Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam marcowe mamusie!
Aż nie mogę uwierzyć, że to robię! Tyle czasu się zbierałam żeby coś napisać, ale albo brakowało mi odwagi albo uważałam że to zły moment. Ale nesqiuck wywołała lawinę. Jesteście ze mną od czasów ciąży. Skorzystałam z wielu Waszych rad, to z Wami wybierałam wyprawkę no i oczywiście dowiedziałam się o Gemini.
Mój ukochany synuś przyszedł na świat 24.03. "Starszak" ma już 13 lat, więc czuję się tak jakby pierworódką. Tyle się zmieniło...
Przygarniecie i mnie?

Odnośnik do komentarza

Madika
~Antonowa
Hej dziewczyny.
Tez czytam Was od dawna ale jakoś nie było okazji napisać. Nie do konca jestem marcowka bo urodziłam 5 kwietnia 9 dni po terminie . Czy mnie przygarniecie??

Uuu coraz wiecej nam sie ujawnia.... :D Ja nie wiem jak Wy wytrzymalyscie tak po cichaczu tyle czasu :D Jest to dla mnie fenomen :D

Zapraszamy i witamy opowiesz cos o sobie? Aaaa nie pewnie juz opowiedzialas- musze tylko dojsc :D

Madika bierz męża to pomoże Ci dojść :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Madika][quotemisiakowata30
Ernesto ja tez jadam jajecznicę z ketchupem ;)
Bedziesz kiedyś z Miśką w moim miescie to skoczymy razem ;) Ja Cię ubiorę ;)

Ciąza Mya wymiotuje?jeju?
jeszcze Tobie sie cos dzieje ..trzymam kciuki za Was ;)
:**

magdalenka85
misiakowata30
~kalae
w tesco też bywaja ciekawe piwa i w piotr i paweł to np bavaria bezalkoholowa i wino i szampan vintense bezalkoholowe

zajrzę do Piotra nastepnym razem jak pojde do kościoła:) Jest obok :)

Misia tylko kolejności nie pomyl, najpierw kościół potem piwo;-)
dobra :D

Kotka ciesze sie,ze juz lepiej ;)

Ach te Skurcze..tez zrazona jestem do mojego i na wesele ide z dzieckiem,no boje sie jej zostawic..boje sie,ze bedzie chciala dawac małemu jakies zarcie wrr
Na chcinach mnie denerwowała,zeby dac Matiemu cos ze stołu bo sie garnie do talerzy i patrzy..udawałam,ze nie słysze...chrzestny zapytał cz ziemniaka dac to ta sie ucieszyła i dać mówi,a ja nie wytrzymałam i warknęłam :"dać dać,a ja potem ja sama będe się uzerała z płaczacym dzieckiem"..spojrzałam sie na nia,to dziwnie spojrzała,ale dała juz spokoj...tez scene odwaliła pod kosciolem,ale było mineło i nie bede pisać o tym...wkurza mnie..tylko szkoda P.bo mu przykro..

Madika szkoda,jak cos ,jak zmienisz zdanie to daj mi znac co do forum fb ;)

jaki sok jakis Gerbera czy zwykły ?

Sok kupilam Hippa i ma w skaldzie tylko jablko. Moja znajoma miala problem z kupkami i 1 miesiecznemu 1 lyzeczke na butelke wody kazali dawac i sie uspokoilo wszystko.

Misiakowata jak porabie mnie to wtedy nawet Lilijke zaciagne na FB:D

Lilijki nie trzeba juz zaciagac

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Dawno nie pisałam, ale tak nam jakoś szybko dni lecą :)
Witajcie nowe mamusie, fajnie że Was się tak dużo ujawniło :) teraz tylko trzeba pisać regularnie to forum dostanie drugie życie :)
Dziewczyny, które miały cukrzycę w ciąży - robiłam ostatnio badania. Na czczo wyszło mi super, po 2 godz 201 czyli cukrzyca :( podłamałam się, bo przed ciążą wszystko było ok. Myślałam sobie, dostałam synka i cukrzycę gratis :( to tak jak Ernesto córkę i problem ze słuchem. A mówili ciąża to nie choroba i stan błogosławiony, taaa... Krzywą robiłam w sb rano, wieczorem miałam wyniki, wyciągnęłam glukometr i zaczęłam mierzyć cukry po 2 godz. i za każdym razem super, poniżej 100 a norma 140. W pn czekałam w pasie startowym do diabetologa i okazało się, że kp może mieć na to wpływ. Kazał mi mierzyć cukry po śniadaniu bo wtedy najbardziej skaczą i nie mam wiecej niż 90. Więc mam nadzieję, ze jednak nie skończy się cukrzycą :( i mam się zgłosić jak już skończę przygodę z karmieniem

