Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lutówka
Aagacia u mnie bedzie dziewczynka - Laura czekam tylko na potwierdzenie na wizycie 15.10 ;) co do ruchów to najpierw to było gilgotanie smyranie a teraz są to puknięcia i kopniaczki.
Dziewczyny a jeśli chodzi o tą skracajaca się szyjka macicy to ginekolog to wyczuwa podczas badania czy jak?

to gratuluje :)

a teraz pytanie z innej beczki, wie ktoś czy samotnym matkom przysługuje jakieś mieszkanie w gminie? jak zacząć starania?

Odnośnik do komentarza

Hej Asia, jak tam Filipek? Wierci się? Ile będziesz miała tc na połówkowym? Ja mam jutro i to będzie dokładnie 19+0 nie wiem czy to nie za szybko....
W weekend będą u nas goście - siostra męża ze swoim i z dzieciakami , także będzie wesoło :-) jest starsza córka jest w wieku mojego Kuby - 7 lat, a młodsza ma skończone 4mce, nie widzałam jej ponad miesiąc, ciekawe jak się zmieniła :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Ale tu głośno :) Super :)))))

Agaciaa, jestem od Ciebie o 8 lat starsza, a mimo to też czuję się BLADA w tych tematach, bo to moja pierwsza ciąża :) Ale są tutaj super babki, które poradzą z praktyki, bo teoria czasami wypada różnie! Jeśli chodzi o socjal to najlepiej jak podejdziesz do gminy i popytasz się albo do mopsu i Tobie coś doradzą. Sama studiuję teraz ZUS i NFZ, bo rozwiązano mi umowę o pracę w trakcie ciąży...

Nika wszystkooooo będzie ważne co napiszesz :D dobrze, że jutro wchodzi nowy miesiąc to będę miała nowy transfer na neta :D Jutro jestem cały dzień po za domem, ale z newsami muszę być na bieżąco :P

Co do ciuszków ciążowych, to stricte ciążowe to sobie kupiłam leginsy z h&m z rodzaju takich cieńszych i jeszcze kupiłam dwie pary leginsów ocieplanych w środku z polarkiem z happy mum. Te z h&m nadają się tylko na ciąże, ale te z happy mum w ogóle nie wyglądają na ciążowe. Wyglądają dla mnie rewelacyjnie i na pewno po ciąży też będę je nosić, bo są niesamowicie wygodne, i ciepłe. Ponadto ten materiał na brzuszek idealnie dopasowuje się do ciała. Należę do osób zmarźlaków, które lubią mieć ciepło w nerki i w tym wypadku zdają tez świetnie egzamin. Moja znajoma też wykorzystuje szorty marynarskie z happy mum latem, a jest rok po urodzeniu.
Fakt, są drogie, ale to jest dobra inwestycja. Poza tym, im szybciej je się zacznie nosić tym więcej się wynosi. Nie lubię chodzić za bardzo w sukienkach, jak już to sportowe, stąd też same spodnie :)
Aczkolwiek powiem Wam, że jak się wybrałam ostatnio na zakupy to byłam w szoku. Wszystko jest teraz dla mnie w sklepach ciążowe :) Swetry są oversizowe, ciepłe tuniki - oversizowe, sukienki over.... Kupiłam sobie kilka dni temu taką sukienkę - http://carry.pl/pl/ona/3688-sukienka.html#/kolor-szary_ciemny_melanz Jest mega wygodna, a brzuszek się sexy prezentuje :) i wcale nie jest ciażowa :P

Odnośnik do komentarza

Klaudix ja to musze coś wlaśnie poszukać ale narazie mam jeszcze chwile bo ciuszki jeszcze są niektóre dobre
hm no pójde do opieki i zapytam od czego zacząć
a oni mieli prawo cię zwolnić? ile tam pracowałaś zanim cie zwolnili? i ile byłaś w ciąży w dniu zwolnienia?

Odnośnik do komentarza

Mieli prawo, ponieważ byłam zatrudniona w oparciu o umowę zastępstwo na czas nieokreślony. Pracowałam dwa lata i kobietę, którą zastępowałam już wróciła z urlopu wychowawczego, a że jest to pracodawca, u którego wszyscy trzymają się obiema rękami i nogami to nie było już dla mnie niestety miejsca i nie mogli mi zmienić umowy.
Mimo tego jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo dyrektora i koleżanki z pracy do mnie dzwonią, i się pytają jak się czuje. Mówią, że mam o sobie przypomnieć, jak bym chciała wrócić do pracy po porodzie to może coś dla mnie znajdą. To bardzo miłe, tylko szkoda, że umowy tak też nie można było zmienić...:) Zaświadczenie o ciąży dałam od razu, kiedy się tylko dowiedziałam, ponieważ zależało mi, aby być zwolniona z pewnych obowiązków. Wszyscy potem traktowali mnie jak jajko :) a na zwolnienie poszłam na początku 3 miesiaca, bo bardzo się źle czułam i nie dalabym rady.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie muszę kupić coś ciążowego. Brzuch coraz większy i już nie wygodnie w starych ubraniach.
Moja gin prowadząca (niestety już była) przebadała mnie wzdłuż i wszerz na ostatniej wizycie, łącznie z szyjką bo wspomniałam, że miałam jakiś czas temu takie bóle okresowe. wszystko wyszło git, a szyjka chyba 40 mm o ile dobrze pamiętam.


