Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lilijka87
Asik85 zrobiłaś ten chleb z przepisu, który ją wrzuciłam? Wygląda podobnie. Jeśli tak to wiem co masz na myśli bo jest pyszny! A podjadanie go tłumacze sobie, że lepsze to niż słodycze :)

Nie Lilijka, to z tzw. przepisu z zeszytu. Od lat już co robię, ale on jest na drożdżach. Oba na pewno pyszne i zdrowsze niż syf ze sklepu :)

Ernesto faktycznie jak nie urok, to ... Ale wyniki nie są takie złe i myślę, że lekarz Cię uspokoi. Bądź dobrej myśli.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Jola88
Lilijka87
Kamila kup feliway lub waleriane ew. kocimiętke, może pomogą.

Jola chodzi o to, że podczas porodu anestezjolog może nie zdążyć zrobić wywiadu, bez którego nie poda znieczulenia. Dlatego jeśli ktoś jest wcześniej zdecydowany (jak ja) umawia się wcześniej, robi się wywiad i dostaje się zaświadczenie o braku przeciwskazań (to się zabiera ze sobą do szpitala jak się jedzie już na porodówkę).

No mój jakie bym mu nie kupiła z tych dopasowanych to zawsze narzekał. Na te luźniejsze nigdy, wiec takie mu kupuje.


Ja tez chce znieczulenie przynajmniej psychiczne bede się lepiej czuła ze w razie w nie ma przeciuwskazan. W ktorym tyg trzeba sile umowiuc z ta anestezjolog? Dasz nr?
Hehe ta lista do szpitala taka nawet z humorem... Płatność z góry za SR czy co spotkanie placusz? Bo tej babki nuke dopytalam. Tez o 19 w przyszłym tyg?

Anestezjolog wt-pt w godzinach 8.30-10. Koniecznie proszę zabrać ze sobą kartę ciąży. Punkt konsultacji anestezjologicznej BOZ obok szpitala.Wcześniej trzeba się telefonicznie umówić na spotkanie.(rejestracja BOZ-u).

Numeru nie dała hmm dopytam na następnych zajęciach, też nie kumam co to ten BOZ. Może w nim jest odpowiedź :p Z anestezjologiem chyba od 36 tc jeśli dobrze pamiętam, dopytam najwyżej na zajęciach.
Kolejne są w poniedziałek o 19. I następne też wychodzą w poniedziałki. Płatność z góry była, po zajęciach.

dzieki wielkie, tez nie wiem co to ten BOZ:P jakbys miala nr i dowiedziala sie co oznacza ten magiczny skrot to daj znac. Ja jak juz bede zdrowa w pon to zaczne SR a jak nie topojde w styczniu. Jedyny minus ze tam mam dosc daleko 40 min, ale chcialam tam bo tam bede rodzic...

Odnośnik do komentarza

~kalae
Madika
~kalae
Renia83
Własnie, wczoraj odebrałam wyniki krwi mojegy syna, wyszło mu tsh na górnej granicy normy. Jak myślicie, lekarz się przyczepi czy jak dalej miesci się w normie to jest ok? Nie znam się zupełnie na chorobach tarczycy

nie wiem czy dla dzieci sa inne normy, ale jeżeli nie to jak ma w normie to ok, gora czy dół to nie ma znaczenia, jedynie co to możesz mu skontrolować np. za rok, tak mi się wydaje

I to jest bledne podejscie! Ja na Twoim miejscu udala bym sie do lekarza z tymi wynikami. Bo moze byc tak ze powinnien byc pod opieka endo. I robienie badn raz w roku kontrolnie w takim przypadku jest bledne.

Umow go do lekarza i bedziesz wiedziala co i jak. :)

a to myślalam że pójście do lekarza jest oczywistą oczywistościa i nie trzeba tego pisać

Wiesz zauwazylam ze bie dla kazdego jest to oczywiste. Dlatego wolalam to napisac... Znam osoby ktore nawet jak sa chore na tarczyce to jak sir fobrzr czuja to nie robia badan przez rok i na wizyte tez sie bie wybieraja...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
No do lekarza z wynikami mój M się uda, tylko nie ma czasu od wczoraj. Może jutro pójdzie. Ale boje sie że pediatra machnie ręką, w końcu w normie jest, dlatego pytam jak to powinno wyglądac. Moi rodzice oboje chorują na tarczyce, ja nie, ciekawe czy mały nie ma jakichś większych predyspozycji.

Renia jak pediatra dojdzie do wniosku ze jest ok to ja bym skonsultowala z endo. Czesto jest tak ze probleny z tarczyca sa dziedziczne badz moze lepiej to zabrzmi jestesmy bardziej poddatni na nie.
Ja bym tego nie zostawila tak... Jedyne co to najwyzej jakby co to powtorzyc badanie za 2 miesiace.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto nie martw się wszystko będzie dobrze. Wyniki poniżej granicznych wartości wiec powinno być wszystko w porządku.

Mi mąż nie pozwala jeść gofrów ze śmietaną szczególnie na mieście oraz wszystkiego co zawiera bitą śmietanę. Nawet pizzy nie mogę :-( bo mówi że to nie zdrowe dla naszego synka :-(. A czasami mam taką ochotę na eklerkę albo pizzę :-(. Pizzy takiej z pizzerii od początku ciąży nie jadłam. :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

KotkaB
Ernesto nie martw się wszystko będzie dobrze. Wyniki poniżej granicznych wartości wiec powinno być wszystko w porządku.