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

A co do karmienia piersią to nie wiem czy niedługo się nie skończy. Mamy, które kp, czy nie zauważyłyście, że macie mniej mleka ostatnio? Miałam dziwną sytuację, przedwczoraj chciałam nakarmić Młodego na noc. Trochę pociągnął i w płacz, zaproponowałam drugą pierś pociamkał chwilę i to samo. Myślę sobie, jestem po ćwiczeniach i nie zdążyłam zaliczyć prysznica, może to mu nie pasuje, więc postanowiłam ściągnąć laktatorem i dać z butli. I odciągnęłam tylko 30 ml z obu piersi łącznie. :( No kosmos jakiś. Do tej pory byliśmy tylko na kp, sporadycznie dostawał mm, a tu nagle taka historia. Mąż od razu w auto po mm, bo w domu akurat nie bylo. W nocy i wczoraj caly dzień karmiłam piersią, a wieczorem powtórka z rozrywki. Dziś też cały dzień się karmimy, ale widzę, że częściej się domaga. Czy to może być kryzys laktacyjny? I czy to jest możliwe, że cały dzień jest ok, a nagle na noc mleka nie ma? Dzisiaj chyba ściągnę, żeby zobaczyć ile tego jest, bo mm to 180 ml zjada lekko.

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
A co do karmienia piersią to nie wiem czy niedługo się nie skończy. Mamy, które kp, czy nie zauważyłyście, że macie mniej mleka ostatnio? Miałam dziwną sytuację, przedwczoraj chciałam nakarmić Młodego na noc. Trochę pociągnął i w płacz, zaproponowałam drugą pierś pociamkał chwilę i to samo. Myślę sobie, jestem po ćwiczeniach i nie zdążyłam zaliczyć prysznica, może to mu nie pasuje, więc postanowiłam ściągnąć laktatorem i dać z butli. I odciągnęłam tylko 30 ml z obu piersi łącznie. :( No kosmos jakiś. Do tej pory byliśmy tylko na kp, sporadycznie dostawał mm, a tu nagle taka historia. Mąż od razu w auto po mm, bo w domu akurat nie bylo. W nocy i wczoraj caly dzień karmiłam piersią, a wieczorem powtórka z rozrywki. Dziś też cały dzień się karmimy, ale widzę, że częściej się domaga. Czy to może być kryzys laktacyjny? I czy to jest możliwe, że cały dzień jest ok, a nagle na noc mleka nie ma? Dzisiaj chyba ściągnę, żeby zobaczyć ile tego jest, bo mm to 180 ml zjada lekko.

Hej
U mnie przez ostatnie 4 dni tak było ze mały jadł co 30-40 minut i piersi miękkie ale przystawialam i dziś juz widzę ze jest lepiej i twardsze się robią. Ale ja mialam caly czas miekkie a nie tylko na noc.Tez obstawiam kryzys. Mam nadzieje ze juz się skończył bo było ciężko. Tobie życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

Hej :) kurcze tyle nowych mam :) witam wszystkie :) padlam z szoku :)
Kurcze Kamila rzeczywiscie mozna w googlach znalezc posty... ja sie tam nie boje zdjęć tylko moich niektórych postow bo jakby to ktos ze znajomych przeczytal to maskara :/
Gratuluję pierwszej Marcoweczce w ciazy :*
Ja bym mogla tak zeby przed 14 byc w domu albo po 14 wyjechac z niego. Tak zebym mogla siostrze zostawic Kube po pracy bo mlodszej teraz nie ma.
Dzisiaj bylysmy na szczepieniu i Mala ma 7700 i 66 cm :)
Jola to Olis wymagajacy :/ ale za to jak szybko zacznie chodzic to nie będziesz go musiala nosic :) wtedy będziesz za nim biegac :D
Ja juz tez mniej to dretwienie odczuwam.

Odnośnik do komentarza

Ann1ee - może być tak, że laktatorem nie odciągniesz, a dziecko jest niespokojnie niekoniecznie dlatego, że nie masz mleka. Ja zauważyłam że piersi do sciągania muszą się przyzwyczaić. Tosia nie chce ssać na noc, dlatego odciągam od jakichś 2 tyg, na początku było krucho z ml, a teraz i ponad 200ml się zdarza.
Może dziecko jest głodne i śpiące jednocześnie i ssanie piersi mu nie pasuje bo to dodatkowe męczenie się w rezultacie samo nie wie co ma robić, bo jest głodne, ale zbyt zmęczone żeby ssać, a jeszcze po cały dniu np wolniej lecie.
Ponadto wkraczamy w 6 miesiąc, a to jest kryzys laktacyjny, między innymi dlatego wiele kobiet przestaje wtedy karmić, sądząc, że mleko się kończy. Dziecko jest już duże, potrzebuje więcej jedzenia, a nasz organizm jeszcze się nie przestawił. Dlatego jak chcesz kp to się nie poddawaj.

