Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ulla

Wyprawka do I klasy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny co uwzględniacie w zakupie do I klasy. Ja myślę o tornistrze, worku, bidonie i śniadaniówce, piórnik i materiały plastyczne ale o nich pewnie będzie mowa na zebraniu. Co jeszcze trzeba przewidzieć?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może jakieś buty sportowe (odpowiednie na boisko i na salę gimnastyczną) strój sportowy jeśli jest basen to strój na basen lekki poręczny ręcznik na basen klapki torba na te rzeczy w miarę pojemna i lekka
(oczywiście oprócz tych które wymieniłaś)
może ktoś jeszcze mam pomysły bo u mnie to jeszcze trochę do tych problemów

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tornister dobrze przemyśl :P szczególnie jeśli dziecko drobne jest :P ... myśmy koniec końców zmienili na plecach choć z dobrze usztywnionymi plecami.. bo tornister pełno zapakowany był za ciężki i dziewczyna nasza się strasznie męczyła i jojczyła :P
bidon, worek, śniadaniówka też u nas była i jest :) .. art. plastyczne to dostaliśmy listę na początku roku ..był też potrzebny strój na wf i worek na niego .. choć u nas nie było wymogów kolorów chociaż bo słyszałam, że i tak bywa.
Buty zmienne oczywiście też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulla, u nas w I klasach dawali zawsze bardzo szczegółową listę wyprawkową, może u Was też będą rozdawać, a może już jest np. na stronie internetowej szkoły.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamik

U nas jeszcze gorzej bo zebranie jest 2 września czyli już po pierwszym dniu nauki. Trochę to bez sensu małe dzieci, duża szkoła i idą w nieznane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamik, częściej to rodzice, a zwłaszcza mamy ;) mają więcej strachu przed szkołą niż same dzieci. Dlatego tak ważne jest to co o szkole opowiadamy przy dzieciach, jakim tonem to mówimy, czy przedstawiamy ją w korzystnym świetle, itd. Jak będziemy swoje strachy przenosić na dzieci, to może im się to udzielić.
Tak więc głowa do góry, będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziubala dobrze mówi trzeba szkołę dziecku przedstawiać w pozytywnym świetle. moja się bała swego czasu bardzo.. bo jak wyszło myślała, że idąc do szkoły musi już umieć czytać a był z tym problem .. na szczęście dała się przekonać, że będzie jak w zerówce (przez jakiś czas) więc będą się uczyć dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieci dają sobie radę. Ja też się bałam w poprzednim roku że Młody sobie nie poradzi a już po kilku dniach chciał jeździć autobusem szkolnym, cieszył sie ze jest dyżurnym i może sprzątać klasę i w ogóle ze może chodzić do szkoły chociaż nauki naprawdę mieli sporo od samego początku.
Co do wyprawki to u nas lepiej sprawdził się plecak, wiadomo 6latek jest drobny to tornister jest za duży. Teraz zrobiłam podobnie, Córka do 1 klasy ma plecak a syn dostanie tornister tylko jeszcze zastanawiamy się jaki wybrać.
Michalina ma taki Tekst linka
Kubie chyba też kupimy St.Majewski chyba bo fajne są, lekkie, mocne i wyglądają na wygodne.

A dodam jeszcze że jak dziecko wybierze sobie wyprawkę ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek to chętniej chce je nosić do szkoły i z nich korzystać.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63211.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63212.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfs8fwlk7az538.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AnkaK33
Dzieci dają sobie radę. Ja też się bałam w poprzednim roku że Młody sobie nie poradzi a już po kilku dniach chciał jeździć autobusem szkolnym, cieszył sie ze jest dyżurnym i może sprzątać klasę i w ogóle ze może chodzić do szkoły chociaż nauki naprawdę mieli sporo od samego początku.
Co do wyprawki to u nas lepiej sprawdził się plecak, wiadomo 6latek jest drobny to tornister jest za duży. Teraz zrobiłam podobnie, Córka do 1 klasy ma plecak a syn dostanie tornister tylko jeszcze zastanawiamy się jaki wybrać.
Michalina ma taki Tekst linka
Kubie chyba też kupimy St.Majewski chyba bo fajne są, lekkie, mocne i wyglądają na wygodne.

