Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, kubek niewysypek jest fajny do drobnych przekąsek. Poza ich sensownym opakowaniem ćwiczy rączki bo trzeba otworzyć klapkę a pod nią jest silikonowy kołnierz spod którego paluszkami trzeba sobie chrupeczki wyciągać:-)) ja w tym mam kuliste chrupki kukurydziane i gwiazdki z Hippa.
Jest też tańszy z BabyOno ale bez klapki i gorsze zabezpieczenie przed wysypywaniem.
Ten kubek potrafi zająć młodego i na jakieś 20 minut.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
hehe pogadamy jak kolejny brzuszek Ci zakiełkuje :-))
W pierwszej ciąży dopiero w 4 mcu mi się ciasno zaczęło w spodniach robić. A co ciąża to brzuszysko wcześniej wywalało.

Mam podawać 800 j. Wit. D. Wg mojej pediatry to podwójna dawka.

Zielona
nie sądzę aby od nadmiaru Wit. C gorączka była. Fakt że nadmiar wydala sie z moczem ale zazwyczaj polecano mi poddawać ją tylko podczas infekcji. I nie tylko pediatra polecała zakończyć podawanie po infekcji, koleżance też alergolog tak mówił. Jak ich dziecko dostało i pokrzywkę to padło pytanie czy podają Wit c i kazał ją odstawić. Może coś w tym jest.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Poprzednią noc młody wciąż się kręcił i marudził, gorączka mu nie schodziła po nurofenie. Rano byl już chlodny ale wieczorem znów. Czekam więc na wysypkę bo w sumie brak innych objawów więc stawiam na trzydniówkę. No może ciut nosek katarowy ale tak mało. I tak się zastanawiam czy jutro go jednak nie pokazać lekarce. Prrzy okazji może poproszę o zaświadczenie o kp do pracy.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Jagoda, Jo
Wracajcie bo przez Was zamówiłam pralkosuszarkę bo pralka odmówiła współpracy. Będę chwalić albo ganić ;)

Daises
Jak tam w pracy? Poukładane?

Wrz
Jak młoda? Jesteście już w domu. Jak Twoje plany delegacyjne?

Trzymajcie kciuki bo jadę do luxmedu i mam w planie wbić się na tzw. wizytę dodatkową. Zobaczymy jak to pójdzie.

Odnośnik do komentarza

Peonia
U nas chrupki reglamentowane, dostaje kilka dziennie. To do kubka nie warto sypać. Ale jakbym dała więcej to pewnie by go zajęły na 20 minut ;)

Emele mają takie klasyczne fasony jak trzewiki a w sumie synal ma większość spodni dresowych więc trampeczki bardziej pasują.
Ale emele są przesłodkie.

Zielona
A buty schowaj będą na później.

Odnośnik do komentarza
Gość To ja daises

Hej, hej.
Jestem, czytam, ale nie na bieżąco. Niestety nie mam za bardzo czasu, albo ja taka niezorganizowana jestem :)
W pracy nawet ok, ale jakoś miejsca sobie nie mogę znaleźć. Może dlatego, że myślami jestem z Muszą iem w domu.
Strasznie mi szkoda, że Go zostawiam i to babcia się nim zajmuje.

Jesli chodzi o buciki to ja się przymierzam do kupna tych:
http://gucio24.com/sklep
Co myślicie?
Myszak już praktycznie przemierza sam całe mieszkanie. Jakoś w ten weekend zaczął więcej wstawać i chodzić. Dziś z rana jeszcze przemaszerował spory kawałek do mnie do łazienki, a potem dobijał się bidulek do drzwi, żebym Go wpusciła.
Mam jeszcze na oku papcie, tylko zastanawiam się czy warto za taką cenę:
https://kids.showroom.pl/dziecko/93244,titot-baby-fashion-buciki-stone-weave?kwkampania=ostatnie_produkty&kwmiejsce=produkt-93244

No strasznie mi się podobają, piękne kolory i wzory.

Odnośnik do komentarza
Gość To ja daises

Hej, hej.
Jestem, czytam, ale nie na bieżąco. Niestety nie mam za bardzo czasu, albo ja taka niezorganizowana jestem :)
W pracy nawet ok, ale jakoś miejsca sobie nie mogę znaleźć. Może dlatego, że myślami jestem z Muszą iem w domu.
Strasznie mi szkoda, że Go zostawiam i to babcia się nim zajmuje.

