Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Oligatorka
dzięki :)
Chcesz przepisy? :))

diagnoza - tym razem objawy były tak specyficzne, ze wystarczylo badanie palpacyjne i wywiad :)
A kręgosłup to potwierdzam - rezonans :)

żoo
lece pakowac prezent dla męża, potem sie go nie pozbędę....
własnie wszyscy czworo pojechali zawieźc paczki do domu dziecka, mnie zostawili szaleństwo kuchenne...

no ja do wiosny zaczynam tęsknić dopiero po nartach :))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj ze starszą byłam u ortopedy i trochę byłam zdziwiona.
Byłam bo moja dama stopy kieruje do środka podczas chodzenia prawą nóżkę troche bardziej i jak siedzi to nóżki niby daje pod pupę a za chwilę rozjeżdzają się i pupa na ziemi a nóżki po bokach i martwię się, że będzie miała krzywe nóżki bo w rodzinie męża są takie przypadki, że kolana schodzą do środka.
Lekarz oglądnął powiedział, że wszystko ok, a siedzi tak dlatego bo jej wygodnie i to nie ma wpływu na krzywienie kolan no zdziwiona byłam bo czytałam, że taki siad ma wpływna na kolana i bądź tu mądry.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Akurat sobie o tym czytałam bo mój mały tak siedzi a bratanicę ciągle z takiego siadu poprawiają.
I wyczytałam, że siedzi tak bo tak umie i jej wygodnie. Ta pozycja jest związana z pewną luźnoscią w stawach ale nie jest to nic nieprawidłowego.

U nas teraz to wygląda tak, że ostatnio dostaliśmy ochrzan od szwagra, że tak dziecku pozwalamy siedzieć a on od nas, że ciągle bez sensu córkę strofuje :)))))

Ja tak siadałam jak byłam dzieckiem i kolana mam krzywe ale na zewnątrz więc po sobie wiem, że wpływu takie siedzenie nie ma.

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Ja zgłupiałam ale w sumie wierzę w to co pisze Zawitkowski.
On nie zachęca do utrwalania tej pozycji ale też nie demonizuje. A już najgorszą rzeczą jaką można zrobić wg niego to co chwilę zwracać dziecku uwagę "popraw nogi". Jeżeli już to proponuje zmianę pozycji przez zabawę. Czyli zachęcić dziecko do innego siedzenia nie mówiąc mu, że siedzi nieprawidłowo.

Mały dzisiaj jak tylko dorwie wilgotną chusteczkę to wszystko wyciera. Chyba pogonię gówniarza do świątecznych porządków ;)))))

Odnośnik do komentarza

"To z reguły skutek a nie przyczyna... niższego napięcia mięśniowego i luźnych struktur stawowych. A nie jest przyczyną koślawości kolan i stóp... chyba że w pierwszym okresie rozwoju dziecko miało klopoty ze stawami."
"Jest ruchliwe i siadanie miedzy piętami jest rzadkie lub przejściowe - nie musimy się tego bać"
Cytaty z Zawitkowskiego

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że piszecie o tym siadaniu bo mój też czasem tak siada. Ortopeda nam mówił, że najlepiej jakby siadał z nóżkami do przodu, ale nic nie mówił że to siadanie w W jest jakieś straszne i żeby dziecko poprawiać. Natomiast bratanica ma 5 lat i problem z krzywymi stopami. Nosi specjalne buty i ma zakaz takiego siadania.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ☺ U nas noc koszmarna.Mały płakał, kręcił się ,dałam mu mleko to odrazu zwymiotowal. Byłam u lekarza,babka spoko obejrzała go od stóp do głów. Zapalenie ucha mamy,ponoć szaleje u nas wirus i masę dzieci to ma.Dostaliśmy antybiotyk .I mam pytanie mam dicolfor, czy mam mu dawać przed czy po antybiotyku??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...