Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~kalae
Jola88
Jeszcze raz zapotrzebowanie najbardziej po 24tc jest na DHA 500 dziienniiie, pregna plus ma 160 w tan., a pregna Dha ma 250 w tab. Wiec mam w planach dodatkowo brać jedna DHA.
Ok pytalas jeszcze o III usg to genetyczne zastanawiamy sie ale raczej pójdę, tez go jutro zapytam.
Lilijka co do SR ja bylam bardzo nastawiona na Katowice daleko i drogo ale pomyślałam bede tam rodzic bede się czuć bezpieczniej, ale jak opisalas jej przebieg to szkoda mi paliiwa i czasu gdzie bliozej mam za darmo.

rozumiem, mi nic nie mówił teraz w poniedziałek co do tego DHA
a tak z innej beczki, nie wiem co prawda co ty z tymi nerkami masz, ale ja prawie od początku ciąży pije sok z żurawiny (niesłodzony) i nic ze strony układu moczowego mi nie dolega, może spróbuj ten sok pić.

---
Lilijka - ja byłam nastawiona na tą szkołe przy szpitalu, tylko nie wiedziałam co z tym moim spojeniem, ale jak tobie i mężowi sie nie podoba. Choć mam nadzieje że przynajmniej te kolejne zajęcia będą lepsze :)

Wiesz co tutaj nie ma nic do tego zurawina, bo po prostu mam bardzo waski układ narzadow, przez to kolke nerkowa bo maly dużo naciska, nastepnie tworzy się stan zapalny, nerka się powieksza. Sok z żurawiny mam bo kupiłam jak tylko nie zapominam to biore bo mam tendencję do infekcji, miałam zabieg na poszerzenie ujścia pęcherza, bo mam wade wrodzona jest przyrosniety do innego organu i bardzo dużo musi pracy zrobić aby wydajnie pracować. Stad czeste infekcje.

Odnośnik do komentarza

Ja mam ok 80 dni do porodu (87 do terminu ale odejmuję sobie kilka na cc).
Ostatnio schudłam kilogram bo miałam już prawie +10 i się trochę opanowałam, na czczo po kup pokazało 70 kg (166, zaczynałam od 62).
Wczoraj miałam ciężki dzień, jechałam do urzędu miasta na konferencje "jak dbać o rozwój małego dziecka" i musiałam isc szybko na tramwaj (bo samochód zostawiłam mężowi żeby mogl pojechać na basen z synem) a potem jeszcze kawałk z przystanku do UM, no i tak mnie dziwnie brzuch bolał, że jeszcze do dzisiaj o tym myśle czy aby coś się nie dzieje.... I teraz po dzisiejszym spacerze z synkiem leżę.
A jeszcze mnie mąż wkurzył bo wyszedł wieczorem na piwo z 2kolegami i nigdy nie na z tum problemu wraca w normalnym stanie ok północy. A wczoraj po 2 napruty i uhahany jeszcze, zataczał sie i rzygał. Dzis do pracy nie poszedł. Ale mu dzis nagadałam. Głupio mu i sam jest wściekły na siebie, ale to nie zmienia faktu że się denerwowałam i bałam o niego i nie spałam przez to wszystko do 5rano. I jeszcze podłogę w środku nocy myłam. Ehhhhh.....

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Monimoni
Ja mam ok 80 dni do porodu (87 do terminu ale odejmuję sobie kilka na cc).
Ostatnio schudłam kilogram bo miałam już prawie +10 i się trochę opanowałam, na czczo po kup pokazało 70 kg (166, zaczynałam od 62).
Wczoraj miałam ciężki dzień, jechałam do urzędu miasta na konferencje "jak dbać o rozwój małego dziecka" i musiałam isc szybko na tramwaj (bo samochód zostawiłam mężowi żeby mogl pojechać na basen z synem) a potem jeszcze kawałk z przystanku do UM, no i tak mnie dziwnie brzuch bolał, że jeszcze do dzisiaj o tym myśle czy aby coś się nie dzieje.... I teraz po dzisiejszym spacerze z synkiem leżę.
A jeszcze mnie mąż wkurzył bo wyszedł wieczorem na piwo z 2kolegami i nigdy nie na z tum problemu wraca w normalnym stanie ok północy. A wczoraj po 2 napruty i uhahany jeszcze, zataczał sie i rzygał. Dzis do pracy nie poszedł. Ale mu dzis nagadałam. Głupio mu i sam jest wściekły na siebie, ale to nie zmienia faktu że się denerwowałam i bałam o niego i nie spałam przez to wszystko do 5rano. I jeszcze podłogę w środku nocy myłam. Ehhhhh.....

ouu, biedna :( chłop poszalał.. To odpoczywaj dzisiaj, bo faktycznie nie dość, że stres to jeszcze wysiłek fizyczny dał w kość.
Tak to jest z facetami :P

