Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ciaza316
Peonia
Renia74
Jeszcze do środy mam macierzyński. Dzwoniłam dziś do firmy. Teraz zaległe urlopy z 2015 i 2016 i 15.05 wracam do pracy :((( policzyłam sobie że zacznę od pierwszej zmiany, najbardziej obawiam się drugiej bo to do 22 a mały zasypia przy piersi, mam dwa mce na nauczenie go picia mleka z butelki lub zasypiania bez mleka. Ale jak to zrobić???

mój nagle zaczął sobie zasypiac przytulony, bez piersi. Tak około dwa tyg po ukończeniu roku. Może Michas też sam sobie wyreguluje?

w zasadzie nie domaga sie piersi, a był z nią nierozłaczny do około 11 mca zycia. Jak dostanie to weźmie, ale nie pyta :))

mam szpital w domu nie mam czasu do Was zajrzeć :(
A 13 marca do pracy wracam.... buuuu...


... ale nie pyta:D haha
Zdrowka! Mam nadzieje ze juz niepotrzebne, chociaz zawsze sie przyda:-)

no nie pyta :)))

niestety zdrowie dalej w odwrocie, tylko sa zmienne fazy, bo był problem z najstarszym, trochę córka, potem mój suchy zębodół po usuwaniu czwórki co mi ja młody "zjadł" w ciąży i skończyło sie antybiotykiem.

ale niestety z infekcja młodego walczymy juz tydzień, było wirusowo, nawet był odwrót, ale nagle mocno zaatakowały bakterie, jest antybiotyk, gorączkuje już tydzień i jakos końca nie widać. jest bardzo osłabiony.
no i jak zawsze infekcję "sprzedał" mnie, a jakos mój antybiotyk jej nie rusza :((
no i mam juz doooość...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość strrrinka

Lilijka, dzięki za energię. I zaintrygował mnie ten post :) jestes w ciąży? ;)

Peonia, tulę i łączę się w chorobie.

Renia!!!!
Niech Michaś rośnie Ci zdrowo! Buziaki dla małego solenizanta!!!

Odnośnik do komentarza

Mieszam zawzięcie w garnku i słyszę jak Michał mówi jaja jaja, oglądam się a on skorupki z kosza wyjął i mi pokazuje :) jaja...
Dałam Michasiowi zużyty pampers i mówię zanieś do piwnicy (za drzwiami trzymam worek do segregacji), patrzę co on zrobi a on bez wahania do drzwi piwnicy podchodzi, nie tłumaczyłam mu nigdy gdzie je wrzucam. Chyba maluchy rozumią więcej niż myślimy :)))

Odnośnik do komentarza

~Ann1eee
Ja wcześniej z Mazowsza, teraz z Małopolski i u nas bigos z ziemniakami to normalka, z chlebem tez, jak się ziemniaków nie chce gotować :P ale kaszanka to dla mnie nowość.
Misia Mati jest bardzo ruchliwym chlopczykiem wiec pewnie dlatego też dużo spala. Wszystko będzie dobrze - nie martw się, trzymamy kciuki :)
Dawid uwielbia piosenkę Agi Bagi "Co śpiewają kwiatki"


Hihi Moja lubi Little Mix -Touch, Fifth Harmony - Work i piosenke z serialu Przyjaciele i Fresh Prince of Bel Air haha. Jak zahipnotyzowana wtedy

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kalae piszesz o golabkach z kasza. I mialam pytac z jaka ale pomyslalam ze napewno z gryczana. A tu czytam z jeczmienna! Nigdy o tym nie slyszalam. Moja mama robi golabki z ryzem a czasem z kasza gryczana. Zjadlabtm:-( a samej mi sie nie chce robic i tutaj kapusta jest malutka. Maz tez uwielbia, zreszta jak i duzo innych "polskich" potraw

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Renia
Twoj Michas jest po prostu niesamowity :)))

Najserdeczniejsze zyczenia, zresztą dla pozostałych solenizantów marcowych również :))
U Was roczki już masowo :)))

Struunka
dzieki :)) oby choc gorączka zeszła... bo w niedzielę mieliśmy z mężem wyjechać na kilka dni, a babcia jest panikara, jak będzie gorączkował to nie wiem co wymyśli i nie wiem, czy w ogólę zdecyduję sie wyjechać.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Madika, kregoslup juz caly po usypianiu Hanuli na rekach? :D ja juz sie chyba przyzwyczailam:-) ale Mya wazy 8,2kg.

