Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olija
Renia74
Witam , też jestem marcową mamą . Michałek urodził się 03.03 przez cc. to mój trzeci syn , starsi mają 18 i 16 lat .

Witajcie wszystkie nowe Mamusie. Nie przywitam Was kazdej z nicka bo wysyp byl i nie nadążam:) wiele mamusiek z nickami na "A" sie zaczynajacymi i mama Renia74 przypomniala mi nasza mame Renie83 ktora juz zupelnie na fb uciekla. Ciesze sie z tego wysypu przeogromnie:) piszcie i opowiadajcie o sobie. Ja tez zawsze na bieżąco z czytaniem ale nie zawsze sie udzuelam z pisaniem:)

Dziewczyny ze spotkania katowickiego jestem za tym żeby godzine juz ustalic na priv bo data juz jawna i miejsce wiec propozycje godzin piszcie na priv. Jak komus propozycja nie bedzie pasowac to tez niech napusze na priv pozostałym. Chetne byly: ja :) lilijka kalea jola88 strunka karolaa sylwia i olka

ciezko bedzie bo ja nie mam priv

Odnośnik do komentarza

Renia74
Ja też miałam w ciąży cukrzycę , 3 mc po porodzie badałam sobie glukometrem i wyniki wychodziły super . Na krzywą wybiorę się jak skończę kp . Tarczyca też mi się rozjechała w ciąży , nadal biorę eutyrox , ale małego nie kierowali mi na badania . Lekarka mówiła że jakby coś było nie tak to wyszło by w przesiewowych .

Mi powiedzieli dokladnie to samo, ze skoro po przesiewowych nie dzwonili to znaczy, że wszystko w porzadku i tego sie trzymajmy :D
Odnośnik do komentarza

Cześć :D Nadrobię Was jutro,widzę,że są nowe mamy-WITAJCIE!!!
Dziś mielismy fajny dzień do czasu.Fajny ,bo kupowałam prezent dla przyjaciółki na panieński,ogólnie zakupy..Pepco tez odwiedziłam i wyszłam z zabawką dla Mateuszka i zawieszką do smoczka :Dbylismy u chrzestnej na kawie i do domu.
No ale potem brzusio go rozbolał i duzo płaczu było.Rano dałam soczku ze startego jabłuszka i ok 18 zaczeło działać,no ale boleśnie.Mój bidulek..w pewnym momencie to już tak łkał,że dałam paracetamol i ponosiłam w chuście..
Uspokoił się po czasie i co??Nóżke do buzi włożył pierwszy raz :D:D Mój kochany :)Wykąpałam,pojadł,zasnął,obudził się z płaczem,to już wiedziałam,że może ta kupa..no i pojawiła się..inna niż zawsze,ale jest ! :) Z przyjemnością przebierałam :) Jak wietrzył pupe to sie obrócił z plecków na brzuszek..o tak mu się lepiej zrobiło hihi
no dobra no to na cycusia :) Pojadł,w pewnym momencie usmiechnął się wyciagnietym sutkiem,po czym puścił i raczunia pogładził mnie po twarzy...JEJU DZIEWCZYNYYY :D No mój maluszek kochany :**To pewnie taka podzieka była za to jak walczylismy i płakaliśmy :D
Zjadł usnął,wybudził się znów,ale już tatuś wrócił i ululał i spi.Biedulek kochany.
Zmykam na winogron i Karmi :)
Dobranoc mamy,do jutra :D*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie :-)
U mnie dziś nawał mleka ale Karmi nie piłam (kalae może za mało piłaś :-D ), zamiast niego była fanta bo ostatnio mam ciśnienie na gazowane, ale to chyba nie to.
Właśnie zmierzyłam mojego "szkraba" i wyszło mi 72 cm - ciekawe na ile dokładny ten pomiar?
To ile dziś nowych marcóweczek zrobi coming out??? :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09klvyn2j4t.png

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś sposoby na bezsenność? Nie spałam 4 h w nocy! A moje dziecko i owszem, póki nie stwierdziłam, po trzeciej godzinie patrzenia w sufit, że co mi szkodzi odłożyć ją do łóżeczka. I co? Anka oczy jak 5 zł mimo, że jak ją podnosiłam to mocno spała.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Macie jakieś sposoby na bezsenność? Nie spałam 4 h w nocy! A moje dziecko i owszem, póki nie stwierdziłam, po trzeciej godzinie patrzenia w sufit, że co mi szkodzi odłożyć ją do łóżeczka. I co? Anka oczy jak 5 zł mimo, że jak ją podnosiłam to mocno spała.