 

 

Odnośnik do komentarza

Klaudix z tym zwolnieniem to różnie bywa, ale nie powinni Cię zwolnić przynajmniej do dnia porodu...
Sukienka super, do leginsów będzie super :-) ja kupiłam sobie dwie na zalando - czerwona i czarna, musze mieć jakieś ładniejsze ciuchy, żeby do pracy pomykac :-) ale w domu to głównie dresiki z przed ciąży (guma pod brzuszkiem) i/lub ciążowe jeansy - zakupione na ciuchach za 10zl/szt :-) z poprzedniej ciąży mam jeszcze sztruksy i czarne z happy mum - jakość naprawdę dobra i powiem Wam, że warto takie ubrania trzymać jak planuje się jeszcze dziecko później i oczywiście jeśli ma się miejsce - ja trzymam u teściów ba strychu :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Nika32
Klaudix z tym zwolnieniem to różnie bywa, ale nie powinni Cię zwolnić przynajmniej do dnia porodu...
Sukienka super, do leginsów będzie super :-) ja kupiłam sobie dwie na zalando - czerwona i czarna, musze mieć jakieś ładniejsze ciuchy, żeby do pracy pomykac :-) ale w domu to głównie dresiki z przed ciąży (guma pod brzuszkiem) i/lub ciążowe jeansy - zakupione na ciuchach za 10zl/szt :-) z poprzedniej ciąży mam jeszcze sztruksy i czarne z happy mum - jakość naprawdę dobra i powiem Wam, że warto takie ubrania trzymać jak planuje się jeszcze dziecko później i oczywiście jeśli ma się miejsce - ja trzymam u teściów ba strychu :-)

Tak, miałabym do dnia porodu, ale w przypadku, gdybym miała umowę na zastępstwo na czas określony. Nawet określony czas od nieokreślonego różni się okresem wypowiedzenia. W pierwszym przypadku masz dwa tygodnie a w drugim są trzy dni. Pomieszane z poplatanym, ale będzie przysługiwało mi świadczenie chorobowe do dnia porodu z ZUSu. Także nie zostanę do końca na lodzie;)

Odnośnik do komentarza

joanna70
Nika32...nie za wcześnie, moje wypadnie tylko 3 dni późnieJ tzn. 19tyg+3dni, a połówkowe można zacząć od pełnych 18 tygodni...a jeśli chodzi o Filipka, to mały indywidualista rośnie :D żyje swoim życiem i już robi co chce i kiedy chce...a więc z ruchami jest dokładnie tak samo :D

U mnie identycznie-19tyg+3dni bedzie na polowkowym.
I podobnie jak Ty Joanna, ruchy czuje juz nie tylko wieczoramiale i podczas jedzenia obiadu, w poczekalni u dentysty, podczas pisania na forum (np.teraz), przechodzenia po pasach;) to jest taki slodki przypominacz- mama nie martw sie niczym, najwazniejszy/a jestem ja:) i tak sie dzieje...po takim puk, wszystko inne zamiera i jestesmy tylko my:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

czytając wasze wypowiedzi pomiędzy chwilą w pracy a bieganiem siusiu też czuję ruchy małego Wiktora ktory mowi mi MAMO JA CHCE DO DOMU JUŻ 16:30 .. :)
mój lekarz nic nie wspomniał o połówkowym badaniu, jak sama nazwa mi wskazuje wykonuje sie je pewnie w polowie ciąży więc u mnie to zaraz a nawet już, może powiecie mi co na nim robią i komu jest takie badanie polecane?