Odnośnik do komentarza

Właśnie piersi też mam miękkie cały czas, ale w dzień jeszcze się jakoś najada, kończy z uśmiechem wpychając paluszki do buzi ;) Już wcześniej odciągałam laktatorem jak chodziliśmy na rehabilitację, żeby zawsze mieć ze sobą mleko po zajęciach i bez większego wysiłku 150 ml się zbierało, a teraz 1/5 tego. No nic, tak jak piszecie, trzeba zacisnąć zęby i przetrwać kryzys. Miałam plan karmić do skończonego 6 mca jeszcze zostało 35 dni, nie poddam się tak łatwo ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza


Ann1ee

Dawno nie pisałam, ale tak nam jakoś szybko dni lecą :)
Witajcie nowe mamusie, fajnie że Was się tak dużo ujawniło :) teraz tylko trzeba pisać regularnie to forum dostanie drugie życie :)
Dziewczyny, które miały cukrzycę w ciąży - robiłam ostatnio badania. Na czczo wyszło mi super, po 2 godz 201 czyli cukrzyca :( podłamałam się, bo przed ciążą wszystko było ok. Myślałam sobie, dostałam synka i cukrzycę gratis :( to tak jak Ernesto córkę i problem ze słuchem. A mówili ciąża to nie choroba i stan błogosławiony, taaa... Krzywą robiłam w sb rano, wieczorem miałam wyniki, wyciągnęłam glukometr i zaczęłam mierzyć cukry po 2 godz. i za każdym razem super, poniżej 100 a norma 140. W pn czekałam w pasie startowym do diabetologa i okazało się, że kp może mieć na to wpływ. Kazał mi mierzyć cukry po śniadaniu bo wtedy najbardziej skaczą i nie mam wiecej niż 90. Więc mam nadzieję, ze jednak nie skończy się cukrzycą :( i mam się zgłosić jak już skończę przygodę z karmieniem

Ja mierzyłam kilka dni po porodzie i też były w normie, więc odpuściłam restrykcyjną dietę, a szczególnie godziny posiłków - tyle, że rzucilam biały cukier, nic już nim nie słodzę i od stycznia nie kupiłam ani kg..
Ale kp cały czas bez dokarmiania mm, co też jak widać może mieć wpływ na wynik. No nic, muszę się zebrać i strzelić znów tego drina...


misiakowata30

i na wesele ide z dzieckiem,no boje sie jej zostawic..boje sie,ze bedzie chciala dawac małemu jakies zarcie wrr

I dobrze. Da się bawić na weselu z maluchem, a będziesz na pewno spokojniejsza.


Alesandra

Witam marcowe mamusie!
Aż nie mogę uwierzyć, że to robię! Tyle czasu się zbierałam żeby coś napisać, ale albo brakowało mi odwagi albo uważałam że to zły moment. Ale nesqiuck wywołała lawinę. Jesteście ze mną od czasów ciąży. Skorzystałam z wielu Waszych rad, to z Wami wybierałam wyprawkę no i oczywiście dowiedziałam się o Gemini.
Mój ukochany synuś przyszedł na świat 24.03. "Starszak" ma już 13 lat, więc czuję się tak jakby pierworódką. Tyle się zmieniło...
Przygarniecie i mnie?

Faktycznie, poleciało lawinowo :))
Ja dzięki Kamilli mam parę rzeczy z promocji w rossmanie, a Młodego chustuję wg instrukcji Monimoni. No i Agi przepisy czekają na zrobienie..

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Cześć Dziewczyny!
Dawno nie pisałam, ale tak nam jakoś szybko dni lecą :)
Witajcie nowe mamusie, fajnie że Was się tak dużo ujawniło :) teraz tylko trzeba pisać regularnie to forum dostanie drugie życie :)
Dziewczyny, które miały cukrzycę w ciąży - robiłam ostatnio badania. Na czczo wyszło mi super, po 2 godz 201 czyli cukrzyca :( podłamałam się, bo przed ciążą wszystko było ok. Myślałam sobie, dostałam synka i cukrzycę gratis :( to tak jak Ernesto córkę i problem ze słuchem. A mówili ciąża to nie choroba i stan błogosławiony, taaa... Krzywą robiłam w sb rano, wieczorem miałam wyniki, wyciągnęłam glukometr i zaczęłam mierzyć cukry po 2 godz. i za każdym razem super, poniżej 100 a norma 140. W pn czekałam w pasie startowym do diabetologa i okazało się, że kp może mieć na to wpływ. Kazał mi mierzyć cukry po śniadaniu bo wtedy najbardziej skaczą i nie mam wiecej niż 90. Więc mam nadzieję, ze jednak nie skończy się cukrzycą :( i mam się zgłosić jak już skończę przygodę z karmieniem