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Za to zrobiłam sobie małe zakupy: bodziaki dla synka, spodenki dla córeczki i dla siebie sexi bielizna - 3 pary bawełnianych majtasów elek przydużych żeby mi było wygodnie po cc po 8zł w pepco. Nie ma to jak ekskluzywny shopping:) No idostalam info z paczkomatów że mój stanik do karmienia jest! Ostatnia rzecz z zamówionych w zeszłym tygodniu.
A dziś kupuję minky i dresowkę, będę szyła kocyk dla małej. I jeszcze chyba dokupię od razu tiul bo dziś za wszystko płaci mąż! Sam mi powiedział żebym wzięła kartę jak wychodziłam z domu.
A tiul bo chcę uszyć kilka takich spódniczek jak dziewczyny dziś linkowały z Allegro. To jest bardzo łatwe do zrobienia, wiec polecam każdej mamie córeczki. Szczególnie na zwolnieniu ciążowym:) ja mam dla córeczki dużo ubranek po synku, wiec jak do niebieskiego czy szarego, brązowego body założę taki tiulowy dodatek to chyba nikt nie pomyli że to chłopiec:)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

EfelinaAa
ania71250
dziewczynki :) Ja już po glukozie, pozwoliły mi wcisnąć pare kropel soku z cytryny do tego boskiego eliksiru i dało się przełknąć. Nawet mi nie dobrze się nie zrobiło :). Witaminy biorę Femibion natan plus i nic poza tym. W aptece kosztuje to nie całe 60 zł a w aptece internetowej 2 opak. za 63 zł więc będę kupować przez internet :)

Aniu jak możesz daj namiar na aptekę, biorę to samo ;-)

polecam ta apteke. Uwazam ze tanio i można na punkcje pocztowym odebrać i za wysylke nie placic
https://www.aptekaolmed.pl/search.php?text=femibion

Odnośnik do komentarza

olka135
Masakra, nie wiem czy się śmiać czy płakać... Nagle z Marcoweczki mogę stać się Styczniowka...: (

Nie martw się kochana, ja mam podobny zestaw leków tylko razy trzy, też muszę wytrzymać do lutego..... a jak krótka jest ta szyjka???

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Ja kupiłam torbę do szpitala i koszulkę. Zastanawiam sie tez nad tym szlafrokiem co ma monimoni ale sie boje ze będzie za ciepły. Strasznie mnie dzis boli żołądek. Ja już nie wiem czy to mała sie rozpycha czy co, ale tak gniecie ze oddychać nie moge

Kurcze ja do szpitala jeszcze nic nie mam:(. My tak dziewczyny ze wszystkim czekamy a później listonosz nie nadąży paczek nosić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Kalae akurat na smyka nie patrzę ale znajdziesz dziewczęce ciuszki w innych kolorach, choć fakt różu jest najwięcej ;)

A mi zostało 90 dni do terminu :)

EfelinaAa sprawdź apteka gemini.

I pochwalę się wczorajszym dziełem, a co mi tam! Zrobiłam muffinki bananowe!

a gdzie kupujesz w necie?

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś u lekarki, dostałam skierowanie na ponowne badanie krwi, wg. niej wyniki są ok.
Powiedziałam, że mam cukier na czczo nawet powyżej 100, więc dziwne.
Cukier mi różny wychodzi. Na śniadanie zjadłam 2 kromki chleba orkiszowego, sałata roszponka, pomidor i dwa grube plastry wędliny drobiowej, cukier 113. Na drugie śniadanie 1 grahamka, serek chudy twarogowy i 4 plasterki banana - cukier 133.
Owoce mi nie służą :( Jutro sprawdzę chlebek z twarożkiem i ziołami (pietruszka, koperek).

Nie rozumiem tylko wyników na czczo. Zjadłam kolację koło 18, potem kiwi przed 22 rano o 8 cukier 95. Wczoraj kolację zjadłam o 18 i nic, 1,5 h spacer przed snem i tylko woda. Dziś rano o 8 cukier 96.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Pospałam,wygrzałam się i już lepiej,tylko pęcherz boli,ale najważniejsze ,że nerki odpuściły:)Biorę sobie furaginę,ale mniejszą dawkę i cos tam zadziała:)
Wstałam to rzuciłam się na suche andruty hehe,2 opierdzieliłam no i teraz mogę gotować rosół :)

Dziewczyny jak brak energii,to trzeba posłuchać organizmu i dużo wypoczywać..Dzidzia coraz większa,coraz więcej z nas ciągnie,nie ma wyjścia:)
Aniia ja mam tak samo,przed 11 nie wstaję,no chyba,że dopadną mnie kamyczki jak dziś :)Ja mam problem jak na badania muszę,to śpię tylko 3 godziny :D Korzystaj póki możesz :)Później będziemy rannymi ptaszkami nie z wyboru :-D
Olka leż,leż,leż...na pewno ciężko,ale trzeba..Niech córcia jak najdłużej w brzuszku dojrzewa :) Trzymam kciuki :*
Ernesto bidulo..a jakbyś zamiast chleba orkiszowego spróbowała żytni tylko?Mój gin mówi,że babki z cukrzyca to chudły jak tylko zaczęły ciemny chleb jeść.Możesz ?

