Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, przeraża mnie trochę rola mamy. Niestety na ojca mojego maleństwa nie mogę liczyć, nigdy nie miałam doświadczenia w opiece nad dziećmi i nie wiem co i jak... pielęgnacja, kąpanie, przewijanie... boję się, że to mnie przerośnie. Jak wchodzę na forum to az w głowie mi się miesza od ilości porad, pomysłów. Które wybrać, co jest dobre dla mojego malucha...

Odnośnik do komentarza

Z początku też miałam tak jak ty, ograniczyłam się więc do lektury "Ciężarówką przez 9 miesięcy" "Dzieciozmagania" Kaz Cooke uważam że od nadmiaru głowa boli więc więcej staram się nie czytać. Nie bój się mamy instynkt macierzyński na pewno szybko opanujemy wszystkie te przerażające teraz czynności, a zawsze można się poradzić naszych mam/teściowych lub położnej :) będzie dobrze
megi.madzia właśnie uznałam, że skoro mam się stresować samym faktem wyjazdu, to mija się to z celem :) w Polsce też są piękne miejsca, nie ma bariery językowej, obcych bakterii itd. :)

Odnośnik do komentarza

ZawadaAla
Poki co nie denerwuj sie tym wszystkim, a po 20 TC pomysl o szkole rodzenia! :)
Z tego co slyszalam bardzo przydatna rzecz-nauczysz sie tam wlasnie jak kapac maluszka,przewijac,trzymac itd. A pozatym pielegniarka po porodzie tez Ci bedzie wszystko pokazywac wiec jeszcze masz duzo czasu :)
Kazda z nas chyba ma jakies obawy..czy podola itd.zwlaszcza przy pierwszej dzidzi,ale glowy do gory, jestesmy do tego stworzone i napewno damy rade ! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Niedawno urodziła moja młodsza siostra 18-latka i przez 2 tygodnie pomagała jej mama, a potem siostra się wyprowadziła do chłopaka, który cały czas jeździ w delegacje. Tam jest sama i jakoś daje radę, wcześniej nie zajmowała się dziećmi ale jednak ma instynkt i z rozbrykanej nastolatki stała się naprawdę odpowiedzialną mamusią, czego bym się po niej nie spodziewała. Każda w nas ma instynkt i wie, co dla dziecka najlepsze. Ja też przeprowadziłam się niedawno do męża a mam teściową, która strasznie rozpieściła swoich synów. Jestem pewna, że będzie próbowała mi mówić co mam robić z maluszkiem ale moja i męża rodzina mają całkiem inne zwyczaje i wychowam dziecko po swojemu, tak jak było u mnie. A wasze teściowe też was tak codziennie dopytują jak tam i że są strasznie ciekawe płci? Mnie to strasznie denerwuje i wolę ją omijać.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Tez mam lekkiego stresa, ze nie podołam, wsród naszych znajomych jeszcze żadnych dzieciaczków nie ma, wiec i kontakt z niemowlakami znikomy. Na szczescie tydzien temu kuzynka urodziła, takze bede miała na kim poćwiczyć, hehe ;) na rodzicow niestety nie bardzo moge liczyć, bo mieszkają w UK, a mąż właściwie nie ma rodziny, ale cóż, trzeba bedzie dać radę :)
A tak swoją droga zazdroszcze, ze juz większości z was piersi urosły, moja sa pełniejsze, ale póki co rozmiar ten sam, mam nadzieje, ze choć troche urosną, chociaż przy ciazy niech beda większe hehe ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Jestem - dziękuje za wszystkie dobre myśli i kciuki:):)
Dzidziuś zdrowy, ryzyko wad genetycznych znikome, wszystko co dało się na tym etapie ocenić jest prawidłowe - żołądek, nerki, pęcherz moczowy, serduszko ze wszystkimi przepływami (Pani dr powiedziała ze 70% wad serca już jest wykluczone w tym momencie). Nie ma ogólnie żadnego parametru do którego mogłaby się przyczepić.
No i w tym wcieleniu to nie dane mi jest zostać Mamą dziewczynki. Powiedziała ze na 90% facet ale po jej uśmiechu widziałam ze to się już raczej nie zmieni, zresztą sama widziałam. Najważniejsze,że zdrowe!!!

Nie bójcie się dziewczyny ,że sobie nie poradzicie, najważniejsze słuchać siebie i swojej intuicji a nie wszystkich babć, cioć.....i przede wszystkim nie czytać tych wszystkich gazet bo w nich naprawdę bzdury piszą. A co do podnoszenia, noszenia, układania najlepiej iść do fizjoterapeuty dziecięcego bo położne też często takie bzdury opowiadają - np że jak płacze na brzuszku to nie układać. A potem to dopiero są kłopoty i miesiące rehabilitacji jak maluch nie umie funkcjonować na brzuszku (to tak na marginesie)
Szkoła rodzenia super:)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Ja mam spoko teściową ;) może dlatego, że jest młoda i łatwiej się dogadać.. w ogóle męża dziadek np. przynosi mi zawsze jakieś słoiczki z jedzeniem jak przyjedzie :) w zamian zrobimy go pradziadkiem w wieku 65 lat :)
Niezapominajkaa no i super, że ok! ;)
megi.madzia chyba tylko ja jeszcze jestem z Gdańska ;) ale nie mam pojęcia gdzie chodzić.. w ogóle jestem zielona w tym wszystkim :P a wiesz już gdzie chcesz rodzić może? ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/490cad4c61.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie!
Minął zaledwie tydzień, a tutaj tyyyyle zaległości. Odpoczywaliśmy w naszym domu w górach, świeże powietrze, chwilowa zmiana klimatu zbawiennie podziałały na nudnosci, zniknely niemal calkowicie (pojawiaja sie wieczorami, ale sa calkiem do zniesienia :) ) oderwanie się od zgiełku i metropolii to był strzał w dziesiątkę!
Od razu powiem, ze strasznie zazdroszczę Wam kobietki, które mieszkają nad morzem, plaża i słońce, morska bryza, jod, wspaniale!