Jesli chodzi o buciki to ja się przymierzam do kupna tych:
http://gucio24.com/sklep
Co myślicie?
Myszak już praktycznie przemierza sam całe mieszkanie. Jakoś w ten weekend zaczął więcej wstawać i chodzić. Dziś z rana jeszcze przemaszerował spory kawałek do mnie do łazienki, a potem dobijał się bidulek do drzwi, żebym Go wpusciła.
Mam jeszcze na oku papcie, tylko zastanawiam się czy warto za taką cenę:
https://kids.showroom.pl/dziecko/93244,titot-baby-fashion-buciki-stone-weave?kwkampania=ostatnie_produkty&kwmiejsce=produkt-93244

No strasznie mi się podobają, piękne kolory i wzory.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Udało się, jestem po wizycie, dostałam plik badań oraz wpadłam już w tryb wizyt ciążowych.
Czyli już jest normalnie.

Daises
Butki i kapcie fajne ale:
Gucie chyba się nie nadają na dwór a w kapciach brak abs.
Widzę teraz po moim, że odkąd dostał kapcie z porządnym antypoślizgiem to zaczął biegać po domu.

Odnośnik do komentarza

daises
Gucie ma jeden chłopiec w żłobku, ale właśnie do chodzenia po sali. Widziałaś je na żywo, bo może one faktycznie się na dwór nie nadają.

Podobają mi się te emele, gdyby były tańsze to pewnie już bym kupiła, a tak się zastanawiam. Miko też ma większość spodni dresowych, może rzeczywiście będzie to średnio wyglądać.

żoo
Elefanty wydają się być dosyć niskie. Myślisz, że będą odpowiednie dla dziecka które uczy się chodzić? Artur to już śmiga, to trochę inna bajka.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Mokka
To pewnie pytanie do fizjoterapeuty. Ale skoro but ma przede wszystkim nie przeszkadzać to jedynym kryterium powinna być miękka antypoślizgowa podeszwa.
Wg mnie one dobrze trzymają i synalowi pasują.
Te z Decathlonu są zupełnie miękkie a synal w nich śmiga jak głupi.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Mokka
Tam na tym filmiku, który podsyłałam, jest pokazane, że dziecku, które jeszcze częściowo raczkuje a częściowo chodzi but ma się wyginać na wszystkie strony. Tak aby mógł usiąść na piętach itd..
Wysokie buty to chyba dla dzieci, którym trzeba coś korygować, tak jak Oligatorka pisała, jak np. są koślawe stópki itp...
Może dziewczyny coś mądrego napiszą bo bywają u fizjoterapeutów.
Ja to tylko tyle wiem co Zawitkowski napisał :) U nas młody uczył się w skarpetkach ale widzę, że jednak warto zainwestować w super antypoślizgi bo te w skarpetkach okazało się, że nie dawały rady. Szkoda, że wiem to dopiero teraz jak młody zaczął śmigać w kapciach. Ale wcześniej kapcie sobie zdejmował więc trochę sam sobie jest winien. Ja proponowałam ale w stopy parzyły ;)

Odnośnik do komentarza
Gość To ja daises

Hej, hej.
Jestem, czytam, ale nie na bieżąco. Niestety nie mam za bardzo czasu, albo ja taka niezorganizowana jestem :)
W pracy nawet ok, ale jakoś miejsca sobie nie mogę znaleźć. Może dlatego, że myślami jestem z Muszą iem w domu.
Strasznie mi szkoda, że Go zostawiam i to babcia się nim zajmuje.

