Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem chłopcy z dłuzszywki kreconymi włoskimi do 3 r.z są słodcy :-)
Dziewczyny wiecie coś na temat opryszczki przy ustach w ciazy? Nigdy nie miałam. Nie wiem czy to zajad czy opryszczka ale czuję że ewidentnie coś mi się robi. Na domiar złego miałam ostatnio styczność z os dorosła i dzieckiem z opryszczkami, nie "calowalam-witalam" się z nimi ale byłam u nich w domu i korzystałam z ubikacji... i boję się że się zaraziłam... a coś mu się obiło o uszy że to grozne

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewuszki:)

Lutowka, przechodzilam opryszczke już trzy razy. Są dwie opcje: opryszczka po raz pierwszy w życiu będąc w ciąży i opryszczka po raz któryś w życiu. Ta pierwsza jest podobno grozniejsza sytuacja. Najgorzej w pierwszym trymestrze, bo wpływa na układ nerwowy płodu. Natomiast jeśli już kiedyś miałas to podobno jest ok. Musisz na pewno skontaktować się z Twoim ginem. Przepisze Tobie heviran albo hascovir. Trzeba uważać przy higienie, aby nie przeniosło się na drogi płciowe, bo jeśli by miało takie miejsce w trzecim trysemestrze to wtedy podobno cesarska jest w tym wypadku wskazana...
Coś wspominalas o pieczarkach :) wczoraj zrobiłam opiekane pieczarki z serem... I po zjedzeniu ich mąż zabrał mnie na wieczorny spacer... A w samochodzie zwróciłam całość :( i do dnia dzisiejszego z brzuchem jest coś nie ten teges...

Fajnie, że piszecie o zgadzce. Nigdy w życiu nie miałam. Mój m. zawsze się na nią uskarzal. Kupiliśmy sobie ostatnio w Tesco takie fajne soki tłoczone i jedne były z czarnej porzeczki i to on mi dał czadu... Już go nie piję i wszystko wróciło do normy. No ale przyznam, że jest strasznie wkurzajaca...

Odnośnik do komentarza

Właśnie wydaje mi się że nigdy opryszczki prawdziwej nie miałam tylko zajady. Oby i to okazał się zajad robiły mi się wcześniej przed brakiem żelaza bo słyszałam że jak spada to są tendencje a teraz się przestraszyłam bo na pewno miałam styczność z os z opryszczka...
Klaudix a jednak coś z tym pieczarkami jest nie tak. Ja juz ich nie tkne ty pewnie też współczuję wymiotów...
A że zgaga póki co nie mam problemów (w sumie to chyba nigdy zgaga nie miałam i nie wiem co to znaczy - "tfu tfu")
Ja dzis z mężem w pracy nocujemy w Busko Zdrój wybierzemy się na jakiś spacerek wieczorkiem nawdychamy uzdrowiskowego powietrza ;-)

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Lutówka Klaudix dobrze pisze o opryszczce, na mnie działa hascovir - można stosować w ciąży.
Pyszne pieczarki robiła ostatnio moja mama: podsmażone piersi z kurczaka do tego pieczarki w cienkie plasterki i wszystko dusić w sercu mascarpone - po prostu pychotka :-)przepis był właśnie na opakowaniu serka (chyba kupiony w biedronce)
Posprzątałam dziś całe mieszkanie i ledwo żyję. Już miałam totalny bałagan, jakoś tak zabrałam się w sobie, posprzątałam , zmieniłam pościel, z robiłam dwa prania i ledwo żyję. ... masakra , kiedyś to by mi zajęło jakieś dwie godziny, a dziś cały dzień. ...

