Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja i tak uwazam, ze jesli sie da to brac zwolnie je za dni robocze.
Fakt ottzymanja wiekszej kasy za czas choroby jest jakby zludne, ponieważ nie sa naliczane skladki zus, stad nie zawsze czuje sie czlowiek stratny.
Poza tym kazde zwolnienie jest okresem zatrudnienia nieskladkowym, co potem ma odbicir na wysokość emerytury.

Peonia, nawet w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego mozesz go przerwac dosylajac l4 na siebie.

Potem napisze przepisy dot urlopu a zasilku opiekuńczego...

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
~kalae
misiakowata wg mnie powinien mieć lekką diete, same lekkostrawne rzeczy, soków ani owoców (oprócz banana) warzyw bym mu nie dawała, chyba, że gotowane. Ciasta też nie, chyba, że zwykły biszkopt lub drożdżowe, ale bez dodatków. Bo jego długo męczyły te biegunki i uklad pokarmowy musi mieć czas teraz, myślę. Kiedyś pisałaś że dajesz mu probiotyk dzień w dzień od września nie obraź się ale, wydaje mi się że to nie jest zbyt dobre, bo jego organizm ciągle dostaje gotowca. A dajesz mu różne probiotyki, tzn różne szczepy bakterii?

wczoraj zrobił zalegającą big kupe i dziecko mi ozdrowiało :) coś go tam męczyło :) wszystko przeszło :D
Soki dostaje mega rozcienczone,bo wody nie wypije,a zalezalo mi zeby duzo pił.
Mój blad ze wczoraj dostał czystego soku na pusty zoladek,ale mam opory przed kranówką. Zawsze pilnuję wody w czajniku ,żeby była i raz zapomnaiłam.Musze odebrac ten czajnik z filtrem...jakis czas temu kolezanka sprzedawa..ale z uwagi an jej chore corki i małego mojego nie poszłam..ech
Dodatkowo ida mu wszystkie trójki na raz..i objawy tez by mi się tu zgadzały.
Kalae probiotyk nie daję bo tak chcę,tylko z zalecenia lekarza..miesiac brac od antybiotyku..a że w tym czasie znow był chory i znów i znów to daję.Słucham się pediatry tu akurat.
Jutro wracam do pracy,P idzie skontrolowac Matiego u lekarza.

Co do diety lekkiej to on nam nic nie chciał jesc..ani kleiku,ani chrupek itp.
Ciesze się,że zaczał jeść i pojadl chlebka wczoraj wieczorem i mięsa w ziolach pieczonego specjalnie dla Matiego.

Hey dziewczyny :D Swieta seieta i po swietach :D

Strunka ja tez jestem troche wkurzona na brata ze dostala od niego 2 prezenty w tym jeden z czapy totalnie... Nooo nie takie byly ustalenia...

Co do probiotyku to nalezy kupowac taki gdzie jest jak najwiecej szczepow. Mozna znalezc takie nawet co maja 10. Po 1 kuracji antybiotykiem nalezy przyjmowac nawet 8 tygodni probiotyk. To wazne bo jelita sa jednym z najwarzniejszych organow(?) w naszym ciele. Rozne choroby ktore pozornie nie maja powizania z nimi okazuje sie ze maja. Sama tego doswidczylam na wlasnej skorze.

Pewnie ze warto tez jesc duzo jogurtow i kefirow w tym czasie bo to tez bardzo wspomaga:D

U nas juz sie wszyscy rozjechali po swietach:D i siedzimy z Mezulkiem sami teraz. Chociaz ciagle gdzies biegamy bo ma wolne Mezulek. Dzis biegniemy do chrzestnej Hanuli jutro na zakupy do nowego domu a po jutrze chyba do znajomych.
A sylwestra jednak spedzimy w domu bo boje die isc na Sylwestra ze nie dam rady wysiedziec bo ciagnie mnie juz brzuch i uda... W swieta tez nie moglam wysiedziec i wogole jakas taka wypompowana jestem... nawet bym powiedzila ze ospala...
A Wy jakie macie plany na Sylwestra?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
mam 2 kg bananów i 5kg mandarynek, Tosia dostała, nie wiem skąd pomysł, że Tosia to zje wszystko. Mandarynki są w lodówce to jeszcze dadzą radę. Banany są jednak do zjedzenia na już. Nie mam pomysłu na te banany, chlebek bananowy już się przejadł. Albo je zamroże, albo mi dajcie pomysł co z nich zrobić. Mogliby chociaż zielone banany przynosić, ale kto to widział, zielone banany dawać. Zazwyczaj Tosi miksuje jogurt z bananem, ale to jeden na dzień.

W sobotę byłam w biedr i myślę, może wezmę owoce, ale zaraz mnie coś tknęło, że lepiej nie.

Tosia dostaje owoce, 'bo skoro nie je słodyczy'.

