Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ann1ee
Alexann trzymamy kciuki za Was :) na pewno dasz radę, jesteś mamą, więc masz supermoc! a taka mała różnica wieku to super dla dzieciaczków. Oby tylko ciąża była bez komplikacji, czego życzę z całego serca :)

mmarta33 o popatrz, dzięki za podpowiedź, nie pomyślałam o tej hemoglobinie, a faktycznie to by może coś pokazało. Diabetolog nie dał mi kolejnego skierowania na wypicie tego ulepa, bo mówił, że to teraz nie ma sensu. Powiedział też, że mogę po prostu tak źle znosić wypicie tego drina ;) Ale nie ma innego badania na stwierdzenie cukrzycy. Dziś zjadłam na śniadanie owsiankę z brzoskwiniami więc po 1 nabiał, po 2 owoce a po 2 godz. cukier 89. A w ciąży byłaś na diecie, czy insulinie? Ja byłam na diecie i po porodzie mierzyli Dawidkowi cukier i było wszystko ok. Pytałam diabetologa to powiedział, że nie ma konieczności robić małemu badań. Jak widać, co lekarz to inna opinia. Tak samo brałam w ciąży Letrox i mój endokrynolog też stwierdził, że nie ma sensu robić badań dziecku, bo w szpitalu miał przesiewówkę i gdyby coś wyszło to by dzwonili. A wiem, że niektóre z was (Kalae) były z dzieciaczkami u endo... I po poście Kalae pytałam i rodzinnego i endo i obaj stwierdzili to samo. Ale jak będę mu kiedyś robiła jakieś badania to zrobię dodatkowo dla własnego spokoju tsh i cukier.

nessquick też mierzyłam po porodzie i było ok, czasem mierzyłam tak z doskoku i też było ok więc wynik tego badania mnie bardzo zdziwił, szczególnie że zadzwonili do mnie z Luxmedu i kazali szybko umówić wizytę do diabetologa...

Dzięki dziewczyny za wsparcie, mam nadzieję, że się uda, przed chwilą karmienie i awantura, jedna pierś to jakby go parzyła, nie chce i już z drugiej trochę pojadł z tamtej odciągnęłam 90 ml i jakoś poszło. Tylko najgorsze jest to, że żeby pobudzić laktację on musi ssać, ale nie chce, tylko się wkurza i od razu płacze, nie - nie płacze, on się drze, jakby go ze skóry obdzierali!

A twoja dzidzia tylko z jednej piersi nie chce jeść?

Odnośnik do komentarza

Byłam ciekawa, która mnie pierwsza zdradzi przed madiką :)

Alexann a jeśli można wiedzieć to ty tylko kp? Jeśli tak to czy miewasz dłuższe przerwy w karmieniu niż 6 h? Młody używa smoczka? Pytam z ciekawości czy ta metoda LAM się sprawdza. Jeśli nie tym lepiej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza

U mnie z kp od pierwszych dni był problem. Mały się wykręcał i strasznie płakał. Próbowałam na stojąco, siedząco i leżąco, a on się wydzierał. W końcu lekarz na obchodzie powiedział że trzeba go dokarmić bo jest głodny. I tak się zaczęło... Każde moje karmienie i tak kończyło się butlą. W domu zaczęłam walczyć o kp. Teraz dokarmiam 2 razy, przed spacerem i na noc. A lakatorem najwięcej udało mi się ściągnąć 40 ml z obu piersi. Myślę że mały więcej ściągnie bo przecież przybiera na wadze.

Odnośnik do komentarza

Alesandra
U mnie z kp od pierwszych dni był problem. Mały się wykręcał i strasznie płakał. Próbowałam na stojąco, siedząco i leżąco, a on się wydzierał. W końcu lekarz na obchodzie powiedział że trzeba go dokarmić bo jest głodny. I tak się zaczęło... Każde moje karmienie i tak kończyło się butlą. W domu zaczęłam walczyć o kp. Teraz dokarmiam 2 razy, przed spacerem i na noc. A lakatorem najwięcej udało mi się ściągnąć 40 ml z obu piersi. Myślę że mały więcej ściągnie bo przecież przybiera na wadze.

To z karmieniem u was nie jest ciekawie . My też mieliśmy kilka incydentów z kp ale to były przejściowe problemy. U mnie mały raz obraził się na 2 tygodnie na jedną pierś i nie chciał jesc z niej. Był krzyk płacz. Najpierw ściągnęłam pokarm z niej i butelka szła co drugie karmienie ale później wpadłam na pomysł karmienia na leżąco na lewym boku z prawej piersi wyglądało śmiesznie ale w ten sposób jadł. A po dwóch tygodniach mu przeszło i jadł juz normalnie. Nie wiem czemu tak miał ale cieszę się że już nie mamy problemu z karmieniem. A Tobie życzę wytrwałości przy kp bo czasem to nie lada wyzwanie jest.

Odnośnik do komentarza

[quote="Aanusiak"]Witam, zachecona ujawnieniem się nowych mam na forum i ja zdecydowałam się napisać jestem mamą 5 miesiecznego Michałka urodzonego 5.03 przez cc.Czytam was od 2miesiąca ciąży i co wieczór towarzyszenie mi przy kp synka[/quote

Witaj kolejna mamo marcowa;) jednak dużo nas czytało a teraz robimy wysyp;)

Odnośnik do komentarza

Ja niestety po wielkich bojach nie karmię: pierwszy pokarm pojawil się po 4 dniach od cc, do tego czasu mały dostał butelke.
Walczyłam z poradnia laktacyjna, z polozna srodowiskowa - udawało się odciągnąć i karmić butelka przez szalowe 3 tygodnie, z czego większość z przygodami brzuszkowymi, kolkami i niechecia w ogóle do picia mojego mleka.