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny:)
A ja dziś po nieplanowanej wizycie u ginekologa. Wizytę umówioną miałam na 19 ,ale jak się okazało po porannym telefonie od pielęgniarki dziś też byłam zapisana na przedłużenie L4 na szczęście pielęgniarka przyznała się do błędu i co najważniejsze wraz z Panią ginekolog poczekały na mnie, aż przyjadę ufff całe 3kg na plusie, niestety krzywa cukrowa niezadowalająca i muszę sobie przez następnie dwa tygodnie mierzyć cukier na czczo i ogólnie cukry proste ograniczyć ahh Na szczęście ochota na wszystko co słodkie mi minęła wiec nie powinno być z tym większego problemu. Żaliłam się że od paru dni dokuczają mi spuchnięte dłonie i stopy na co Pani ginekolog poleciła mi magnez (megnella), a na zaparcia dużo wody i Laktuloze ?? któraś używała może? Pozdrawiam :)

monthly_2015_11/lutowki-2016_39205.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxg6vgcgkmmty6j.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

PatiEm, niestety nie.

Nika, dzięki za cynk :) kupię sobie to mascarpone :) bo mnie jakoś na pieczarki bierze i mimo wczorajszej rewolucji nie zrazilam się do nich :)

Ja też mam do Was pytanie. Zaczely mnie boleć brodawki i wczoraj też były momenty, kiedy zaczęły mnie tak jakby piec :/ dzisiaj też się zdarza. Co więcej jak sobie spojrzałam na nie, to zauważyłam na nich mokre kropelki. Już wcześniej zdarzyło mi się, że poszła z nich "farba" :) ale było to bezbolesne... Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Tez mam takie ciagniecia od wysokosci pepka do zeber, ale to glownie wieczorami, gdy brzuch mam wiekszy po calym dniu jedzenia;) tak jakbym miala za malo skorty na brzuchu i jakis miesien by bardzo pracowal i na sile ten brzuch rozciagal;))) raz mam z prawej raz z lewej i zazwyczaj pokrywa sie to ze strona gdzie zaraz pozniej zostane pokopana ;)))

Tak ,dokładnie jakby było za mało skóry na brzuchu :) tylko u mnie bardziej z prawej zazwyczaj, na początku ciąży poniżej pępka, gdzie blizna po wyrostku a teraz wyzej.

Co do zarażenia się opryszczka, watpie, żeby mogłoby to nastąpić poprzez bycie u nich w łazience, chyba ,że użyła ś ich szczoteczki do zębów :P
To na pewno zajad. Więcej owoców potrzeba Ci z witaminkami.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje ze zajad tymbardziej że właśnie jest w kąciku ust i nie boli póki co. Używałam ręcznika w łazience ale tylko do rąk choć w sumie mogłam później dotknąć się buzi. Sama nie wiem.
Patiem super brzunio!
Klaudix ja mimo wszystko na razie rezygnuję z pieczarek ;-) mój brzuch za bardzo cierpiał i mam wrazanie że dzidzia też.
BTW wczoraj na wieCzor bratowa była z malym (2msc) pierwszy raz słyszałam tak przerazliwy płacz u chrześniaka bolal go brzuszek i miał twardy a wszystko przez to ze sobie mama pozwoliła więcej zjeść ciasto z kremem jajka w majonezie z przyprawami flaki z kaczki ale też nieźle doprawione ( wcześniej byliśmy u rodzinki i załapałalismy sie na imieniny renaty) płacz był straszny i zaraz po karmieniu piersią, całe jedzenie wyszło maluszkowi "na dobre".
Stwierdziliśmy z mężem że jem wszystko póki mogę :D no oprócz pieczarek ;-)

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Hihi, dała czadu :D Lutówka później też można jeść wszystko, tylko w granicach rozsądku - ale nie naraz ciastko z kremem, jajkami z majonezem i flaczki z kaczki :-) młody miał brzuszkowe przeboje :-/
Kasiuleczka czasem takie pseudo mleko pojawia się wcześniej - natomiast nic to nie umniejsza wartości stary po urodzeniu dziecka - także się nie przejmuj, jak Cię to drażni to kup sobie wkładki laktacyjne.
PatiEm super brzuszek :-)
Polka ja raczej jem na "słodko" owsiankę, ale powiem szczerze, że zaintrygowałaś mnie i musze poszukać jakichś przepisów na wersję pikantną /słoną.
Jak Ty coś ciekawego znajdziesz, to się podziel :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...