Oj biedna Ty:( mój A obłożony do łóżeczka niby śpi ale wierci się na wszystkie strony no to go do siebie zabrałam i spał ładnie tylko pobudki na cyca są częste bo z 5 było;/

Odnośnik do komentarza

Hej!
Witam wszystkie nowe mamusie :) znowu było dużo do nadrabiania :)
Jesteśmy nad morzem od środy, pogoda była kiepska, się dziś od rana słoneczko świeci, wreszcie :) ja gram na turnieju od dziś do niedzieli,także nie poodpoczywam niestety na słoneczku.
Lilijka ja też nie mogłam dziś zasnąć nad ranem, a jak już wreszcie zasnęłam, to mnie Iza obudziła :/ a potem znowu nie mogłam zasnąć i w sumie to już musiałam wstać, bo mecz o 8:30... nie wiem, czemu tak jest, już mnie to denerwuje.
Pozdrowienia znad morza! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Macie jakieś sposoby na bezsenność? Nie spałam 4 h w nocy! A moje dziecko i owszem, póki nie stwierdziłam, po trzeciej godzinie patrzenia w sufit, że co mi szkodzi odłożyć ją do łóżeczka. I co? Anka oczy jak 5 zł mimo, że jak ją podnosiłam to mocno spała.

a nie myślałaś o czymś? mi się bezsenność zdarza jak o czymś intensywnie myślę.
Teraz chyba pełnia jest albo coś koło tego:D
Może melisę sobie wypij na noc?

A co do godziny to ja na razie nie wiem, ba nawet nie wiem czy ten 13 będzie pasował (bo szczepienie zrobię chyba później), bo nie wiem jak z tą rehabilitacją będzie, dlatego nic nie piszę o godzinie. Poza tym tak mnie tkneło że gdyby 13 padał deszcz cały dzień to chyba wtedy zmienimy dzień?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam Was ale raczej nie bede pisac- przerwa urlopowa:-) ale postaram sie gonic z czytaniem
Lot i w ogole caly dzien minal super. Mala grzeczna, spala, ani razu nie plakala, na lotnisku ja zaczepiali, ona sie usmiechala.
Teraz jest troche problem bo w nocy spala ale szybko sie obudzila i teraz staram sie ja uspic na drzemke ale cos nie chce. Za duzo w domu sie dzieje, dzieciaki krzycza i Mala wszystko slyszy. Pozniej wezmiemy ja na dwor to moze pospi troche.
Trzymajcie sie wszystkie i powodzenia na badaniach m, szczepieniach, rehabilitacji i co tam jeszcze sie dzieje:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam z rana i witam wszystkie nowe marcóweczkowe mamy.
Mój łobuziak wczoraj późno poszedł spać ale to dlatego że zamieszanie było w domu. Przyjechała Angeliki koleżanka i pazurki nam robiła na wesele w sobotę. Był też Angeliki kolega wiec dodatkowe 2 osoby. Siedzieliśmy u nas w pokoju bo jest największy. Za to jak już pojechali to Paweł zasnął w 2 minuty :).

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Byłam ciekawa, która mnie pierwsza zdradzi przed madiką :)

Alexann a jeśli można wiedzieć to ty tylko kp? Jeśli tak to czy miewasz dłuższe przerwy w karmieniu niż 6 h? Młody używa smoczka? Pytam z ciekawości czy ta metoda LAM się sprawdza. Jeśli nie tym lepiej dla mnie :)

sama się zdradziłaś (w końcu już tu pisałaś że dołączyłaś), tylko Madika niedokładnie nadrabia :D

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka87
Byłam ciekawa, która mnie pierwsza zdradzi przed madiką :)

Alexann a jeśli można wiedzieć to ty tylko kp? Jeśli tak to czy miewasz dłuższe przerwy w karmieniu niż 6 h? Młody używa smoczka? Pytam z ciekawości czy ta metoda LAM się sprawdza. Jeśli nie tym lepiej dla mnie :)

sama się zdradziłaś (w końcu już tu pisałaś że dołączyłaś), tylko Madika niedokładnie nadrabia :D