Dziewczyny gratuluje glukozy :)
Miał być dzien dobrych wiadomości,a tu jedne chore,drugie coś,ja też ;/ oj oj oj niech nam szybko te dolegliwości przejdą !!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Kurcze nie wiedziałam ze teraz tak szybko dziecko rośnie w 3 tyg podwoiła się waga. Młody ma już 850 gram :-)

Co do witamin to ja biorę od 2 trymestru femibion clasic i pragna dha x2 czyli 500mg. W 1 trymestrze brałam 250 dha i 5mg kwasu foliowego. Teraz w 3 trymestrze najważniejszy jest właśnie dha na rozwój mózgu u dziecka. Najlepiej w dawce 500 dlatego też biorę femibion clasic bo tam nie ma dha i mogę osobno brać 2 kapsułki samego dha.

Odnośnik do komentarza

Juhuuuu nadrobiłam:D

oczywiście większości co chciałam napisać nie pamiętam już:(

Aga cieszę się że jest już z córą lepiej i myślę że będzie tylko lepiej:) jestes na mnie wzorem ile kobieta potrafi mieć siły i wytrwałości:)

Olka leż, odpoczywaj, relaksuj się i co najwyżej możesz myśleć o późnej lutówce:P

Gratuluję wszystkim mamo dobrych wyników i dużych maluszków:)
I oczywiście witam nowe mamusie bo się pojawiły w międzyczasie:)

Mi w brzuchu rośnie córeczka tatusia jak nic... jak mąż przyjeżdża po mnie do pracy, albo rano go usłyszy to się wpycha na pępek i jest takie głupie/boląco-drażniące uczucie. Tzn ja się rechoczę jak głupi do sera, ale to jest niesamowite jak reaguje na jego głos. No i uspokaja się w momencie jak go usłyszy więc już wiem kto będzie usypiał:P

Już się nie mogę doczekać aż będzie z nami:) a to tuż tuz - wg apki 80dni więc zdecydowanie bliżej niż dalej:)
No i dzisiaj pierwsze zajęcia w SR więc zobaczymy jak będzie:)

Aa no i mam plan na weekend robić pierniczki - zobaczymy jak będzie bo w tygodniu po pracy opadam z sił, a na weekendy mam TAAAAAKIE plany tylko potem czasoprzestrzeń mi się nie chce naginać:(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvfone4cp2.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
aniia
Ja na glukozę idę w przyszłym tygodniu- jakoś mi się nie spieszy :D
Właśnie się wykąpałam i ze zgrozą stwierdziłam, że wypadałoby już ogolić nogi... EH.
misiakowata a tantum rosa dodajesz tylko do kąpieli czy jeszcze jakoś inaczej stosujesz?

to znaczy..hm dodaję do czystej wody w wannie saszetke..nie wiem czy nie za malo,ale oszczednie jedną..siedzę sobie w tym,wiadomo cala sie myje..a na sam koniec przy wyjsciu uzywam zelu na cialo,po czym splukuję:)
Powinno sie saszetke na miskę używać,a ze mi nie wygodnie juz kucać nad miską,to wsypuje do wanny :)wygodnie chociaż..na problemy tam na dole troszke pomaga,wiadomo efekt bylby lepszy jakby sie np.dawało 2-3 saszetki na małą wannę..ale to drogi interes jest :)

Dziewczyny, to tantum rosa, najlepiej rozpuszczac w 1,5 l butelce po wodzie mineralnej. I potrzasnac zeby sie dobrze wymieszalo. I tym sie podmywac. W wannie chyba troche jest za duzo wody i marnujemy proszek na inne partie ciala... poza tym, tego nie wolno zmywac (nawet woda). Ja jak uzywalam, mylamokolice intymne mydlem szarym lub sama woda po czym polewalam tantum i wychodzilam spod prysznica. Czekalam az samo wyschnie albo delikatnie osuszalam chusteczkami.
Ech jeszcze Was nadrabiam...
Aaa ktoras pisala oszczepionkach i rteci. Podobno to nie prawda. Tak nammowila polozna na SR. Jedyne co rozni szczepionki nfz i skojarzone to liczba ukluc. Ja szczepiena nfz + pneumokoki itd dodatkowo...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

~mama77777
Kurcze nie wiedziałam ze teraz tak szybko dziecko rośnie w 3 tyg podwoiła się waga. Młody ma już 850 gram :-)

Co do witamin to ja biorę od 2 trymestru femibion clasic i pragna dha x2 czyli 500mg. W 1 trymestrze brałam 250 dha i 5mg kwasu foliowego. Teraz w 3 trymestrze najważniejszy jest właśnie dha na rozwój mózgu u dziecka. Najlepiej w dawce 500 dlatego też biorę femibion clasic bo tam nie ma dha i mogę osobno brać 2 kapsułki samego dha.

no ponoć 90G tygodniowo nabiera :)

a Dha ja biore tylko w tej dawce co jest z Vitaminerem,czyli 220..ale mój gin mówi,że dużo tego dha jest w jedzeniu..chociażby w orzechach itp:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...