Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

niuska_aw
~KamillaA
Nie wiem juz sama czy to te kolki, czy skok...a może moje mleko jej nie pasuje, chociaż do tej pory bylo ok...:(

Kamilla a ile ma twoja coreczka? mój synek w 5 tygodniu miał skok rozwojowy. Jak nie spał to tylko płakał, nawet na rękach. Nic mu nie dawałam wtedy bo wiedziałam że brzuszek go nie boli, kupy normalne robil,ale w przerywach między spaniem to tylko na cycu by wisial,a i tak go tarmosil ze do dziś brodawki nie doszly do siebie. Po tym czasie zaczął gaworzyc i przestał płakać. Było ciężko:( teraz jest pogodny, grzeczny i nadal duzo spi, dzien i noc łącznie około 20 godzin.
Co do tych boli brzuszka, to prawa, jak dziecko za dużo i czesto je to ból brzuszka murowany, no bo kiedy ma odpoczac?
U nas Marcin je co dwie godziny, poprostu się domaga co tyle I tak go karmię. W nocy troszkę dłuższe przerwy Ale też bez szału. Teraz zjadł o 8.30 polezal w bujaku,ja sie ogarnelam, wzielam go na raczki i zasnal. Słodziak moj malenki.

Moja ma 5 tyg i od tygodniatak sie zachowuje malo śpi a jak nie śpi to tylko raczki ..ile to trwalo u Was ?

Odnośnik do komentarza

No nie wierze, toska spi nadal;D no pójdę, prywatnie moze lekarz poważniej podejdzie do sprawy, a nie tylko powie ze to norma.. Troche kosztuje ale najważniejsze żeby byla zdrowa:) w ogóle, to polog juz mi się skończył, moze w tym tyg polecę do gin sprawdzić czy wszystko ok;D

Odnośnik do komentarza

Witaj Klaudia :) zapomnialam sie wczoraj przywitac :) duzo zdrowka i sily dla Twojego Maluszka :)
Miskowata ja tez czesto mysle o tej dziewczynce z facebooka. Bo moja to tak sie wierci w nocy, ze zawsze laduje pod ochraniaczami na szczebelki. Mam niby monitor, ale i tak sie boje.
Lilijka u mnie jak Mala skonczyla 2 tyg to juz mi polozna zalecila espumisan. Chociaz ja jej nie dawalam do 3 tyg. Mowilam, ze on jest od miesiaca, ale powiedziala,że to nie szkodzi bo moj klocuszek wyglada na 2 miesiace.
Haniutek no jak u Was taka organizacja to ja wszystko rozumiem. U mojej szwagierki jak corka miala 11 lat to pierwszy raz myla naczynia i to jeszcze w rękawiczkach po pachy i mowila, ze to za kare :D
Kasia Mamusia ja tez od razu nie lece do Malej jak placze. I w sumie wg sie jakos nie przejmuje jej " obsluga" mimo, ze to pierwsze dziecko, ale to chyba dlatego jak Miskowata pisala ja mialam styczność z innymi dziecmi a to duzo daje. A moja Myszka praktycznie je i spi. U mnie ostatnio nadmiar pokarmu i Mala sie krztusi jak je. Chyba jej poodciagam troche zeby bylo łatwiej.
Ania to mleko tez dziala na katarek. Normalnie wpuszczasz do noska jak karmisz??

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
~kalae
misiakowata30
Kalae ale Oliatum ale co plyn,krem jakis??

to jest cała seria.
emolium do kąpania, a oilatum krem do smarowania, teraz chyba zrobimy też do kąpieli zamiast emolium bo się kończy.

no tak jak pisałam kiedyś nam tak położna zaleciła i skutkuje, choć ja byłam sceptyczna ze wzgl na parafine w składzie.

to wiem,że jest cała seria :) a czyli krem ok,rozważę go :)

Dlatego ostatnio pytałam czy któraś z was używa balsam Oilatum:)

http://www.rossmann.pl/Produkt/Oilatum-Lagodna-Ochrona-balsam-do-codziennej-pielegnacji-delikatnej-skory-200ml,360931,1664,6092?gclid=Cj0KEQjwrte4BRD-oYi3y5_AhZ4BEiQAzIFxnz9ygcjfh9P22EkVz7D4ryf_MJxWkJTbYo6KrdEZO-saAnUH8P8HAQ

Z kartą rossnę widzę mają taniej:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Misia nie przejmuj się swoimi nerwami, ja mam teraz gorzej niż w ciąży. Może to ze zmęczenia? Niedospania? Bezsilności? A najprawdopodobniej wszystko na raz.

Co do fotelika w aucie, to na razie udawało się że jeździliśmy we trójkę i ja siedzę z tyłu z Mikim. Jakbym musiała z nim sama jechać to w swoim mogę wyłączyć przednią poduszkę pasażera.

A jeśli chodzi o kolki, to przeszliśmy z espumisanu na bobotic forte. Zawsze to mniej kropelek do podania i jednocześnie mniej wszystkich dodatków typu słodziki, wypełniacze czy inne. Teraz Miki dostaje po jednej kropelce na każde karmienie i jest dużo bardziej spokojny.

U nas trądzik też jest, przemywamy przegotowaną wodą.

Odnośnik do komentarza

U mnie jak jest glodna to nie placze glosno. Chyba, ze jest glodna a ja ja jeszcze kapie to czasem wrzeszczy :D
KasiaMamusia jak Ty to zrobiłaś, ze ten pepek odpadl?? Mi w szpitalu kazali po kapieli octeniseptem psikac no, ale nic to nie dawalo i po tyg. Psikam po 3-4 razy osuszam i wlewam tam spirytus z gazika ( za rada poloznej ) i kurcze dalej nic. Pamietam, ze jak moja siostra stosowala te gaziki to po 8 dobach pepek odpadl a u nas to masakra :/

Odnośnik do komentarza

Wlasnie pneumokoki osobno?
Ja planuje w poniedzialek/wtorek szczepic to bedzie prawie 7tyg i mam 5w1 + zoltaczka i te pneumokoki, pediatra mowila se wszystko razem, recepte juz mam, tylko sie zastanawiam czy pneumokoki moze tydzien pozniej?
A wy jak szczepicie?
Z rotawirusow zrezygnowalismy.

Odnośnik do komentarza

Kamila na pneumokoki i meningokoki bylam zdecydowana jak jeszcze w ciazy bylam, bo one sa niebezpieczne, bardzo zjadliwe i moga doprowadzic do powaznych powiklan u dzieci i nawet smierci. Rotawirusy nie bylam pewna, zrezygnowalam.
Pediatra powiedziala prosto i dobitnie, na pneumo i meningokoki sie umiera, na rotawirusy nie.ja sie w sumie tylko nad rotawirusem zastanawialam. A 5w1 ze wzgl na krztusiec, bo tam w lepszej formie jest podany bezkomorkowy czy jakos tak.

No i to tyle jesli o mnie chodzi.

A szczepimy jednak we wtorek bo w poniedzialek mie ma zdrowych dzieci, czyli 7tyg1dzien

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, czy ktoras z was miala do czynienia z pulmicortem do neubilizacji. Moja mala teraz majac 3 tygodnie i 5 dni kaslala w nocy
Bylam u pediatry pluca oskrzela czysto cos przy gardelku nie tak...zalecil inhalacje pulmicort + sol fizjologiczna. Okazalo sie ze nie napisal na recepcie dawkowania wiec robie pulmicort 0,125 cala ampulka+sol 5ml 2 razy dziennie... Myslicie ze to nie za duza dawka oczywiscie jesli ktoras rownieziala podobne zalecenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...