Albo nie dochodzi... :D ;)

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Alexann trzymamy kciuki za Was :) na pewno dasz radę, jesteś mamą, więc masz supermoc! a taka mała różnica wieku to super dla dzieciaczków. Oby tylko ciąża była bez komplikacji, czego życzę z całego serca :)

mmarta33 o popatrz, dzięki za podpowiedź, nie pomyślałam o tej hemoglobinie, a faktycznie to by może coś pokazało. Diabetolog nie dał mi kolejnego skierowania na wypicie tego ulepa, bo mówił, że to teraz nie ma sensu. Powiedział też, że mogę po prostu tak źle znosić wypicie tego drina ;) Ale nie ma innego badania na stwierdzenie cukrzycy. Dziś zjadłam na śniadanie owsiankę z brzoskwiniami więc po 1 nabiał, po 2 owoce a po 2 godz. cukier 89. A w ciąży byłaś na diecie, czy insulinie? Ja byłam na diecie i po porodzie mierzyli Dawidkowi cukier i było wszystko ok. Pytałam diabetologa to powiedział, że nie ma konieczności robić małemu badań. Jak widać, co lekarz to inna opinia. Tak samo brałam w ciąży Letrox i mój endokrynolog też stwierdził, że nie ma sensu robić badań dziecku, bo w szpitalu miał przesiewówkę i gdyby coś wyszło to by dzwonili. A wiem, że niektóre z was (Kalae) były z dzieciaczkami u endo... I po poście Kalae pytałam i rodzinnego i endo i obaj stwierdzili to samo. Ale jak będę mu kiedyś robiła jakieś badania to zrobię dodatkowo dla własnego spokoju tsh i cukier.

nessquick też mierzyłam po porodzie i było ok, czasem mierzyłam tak z doskoku i też było ok więc wynik tego badania mnie bardzo zdziwił, szczególnie że zadzwonili do mnie z Luxmedu i kazali szybko umówić wizytę do diabetologa...

Dzięki dziewczyny za wsparcie, mam nadzieję, że się uda, przed chwilą karmienie i awantura, jedna pierś to jakby go parzyła, nie chce i już z drugiej trochę pojadł z tamtej odciągnęłam 90 ml i jakoś poszło. Tylko najgorsze jest to, że żeby pobudzić laktację on musi ssać, ale nie chce, tylko się wkurza i od razu płacze, nie - nie płacze, on się drze, jakby go ze skóry obdzierali!


Dostałam skierowanie na to badanie przy okazji krzywej po porodzie. W ciąży byłam na diecie. Teraz robiłam tez córce ale wyników jeszcze nie mam. Moze faktycznie kp zaburza wyniki krzywej. Trzymaj sue
Odnośnik do komentarza

Witam porannie!
U nas nocka taka jak zwykle, czyli pobudki co 2-3 h, ale za to pospaliśmy do 11.
Dziewczyny, czy wszystkie Wasze dzieciaczki przekręcają się z plecków na brzuszek? Bo mój mały miś przekręca się z brzuszka na plecy,a odwrotnie się nie garnie, a ma prawie 5 miesięcy.
I jeszcze jedno: czy czasem po karmieniu piersią macie wrażenie kłucia w sutku? Takie nieprzyjemne uczucie?
P.S. Renia74 śliczne imię wybrałaś dla synka :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas noc też kiepska, usnal wczoraj bez dokarmiania mm przed 21 i potem pobudki na jedzenie. 23.30- 2.30-5-6.30 więc chyba sie poddam i bede mu dawac mm na noc, bo wtedy jest tylko jedna nocna pobudka. Co prawda potem z przerwami dospalismy do 10, ale już nie mogę się doczekać, kiedy się skończy ten przerywany sen. U nas dziś ladna pogoda i słoneczko także w planie spacerki :) miłego dnia życzymy wszystkim mamom i dzieciaczkom :)
ps. Jest tu jakas mama z Krakowa?

