Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Oj dziewczynki nie wiedziałam, ze mam takie szczęście. Tez mam wizyte 20 min badanie na fotelu i usg na kazdej wizycie. 2d i 3d mi przelacza zawsze bo mowi, ze od tego ma nowy sprzęt i 50 zl za kazda wizyte. I pod koniec nie za wszystkie chce kase.
Monika ja też czytalam w opiniach, ze oilatum powinno sie używać jak dziecko ma problem ze skora.
Zmykam na angielski, ale mi sie nie chce. Milego wieczorku :)

Odnośnik do komentarza

U mnie też każda wizyta 150zl do tego te badania wszystkie po drodze i wycjidzi kolo 250 miesięcznie... . I jeszcze teraz się okazuje że ginekolog nie zauważył tego malowodzia dopiero na polowkowym lekarz zwrócil uwagę. I jak tu chodzić prywatnie ? Sama stwierdziłam że jak.jeszcze kiedyś będę w ciąży to idę na nfz. Bo.myślałam że prywatnie większą uwagę mają na wszystko a tu dupa.

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjoucvrhlin.png

Odnośnik do komentarza

w sw zofii jak chcialam sie zapisac do przychodni jak sie dowiedzialam o ciazy, to na ten rok juz nie bylo przyjec zreszta jak w wiekszosci przychodni. no a prywatnie to tam sama wizyta od 120 w gore- to do najnizszego ranga jakby lekarza. ci najlepsi to 180-190zl. no i mowie wam ten moj prowadzacy tez jest milczacy, ale zlecil mi wszystkie badania jakie byly potrzebne plus tak jak z ta cytomegalia niewiele ponad norme bylo to skierowal mnie do zakaznego. mowie wam moja kolezanka jest w 21tc teraz, nigdzie nie mogla sie dostac na nfz zeby prowadzil ciaze, ze zwolnieniem byly wielkie problemy, robil jej problem zeby dac skierowanie na badanie grupy krwi. i w efekcie dopiero od nastepnego lekarza do ktorego weszla z buta bo nie chcieli jej przyjac. i do tej pory nie ma porobionych badan na kile i innych. nie ma np co miesiac morfologii i moczu. ogolnie ma przejebane. ja ide niedlugo prywatnie na wizyte do tej kliniki co znalazlam z tym certyfikatem. wiec i tak mam szczescie ze trafilam tam gdzie trafilam bo przynajmniej badania mam... a usg u mojego prowadzacego w ogole nie ma, na usg dostaje skierowanie do innej placowki tej przychodni i tam tez tylko 2d. no i tamten facet to juz w ogole cichociemny

Odnośnik do komentarza

Monika91
Bylam dzisiaj w aptece po Bio Oil, bo juz mam opary i przy okazji spytalam o kosmetyki do kapieli. Po Waszych opiniach.Bylam napalona na oilatum. A tu Pani farmaceutka mowi mi, ze jak dziecko nie ma zadnych problemow skornych to tego nie poleca. No i zgluplam, bo teraz nie wiem w czym tego mojego malucha powinnam kapac. Jednak sklaniam sie do Waszych opini :-) ale nie powiem dala mi ta opinia do myslenia

Oilatum jest do skóry z podrażnieniami jak i do skóry wrażliwej więc dla noworodków jak najbardziej się nadaje. Moja córka jak się urodziła miała suchą skórę i oilatum jej ładnie nawilżał.Teraz też będę go używać. A jaką ci cenę za niego podała?Wcześniej dawałam link do apteki internetowej,tam o połowe taniej jak u mnie w aptece.

Mika ja też mam jutro glukozę,już zaczęłam 12-godzinny post. Tej cytryny to można tylko kilka kropel bo fruktoza wychodzi w badaniach(kuzynka pracuje w labo i mi mówiła).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

Megi2016
U mnie też każda wizyta 150zl do tego te badania wszystkie po drodze i wycjidzi kolo 250 miesięcznie... . I jeszcze teraz się okazuje że ginekolog nie zauważył tego malowodzia dopiero na polowkowym lekarz zwrócil uwagę. I jak tu chodzić prywatnie ? Sama stwierdziłam że jak.jeszcze kiedyś będę w ciąży to idę na nfz. Bo.myślałam że prywatnie większą uwagę mają na wszystko a tu dupa.

wg mnie to zależy od lekarza, a nie czy idziesz na nfz czy prywatnie.

ja na nfz 20-30min jestem na wizycie, mam badanie na fotelu, usg dopochwowe szyjki, i usg przez brzuch, nie wiem co bym miała mieć więcej, na pytania mi wszystkie odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Sylwia szczęściaro,naprawdę :)
a tak czytam i czytam..wiecie co ..wszystko chyba zależy od lekarza,nie wazne czy nfz czy prywatnie..jak jest dobry lekarz to bedzie dobry i juz:)

