Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Żoo
Po roku nieobecności macierzyńsko- ciążowej, chyba trzeba zrobić badania.
Z tej okazji firma zrefundowała mu okulary... przeciwsłoneczne :-)

Peonia
No właśnie pulneo... i sama nie wiem czy dawać....

Wrz
Julka na oskrzela dostała nebbud i berodual. Podziałały :-) co prawda antybiotyk dostała za chwilę, ale to na uszy:-)

Smog na pewno nie pomaga. Mój mądry mąż wczoraj wietrzył kołdry, i mimo że po wszystkim zmieniłam pościel, dusiło mnie całą noc i oczy piekły. A smród taki, jak z rury wydechowej. Fujjj

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
To nawet nie chodzi i diagnozę tylko o stosowanie łącznie leków.
Od całości tematu powinien być pediatra.

Nie wiem sama co bym zrobiła gdyby to było moje dziecko. Na pewno bym mu chciała ulżyć wszelkimi dostępnymi sposobami. Tyle, że Julka ma już taki koktail....a Pulneo niby tylko łagodzi objawy bo przecież nie leczy.
Koniecznie wypytaj laryngolog co myśli o tym pulneo bo wychodzi na to, że w Twojej przychodni bardzo go lubią i będziesz często mieć z tym styczność.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Żoo jak tam milusinski? Dzisiaj lepiej?
Po wczorajszej wyprawie do sklepu z fotelikami trochę nam się sprawa rozjasnila. W naszym przypadku odpadają foteliki z isofixem :/ Auto nie jest przystosowane. Pan w sklepie ładnie nam wszystko wytłumaczył. Myślimy żeby kupić tyłem ale obawiam się ze mała w końcu się znudzi i nie będzie chciała jeździć ciągle tyłem. I co wtedy? Kupić drugi przodem do kierunku jazdy? Kurde nie wiem co zrobić :/ W sklepie nie było fotelików z opcją i przodem i tylem żeby można było zobaczyć. Na razie szukamy dalej.

A u nas dziecko coś się przestawiło. Tzn. zawsze to ja ją usypialam, a ostatnio woli jak to tatuś kładzie ja spać. Wogole teraz to tatus jest na tapecie. Ciągle wola tat, chce do męża na ręce i wszędzie z nim. Ja to się ciesze bo mąż w końcu widzi jak dziecko jest bardzo za nim i poświęca jej więcej czasu :)
Widzę dziewczyny ze prawie w każdym domu zagoscilo chorubsko. Oby wszystkie choruszki szybko wyzdrowialy. Nie wiem jak u Was ale u nas pogoda do kitu. Wczoraj -10, słońce, wieczorem padał śnieg, a dzis + 2 i wszędzie błoto i na dodatek wieje... Jak tu być zdrowym.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Witam :-))

Bez starszej córy łapie oddech :-)) muszę odgruzować mieszkanie heheh :-))

Skakanka
Nie wiem o co chodzi z tym pulneo ale mój bratanek też ma problemy z uszami a ma już 8 lat ma mieć nawet zabieg i też bratowa dawała pulneo
Skakanka a Julka ma kaszel??

Janka
my też mamy szukać fotelik tylkobdla starszej mhm i jeszcze nie zgłębiłam tematu :-))

Wrz
Moja starsza często łapała zapalenie oskrzeli wirusowe tzn bez gorączki i też miała nebbud i bedural :-))

Mokka moja Milena przy zasypianiu chwyta się za ucho ciągnie i jak miała zapalenie to nawet nie przypuszczałam, że goraczka od uszów była a my tak w ogóle poszliśmy do kontroli po chorobie a tu uszy

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

oligatorka, peonia
U nas było na odwrót z uchem. Mały się w ogóle za ucho nie łapał. Zakładałam mu czapkę i zaczął się strasznie drzeć, co nie jest normalne. Więc stwierdziłam, że zobaczę co z uszami i zrobiłam tak jak peonia pisała. Nacisnełam na policzek przy uchu. Z jednej strony brak reakcji, z drugiej strony płacz. To już widziałam, że coś jest nie tak.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

U nas raczej obędzie sie bez lekarza. dzis planuje go wywietrzyć, bo ma tylko resztki gili :)

Oligatorka
uuuuuu....to co ja mam powiedzieć??? że sa babcie w moim wieku ?? :)))

żoo
hehe... poszłam dziś do lekarki spec. fizjoterapia.
kręgosłup minie wciąz boli, a że nic nie dolega (to przeciążenie przez dźwiganie), to jakieś zabiegi chciałam. zbadała przy okazji kolano. kolejna zdziwiona, ze brak niestabilności i mówi, kiwając głową "no bardzo przyzwoite kolano, bez sensu byłaby rekonstrukcja".

zabiegi mam na ...lipiec . eeee tam...
a na kręgosłup powiedziała, ze najlepiej pomógłby basen. ale jestem chyba za leniwa.... no czas nie bardzo....

i tak sobie pomyslałam, o tym musie rekonstrukcji u Was. a one była prywatnie, czy na NFZ?

