dużo miejsca zajmą mi podpaski i pampersy a gdzie reszta :-(
Mi się marzy aby chłopcy tak jak mamusia byli czarnulki od urodzenia, tylko juz bez pasma siwych włosów:-)

O właśnie, u nas to samo i ja i mąż ledwo po 30 tce a włosów siwych, uhuhu. Wczoraj się przeraziłam jak zobaczyłam jak szybko wychodzą. Co 3 tyg muszę malować odrosty! Maz tez siwy już mocno a ma niespełna 34 lata, ale się dobraliśmy! U mnie w rodzinie ani rodzice ani starsza siostra nie maja siwych, nawet mama 55 lat nie ma prawie wcale, u męża wujek miał i ma to po nim. Dziwne to!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...