Ja miksuje banany i robie z nich placuszki :D sa pycha :D Bo Hanuli to ciezko jest przemycic owoce wogole bo nie chce ich jesc:(

Wszystkim chorowitkom szybkiego powrotu do zdrowia zyczymy!!!!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~-Misiakowata
Milo ze stosuja sie i daja owoce :)
Szkoda ze jablek nie dali hehe
Moze jakies ciasto ?
Racuszki?
W necie pelno tych przepisow ;)
Ja przestalam kupywac na zapas bananow..nie lubie jak czernieja.w.lodowce trzymam.

U mnie niestety wszystkie ciotki i babcie z uporem maniaka przynosza czekolade... I za kazdym razem jest to samo ze nie bede jej otwierac bo ona nie je. Ale ostatnio moja babcia mnie rozbila slowami :" Ale to jest na prawde dobra czekolada" :D Myslalam ze wszyscy padna przy stole :D heheh

Hanula z czekolady to narazie kakao pije od czasu do czasu.

Wiec Kalae ciesz sie ze dostajesz owoce a nie sterte slodyczy ktore trzeba jakos rozdysponowac pozniej :D

Co do bananow to jak chce zeby dluzej polezaly to ta koncowke ktora sie odkrawa to owijam folia aluminiowa i dluzej leza.

Pyszne sa tez banany smazone na maselku ja jeszcze je troche cukrem posypuje zeby sie troszke skarmelizowaly :D
Albo znajoma wklada w skorce do piecyka (nakrawa ja w zdluz w jednym miejscu i kostke czekolady tam wciska) i tak piecze troche az sa mieciutkie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
U nas na szczęście takich praktyk nie ma, a sama chore osoby staram się przekonać do chorowania w domu. Tej jesieni jedna z moich dziewczyn pół zespołu wygnała do domu, jedna po drugiej od niej infekcję łapałyśmy... A zapamietale do pracy chodzila z silnymi objawami infekcji . To jedno, że zarażamy innych, po drugie chory pracownik i tak nie bardzo jest w stanie pracować tak naprawdę.

Jak widzialam ze ktos jest u mnie chory to zaraz wyganilam do domu albo do lekarza. Dla mnie bylo to bez sensu zeby nas wszystkich zarazal. Bo ani on jie bedzie dobrze pracowal ani zespol jak sie rozchoruje.

Ale faktycznie nie rozumiem uwzglednini premi od chorowania. Bo co innego jak ktos jest jotorycznie na L4 a nie jak bierze jak jest taka potrzeba.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Ja i tak uwazam, ze jesli sie da to brac zwolnie je za dni robocze.
Fakt ottzymanja wiekszej kasy za czas choroby jest jakby zludne, ponieważ nie sa naliczane skladki zus, stad nie zawsze czuje sie czlowiek stratny.
Poza tym kazde zwolnienie jest okresem zatrudnienia nieskladkowym, co potem ma odbicir na wysokość emerytury.

Peonia, nawet w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego mozesz go przerwac dosylajac l4 na siebie.

Potem napisze przepisy dot urlopu a zasilku opiekuńczego...

ja tak rzadko chodzę na L4 czy opiekę, że raczej tego nie doświadczę :))
czyli l4 na mnie, a opieka na dziecko to nie to samo w przypadku przerwania urlopu?

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Peonia
No pewnie że masz świętą rację, każdy wie że chodząc chory do pracy zaraża innych i jest mniej produktywny. Tylko góra uporczywie udaje że tego nie rozumie i złośliwie zabiera premię za cały miesiąc.

może to taki trefny sposób na zniechęcenie kombinatorów... ale ten kija ma dwa końce. u nas jest tzw nagroda kwartalna, tu mozna docenić (czy tez odwrotnie) pracownika. przecież da się zauwazyć, czy ktos kombinuje, czy naprawde potrzebuje zwolnienia, jakby co. zabieranie premii za chorobe wydaje mi sie bardzo niesprawiedliwe.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia,
Opieka na chore dziecko (nie mylic z dwoma dniami opieki z kodeksu pracy) nie przerywa urlopu.
Zeby nie byc goloslownym jutro napisze podstawe prawna. Szukalam w kodeksie, ale nie moglam juz dłużej siedziec w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

A ja jutro mam wolne..jednak mj druga opieka nie przepadnie ;)
Fajnie spedzimy czas z Matim :)
Bylismy u lekarza.Mati zdrowy..jedynie ta jasna kupka ktors robi moze byce po infekcji.doktor kazal zrobic zdjecie i wyslac na maila ;) P nie umial jej dobrze opisac..
Albo po infekcji albo cos z watroba..ale pewnie to pierwsze.