Mokka
no to naciskanie to prost sposób. zmiana ciśnienia ból zwiększa, więc czasami wiadomo o co chodzi. tylko mi powiedzieli, że nie działa przy takim wysiękowym, bez bólu, bo to nie boli tak, jak "normalny" stan zapalny.
zawsze jakis sposób, zeby sie zastanowić, czy konieczna jest wycieczka do lekarza.

Janka
ja bym kupiła "obrotowy", skoro rozważasz obie opcje. Moje dziecko nie znosiło jeździć tyłem i bardzo szybko przesiadło sie do fotela 9-18 przodem. od tamtej pory jest spokój. jednak jeśli u Was nie ma tego problemu przy jeździe w pierwszym foteliku, to może warto przy tym tyłem pozostać, mając opcję drugą w razie awantur.

My zawsze mieliśmy fotelki z iso-fixem.
heheh, tylko teraz i tak musimy w razie zabierania wszystkich dzieci zapinać foteliki tylko na pasy, bo przy wpięciu w iso-fix bym nie zmieściła ich wszystkich w aucie, mimo, że jest duże :))

Skakanka
mnie kazali po badaniach okulary do czytania zakupic...
tez planuje, cos mi firma zrefunduje... podobno 350 zł zwracaja, ale że ja nigdy okularów nie kupowałam (poza słonecznymi), to nawet nie wiem, na co to wystarczy :))

Kurcze, nowa "dobra zmiana" tak mi zmieniła przepisy, ze bede miała w ogóle mniej roboty. Nie tylko w etatowej pracy niestety.....
A za chwile miasta będą całkiem betonowe, bo osoby fizyczne w zasadzie wszystko mogą wyciąc ot tak... Poprzednio było zbyt restrykcyjnie, ale teraz to już rozpasanie po prostu....
a gdzie tu miejsce ograniczenia efektu miejskiej wyspy ciepła i programy ochrony środowiska????

Ależ ja ich nie lubię....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Witam

Moją panne znowu diabeł opentał. Ciężko z nią dojść do ładu. Może to po tym szczepieniu?
Wczoraj też prewencyjne poprosiłam pediatre o sprawdzenie uszu. Powiedziałam, że wydają mi się czerwone ( co oczywiście było nieprawdą) i pani doktor poogladała i stwierdziła, że uszy czyste.
Zosce znowu wyszła ciemieniucha. Juz ok. 5 msc z tym walczyliśmy. Skończyło się na płynie ze sterydem bo nie szło tego w żaden sposób wytępić. Okazuje się, że u dzieci z azs mogą być nawroty ciemieniuchy.
U nas wreszcie spadł śnieg i poprawiła się jakość powietrza. Wczoraj jak stałam w sklepie w kolejce, to właśnie ekspedientka wspominała, że po nowym roku wszyscy klienci narzekają, że po Nowy Roku chorują. I coś w tym jest, bo my z mężem też chorzy. Myślę, że to głównie wina powietrza jakim teraz oddychamy. Ja przez dwa dni w ogóle okien nie otwierałam żeby tego syfu nie wdychać.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
to na forum mamy fokus na uszy po numerze, jaki Skakance nasza słuzba zdrowia wyczyniała :)))

No własnie dużo problemów przez ten syf w powietrzu.
Ale u nas musi byc przecież promocja węgla....
Brak obecnie nacisku na likwidację pieców do palenia "byle czym", no i wycofują nawet wszelkie programy wspomagające wymianę ogrzewania na ekologiczne.

Za chwilę wytną prawie wszystkie drzewa.
U nas nawet jest nieoficjalny nakaz, o którym "cicho szaaaa", że mamy nie wnioskować o uznawanie drzew pomnikami przyrody, bo to bywa niewygodne...

Ale chyba juz nic dziwnego, skoro minister ochrony środowiska jest z zamiłowania mysliwym... nie kojarzy mi sie to z ochrona przyrody i skutki juz powoli widać.

Nie znoszę ortodoksów w jakiejkolwiek dziedzinie, ale takie rozluźnienie to juz przesada....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak się zastanawiam nad terminem szczepienia na odrę, świnkę, różyczkę. Mały ma już 13,5 miesiąca ale chciałam trochę odwlec ze względu na to, że teraz wszędzie tyle wirusów i pogoda też taka sobie. Jasiek ma w nocy zatkany nos a w dzień jest wszystko ok. Muszę chyba kupić nawilżacz bo na razie to była pielucha na kaloryferze i było ok. Tylko przy większych mrozach to powietrze takie suche, że ja też mam rano katar.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...