Nie zamartwiaj sie kochana ! Pierwsze co zapamiętałam z ostatniej rozmowy z diabetologiem przed porodem, to ze nawet zdrowy człowiek ma czasem cukier okolo 200 ! :) i ze laktacja może podnosić jego poziom. Także obserwuj mierz i głowa do góry:)

Odnośnik do komentarza

Ann1ee! Po ciąży oprócz krzywej robiłaś tez hemoglobinę glikowana? Nie wiem czy właściwie napisałam nazwę badania. Wynik pokazuje średnie cukry chyba z 3 miesięcy. Skoro o cukrzycy mowa, to mam pytania do mam które ja miały w ciąży. Byliście z dzieciaczkami u diabetologa? My dostaliśmy skierowanie. Dziś byłyśmy na wizycie. Cukier z palca ok, czekamy na wynik badania średniego cukru. Witam nowe mamusie na forum.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wszystkie serdeczne gratulacje i powitanie.

U nas drugi dzidziuś był planowany... ale na później. Trochę panika w oczach jak to będzie z dwójką maluchów, ale syn nie należy do placzliwych dzieci to jest nadzieja.

Pierwszą ciążę zniosłam super, teraz są obawy związane z marcowym cc i pozostałością po ciąży w postaci rozstepu kresy białej i przepukliny.

Trzymajcie kciuki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

AsiaR
Ann1ee nie poddawaj się! Pamiętaj, że na tym etapie kp to już nie ma twardych piersi mimo że mleka jest pod dostatkiem - no chyba że Karmi wypijesz - polecam na zwiększenie laktacji ale ostrzegam - wkładki laktacyjne trzeba mieć pod ręką :-D

u mnie nic takiego sie nie działo
Odnośnik do komentarza

Alexann trzymamy kciuki za Was :) na pewno dasz radę, jesteś mamą, więc masz supermoc! a taka mała różnica wieku to super dla dzieciaczków. Oby tylko ciąża była bez komplikacji, czego życzę z całego serca :)

mmarta33 o popatrz, dzięki za podpowiedź, nie pomyślałam o tej hemoglobinie, a faktycznie to by może coś pokazało. Diabetolog nie dał mi kolejnego skierowania na wypicie tego ulepa, bo mówił, że to teraz nie ma sensu. Powiedział też, że mogę po prostu tak źle znosić wypicie tego drina ;) Ale nie ma innego badania na stwierdzenie cukrzycy. Dziś zjadłam na śniadanie owsiankę z brzoskwiniami więc po 1 nabiał, po 2 owoce a po 2 godz. cukier 89. A w ciąży byłaś na diecie, czy insulinie? Ja byłam na diecie i po porodzie mierzyli Dawidkowi cukier i było wszystko ok. Pytałam diabetologa to powiedział, że nie ma konieczności robić małemu badań. Jak widać, co lekarz to inna opinia. Tak samo brałam w ciąży Letrox i mój endokrynolog też stwierdził, że nie ma sensu robić badań dziecku, bo w szpitalu miał przesiewówkę i gdyby coś wyszło to by dzwonili. A wiem, że niektóre z was (Kalae) były z dzieciaczkami u endo... I po poście Kalae pytałam i rodzinnego i endo i obaj stwierdzili to samo. Ale jak będę mu kiedyś robiła jakieś badania to zrobię dodatkowo dla własnego spokoju tsh i cukier.

nessquick też mierzyłam po porodzie i było ok, czasem mierzyłam tak z doskoku i też było ok więc wynik tego badania mnie bardzo zdziwił, szczególnie że zadzwonili do mnie z Luxmedu i kazali szybko umówić wizytę do diabetologa...

Dzięki dziewczyny za wsparcie, mam nadzieję, że się uda, przed chwilą karmienie i awantura, jedna pierś to jakby go parzyła, nie chce i już z drugiej trochę pojadł z tamtej odciągnęłam 90 ml i jakoś poszło. Tylko najgorsze jest to, że żeby pobudzić laktację on musi ssać, ale nie chce, tylko się wkurza i od razu płacze, nie - nie płacze, on się drze, jakby go ze skóry obdzierali!

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

~mmarta33
Ann1ee! Po ciąży oprócz krzywej robiłaś tez hemoglobinę glikowana? Nie wiem czy właściwie napisałam nazwę badania. Wynik pokazuje średnie cukry chyba z 3 miesięcy. Skoro o cukrzycy mowa, to mam pytania do mam które ja miały w ciąży. Byliście z dzieciaczkami u diabetologa? My dostaliśmy skierowanie. Dziś byłyśmy na wizycie. Cukier z palca ok, czekamy na wynik badania średniego cukru. Witam nowe mamusie na forum.

My dostaliśmy tylko skierowanie do neonatologa ..a tam tylko oględziny"z wierzchu" ..rzeczywiście jak będę na ponownej w październiku zapytam o wyniki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...