Moja teściowa, gdy dowiedziała się o ciąży zachwycona zadzwoniła, slychac bylo podekscytowanie w jej glosie, plec nie byla wazna jedynie to jak sie czuje i czy biore witaminy i powiedziala, ze nas zaprasza do siebie, ona sie zaopiekuje moim synkiem,mzebym mogla duzo odpoczywac- zlota kobieta- ale , ze mieszka kilkaset kilometrow z dala od granic PL z propozycji nie skorzystalismy.

Poduszki typu motherhood są genialne, mam takiego rogala z poprzedniej ciazy i juz od 3 tygodni...sypiamy razem ;) komfort +100

Baseny typu aqwapark bywaja rownie zanieczyszczone, co jeziora czy rzeki, najlepiej wybierac male baseny z wodą ozonowaną, a nie chlorowaną.

Odnośnie latania samolotem- bezpieczne do 35 tygodnia.
Wakacje w cieplych krajach i nowa flora bakteryjna? Tutaj Ignesse ma dużo racji, dla dziecka lepiej, ze pozna za wczasu nowe srodowisko, ale moze ono bardzo zle wplynac na mamusie, dlatego trzeba pic wode butelkowa i omijac swieze owoce i warzywa, po kilku dniach mozna je jesc, uprzednio myjac je porzadnie woda mineralna, to samo dotyczy mycia zebow.

Za tydzień w czwartek mamy kolejną wizytę, sprawdzimy czy usg genetyczne, gdy fasolka miala 6 cm i moja intuicja są niezawodne i czy przeczucie cd plci sie spelni, napise Wam od razu.

Niezapominajkaa gratuluję! Będą Cię Twoi wszyscy chłopcy nosić na rękach!

Maaadziulka nic się nie martw, instynkt macierzyński i Twoja miłość do dzidziusia powiedzą Ci co i jak, ja rowniez przy pierwszym dziecku bylam sama (delegacja narzeczonego, gdy dzidzia miala 3 tygodnie, a ze zawsze razem, pojechalam z nim w nieznane ;) wszystko poszlo naprawde dobrze, intuicja, instynkt, wiedza nabyta przed ciaza z książki heidi murkoff "w oczekiwaniu na dziecko", kupilam cala serie 1,2 i 3 rok zycia dziecka- polecam! Przez 3 tyg polozna mowila co i jak, takze bylam dobrze przygotowana i Ty będziesz!

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza
Gość malgosia35

Niezapominajka
serdecznie gratuluję zdrowego syneczka. Będziesz w domku księżniczka a chłopaki będą Ciebie nosić na rękach ☺☺☺.

Madziulka nie stresuj się na zaś. Z pewnością sobie poradzisz, instynkt macierzyński jest niezawodny.

Ignesse i pozostale dwupaczki decyzja co wakacji podjęta.Będziemy je spędzać w Polsce. Za rok w wakacje sobie odbije...i pojedziemy juz w czwórkę.

Veronika
mogę tylko pozazdrościć odpoczynku w górach. Uwielbiam góry i nigdzie tak nie odpoczywam jak właśnie tam. Do morza mam godzinkę drogi, w góry około 10 godzin , ale dwa razy w roku zawsze jesteśmy w górach.
W tym roku tylko musiałam odwołać Święta Bożego Narodzenia ze względu na ciążę .A tak.co.roku cala.rodzina jeździmy na Święta w góry.

Odnośnik do komentarza

Dżo
ciągle się zastanawiam i niewiem jeszcze,
wojewódzki lub kliniczna, ale o klinicznej dużo się słyszy niestety złego, bo ile osób tyle opinii. A Ty juz zdecydowałaś?

Veronika
też muszę zainswestować w tą podusię, boz tego co wszystkie piszecie, każda jest zadowolona :) - musze wkoncu zamowic sobie ją :)

Też sie zastanawiałyście jak te święta Bożego Narodzenia będą wyglądac? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzedniej ( inny lekarz prowadzący) brałam Matruelle , teraz zalecono omegamed Optima forte, moim zdaniem zalezy od tego z jaka firma farmaceutyczna dany lekarz ma podpisaną umowę ;)
Wyniki mam w porzadku takze biore tyzlko kwas foliowy, witamine b 2 oraz co 2 dzien zelazo ascofer, zaczne suplementacje w 20 tygodniu, Ignesse jak sie czujesz po swoich witaminkach?

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Za każdym razem, kiedy staram się dodać post przychodzi mój maluszek i wszystko się kasuje, ale jak tutaj odmówić pieszczot i łaskotek słodkiemu dwulatkowi ;)

Maaadziulka moim zdaniem wspaniały prezent, zostanie w pamięci na długo, chyba można rownież wziąć nagranie i dać Rodzicom w prezencie.

Waga w ciąży
Na początku schudłam 1,5 kg - 48 kg
Trzy dni temu wrocilam do 39,4 kg - piersi znacząco się powiększyły, brzuszek delikatnie wydęty ;)

monthly_2015_06/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_31519.jpg

monthly_2015_06/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_31520.jpg

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...