Nadrabiam z jednego telefonu a na drugim mam you tube z wystepami Beyonce i Bruno Mars:-) caly dzien mam napad:-) uwielbiam ich choreografie:-) zawsze chcialam byc tancerka ale zaniedbalan to kiedys i no coz. W klubie tez juz dawno nie bylam. W kwietniu mielismy jechac na koncert ale nie widze zeby Mala zasypiala z kims innym i nie budzila sie w nocy, i koncert poza miastem. Pozyjemy zobaczymy:-)
Taki przerywnik:-) czytam dalej

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
ja nie chce Tosi oddawać do żłobka :( ani babci/dziadkowi ani nikomu :(
niech mnie ktoś przytuli :(

Ojjjjjj bedzie dobrze. Ja sobie mowie ze dobrze ze ktos inny sie bedzie opiekowal Mya to troche innych bodzcow jej dostarczy, troszke zobaczy swiat z innej perspektywy. Dobrze mysle?
I dzis tak sobie pomyslalam ze w pracy kawke popije, podyskutuje na powazne tematy, wroce do pracy w Excelu itp
Moze nie bedzie tak zle?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Renia74
Ciąża
Z kupami nie pomogę, nie mam pomysłu co to może być. Michaś robi jedną lub dwie kupy dziennie, też widać w nich co jadł, tzn niepogryzione kawałki. Jak wychodzi mu jakiś ząb to kupy są częściej i rzadsze, ale chyba u ciebie to nie to.

Kale
Ja też tulę, ciężko nagle rozstać się z maluszkiem na 8 godz, ja staram się na razie o tym nie myśleć, ale i tak przeżywam jak to będzie


U nas narazie 4 jedynki sa ale kolejne zeby ida bo widac tylko sie nie przebijaja ciagle. Obserwuje i zapisuje konkretniej
Kazda mama przezywa i bedzie jeszcze wiele takich etapow ale Renia Ty wiesz lepiej ode mnie;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~Lili jka
Gdybym musiała odzwyczajać od piersi to bym już nie szła w mm. I nie koniecznie w same mleko, choć też bym dawała i dawać będę. Myślę, że przetwory mleczne mogą spokojnie wystarczyć. Zresztą te mm trójki to już tak na wyrost są, podobno.

Aniu z UK, moja też czasem zrobi taką bombę, że mnie zgina. Zdarza się też, że robi przy jedzeniu. Kawałki jedzenia też widziałam w kupie. Wczoraj na przykład na sniadanie miała paprykę, a w południe już owa była w pampersie.

Kalae, domyślam się co czujesz w związku ze żłobkiem :( myślę jednak, że w Polsce mamy dobrze w związku z macierzyńskim. Wiecie, że na Malcie na przykład :p jest tylko 14 tygodni macierzyńskiego? Z czego trzeba (!) wziąć 4 przed terminem porodu! Z dziesiątkiem jest się niecałe 3 miesiące!


To szybko papryka sie pojawila. Mysle ze jak dziecko je kawalki to zawsze wiekszosc bedzie w kupie.
A tak w ogole to Mya papryke uwielbia. A dajesz swieza? Ze skorka?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

nati91
Kalae, tulę. Chciałabym powiedzieć, że czuję to samo, ale chyba trochę się cieszę, że idę do pracy. Wiadomo, że czasem mnie nachodzą myśli, żeby jednak zostać, że nie chcę, żeby beze mnie tyle czasu spędzała (np teraz, jak zaczęłam o tym myśleć...), ale generalnie fajnie będzie wyjść do ludzi :)
Ciąża, ja mam tak, że po niektórych posiłkach mnie czyści praktycznie od razu. Podejrzewam u siebie nietolerancję latozy. Staram się nie jeść rzeczy z nią, ale nie jakoś skrupulatnie i wydaje mi się, że jak się zapomnę, to mi się wzmagają objawy. Także myślę, że może to być jakaś nietolerancja u Mya, dlatego dobrze Ci radzi ta pielęgniarka, zapisuj i może odkryjesz jakąś prawidłowość.
Renia, próbuj, może coś w końcu polubi. Dobrze dziewczyny radzą z tym mlekiem krowim, ale ja bym takiego prosto od krowy nie podała, tam mogą być bakterie, które giną w procesie pasteryzacji, więc tu chyba jednak z butelki jest bezpieczniej.
Ja do placuszków /naleśników używam uht, jednak u nas się mleka tyle nie pije, mąż tylko do kawy używa.
Iza dużo powtarza za nami ostatnio i nauczyła się jeździć paluszkami po ustach, wydając przy tym dźwięk i to tak słodko wygląda i brzmi :) nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi :p tak odgina dolną wargę i ją puszcza :D ale jak próbuję ją nauczyć dmuchać w ogień, żeby świeczkę w niedzielę zdmuchnęła, to nie powtarza... chyba będę musiała za nią zdmuchnąć. Pewnie pomyśleć życzenie też :D