Odnośnik do komentarza

jejku, ile dzisiaj mówicie :)
Ja kupiłam 3 pary rajstop i 2 pary legginsów na allegro, nówki za ok 15zł. Jestem bardzo zadowolona, bo są mega wygodne. Za takie pieniądze nie będzie mi po kilku miesiącach szkoda wyrzucić.
Sukienki też lubię takie podobne jak ta z Carry - pięknie podkreślają brzuszek i wygląda się mega sexi :D A powiem wam, że ja w ciąży czuję się wyjątkowo dobrze.
Mimo, że dopiero 20 tydzień, to brzuszek mam już spooory.
A połówkowe będę miała dwa, jedno w Luxie bo tam prowadzę ciążę, a drugie u Roszkowskiego w szpitalu, bo u niego robiłam amniopunkcję.
Agacia - w ciąży powinno się zrobię minimum 4 usg - na początku dla potwierdzenia, w 13-15 tygodniu, aby wykluczyć wady genetyczne, połówkowe ok 20tyg, żeby wykluczyć wady rozwojowe, no i na koniec wiadomo, żeby zobaczyć jak rośnie maleństwo. Podobno to połówkowe jest najważniejszym.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64cwa1yu7e8ww5.png

Odnośnik do komentarza

Agaciaa usg połówkowe jest wykonywane wszystkim kobietom w ciąży, nie ma do niego specjalnych zaleceń po prostu jest i już :-) to jest jedno z trzech obowiazkowych usg w ciąży,wykonuje się pomiędzy 18 a 22 tc, niby im później tym lepiej, bo u większego dzieciaczka lepiej wszystko widać, stad moje wątpliwości przy tym 19tc :-) na tym usg sprawdza się praktycznie wszystko, przepływy w pępowinie, masę ciała, długość, główkę - czaszkę, twarz - kości nosowe, oczodoły,roszczep wargi, podniebienia, mózgowie,kręgosłup, kończyny górne i dolne,klatkę piersiową - serduszko (w razie wątpliwości może lekarz skierować na echo serca), brzuszek + żołądek, nerki, pęcherz moczowy,ocena pępowiny, ocena łożyska, ocena szyjki macicy i ilości wód płodowych. To tak ogólnie; -)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Nika32
Umowa na zastępstwo to jest niestety ten wyjątek, kiedy nie chroni się kobiety w ciąży :-/
Dorota a czemu była gin? Zmieniłaś lekarza prowadzącego?

Tak, wczoraj przeprowadziłam się z Bydgoszczy do Lublina
W Lubinie nie byłam jeszcze u lekarza, ale mam już oko na gin z Luxmedu. Zamierzam wybrać się do niej tak za dwa tyg na "pierwszą" wizytę. A może to za późno? Jak myślicie? Zwolnienie mam do 28.10.


 

 

Odnośnik do komentarza

dorota714
Nika32
Umowa na zastępstwo to jest niestety ten wyjątek, kiedy nie chroni się kobiety w ciąży :-/
Dorota a czemu była gin? Zmieniłaś lekarza prowadzącego?

Tak, wczoraj przeprowadziłam się z Bydgoszczy do Lublina
W Lubinie nie byłam jeszcze u lekarza, ale mam już oko na gin z Luxmedu. Zamierzam wybrać się do niej tak za dwa tyg na "pierwszą" wizytę. A może to za późno? Jak myślicie? Zwolnienie mam do 28.10.

Hmm powiem Tobie, że najlepiej to zsynchronizować razem ze zwolnieniem. Zastanawiałabym się nad dwoma rozwiązaniami:
1. Iść teraz i umówić się na kolejną wizytę 28/29.10
2. Przeczekać i umówić się na 28/29.10
Chyba, że poszłaby Ci lekarka na taki deal, że byś tylko podeszła do położnej po przedłużkę zwolnienia. Aczkolwiek jeśli mowa o Luxmedzie to pewnie każde zwolnienie musi być podparte wizytą w gabinecie i zarejestrowane w systemie pod kątem ZUS-u.

Miałam problem na początku ciąży, bo chciałam zrezygnować z pierwszego na rzecz drugiego lekarza i musiałam kombinować, żeby pierwszy lekarz wystawił mi zwolnienie do czasu spotkania z tym drugim :P ale poszło gładko i cieszę się z tej zmiany.

Odnośnik do komentarza

Nika32
Jeśli chodzi o leginsy, to mam linka od Mamusiek :-) Dziewczyny z grudnia kupowały i polecają - niby ładnie kryją :-)
http://allegro.pl/getry-legginsy-spodnie-ciazowe-z-panelem-l-40-i5227848310.html
Ja zamówiłam, ale jeszcze nie dostałam, więc się nie wypowiem co do jakości

Nika super są te rajtki. Faktycznie lepiej kupić przez neta takie rzeczy, bo w realu ciężko coś dostać. Spodobał mi się golf tej Pani na reklamie rajtek hehe

Miałam dzisiaj iść na spacer jak codziennie, ale złapałam lenia, że masakra... Włączyłam muzykę i kruszyna się odezwała :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...