Takze nasza sytuacja odzwierciedlenia nie ma, ale moge się pochwalić, że za wyjątkiem ostatniej nocy (zabki) Kacper śpi od 20:30 do 6:30 :) jest dokarmiany o 22.
Nasz przepis na noce to szumiś i otulaczek (już wyrosl, teraz spiworki).

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Witam kolejną mamę:)
Co do forum to myślę że czytają je tylko marcowe mamuśki, bo i po co ktoś inny miałby je czytać.

Alexann powodzenia! Zawsze podziwiałam mamy z dziećmi z małą różnicą wieku. Mój mąż codziennie mnie namawia na kolejne (jak patrzy na synusia to chciałby jeszcze tak słodką córcię), ale ja sobie tego nie wyobrażam przy moim wymagającym Misiaczku, poza tym ciąża to dla mnie 9 miesięcy stresu.

Odnośnik do komentarza

Ale pędzicie dzisiaj:)
Witam wszystkie nowe mamy-dopiero ja byłam nową marcóweczką na forum ale po ostatnim wysypie to już ze mnie taka marcóweczka drugiej świeżości ;)
Alexann-gratulacje i spokojnej ciąży :)
Nessquick-to co zaczynamy od poniedziałku? Trzy razy w tygodniu melb+tiff przez 4 tygodnie? Kto dołącza?
Magdalenka-bodziaki spokojnie możesz Wojtusiowi kupić nie dość że się bardzo fajnie rozciągają to jeszcze są dosyć szerokie (bo np te bodziaki które mamy ze smyka są bardzo wąskie a za to długaśne). Ale pajace mogą się Wojtkowi rozłazić na brzuszku bo są węższe od bodziaków i tak fajnie się nie ciągną.
Ernesto-nigdy nic w kiku nie kupowałam,nawet nie wiem czy u nas jest.
A mnie rozłożyło choróbsko jakieś paskudne. Czuję się jakby mnie pociąg rozjechał...a w niedzielę chrzciny. Zalekowałam się porządnie i tylko mam nadzieję że Mateusza nie zarażę...

Odnośnik do komentarza

maddalena82
A rano leżymy sobie z Mateuszkiem w łóżku,musiało mi się chyba trochę przysnąć bo nagle czuję żelazny uścisk bezzębnej szczęki na moim palcu-"matka nie śpimy,bawimy się"

To mój synuś ostatnio ma ochotę na nocne zabawy. Juz dwie noce z rzędu nie zasypia po karmieniu tylko sobie gada "tatatatata". Dziś 45 minut a wczoraj 1,5 h takiej zabawy

Odnośnik do komentarza

AsiaR
Ann1ee nie poddawaj się! Pamiętaj, że na tym etapie kp to już nie ma twardych piersi mimo że mleka jest pod dostatkiem - no chyba że Karmi wypijesz - polecam na zwiększenie laktacji ale ostrzegam - wkładki laktacyjne trzeba mieć pod ręką :-D

Ja bez karmi mam twarde jeśli mały dłużej pośpi na spacerze... Wtedy cały dzień mam którąś twardą. ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia, dlatego ja nie mowie znajomych o marcówkach. Znam takie co to nie maja co robić i chociażby z nudów by poczytały.

Ann, a zabki?? A może jest trochę za późno gdy go karmisz, on mega zmęczony, a ssanie piersi wymaga dużego wysiłku. I piersi to nie magazyn mleka, ono jest produkowane a bieżąco. U nas Tosia się denerwuje strasznie i nienchce pierdi gdy jest zmęczona, wtedy daje smoka, zasypia i jak wstanie to ja karmie i już spokój.

Z tym Karmi to ja wkncu sprobuje, zobaczymy czy to faktycznie działa chociaż boje się znów tych mokrych wkładek, ehh.

Witam nowe mamy.

Madika, dziś się wazylam z mala, wychodzi ze na obecna chwile wazy 7200. Kluseczka. :)

Asa i co do dokarmiania to ja tez dawałam mm w szpitalu, ale żadnego problemu z kp nie było, wręcz przeciwnie. Bardzo długo nawal już od 2doby.

Odnośnik do komentarza

Renia74
Witam , też jestem marcową mamą . Michałek urodził się 03.03 przez cc. to mój trzeci syn , starsi mają 18 i 16 lat .

Witajcie wszystkie nowe Mamusie. Nie przywitam Was kazdej z nicka bo wysyp byl i nie nadążam:) wiele mamusiek z nickami na "A" sie zaczynajacymi i mama Renia74 przypomniala mi nasza mame Renie83 ktora juz zupelnie na fb uciekla. Ciesze sie z tego wysypu przeogromnie:) piszcie i opowiadajcie o sobie. Ja tez zawsze na bieżąco z czytaniem ale nie zawsze sie udzuelam z pisaniem:)

Dziewczyny ze spotkania katowickiego jestem za tym żeby godzine juz ustalic na priv bo data juz jawna i miejsce wiec propozycje godzin piszcie na priv. Jak komus propozycja nie bedzie pasowac to tez niech napusze na priv pozostałym. Chetne byly: ja :) lilijka kalea jola88 strunka karolaa sylwia i olka

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...