Tylko zastanawia mnie czy to tak zle jak czysci. Wkoncu to nie rozwolnienie a ze robi kupe to chyba dobrze... moze jedynie zapach to cos jednak dziwnego

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Jeszcze pytanko zapomnialam.
Kupki. Mala robi czasami 3 czasami i 5 dziennie. Zdarza sie tak, ze nawet je i od razu kupka idzie w krzeselku. Czasami te kupy bardzo smierdza, tak jakby metalicznie moze... Pielegniarka mowila, zeby dokladnie zapisywac wszystkie skladniki co Mala je i kiedy i jaka kupe robi. Ze moze jak cos je to ja czysci zaraz, no i ten zapach. I moje pytanie. Czy myslicie, ze jesli robi kupe zaraz po zjedzeniu, jest smierdzaca, moze rzadka, to moze jej szkodzic to co wlasnie zjadla?
Bo dzis np 2 kupki ok, a trzecia zaraz szybko po jedzeniu, smierdzaca i rzadsza. Ale w kupce jedzenie z wczoraj.
Rozumiecie o co mi chodzi? Troche to zawile i moze za duzo detali :P ale moze ktos ma jakies przemyslenia na ten temat :D
Dziekuje za uwage :D

Ciaza a dajesz May probiotyk?


Nie daje. Warto?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Alexann
Nie mam już siły :(

W srode byliśmy z Kacperkiem.u chirurga, ręka się goi bez usztywnienia (ale ze szlabanem na raczkowanie), rana na głowie też się zrosla.
Wczoraj w nocy gorączka 38°C, chory :( na szczęście na razie bez antybiotyku.

Miałam mieć dzisiaj wizytę u gina, i w efekcie znów zmieniam lekarza. Po 2h w poczekalni lekarka odmowila mi wizyty ze względu na to, że nie zgodziłam się na wejście kolejnego przedstawiciela handlowego przede mnie. Mam po prostu dość, zostałam potraktowana jak 15latka co się puscila na dyskotece. Jutro idę gdzie indziej prywatnie, jak nie zapłacę to tak to wygląda. Kosmos.


Mam nadzieje ze Kacperka goraczka to jednorazowa sprawa... zdrowkadla niego i dla Ciebie.
A gina moze mozna zglosic? Co to ma byc??!! Paranoja jakas

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
Madika, Lilijka - pisząc o tym że mi źle, że muszę Tosie dać do żłobka, chodziło mi bardziej o sam fakt, że się rozstajemy. A jestem z nią nierozerwalnie od 30 maja 2015, gdyby licząc od miesiączki ;) Myślę, że czy by to było za rok czy za dwa też bym miała to uczucie.

Nie myślałam w tamtym momencie o tym w aspekcie, że ona mi nie powie że jest jej źle w żłobku. A jeśli o to chodzi, wydaje mi się, że ona i tak ma już rok i będzie potrafiła pokazać że jej tam źle. A dodatkowo to jest monitoring ;)
A i Tosia myślę, że będzie w żłobku mac 5 godzin

A na marginesie, mojej mamie było smutno jak się wyprowadzałam z domu mając 28 lat...


Haha! Jak sie wyprowadzilam majac ok 26 lat (tylko to byla okazja i szybka decyzja) to mama przez weekend sie do mnie nie odzywala:P byla wsciekla wrecz:P ale potem pomogla sie szybko wyniesc, pewnie z ulga;-) dziecko to dziecko i wiek tu nie gra roli, zawsze bedziemy sie martwic i juz o tym pisalysmy:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość strrunka

~Ann1eee
Strunka czy również mogłabym skorzystać z Twojej wiedzy odnośnie spraw kadrowych? Jesli tak to daj znać, napiszę priv na Messengerze ;)

Mozesz. Aczkolwiek tu są lepsi znawcy :)
A ja bardziej place lub przepisy kodeksu pracy mające wpływ na wypłatę itp ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...