Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialam przykryc Tosie i sie obudzila. Nie wyciagalam z lozeczka, pokrecila eie potrzymalam za raczke, dalam smoczka z 20 minut to trwalo zasnela. I co? Chcialam ja przykryc isie obudzila. Ale juz nie chciala tak zasnac iplakala,nakarmilam i spi na lozku. Teraz bym ja przeniosla i przykryla, ale...

Jeszcze bez swiatla spimy.

Odnośnik do komentarza

~Misiakowata
Uffff mega aktywny dzien !!
Zwiedzilismy wolinski park narodowy tzn bylismy w rezerwacie z zubrami,dzikami itp
Śmiechowe zwierzaki,pobrechtalismy,mamy filmiki i zdjec..duuzo zdjec ;) potem obiad i bez chwili odpoczynku Matiego w chuste i na plaze..19 sta byla..ubrani cieplej posiedzielismy..Mati zaprzyjaznil sie z piaskiem :) Teraz jak jutro wracamy:/
A nabyl nowa umiejetnosc..jak P.dlonia uderzal w koc to malutki tez..słodziak moj :) ❤.
Umylam go szybciutko w umywalce..i wacikiem..nie zdazyl sie rozedrzec porzadnie..kurcze w pokoju czuje sie jak w domu a w lazience jednak nie bardzo..malutki :*

Dal nam dzis w kosc marudzeniem..zaluje ze chusty nie wzielam na wycieczke .na zmiane nosilismy bo inaczej krzyk.Bilety kupione..jutro po 16 bedziemy w domu :D

Madika nie nie rozkladam tak jak opisalas,Aniolek nocy na fb mi tlumaczyla ze tak jak teraz jest ok..wiesz zalezy jaka chusta..ja mam bawelbiana poscielowe..wiec tez inaczej sie uklada i trzyma wiązanie. .
Hanula ogrodniczka rosnie ;)

Kalae ja za rybami nie jestem..dorsza lubie tylko i czasem mintaja ale tylko jako smazona rybke w po grecku albo z frytkami ;)
Ciesze sie,ze spotkanie marcowodbylosie odbylo :D zazdro :D

Strunka zdrowka :*!!


Super, że wypad się udał:) Właśnie sobie pomyslałam, że w dalsze trasy to jednak pociągiem wygodniej. Maluszka można na ręce wziąć, zabawiać, w wózku się przekima, a w foteliku w aucie to jakie by dziecko nie było to w końcu marudzić zaczyna
Odnośnik do komentarza

Jola88
Ja siie zastanawiam co Olis taki cichy byl.... Moze go tyle dziewczyn zawstydzilo:) ale nadrobil wieczorem nagadal sie, nakrzyczal do 21.30 i dopiero padl.
Oliija jak chce tylko mala leżeć w gondoli to po co zmieniać. Ja nie kupowałam spacerówki mam od siostry, niby mam z 3w1 ale strasznie duza i ciezka. I Oliwier wygląda w niej jak wsadzony misiu :)
Misia fajnie zw chociaż troche odpoczęliście i ze Matiemu sie podoba.
Mam pytanie do dziewczyn ćwiczących czy brzuch po ćwiczeniach przestaje byc taki miękki?

Oliś pewnie opowiadał ojcu jak było na spotkaniu:)
Odnośnik do komentarza

Co parafia to inaczej. Ja bardzo nie lubię papierkologi ani w kosciele ani gdzie indziej bo wtedy papierki są ważne a nie ludzie dlatego sceptycznie byłam nastawiona do nauk a teraz zmienilam zdanie. No bo to ważna decyzja dotyczaca dziecka-czy chrzcic czy nie. I tak samo jak podejmujemy decyzje np czy szczepic czy nie to sie w ten twmat zaglebiamy to dlaczego mialoby byc inaczej z chrztem?! U nas na naukach bylo z 30 osób ale prowadzący zadał jedno mega wazne pytanie zeby każdy sobie samemu odpowiedział: a dlaczego wogole chcecie ochrzcic wlasne dziecko? Takze nauki naukami a wazne jest to dlaczego chcesz orzchcic własne dziecko.

Alexann zdrowka dla Waszej Rodziny.