Jesli chodzi o buciki to ja się przymierzam do kupna tych:
http://gucio24.com/sklep
Co myślicie?
Myszak już praktycznie przemierza sam całe mieszkanie. Jakoś w ten weekend zaczął więcej wstawać i chodzić. Dziś z rana jeszcze przemaszerował spory kawałek do mnie do łazienki, a potem dobijał się bidulek do drzwi, żebym Go wpusciła.
Mam jeszcze na oku papcie, tylko zastanawiam się czy warto za taką cenę:
https://kids.showroom.pl/dziecko/93244,titot-baby-fashion-buciki-stone-weave?kwkampania=ostatnie_produkty&kwmiejsce=produkt-93244

No strasznie mi się podobają, piękne kolory i wzory.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Jestem, jestem, tyle że zarobiona nieco. Latam na te zabiegi, po których jak na razie spektakularnej zmiany nie ma, może z czasem. W zeszłym tygodniu przychodzili do małej teściowie i jakoś to poszło. W tym tygodniu już gorzej bo teściowa sama zaczyna swoje zabiegi w innym miejscu, więc odpada. Dziś byłam przed robotą męża, łącznie z dojściem wyrobiłam się w godzinę. Można? - Można, więc o co tyle krzyku? Jutro chyba mała zostanie ze starszym synem, bo mąż musi wcześnie wyjść.

U nas dziś wiosna w pełni. W cieniu mam 15st. Żal mi tylko tych dzieciaczków, które nadal w grubych czapkach i tych samych kurtkach co przy ujemnych temperaturach. Mamusie wyletnione. Przykro patrzeć.

Mała w czwartek miała szczepienie i nic się nie dzieje, oby tak już zostało.

Żoo
Masz już jakąś konkretną pralko-suszarkę na oku? U nas to też już przymus, bo teraz program ustawiony na 1,5 godziny pierze prawie 3! Pralka często nie podgrzewa wody i mam na ubraniach resztki nierozpuszczonego proszku, ale cóż, swoje lata już ma. Czas na zmianę. Tyle że my potrzebujemy pod zabudowę, do 83cm wysokości, więc wybór mocno okrojony.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Jagoda
No proszę czyli dało się ogarnąć logistykę, szkoda, że najmniej kosztem małżonka.

Wybraliśmy Indesita bo raz, że Jo polecała a dwa, że pralkę miałam Indesit i przez 10 lat działała. Model inny niż ten co Jo polecała bo tamtej już nie ma.
Przyjdzie w tym tygodniu to po pierwszym praniu zdam relację.

U nas też w miarę ciepło. Młody miał iść na spacer ubrany trochę luźniej ale jak jest to nie wiem bo z robo nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza

żoo
Wygląda na to, że Cię skopiowałam. Kupiłam małemu kapcie w decathlonie, te granatowe za 55 zł. Potem pojechaliśmy zobaczyć elefanty, no i kupiliśmy. Tylko inny model. Największy kłopot mieliśmy z rozmiarem. Korzystaliśmy z przygotowanego wcześniej patyka, miarki elefanten, przymierzyliśmy no i młody zrobił parę kroczków. Ale tak do końca to i tak nie jestem pewna. Pochodzi trochę po domu i najwyżej się odda jakby co. Jaki kupiliście rozmiar? My decathlon 22, a elefanten 20. Mam nadzieję, że nie masz za złe skopiowania.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
Na zdrowie :)
Ja właśnie skopiowałam zakup pralkosuszarki, którą na początku krytykowałam ;)
U nas decathlon 22 a elephanten wypadał w samym środku 20 więc wzięliśmy 21.
Buty z decathlonu kupiłam we wrześniu jak szukałam alternatywny dla skarpetek i do tej pory przeleżały.
Chodzi w nich od soboty i widzę, że był to świetny wybór bo abs jest rewelacyjny.

A w elephantach młody dzisiaj paradował 1,5 h po trawniku. Jak zwykle wziął w posiadanie dwie działki, grabie, koty i kury :)
Liczę, że po takim maratonie pośpi do 7

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was już od dawna ale jakoś tak wyszło że nigdy się nie odzywałam. Nie ukrywam że sporo się od Was dowiedziałam a przy wychowywaniu pierwszego dziecka takie rady bardzo się przydają. Mam nadzieję że teraz będę mogła liczyć na Waszą radę. Moja mała ma od rana gorączkę i żadnych innych objawów, dałam jej Nurofen forte udało się zbić do 37 a wieczorem znowu miała wysoką i to nawet 38,8 teraz udało się zbić do 37. Na ulotce jest napisane ze można dawać Nurofen tylko 3 razy na dobę a co w przypadku jak dziecku szybciej skacze temperatura. Macie jakieś rady jak zbić temperaturę u takiego maluszka? Później postaram się napisać coś o nas ale teraz muszę iść do małej bo się obudziła i płacze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...