A dodam jeszcze że jak dziecko wybierze sobie wyprawkę ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek to chętniej chce je nosić do szkoły i z nich korzystać.

moja też ma ten plecak tylko z violettą .. chwalę go sobie bo o wiele lżejszy od tornistra (który też mamy bo kupiony pierwszy) a plecy dobrze usztywnione jak w mało którym plecaku - choć porównanie skromne mam w sumie :P no i wytrzymałość też na razie na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja synom do I klasy kupowałam plecaki (tornistry mnie nie przekonały). Chcieli z motywami bajkowymi, ale im odradziłam delikatnie tłumacząc, że te bajkowe mogą im się znudzić i za pół roku może się okazać, że będą się wstydzili z takim plecakiem chodzić. W tym wieku dzieci szybciej "dorastają" i to co podoba im się teraz, to już za kilka miesięcy może przestać, dlatego przekonałam chłopców by wybrali motywy bardziej uniwersalne, które im się na dłużej spodobają. No i każdy z nich wybrał motyw piłki nożnej :). Starszak miał ten sam plecak przez 3 lata. Do IV kl. kupiliśmy mu nowy i też wybrał z piłką nożną ;). Średni ten sam plecak będzie miał też do II klasy :)
Piszę o tym po to, by wybór plecaka starannie przemyśleć, bo oprócz parametrów, które są istotne, to wygląd (motyw bajkowy itp.) jest równie ważny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to prawda co piszesz ale fakt jest taki że trudno dokonać wyboru spośród mało atrakcyjnych dla dzieci plecaków - motywy bajkowe są bardzo mocnym argumentem - poza tym w klasie III jak już widzę, że dzieci zmieniają na plecaki i wolą mieć inne rzeczy - nie każdy także lubi piłkę nożną ale ważne by dobrze poszukać i skonsultować wybór z dzieckiem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziubala

Mamik, częściej to rodzice, a zwłaszcza mamy ;) mają więcej strachu przed szkołą niż same dzieci. Dlatego tak ważne jest to co o szkole opowiadamy przy dzieciach, jakim tonem to mówimy, czy przedstawiamy ją w korzystnym świetle, itd. Jak będziemy swoje strachy przenosić na dzieci, to może im się to udzielić.
Tak więc głowa do góry, będzie dobrze :)

zgadzam się całkowice wydaje mi sie ze to ja w panice jestem a on nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u nas lista zawierająca wyprawkę jest juz dostępna na stronie internetowej szkoły, a co do plecaka/tornistra sama własnie się zastanawiam jaki kupic, z tego co słyszałam u nas dzieci w pierwszej klasie nie nosza codziennie wszystick rzeczy dom-szkoła, wszystko jest w szkole a tylko jeśli cos dodatkowo jest potrzebne to dzieci przynoszą i jesli jakies zadanie w zeszycie czy w cwiczeniu jest to wtedy dzieci zabierają a tak wszystko w klasie jest przechowywane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulla, ale ja nie mówię, że na plecaku ma być piłka nożna, tylko że u nas jest ten motyw, bo chłopcy piłkę kochają ;)
Chodziło mi o to by pokazać, by np. nie kupować plecaka z Zygzakiem, bo w drugim półroczu część dzieci już się go wstydzi, bo to dla młodszych dzieci ;). Bardziej uniwersalnym motywem dla chłopca lubiącego motoryzację są "zwykłe" samochody czy rajdówki ;), wtedy plecak może przetrwać od nawet III klasy :). Tak samo "Gwiezdne Wojny" są ok i na długo, ale już np. Rajdek czy Tomek (lokomotywa) to szybko staną się "obciachowe" ;)
Oczywiście każdy robi jak uważa, ja tylko dzielę się spostrzeżeniami z klas moich synów i znajomych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania88

Moje dzieci niestety nie kwapią się samoistnie do nauki a szczególnie geografii, więc muszę je jakoś podejść.  Postawiłam na różnego rodzaju zabawki interaktywne , łączące naukę z zabawą. Dzieci szybko przekonały się, że nauka jednak może być fajna ;) Ostatnio wpadł mi w oko temat globusa interaktywnego i znalazłam taki: Globus interaktywny Parlamondo. Jak już do mnie dojdzie to zdam relację jak się spisał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...