Ale pogoda...:(

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

ja osobiście nie miałam dylematu czy ochrzcić Tosie, zawsze chciałam to zrobić, tylko jeśli ktoś ma to uzależniać od mojego grzechu, to uważam za niesprawiedliwe, gdyż ludzie popełniają grzechy na okrągło, ale jeśli są w związku małżeńskim to nikt im tego nie wypomina, ani nie stawia kryterium, że ma np przestać bić żonę/męża

Odnośnik do komentarza

U nas chrzest to były nauki ale krotko jakieś 30 min i tylko oczywiście plus kartki że spowiedzi no i ale to wszędzie obowiązkowo chrzestni zaświadczenie ze mogą nimi być a ja to wam tak powiem trochę od drugiej strony ja rozumiem te nauki i rozumiem ze czasem księża nie chcą wydawać tych zaświadczeń no bo kurcze jak ktoś chrzci tzn ze chce wychowywać to dziecko w tej wierzę a jak chrzestni do kościoła nie chodzą i np żyją tylko po ślubie cywilnym albo w ogóle bez ślubu no tzn ze nie żyją w tej wierze i nie chcą w niej żyć więc jak mogą być chrzestnymi czyli tymi ludzmi że jak coś się stanie rodzicom to oni będą wtedy to dziecko wychowywać w tej konkretnej wierzę. No to mamy paradoks bo jak mam gdzieś te wiarę i wychowywanie dziecka w niej to po co ta impreza? Żeby zgarnąć prezenty zrobić imprezkę? Można to zrobić ale bez chrzcin np z okazji urodzin po prostu :) miałam znajoma która nie wpuszcza kolędy do kościoła nie chodzi i ma ślub tylko cywilny poszła do kościoła ksiądz jej znał i nie dał zaświadczenia i się oburzyla no bo jak to jest najbliższą ciocia dziecka i nie może zostać chrzestna? No więc reasumując uważam że te nauki są spoko jeśli fajny ksiądz je przeprowadzi i uswiadomi nam dokładnie co i jak :) uff ale wykład prawie teologiczny urządzilam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s82c32i0uff4z.png

Odnośnik do komentarza

karola - jakby to było tak jak piszesz to ja rozumie, tylko dlaczego osoba bez ślubu kościelnego niepraktykująca, może mieć problem z ochrzczeniem dziecka, a osoba niepraktykująca będąca w związku małżeńskim kościelnym nie ma z tym problemu, a tu na dodatek np się zdradzają albo jakieś inne grzeszki. Poza tym gdyby ta nie mająca ślubu chodziła co niedziele do kościoła na msze, i tak miałaby większy problem niż ta po ślubie niepraktykująca.

Odnośnik do komentarza

poza tym chyba można chodzić do x innych kościołów, a do swojego nie bo np można nie lubić słuchac jak fałszuje organista?

Poza tym inne kryteria są co do chrzestnych, a inne do rodziców.

A myślicie że ksiądz zna swoich wszystkich parafian? U mnie w miescie skąd pochodze jest 25tys mieszkańców i tylko 2 parafie i proboszcz zna tych wszystkich ludzi?.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

Hej :D
No podroz pociagiem,zwlaszcza tym nowym jest bardzo wygodna..Mati dwa razy pojadl,walnal kedno kupsko w miedzy czasie pospal i juz bylismy u siebie..Zakupki szybkie w netto i do domu..a tam...rozmrozona lodowka..w pospiechu przed wyjazdem wylaczylismy prad dla bezpieczenstwa a zapomnielismy ze lodowka sie wylaczy ha ha....dobrze ,ze nie mialam duzo zapasow hihi..ale dobra lodowka 3 dni a w pierwszej szufladzie zamrazarki mieso jeszcze w lodzie :) tacy zmeczeni we dwojke ja umylismy ...z mielonego i fileta nasmazylam kotletow..a reszta do kosza hehe

O na tvp 1 wlasnie o Leniwcach gadaja ;)wielkie ptaszysko probuje porwac leniwca ale ten stawia opor :Di wygral..ptaszysko zdebialo ha ha

No Matiego wykapalam o 19 ,bo podczas przebierania pieluszki caly sie oszczal...jejusku jak sie cieszyl w kapieli..w koncu jego wanienka jego lazienka :D
O 21 juz spal :)

Dzis pospalam,ale wstalam jakas zmeczona..dzis ja bez sil i checi na cokolwiek..