Kalae to już w ogóle szcześciara :)
mi do endo trybie pilnym kazali czekać 6 tyg i to jest tylko jeden w moim mieście reszta prywatna..do zakaźnego 2 tygodnie na szczęście..jedynie na co nie narzekam z przyjeciem to lekarz rodzinny,dzwonie i mam na konkretna godzinę..
ech oby do marca :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

a i w ogole jak dzwonilam i pytalam o prywatna wizyte zeby ciaze stwierdzic to 280zl chcieli ;d a tam gdzie chodze to przynajmniej facet mi mowi ze tego i tego dnia nastepna wizyta ide do rejestracji i mowie ze tego i tego dnia do tego doktora i nikt nic nie kwestionuje i nie robia problemow. a bez kitu mowie wam ze ta Ania moja kolezanka o np ostatnio miala robiona krzywa cukrowa wyszlo ze ma cukrzyce i teraz czeka na termin do szpitala.zeby powiedzieli jej co i jak.

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Ernesto
kalae nie byłam jeszcze u diabetologa. Nie chcę iść prywatnie, a na NFZ nie ma od ręki.

Mam glukometr (z akcesoriami) od taty (coś takiego http://optipunkt.pl/pl/sklep/produkt/glukometr-one-touch-select-mini.html). On dostał jakiś nowy wypasiony do testowania. Mierzę codziennie cukier na czczo rano i w 1h po posiłkach.

Qrde z tym nfz-ten to ocipieć idzie. Ja z wynikiem cukru poszłam do rodzinnej (bo do giną miałam ponad tydzień) i ona na skierowaniu napisała Pilne. Poszłam z tym skierowaniem do poradni i termin miałam ekspresem na za dwa dni.. A glukometr dala mi rodzinna od razu, podobno dla ciężarnych są inne.
PS.jak możesz zupy to gotuj na warzywach i jogurt naturalny. Żadnych zup kremów i na mięsie.
Jesteś podwójnie poszkodowana masakra.. Kiedy będzie wiadomo co z wątrobą?


Dokładnie tak jak Ty robię. Na jutro mam wizytę u zakładowego lekarza (prawie taki jak rodzinny). Wezmę od niej skierowanie do diabetologa i hepatologa.
Z wątrobą mam tak, że swędziało mnie i miałam próby wątrobowe ponad normę, czyli początki cholestazy. Dostałam leki i dieta. Póki co mam zbite wyniki i swędzenie przeszło do historii, ale nadal biorę essentiale. Musze uważać, bo hormonów będzie więcej ,a przede mną 28 tydzień i dalej, a wtedy holestaza daje o sobie znać. Musze się bardzo pilnować. Z tą wątrobą musze trzymać rękę na pulsie do końca ciązy. Póki co mam zalecona co 2 tyg. robienie prób.

Niestety koszty prywatnego leczenia nie są takie niskie. Może przy idealnej ciąży to zamknie się w 1000, ale jak dochodzą inne dolegliwości to trzeba się liczyć z wydatkiem 500 miesięcznie średnio. Ja w listopadzie wydałam prawie 1000 (usg połówkowe, echo, wizyty, badania tarczycowe, wątrobowe, itp...).

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

misiakowata - akurat endokrynolog jak dzwoniłam to mi kazali przyjść i pytać lekarza, więc przyszłam, weszłam z pacjentem do gabinetu i zapytałam powiedziałam że w ciąży jestem i że chodzi o tsh, więc lekarka powiedziała, że mnie przyjmie dziś i żebym poszła się zarejestrować. No czasem warto poprosić.

Odnośnik do komentarza

Ja teraz w ciąży też chodzę prywatnie, bo z tą moją przegrodą chciałam wybrać dobrego lekarza, żeby mnie porządnie poprowadził. I jestem super zadowolona, bo wizyty w gabinecie mam co 3tyg i jeszcze dodatkowo raz w tygodniu się ze mną w szpitalu umawia żeby tę szyjkę kontrolować. Także naprawdę nie mogę narzekać. My trochę po znajomości do niego poszliśmy, bo uczył na studiach mojego męża no i też pracuje w tym samym szpitalu co ja. Chociaż z tego co widzę, to do wszystkich pacjentek tak podchodzi. Każda wizyta u niego to 30-40 min.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Oilatum jest do skóry atopowej i z problemami skornymi.
Ale jest dzidziuś hydrooil stosuje się jak oilatum tyle ze nie jest specjalistyczny kosztuje ok 20 zl zalezy od sklepu/apteki.
Ja chodze na nfz do gina i jest super :-) wszystkie badania zawsze na fotelu bada sprawdza szyjke i jak trzeba to usg więc jest ok :-)
Kurcze bylam na badaniach krwi i moczu i wyszedl mi cukier w moczu pierwszy raz a niby test obciazenia glukozy ok ( rano na czczo cukier ok 80 ) no zobaczymy co powie gin w piatek :-/ az się trochę boje...