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

strunka7777
~kalae
Lilijka87
Byłam ciekawa, która mnie pierwsza zdradzi przed madiką :)

Alexann a jeśli można wiedzieć to ty tylko kp? Jeśli tak to czy miewasz dłuższe przerwy w karmieniu niż 6 h? Młody używa smoczka? Pytam z ciekawości czy ta metoda LAM się sprawdza. Jeśli nie tym lepiej dla mnie :)

sama się zdradziłaś (w końcu już tu pisałaś że dołączyłaś), tylko Madika niedokładnie nadrabia :D

Albo nie dochodzi... :D ;)

2w1:D

Odnośnik do komentarza

Alesandra
Witam porannie!
U nas nocka taka jak zwykle, czyli pobudki co 2-3 h, ale za to pospaliśmy do 11.
Dziewczyny, czy wszystkie Wasze dzieciaczki przekręcają się z plecków na brzuszek? Bo mój mały miś przekręca się z brzuszka na plecy,a odwrotnie się nie garnie, a ma prawie 5 miesięcy.
I jeszcze jedno: czy czasem po karmieniu piersią macie wrażenie kłucia w sutku? Takie nieprzyjemne uczucie?
P.S. Renia74 śliczne imię wybrałaś dla synka :)

Podziwiam wszystkie mamy,ktore daja radę z tak czestymi pobudkami w nocy. Mój mnie przyzwyczaił do 1 pobudki (nie liczac 2 tyg wakacji, kiedy budzil sie co godz, max 2) i dlatego może ciężko mi zaakceptować znowu nocne wstawanie, ogolnie to jestem straszny śpioch! A już moja idolka jest Rednails, dzielna z Ciebie kobietka :)
Dawid czesto przekreca sie sam na brzuszek, ale tylko w jedna strone, mial kiedys dzien trenowania przewrotu z brzucha na plecy,ale robil to z takim impetem, ze walnal glowa (trenowal na piankowych puzzlach) i byl ryk i od tamtej pory nie podjal próby. Podobno z brzucha na plecy to wyzszy level niz odwrotnie,ale jak widac nasze dzieciaczki rozwijaja sie w swoim tempie a nie zgodnie z poradnikami :)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

To się nachwaliłam, że mój Mały ładnie śpi.. wczoraj zasnął owszem o 9, ale brzuszek go wybudził o 12. Masowanie, rowerek i po spaniu.. godzinę pofiglował, a o 3 Starszak go przebudził płaczem, całe szczęście karmienie z powrotem go ululało. Dawno nie było takiej nocy - ale widzisz Ann1ee, nie jesteś sama ;) Wogóle twój schemat nocnego kp miałam przy Starszaku dość długo i wydawał mi się OK, może dlatego, że spałam z dzieckiem. Jak ty wstajesz do synka to nie dziwię się, że wolisz przejść na butlę.

U mnie po cukrzycy też zbadali Młodego tylko w szpitalu bez żadnych dalszych zaleceń. Pediatra też nic nie sugerował.

Odnośnik do komentarza

Zeby nie bylo wam smutno, to u mnie... Noc tez taka sobie :(
Mlody do nas przyszedł i w ryk. Obudził mala, ktora bawila sie przez dwie godziny. A jak juz ja uspilam, to mlody tak sie rozłożył, ze mnie pozostalo spac w nogach.
I standardowo - po 6 pobudka orzez mloda.
A jak mlody sie obudzi, to młoda dlugi sen ciągnie.

Takze Lilijka, jedyna rada na nieprzespane noce? Szybko o nich zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

~nessquick
To się nachwaliłam, że mój Mały ładnie śpi.. wczoraj zasnął owszem o 9, ale brzuszek go wybudził o 12. Masowanie, rowerek i po spaniu.. godzinę pofiglował, a o 3 Starszak go przebudził płaczem, całe szczęście karmienie z powrotem go ululało. Dawno nie było takiej nocy - ale widzisz Ann1ee, nie jesteś sama ;) Wogóle twój schemat nocnego kp miałam przy Starszaku dość długo i wydawał mi się OK, może dlatego, że spałam z dzieckiem. Jak ty wstajesz do synka to nie dziwię się, że wolisz przejść na butlę.

U mnie po cukrzycy też zbadali Młodego tylko w szpitalu bez żadnych dalszych zaleceń. Pediatra też nic nie sugerował.

Bo człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego, u nas było 21/22-5-7 i było super :) do lipca spaliśmy razem, potem przeniosłam go do łóżeczka właśnie dlatego, że tak pięknie spał ;) cóż może znowu zaproszę Dawida do łóżka, a męża wygonię do łóżeczka :P będzie ciężko bo chłop ma 190 cm ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...