Kalae u nas jest tak ,ze ja nie musialam miec zgody ze swojej plebanii...skoro mieszkam tu powyzej 3 miesiecy to tu naleze do kosciola .Jako rodzice bez slubu do spowiedzi nie musielismy isc a nauki nas ominely bo sie ksiadz pomylil

Odnośnik do komentarza

~kalae
poza tym chyba można chodzić do x innych kościołów, a do swojego nie bo np można nie lubić słuchac jak fałszuje organista?

Poza tym inne kryteria są co do chrzestnych, a inne do rodziców.

A myślicie że ksiądz zna swoich wszystkich parafian? U mnie w miescie skąd pochodze jest 25tys mieszkańców i tylko 2 parafie i proboszcz zna tych wszystkich ludzi?.


Ja się wypowiadałam o chrzestnych a nie o rodzicach rodzice mogą mieć jakieś przeszkody np w zawarciu ślubu typu poprzedni związek itd dlatego problemy rodziców nie powinny przeszkadzać żeby dziecko zostało ochrzczone więc rodzice mogą mieć jakieś tam problemy ale chrzestni już raczej muszą być ze tak powiem bez skazy :) nie wkurzajcie się na mnie znam też księży którzy przeginają ale znam też ludzi którzy bezzasadnie przeklinaja na księży :) a jeśli się chodzi do kościoła gdzie indziej to się to mówi i wtedy nie ma kłopotu zapisuje się to w kartotece i tyle ja też nie chodzę do swojej parafii ale nie ukrywajmy że jest takie coś jak kartoteka i tam zapisuje się np czy się przyjmuje kolede a jak się jej latami nie podejmuje to jest kłopot.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s82c32i0uff4z.png

Odnośnik do komentarza

Olija
~nessquick
strunka7777
Dziękuję, w porządku.
Operacja przebiegła pomyślnie.

Zapytałam Bartka co babcia ma powiedziec dziadkowi jak do niego pojedzie. Bartek: Dzien dobry

:D:D:D

boskie! :D

U nas ostatnio:
Ja: Synku, możesz mi przynieść zmiotkę i szufelkę z kuchni?
Starszak: Tak!
J: To przynieś.
S: Nie!

:)

W sumie logiczne. Móc-może ale czy zechce? Jak sie to skończyło? Pewnie buchnelas smiechem...

Trochę mnie zatkało, bo mam już podobny egzemplarz w domu, tyle że starszy.. ("Czemu mi nie powiedziałeś, że cokolwiek?" "Bo nie pytałaś.")
Nie przypuszczałam tylko, że tak szybko się okaże, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.. ;))

Odnośnik do komentarza

Dziś był Pasternak. Nie wiem czy to kwestia tego, że bardziej podgrzałam, czy tej przerwy, czy samego warzywa ale jadła ze smakiem, otwierała buzię, zgarniały lekko wargą, wyrywała łyżeczkę i piszczała o jeszcze.

No i mamy półurodziny :)

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Dziś był Pasternak. Nie wiem czy to kwestia tego, że bardziej podgrzałam, czy tej przerwy, czy samego warzywa ale jadła ze smakiem, otwierała buzię, zgarniały lekko wargą, wyrywała łyżeczkę i piszczała o jeszcze.

No i mamy półurodziny :)

My też polurodziny! :) wszystkiego najlepszego dla Ani :*:* sama chyba spróbuję ten pasternak jak wszyscy go tak chwalą:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s82c32i0uff4z.png

Odnośnik do komentarza

My wczoraj robiliśmy pierwsze podejście do marchewki. Weszły najwyżej dwie łyżeczki, resztę wypluł księciunio.. No a potem i te dwie łyżeczki wyszły, ulewał, póki się nie oczyścił. Dziś dałam mu więc spokój, jutro spróbuję jeszcze raz samą marchewkę, a potem marchewkę z dynią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...