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

nie mam co zmieniac lekarza bo badania wszystkie mi porobil i w ogole, tylko z tym usg mam przerabane. ale teraz na usg i tak dostane skierowanie i i tak musze prowadzacemu to usg dostarczyc. ale prywatnie pojde, usg 3d/4d 200zl plus filmik.

Odnośnik do komentarza

Ja tez zmieniłam w tej ciąży lekarza z NFZ na prywatnego który prowadził moja poprzednią ciążę. Czy jest różnica? Jeśli chodzi o badania to szczególnej nie ma. Nie mam badanej szyjki tylko usg na każdej wizycie. Badania prywatnie, za wizytę place 100 zł. Strasznie dużo nie mówi, ale ufam jej. Poprzednia ciążę prowadziła podobnie.

Odnośnik do komentarza
Gość felcia89

Aniołek_nocy
Oilatum jest do skóry atopowej i z problemami skornymi.
Ale jest dzidziuś hydrooil stosuje się jak oilatum tyle ze nie jest specjalistyczny kosztuje ok 20 zl zalezy od sklepu/apteki.
Ja chodze na nfz do gina i jest super :-) wszystkie badania zawsze na fotelu bada sprawdza szyjke i jak trzeba to usg więc jest ok :-)
Kurcze bylam na badaniach krwi i moczu i wyszedl mi cukier w moczu pierwszy raz a niby test obciazenia glukozy ok ( rano na czczo cukier ok 80 ) no zobaczymy co powie gin w piatek :-/ az się trochę boje...

Mi również wyszedł cukier w moczu 157:/ a glukoza była wcześniej ok. GIN kazała powtórzyć badanie i mam nadzieję że to nie cukrzyca..... A i Ciebie wysoki ten cukier???

Odnośnik do komentarza

~kalae
ja też pójdę na to 3 usg prenatalne

kamila - bo ten twój lekarz to chyba nie taki zły jedynie że ci nic nie mówią, ale badania dostajesz

wlasnie to probuje wytlumaczyc. prowadzacy jest ok, tez malo rozmowny no i nie sprawdza mi szyjki ;D tylko raz sprawdzil jak poprosilam. ale badania mam wiec ok. tylko tym usg sie stresuje bo to nie on robi usg tylko inny. no i niby to usg 3osoby sprawdzaja. ale sam fakt ze facet robiacy usg nie mowi nic podczas badania to troche denerwujace jest. wasi lekarze niektorzy a to paluszki policzyli a to cos tam.. a mi nawet psitki nie pokazal tylko powiedzial ze dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

Kalae no to fajnie trafiłaś,u nas endokrynologiem jedynym na nfz jest kobieta..bardzo nie miła i nie ma wyjątków..rzomawiałam w poczekalni z dziewczyna z zaawansowana ciażą no i w trybie pilnym czekała 6 tygodni..
Lekarka ma limit pacjentów..gdyby się dało to by się dało..ale w sumie wolę zapłacic temu mojemu endo,bo ta babka jest straszna..Koleżance guza nie wykryła i bidula w ciazy okazało sie ze ma tsh 300 czaisz???Musiała szybko iść prywatnie..no i opienie w internecie ma naprawde złe..ale to nie problem,wizyta co 2 miesiace 80 zł,tabletki tanie..więc nie jest źle no i koło domu :) Więc jeszcze dajemy radę :)
Moje miasto jest małe..kiedys nie było tu problemów..nie wiem co się stało,limitów wszedzie porobili i naprawdę ludzie długo czekają...albo lecza sie niewlasciwie..
Lepiej nie chorowac no:)
Gdybym wszędzie się mogla dostać i to do dobrego lekarza to wiadomo,ze bym chodzila..Te pieniadze co wydawalam na fajki teraz idą na lekarzy hehe..Jak dziecko się urodzi,to juz pieniazki beda dla niego :) jedynie do endo bede chodzic tego co teraz :)

Czytam koszta jakie sa u Was to masakra :)

Na te 3 prenatalne się wybieram do mojego gina..pewnie bedzie chcial 150 zł trzeba to trzeba..poprosze go o ładne zdjecie buzki zamiast filmiku :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Kamila mój gin tez mało wylewny a chodzę prywatnie. Taki typ jak nie zapytasz nic nie powie.

A co do wydatków w ciąży to temat rzeka. Choćby clexane nie refundowane to ponad 300 zl miesięcznie. Wszystkie wizyty u gin 120zl i wszystkie badania płatne. Nie powiem ile przez dwa lata zostawiliśmy w klinice leczenia niepłodności.

Aniołek mi mimo ze krzywą wyszła za wysoka( no i jest ta cukrzyca ciążowa) to nie mam i nie miałam cukru w moczu..może to nie ma związku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...