Peonia zdrowka dla synka :)

Co do zwopnienia na dziecko..warto wypisac tez wniosek opiekunczegow tedy 100% wychodzi..ja bralam zwolnienie dwa razy na Matiego i to na 5 dni..w weekend caly pracowalam.

Odnośnik do komentarza

żoo
Jest taki preparat probiotyczny z bakteriami jamy nosowej. Nazywa się Entitis.
Wydaje się mieć sens, zwłaszcza dla żłobkowiczów.
Skoro uzupełnia się bakterie przewodu pokarmowego to i jamy nosowej też.

Nam lekarz przepisał (ale to bez recepty jest) rinogermina -probiotyk do nosa. A jeśli chodzi o probiotyki doustne to nasi lekarze polecają dicoflor, enterol albo lacidofil (jako te co mają najwięcej szczepów właśnie)
Odnośnik do komentarza

~strrunka
Peonia,
Opieka na chore dziecko (nie mylic z dwoma dniami opieki z kodeksu pracy) nie przerywa urlopu.
Zeby nie byc goloslownym jutro napisze podstawe prawna. Szukalam w kodeksie, ale nie moglam juz dłużej siedziec w przepisach.

Tak, odróżniam opiekę nad dzieckiem zdrowym od tej nad chorym. Ale że opieka to różnica w stosunku do L4 to nie wiedziałam

Misiakowata, dzięki :-))
Mnie się wydawało, że młody wychodzi z infekcji, lekarka powiedziała że albo się właśnie kończy wirusowka albo się zaczyna nadkazenie bakteryjne, bo ma bardzo opuchnięte gardło, no to wiem dlaczego jeść nie chce... Co prawda gorączki nie ma, to mam nadzieję że jakoś organizm sobie poradzi. Widać też że czuje się lepiej niż dwa dni temu, prawie nie kaszle.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

~Anikodd
żoo
Jest taki preparat probiotyczny z bakteriami jamy nosowej. Nazywa się Entitis.
Wydaje się mieć sens, zwłaszcza dla żłobkowiczów.
Skoro uzupełnia się bakterie przewodu pokarmowego to i jamy nosowej też.

Nam lekarz przepisał (ale to bez recepty jest) rinogermina -probiotyk do nosa. A jeśli chodzi o probiotyki doustne to nasi lekarze polecają dicoflor, enterol albo lacidofil (jako te co mają najwięcej szczepów właśnie)

Enterol super na biegunki. Jako probiotyk sam w sobie u nas odpada, zatwardzenie po nim okropne.
Muszę poczytać o tym probiotyku do nosa.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia, napisalam tą wzmiankę dla osób, które podczytuja i dla prawidłowego zrozumienia tego, co napisalam. A jesy to istotna różnica opieka z KP a opieka płatna jako zasiłek opiekuńczy z ZUS ;) yo tak jako formalność co by nie wprowadzić kogos niepotrzebnie w błąd ;)
ZUS rozumuje to w ten sposob, ze jesli masz urlop to masz jak sie dzieckiem zajac i niw potrzebujesz brac opieki...
Ale jutro sięgnę po przepisy i dam znać gdzie to jest dokladnie okreslone ....

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

Peonia to psikaj mu tamtum verde albo ibenem na to gardelko.
Ja tak potocznie mowie opiekuncze..to jest to sprawowanie opieki nad dzieckiem chorym..tam wpisujesz godziny pracy swoje i np.meza..tego sie nalezy 60 dni do wykorzystania..jak bierzesz l4 na dziecko to placa ci 80% z tym wnioskiem tak jakby wyrownuje sie do 100%.wiem ze to dla dzieci do lat 2 bodajze.

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

~Misiakowata
Peonia to psikaj mu tamtum verde albo ibenem na to gardelko.
Ja tak potocznie mowie opiekuncze..to jest to sprawowanie opieki nad dzieckiem chorym..tam wpisujesz godziny pracy swoje i np.meza..tego sie nalezy 60 dni do wykorzystania..jak bierzesz l4 na dziecko to placa ci 80% z tym wnioskiem tak jakby wyrownuje sie do 100%.wiem ze to dla dzieci do lat 2 bodajze.

Zasilek opiekunczy jest platny 80% stawki dziennej. A wniosek potrzebny by ustalic, czy lacznie w roku rodzice wykorzystali juz 60 dni opieki na chore dziecko i czy przysluguje im jeszcze ten zasiłek.

Odnośnik do komentarza

Co do 2 roku zycia to... wyjasniam...

We wniosku okresla sie, czy nie ma innego domownika mogącego zajac sie dzieckiem chorym. Nie dotyczy dziexka w wieku do 2 roku zycia. Czyli... jesli tatus np ma wolne, a lekarz wystawil ci L-4 na cbore dziecko takze na dzien wolny tatusia, to zasilek ci przysluguje z racji, ze smerf nie ma dwoch lat. Ale w momencie osiagniecia 2 roku zycia w takiej samej sytuacji gdy tatus ma wolne to tobie zasilek nie przysluguje,bo mogl zajac sie dzieckiem marcepan ;)

Odnośnik do komentarza

~Strrunka
Co do 2 roku zycia to... wyjasniam...