Mi mąż nie pozwala jeść gofrów ze śmietaną szczególnie na mieście oraz wszystkiego co zawiera bitą śmietanę. Nawet pizzy nie mogę :-( bo mówi że to nie zdrowe dla naszego synka :-(. A czasami mam taką ochotę na eklerkę albo pizzę :-(. Pizzy takiej z pizzerii od początku ciąży nie jadłam. :-(

Jeej biedna, wpadnij do mnie na babski wieczór, to zamówimy pizzę, zjemy gofry, a mąż o niczym się nie dowie hihi :D ja jutro chyba pójdę na gofra, bo taką mi ochotę narobilyscie że szok! Wrr :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
No do lekarza z wynikami mój M się uda, tylko nie ma czasu od wczoraj. Może jutro pójdzie. Ale boje sie że pediatra machnie ręką, w końcu w normie jest, dlatego pytam jak to powinno wyglądac. Moi rodzice oboje chorują na tarczyce, ja nie, ciekawe czy mały nie ma jakichś większych predyspozycji.

no jak jest w normie to pewnie nie każe mu nic brać, ale możecie mu robić kontrolnie badania, żeby mieć jasność i w razie konieczności interweniować, no i lekarzowi też mozna powiedzieć, ze twoi rodziice chorują na tarczyce.
A on ma jakieś objawy?

Odnośnik do komentarza

KotkaB
Ernesto nie martw się wszystko będzie dobrze. Wyniki poniżej granicznych wartości wiec powinno być wszystko w porządku.

Mi mąż nie pozwala jeść gofrów ze śmietaną szczególnie na mieście oraz wszystkiego co zawiera bitą śmietanę. Nawet pizzy nie mogę :-( bo mówi że to nie zdrowe dla naszego synka :-(. A czasami mam taką ochotę na eklerkę albo pizzę :-(. Pizzy takiej z pizzerii od początku ciąży nie jadłam. :-(

a ten twoj to chyba przesadza strasznie

Odnośnik do komentarza

Renia83
Dzieki dziewczyny :)
Oprócz tego ze jest chudy jak patyk to raczej nie :) ale chudość to raczej przy nadczynności a jemu chyba bardziej do niedoczynności zmierza skoro tsh wysokie. Tyle przynajmniej wyczytalam.

ale ta chudość to może tak mieć bez względu na tarczyce, dzieci czasem są takie chude

Odnośnik do komentarza

Renia a ile on ma lat? bo wynazłam, że dzieci mają inne normy niż dorosli

Normy TSH u dzieci
W zależności od wieku dziecka prawidłowe wartości TSH przedstawiają się następująco:

U wcześniaków poziom TSH mierzony 3-4 dni po urodzeniu powinien wynosić od 0.8 do 6.9 µU/ml.
U noworodków, które przyszły na świat w terminie (TSH mierzony 4 dni po narodzinach dziecka) właściwy wynik badania to 1.3-16 µU/ml.
U niemowląt (1-11 miesięcy) TSH powinien być na poziomie od 0.9 do 7.7 µU/ml.
U dzieci od pierwszego roku życia do rozpoczęcia dojrzewania poziom TSH powinien być rzędu 0.6-5.5 µU/ml.
Dzieci po okresie pokwitania oraz osoby dorosłe powinny mieć poziom THS wynoszący 0.5-4.8 µU/ml.

Odnośnik do komentarza

~kalae
KotkaB
Ernesto nie martw się wszystko będzie dobrze. Wyniki poniżej granicznych wartości wiec powinno być wszystko w porządku.

Mi mąż nie pozwala jeść gofrów ze śmietaną szczególnie na mieście oraz wszystkiego co zawiera bitą śmietanę. Nawet pizzy nie mogę :-( bo mówi że to nie zdrowe dla naszego synka :-(. A czasami mam taką ochotę na eklerkę albo pizzę :-(. Pizzy takiej z pizzerii od początku ciąży nie jadłam. :-(

a ten twoj to chyba przesadza strasznie

No trochę przeraźliwiony jest. Ale jak pojedzie w delegację to przyjedzie do mnie siostra i zamówimy sobie pizzę a mój się nie dowie :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza
Gość - misiakowata30

Ernesto nie szalej:-) lekarz bedzie wiedzial co i jak zrobic.bidulo Ty..trzymam.kciuki,zeby juz nic tam Ci nie bylo :-)
KotkaB mąż pewnie naczytal sie o zatruciach w ciazy czy cos..ale mogby zrozumiec ze czasem taka zachcianka jest silniejsza od nas..Pawlo mi kiedys napisal ze nie odmowi mi jak chce pizze bo jeszcze go myszy oblezą :-p
Tez bym korzystala na czas delegacji z "wolnej " chaty i grzeszyla heheehe
Kurcze spalam 30 min.sasiedzi sie tluka strasznie..wystraszylam sie i myslac ze ktos sie dobija do drzwi wyskoczylam na karytarz zapominajac o ciazy..az sie synek tak zakrecil..ech :-)

Odnośnik do komentarza

aniia
A dlaczego nie możesz jeść pizzy? :P

Ja byłam na 20minutowym spacerze z mężem, nakarmiliśmy kaczki i leżę już do góry brzuchem:)
Ahhh gofry.. Chociaż za mną dalej karpatka chodzi..

przepis z mojewypieki bardzo dobry wyszedl :)
mozesz podzielić na dwa robienie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...