We wniosku okresla sie, czy nie ma innego domownika mogącego zajac sie dzieckiem chorym. Nie dotyczy dziexka w wieku do 2 roku zycia. Czyli... jesli tatus np ma wolne, a lekarz wystawil ci L-4 na cbore dziecko takze na dzien wolny tatusia, to zasilek ci przysluguje z racji, ze smerf nie ma dwoch lat. Ale w momencie osiagniecia 2 roku zycia w takiej samej sytuacji gdy tatus ma wolne to tobie zasilek nie przysluguje,bo mogl zajac sie dzieckiem marcepan ;)

A jak to sprawdzają? Mnie i tak nie dotyczy bo mąż jest na dg, więc ani urlopy ani L4, bo to bez sensu.

Ale skomplikowany ten kodeks pracy.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

~Misiakowata
Peonia to psikaj mu tamtum verde albo ibenem na to gardelko.
Ja tak potocznie mowie opiekuncze..to jest to sprawowanie opieki nad dzieckiem chorym..tam wpisujesz godziny pracy swoje i np.meza..tego sie nalezy 60 dni do wykorzystania..jak bierzesz l4 na dziecko to placa ci 80% z tym wnioskiem tak jakby wyrownuje sie do 100%.wiem ze to dla dzieci do lat 2 bodajze.

Tak, kazała psikać argentinem, wymieniam z tantum verde.
To ja tylko biorę L4 i resztę kadry robią, nic mi więcej nie każą robić.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
~Strrunka
Co do 2 roku zycia to... wyjasniam...

We wniosku okresla sie, czy nie ma innego domownika mogącego zajac sie dzieckiem chorym. Nie dotyczy dziexka w wieku do 2 roku zycia. Czyli... jesli tatus np ma wolne, a lekarz wystawil ci L-4 na cbore dziecko takze na dzien wolny tatusia, to zasilek ci przysluguje z racji, ze smerf nie ma dwoch lat. Ale w momencie osiagniecia 2 roku zycia w takiej samej sytuacji gdy tatus ma wolne to tobie zasilek nie przysluguje,bo mogl zajac sie dzieckiem marcepan ;)

A jak to sprawdzają? Mnie i tak nie dotyczy bo mąż jest na dg, więc ani urlopy ani L4, bo to bez sensu.

Ale skomplikowany ten kodeks pracy.

Kontrola wiązana zus...
We wniosku podajesz dane osobowe męża bądź ojca dziecka. Kiedys podawalo sie jeszcze dane zakladu pracy męża. Obecnie juz nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Peonia, napisalam tą wzmiankę dla osób, które podczytuja i dla prawidłowego zrozumienia tego, co napisalam. A jesy to istotna różnica opieka z KP a opieka płatna jako zasiłek opiekuńczy z ZUS ;) yo tak jako formalność co by nie wprowadzić kogos niepotrzebnie w błąd ;)
ZUS rozumuje to w ten sposob, ze jesli masz urlop to masz jak sie dzieckiem zajac i niw potrzebujesz brac opieki...
Ale jutro sięgnę po przepisy i dam znać gdzie to jest dokladnie okreslone ....

No niby logiczny ten zus, ale nie do końca. Chorym dzieckiem matka musi jednak inaczej się zająć. To nie wakacje ani wypoczynek. Najczęściej to się ma nijak do wypoczynku, a to ma być sensem urlopu. :-))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Peonia
~Strrunka
Co do 2 roku zycia to... wyjasniam...

We wniosku okresla sie, czy nie ma innego domownika mogącego zajac sie dzieckiem chorym. Nie dotyczy dziexka w wieku do 2 roku zycia. Czyli... jesli tatus np ma wolne, a lekarz wystawil ci L-4 na cbore dziecko takze na dzien wolny tatusia, to zasilek ci przysluguje z racji, ze smerf nie ma dwoch lat. Ale w momencie osiagniecia 2 roku zycia w takiej samej sytuacji gdy tatus ma wolne to tobie zasilek nie przysluguje,bo mogl zajac sie dzieckiem marcepan ;)

A jak to sprawdzają? Mnie i tak nie dotyczy bo mąż jest na dg, więc ani urlopy ani L4, bo to bez sensu.

Ale skomplikowany ten kodeks pracy.

Kontrola wiązana zus...
We wniosku podajesz dane osobowe męża bądź ojca dziecka. Kiedys podawalo sie jeszcze dane zakladu pracy męża. Obecnie juz nie trzeba.

Nigdy nie wypełniałam takiego wniosku. Nawet nie wiedziałam że takie są.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...